bebeklerinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Başlatan haydibebeğim, 09 Mayıs , 2011, 16:55:06

« önceki - sonraki »

haydibebeğim

kızım 8.5 aylık oldu ve ilk doğduğundan beridir kitap okuyorum.parmak oyunları oynuyorum ve şarkılar söylüyorum yavruma 2 aydır kitap okutmuyor,elimden alıyor direkt ağzına götürüyor,ilgisi başka şeylere kayıyor,ilgilenmiyor,ayına uygun oyunlar oyunlar oynuyorum ilgilenmiyor,bir kaba doldur boşalt,al ver çalışıyorum ama ilgilenmiyor,üzülüyorum böyle olunca da,sizin bebişleriniz nasıl aynı aylarda olanlar?

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

CANIM NIYE UZULUYORSUNKI NORMAL BENCE  ;) ONLAR ROBOT DEGILLER ISTEDIGIMIZ GIBI DUZENLEYEMEYIZ OTURSUN KITAP OKIM FALAN FILAN BIRAK OZGURLUGUN TADINA VARSIN KENDI KESFETSIN KENDI ISTEDIGINI OYNASIN  :k06: BU ONDA SORUN OLDUGUNU DEGIL AKSINE SAGLIKLI BIR BEBEK OLDUGUNU GOSTERIR  ;) UNUTMAYALIM ONLARDA BIR BIREY VE OZGUR OLMAK ISTIYOLAR KUCUK OLSALARDA  :binkybaby:
BEN KIZIMI HIC ENGELLEYEMIYORUM O NE ISTIYORSA ONU OYNAR BENDE KATILIRIM OYUNUNA  :hello2: :hello2: SENDE ONU KENDINE DEGIL KENDIN ONA KATIL DAHA IYI OLUR  :D

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

gülay t.

Arkadaşın yorumuna katılıyorum. Alternatif birkaç şey önerebilirim, top oynayabilirsiniz önüne doğru yuvarla topu belki o da sana doğru atabilir. Üst üste kutular veya plastik bardaklar dizip sonra onları yıkarak eğlenmesini sağlayabilirsin veya kendisi yıkarsa belki daha hoşuna gider. Bebekler her dönemde saklambaç oynamayı sever bir yere saklanıp aniden çıkarak onu güldürebilrsn .

Ya da emekliyorsa o önde sen arkada onu kovalayabilirsin, geldim geldim diyerek, kızım hala bayılıyor bu oyuna.  :) Aklıma bunlar geldi . Bebeğinin yapısın uygun yeni oyunları zamanla sen kendin de keşfedebilirsin.

haydibebeğim

ben de biraz araştırıp okuduklarını birebir uygulamya çalışmak var ama bu benim için de sıkıcı oluyor bir zaman sonra en iyisi özgür bırakmak,birşeyleri yanlış ya da eksik  yapmaktan korkuyorum işte,kaygı kaygı benim göbek adım :)

elif35

yağmurla senin kız aynı zamanda doğdu aramızda 4 gün var.yağmur ayısıyla oynuyo bende ayıyı alıp arkasına geçip ilginç sesler çıkartıyorum çok hoşuan  gidiyor.koltuğun yanına saklanıp yaağğmuurr diye sesleniyorum bakınıyo göremiyor ordan cee diye çıkıyorum ona çok gülüyor.emekliyor ayy korktum senden diyip kaçıyorum emekleyrek oda gülerek peşimden geliyor.şarkı açıyorum karşısında oynuyorum gülüyor bir de beni alkışlıyor kendimi düğünde gibi hissediyorum bazen  :k06: :k06: :k06:

haydibebeğim

13 Mayıs , 2011, 14:17:56 #5 Son düzenlenme: 13 Mayıs , 2011, 17:26:06 haydibebeğim
Alıntı yapılan: elif35 - 10 Mayıs , 2011, 13:59:33
yağmurla senin kız aynı zamanda doğdu aramızda 4 gün var.yağmur ayısıyla oynuyo bende ayıyı alıp arkasına geçip ilginç sesler çıkartıyorum çok hoşuan  gidiyor.koltuğun yanına saklanıp yaağğmuurr diye sesleniyorum bakınıyo göremiyor ordan cee diye çıkıyorum ona çok gülüyor.emekliyor ayy korktum senden diyip kaçıyorum emekleyrek oda gülerek peşimden geliyor.şarkı açıyorum karşısında oynuyorum gülüyor bir de beni alkışlıyor kendimi düğünde gibi hissediyorum bazen  :k06: :k06: :k06:

elifcim bunları benim kızım da yapıyor ,hatta örtülerin altına oyuncaklarını gizliyorum gidip buluyor,artık ayakta dururyoruz 2 aydır ,ama ben biraz korktuğum ve bırakmadığım için yürümeye geçemedi henüz ama ayakta durabiliyor,bizimki cee oyunundan artık sıkılyor  :k06:
ben mesela saklanıyorum gelip buluyor beni,artık ufak ufak bazı kelimeleri söylüyoruz,anne diyor mesela,mama,meme,suya bım diyor bakıcı öyle öğretmiş,bay bay diiyoruz :nazar: ve bunlar bilinçli söylediği kelimeler de ben kaygılı olunca beklentilerim üst boyutta oluyor problem kızımda değil ben de yani :suclu: