Gebelik ve Alkol Kullanımı

Başlatan fatma-ba, 23 Ocak , 2007, 00:18:19

« önceki - sonraki »

gebelik ve alkol kullanimi

alkol kullaniyorum
0 (0%)
alkol kullanmiyorum
9 (100%)

Toplam Oy Verenler: 9

fatma-ba

23 Ocak , 2007, 00:18:19 Son düzenlenme: 02 Mart , 2011, 15:20:26 Emine
Gebelikte kullanilan alkol abortus, ölü dogum, bebekte gelisme geriligi, cesitli basyuz gelisim kusurlari ve zka geriligi gibi istenmeyen durumlarin olusmasina neden labilmektedir.
Gebelik doneminde kullanilan alkolun bebekte istenmeyen durumlar olusturmasi alinan alkol miktari ile dogru orantilidir.
GEBELIGIN PLANLANDIGI ANDAN GEBELIGIN SONUNA KADAR ALKOL KULLANMAMALARI.
alkol ya da kimyasal adiyla etil alkolun bebelte anomali yaratan etkilere sahip bir madde oldugu bilinmektedir
BEBEK UZERINDEKI ETKILERI:
alkol anne karnindan plasenta yoluyla direkt bebegin kanina gecer ve anne kanindaki miktarla esitlenir.
Gebeligin erken donemlerinde alinan alkol direkt olarak embriyo uzerine olan etkisiyle dusuge, organ gelisimi doneminde hucreler uzerindeki etkileriyle cesitli organlarda gelisim kusurlarina, gebeligin ikinci trimesterinden itibaren hucre cogalmasinin hizli oldugu donemde hucrelerdeki zehirli etkisiyle santral sinir sistemi hasarlarina neden olabilmektedir...

ÖZLEM

14 Şubat , 2007, 22:24:44 #1 Son düzenlenme: 02 Mart , 2011, 15:20:43 Emine
YAAAAAAAA BEN GEBELİKTE ALKOL VE SİGARA KULLANANLARA İNANAMIYORUM.ZARARLI OLDUĞUNU BİLE BİLE KULLANIYORLAR.ARKADAŞIM SİGARA KULLANIYOR DU VE HAMİLE KALDI İSTEMEDEN VE HALA SİGARA İÇMEYE DEVAM EDİYOR GÜNDE BİR TANE DE OLSA KULLANIYOR.OĞLU DA ANNE İÇME KARDEŞİME ZARARLI DİYO.KARDEŞİ BİLE DOĞMAMIŞ KARDEŞİNİ DÜŞÜNÜYOR.O HALA Bİ TANEDEN BİŞEY OLMAZ DİYO :cussing:

İYİ Kİ VARSIN BİRİCİK KIZIM