EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

dilek hira

merhaba bayanlar .kulak çöpü ile yavaştan yapıyorum pek birşey çıkmıyor zaten jbdun.bizim aşı neden tutmadı bilmiyorum yara olmadığı için anladık  sağlık ocağı kafamı karıştırdı  aşıları düzeni yapmıyorlar bizde özelde yapacağız.  kızlarrrr adet olan varmı nezaman olacakkkkk

jbdun

dilek peki içine girmeden kenarları temizliyosun dimi?

ben de adet görmedim henüz ama önceki sayfalarda bu konu var,çoğu arkadaşımız regl olup olmadıklarını söylediler :wav:

verem aşısı bildiğim kadarıyla 6-8haftada belli oluyomuş tutup tutmadığı,sizin o kadar oldu mu?
siz nerdeydiniz?

dilek hira

biz urfadayız pc nin başına pek sık gelemiyorum kaçırıyorum bazı konuları.5 ocakta 2. aşı oldu ateş yara yoktu .doktor tahlil yapacak tutumuşmu diye. bu işler çok karmaşık yaa

ARZU_SARP

oglusumdan haber vereyım once.. dun butun gun uyuyo ve emmıyor dıye benı uzen oglusumun nıyetı sonradan ortaya cıktı.. meger butun gece anasını uyutmamakmıs nıyetı  :laughing7:.. dun butun geceyı hemen hemen memede gecırdı cıngozum benım.. kakadakı sumuksu sey hakkında da ablamla konustum normalmıs.. anne sutu alan bebeklerde olurmus telaslanma dedı.. 
Aysencım cok guldum Tuna' ya.. bızımkı de her bezı acısımda cıs yapıyor.. artık daha temkınlı davranıyorum..
Sarpıskoyu dısarı cıkarırken bende kar tulumu gıydırıyorum.. evdekı kıyafetının uzerıne sadece tulumu gıyıyor ekstra olarak sapka ve atkı takıyoruz sadece.. ama benım boncugum sapka takmaktan hıc mı hıc hoslanmıyor.. bızımkı mızıldanıyor yıne acıktı galıba  :love8: :love3: :love7: :hello2:
cok opuyoruz sızı ve abılerımızı ablalarımızı..
Arzu 24.06.1973
Sarp 23.12.2006

seyda

arkadaslar,
burada bebeklerin kulaklari icin özel kulak pamuklari var ama türkiye de varmi bilmiyorum. böyle normal pamuklardan daha kalin gibi kulagin icine girmiyor yani. asagidaki linkteki gibi gerci burda kedinin kulagini onunla temizledigini anlatiyor ama baska resim bulamadim kusura bakmayin kizlar ;)
http://katzenforum.plusboard.de/ohrentropfen-verabreichen-t8.html?month=-1
ben de Melis Alara ya kar tulumu yada astronot da diyolar galiba onlardan kullaniyorum ve evdeki kiyafetinin üzerine giydirip cikariyorum cok rahat.

Ardaömür(Arzu)

kızlar göbek hadi biraz kaldı ama şu siyah çizgi geçmedi bende. Gerçi herkeste olmazmış doğumdan sonrada geçer diyorlardı. ??? varmı bilgisi olan

jbdun

şeyda burda var mı onlardan bilmiyorum,aslında pazartesi dr a gitcez ya ona da bi sorıyım bakıyım ;)

arzucum bende de geçmedi daha,gerçi benim daha 2ay 2 hafta olucak.Ama geçer ya :D  :dontknow:
yani geçer herhalde :icon_scratch:

bugün neden az kişi var yaw?bebişler rahat durmuyo muuuuu  :aferin:

ecrin hanım da taaaaaaaaa ensesine kadar kaka yapmıştı nerdeyse,onla uğraştımmm :sad1: :D

ayşen

oyoyoyoyyyy ensesine kadar mııı :D ayol bu çocuklar bi alemmm :)) bizimki de çişini içenlerden  :P o kulak pamuklarından var biliyorum, ama ben hiç kullanmadım, normal kulak pamuğuyla içine sokmadan temizliyorum, özellikle banyodan sonra, akıyo zaten varsa pislik. arkasınıda aynı şekilde...

kızlar siyah çizgi bende de geçmedi daha, ne zaman geccek bimiyorum  :dontknow:

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

Ardaömür(Arzu)

jbdun o kulak çubuklarından her yerde var marketlerde bile bulabilirsin kullanımı rahat burun temizlemesindede kullanıyoruz biz
gerçekten bu gün herkes nerde

Ardaömür(Arzu)

Ben çok sıkılıyorum evde kafayı yiycem ya yapacak hiçbirşey yok.komşum zaten hiç olmadı.Arkadaşlarım çalışıyor.işe başlamayı hem çok istiyorum hem istemiyorum yaz gelsede bari rahat rahat sokağa çıksak

jbdun

gerçekten de alemler ayşen :o
kız ayşen nasıl çişini içiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :icon_scratch:

arzu tv seyretmiyo musun?o kadar çok kanal var ki,muhakkak birinde bişey bulursun ;)
yemeğin hazır mı?ütü falan yok mu? :toothy10:
bak bende 3makine ütülenecek şey var :suclu:
ama ben hala sabahtan beri pc nin başındayım ;D

ayşen

oo sizin bebişler uyuyo heralde sıkılmaya vakt buluyosunuz :)) ben oğlandan kalan zamanlarda ancak iş (evde çalışıyorum ya) yapıyorum oda yarım yamalak, akşamları kociş gelince de yemek vs, evi bu arada bişey götürüyo :) haftasonları da temizlik. tv de 3 tane dizim var topu topu onları da yarım yarım izliyorum :(

jbdun cum bizimki başlarda altını açtığımızda popuşu silerken işemeye başlayıverdi bir - iki kere, o zaman da suratına yedi çişi , dolayısıyla ağzına da :) neyse ki artık sadece(!) kanepeyi, annesinin babasının üstünü bi de kendi bacaklarını hallediyo :)

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

jbdun

yavaş yavaş örenio işte annesiii :D :hello2:

ya kızlar gündüzleri emzirme aralıklarınız nasıl?
benimki bugün ve dün 2 saati bulmmaıştır :crybaby2:
mahvoldum valla  :-\

Emine

ferahçım inşallah ateşsiz atlatırsınız aşınızı..
jbduncum ben de kulak temizleme çubuklarıyla temizliyorum,çok fazla içe girmeden..
Arzu benim siyah çizgi azaldı aynı zamanda göbek deliğimin içi de simsiyah olmuştu banyo yaptıkça o siyahlar soyulup döküldü..
bende sıkılmaya vakit bulamıyorum biriken işler canımı sıkıyor ütüm de bastır bastır hala kışırık bırakıyordu canım kociş buhar kazanlı ütü aldı bana  :love7: yakmayan yapışmayan parlama yapmayan ama şimdi de vakit yok vakit olunca da hal kalmıyo insanda şu pc nin başında bile 2 satır yazıyorum 10 dakka Ceylinin başındayım.
2 aylıkken benimki de sık sık emmek istiyordu jbdun.Doktor 2 saatte 1 demişti bekleyemiyordu çocuk doktorda 1.5 saat hiç değilse oyalamaya çalış demişti.Şimdi ortalama 3 saatte 1 10 dk emiyor

Ardaömür(Arzu)

Evde iş olmazmı çok ama benimki 10-11 gibi uyanıyor ozamana kadar ben işleri bitiriyorum.Televizyonda hiç bir şey bulamıyorumki akşamları tamam bir iki dizi var ama gündüz proğramları benim içimi bayıyıor. :BangHead:
Eminecim o ütü harikadır bende tefalın buharı tanklısını kullanıyorum eşimin pantolonlarında artık çift çizgi falan yok. İnsanın işini acayip kolaylaştırıyor.