Kadın çalışmalımı? çalışmamalımı?

Başlatan ✿گสЯเ_ќĮż✿, 25 Nisan , 2011, 00:31:22

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

ama insan çok zengin olsa bile evde sıkılır.yani ben öyleyim.evde 4 gün kaldım.aman allahım hasta gibi oldum  :cildir: galiba alışmışım çalışmaya .tek sıkıntı oğluuuuum  :crybaby2: :crybaby2:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Balböceği

Anam siz bilirsiniz  :ehi: bana ne  :ehi:

Haftada tek günlük kursa gidiyordum aklım oğlandaydı kalktımı üstünü giydirdi mi kadın  :ehi:

Yok ya düşünüyorumda ben tribim mecbur kalsam belki derim de onu da bilmiyorum  :-ooo

Herşeyim saatlidir  :ehi: 

2 günlüğüne annem babaneme bıraktı bizi hala aklım orda niye bıraktın yani  :caca:

muhribe

Balböceği

almila__

koca çok zengin olsa bu sefer çocuğa bakıcı tutulur temizliğe kadın gelecek hergün
eee evde durmaya gene sıkılacak insan :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:
çocukla geçirilen kaliteli zaman önemli bence
ama çok da ağır ve yorucu işlerde çalışmamalı bayan tabi yarım gün  :k06: hadi sabah 9 akşam 4 en fazla :k06:
ama eş çalışmadan memnun değilse o başka otur çatır çatırrr yeee paraları :k06: :k06: :k06:
ama bence kadın bi şekilde ev temizlik ve çocuk dışında mutlaka kendine ait başka  bi meşgaliyeti olmalı evin dişinda da bi hayatı olmalı çalışmasa da benceee

°•.ℓανιηуα.•°

ben kendi adıma evde oturamam,aboovvvv kafayı yerim herhalde  :k06:

hani koca zengin olsaydı da çalışırıdım herhalde. bebeğim küçükken çalışmak zorunda kaldığım için üzülürdüm ama anladım ki aslında eve gidince onunla daha kaliteli zaman geçiriyorum. evde kaldığım zamanlarda sabah saatleri ortalığı toplamak temizlikle geçiyor. ben yine akşama doğru onunla ilgilenebiliyorum.

o nedenle artık üzülmüyorum.

kadın çalıştı mı evde söz hakkı olur,ayağı daha sağlam yere basar, körelmez, kendini geliştirir. mesela meclise kadın milletvekilleri girmeli. her alanda kadınlar da olmalı biz de varız demeli.

çalışan kadına ister özel sektör olsun ister devlet sektörü olsun 2 yıl ücretli izin verilmeli. kadın çocuğunu büyüttüğünde işine dönmeli bence.  :icon_thumright:

...ŞehzadEfe...

zengin koca oldumu gezmekten sıkılmazdınız kızlarr  8) 8)  :k06: :k06: :k06:  zengin degil de durumum iyi olsaydı kreş yaşına kadar çalışmazdım bu yaşlarını istesemde göremem artık bakalım bi daha anne olabilicekmiyim  :-\ karışık işler bunlar çalışmayı çok seviyorum 7 senedir çalışıyorum kendi paranı kazanmak gibisi yok çok doğru ama günümüzde oyle çok rahat şekilde çalışılmıyor malesef ben bazen okadar çok yoruluyorumki eve gittim mi ne çocukla nede kocayla yemek yap evi temizle bilmem nee ama en azından saatlerim iyi bide sabahları oğlan ağlamasa arkamdan güzel olucak  :-\

haa bide öznurum demişsin yaa evde tewmizlikle geçiyor zaman diye benim şimdide oyle hafta sonlarım tewmizlikle geçiyor onlar ne yapıyorsa aynısını yapıyorum yani ev istiyor her hafta evi kaldırıyorum daha çok yoruluyorum  :dontknow:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

doğangüneş

Ayy oznur 2 yasına kadar ücretli izin demissin ya İnan bende hep onun hayalini kurarım
İnsallah o günleri görmeyi nasip eder Rabbim ben çalışmıyorum ama ne anlamı var evlatlarımız gelecegimiz hepsi zincirin bir halkası ve hepsi özellikle ilk iki yıllarında annelerinin kollarında büyümeyi hakediyorlar :love9:

@Melek Yüzlüm@

bence kadın çalışmasada belli bir eğitimi görmüş yani kendi açısından gelişmiş olmalı yoksa diğer bir kişi onu o halinden pek hoşnut olmayabiliyor  şu an çalışmıyorum daha okuyorum ben okulu bitirdigimde kızım büyür ondan sonra iş bakarım bulana kadar kreş zamanı gelir belkide çalışmayı istiyoum şu zamanda hem maddi yönden hem manevi yönden kadının çalışması gerektiğini düşünüyorum

otur otur kimseyi tanımıyorum burda komşular kendi yaşıtım değil annem yok babam yok kafayı yemek üzere oluyorum ara sıra Allahtan kızım var ortamım sosyal hayatım sıfır varsa yoksa ev temizlik yemek bnlar bir süre sonra psikolojik olarak insanı acayip kötü etkiliyor boşuna yaşıyormuş gibi oluyorum kendim adına yaptıgım hiç bişi yok karar verme yetkim yok yazın git çalış kışın gel otur evde çalış başka hiç bir faaliyet yok hayat bu mu hayır değil

kızım içinde içimden geldigini alabilmek rahat para harcamak istiyorum onun için e bu da tek bir maaşla olmuyor tabi ki kızım dogdugunda çok sıkışık bir durumda idik Allaha şükür kısmeti ile geldi ama daha rahat bir zamanda olsa idi herşeyini dört dörtlük alabilirdim ki herşeyi onun için istiyorum ona daha yi bir gelecek istyorum :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: ne kadar doru bilemiyorumm

xxcansuxx

eğer erkeğin kazancı yetiyorsa eşi çalışmasını istemiyor birde evde çocuk varsa üstelik gurbette baktıracak birini bulamayacaklarsa bence kadın  çalışmamalı... bu şartlar benim için geçerli  :k06: :k06: üni okudum hatta y.lisans yaptım çalışma ortamım çok iyiydi mezun olduktan sonra 4 yıl çalıştım onun tadınada baktım çalışmasam yapamam gibi gelirdi ama yukardaki sebeplerden dolayı çalışmıyorum... eşime daha bir kere kaldırıpda ben boşuna mı okudum demedim eşim boşa olmadığımı hissettiriyor...etrafdan babanı boşa masrafa soktun madem çalışmayacaktın diye eleştiriler geliyor  :cildir: :cildir: ben şunu biliyorum mesleğim var başıma bir iş gelse çalışabilir kendime çocuklarıma bakarım bu yetiyor...

evde sıkılmıyorum dolu dolu geçiyor eşim 1gün çok yoğun çalışıyor 1 gün  evde kafamıza göre gezioruz...
hafta nasıl bitiyor anlamıyorum gelen giden arkadaşlarda çok, kafa dengi... bana bekarlık arkadaşlarım inanmıyor içinde ev hanımı yatıyormuş nerde saklıyordun diyorlar  :ehi: :ehi:

✿گสЯเ_ќĮż✿

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?