Oğlum Çok İnatçı ve Hırçın

Başlatan мiŁenα., 16 Nisan , 2011, 21:23:13

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

16 Nisan , 2011, 21:23:13 Son düzenlenme: 03 Mayıs , 2011, 09:27:52 g10ca
Kızlar ya oğlum 13 aylık ve acayip inat ..Dediği olana kadar çığlık çığlığa,

Yani şöyle devamlı bende olmak istiyor,lavaboya gidemiyorum kapıda kıyamet kopuyor.

İstediği gördüğü şeyi vermeyince çok sinirleniyor.

Bildiğiniz adam gibibağırıyor birşeyler söleniyor.Ağlamak çığlıkta cabası.

Ve çok memeci.Devamlı emmek istiyor nasıl çözüm bulim bilmiyrum yemeside düzeldi.

Ayırıcam ama kararsız kalıyorum.Çünkü yeme düzeni yoktu.

Off artık oğluma bağaramıyorum hırsımı eşimden kendimden çıkarıyorum.

Çok bunaldım.sizinkilerde inatmı bu kadar nasıl baş ediyorsunuz.

Tecrübeliler ne yaptınız bu dönemlerde nasıl davrandınız?

:love9: :love7: :love9:

banu_fth

Allah bol sabır versin .. Allah yardımcınız olsun ..

:amin:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Nisan , 2011, 21:26:22
Allah bol sabır versin .. Allah yardımcınız olsun ..

:amin:

Teeşekkürler  Tatlım Amin :amin:

gülay t.

Ayşecim 1 yaşından sonra inat ve sinir biraz daha artabiliyor bebeklerde, biz de yaşadık ama çok sürmedi 1 ay kadar. Okuduğum kadarıyla geçici bir dönemmiş ama  geçmezse eğer demek ki bebeğinin fıtratı böyle biraz sinirli olacaktır belki. Mümkün olduğunca onu gerecek şeylerden kaçın, seni göremeyince tuvaletteysen falan ağlaması senin kaybolduğunu düşünmesinden. Tuvalete gitmeden önce onu beşiğine koyup hoşlanacağı birşeylerle meşgul olmasını sağlayabilirsin.

Ne  kadar sinirlenip bağırsa da istediği şey sakıncalıysa sakın evet deme, sınırlarımızı  test ediyorlar ve kuralları öğrenmeye başlıyorlar. Sen kararlı olursan zamanla yapması veya istemesi gereken şeyleri öğrenecektir. Henüz konuşamadıkları için de bağırıp sinirlenerek anlatıyor tepkisini.

Yemesinde sorun yoksa biraz daha emzir bence anne sütü çok önemli biliyorsun bağışıklık sistemi için. Ama çok sıkıldıysan  yavaş yavaş kesebilirsin memeden önce gündüz emzirmelerini azaltırsın sonra geceyi.

Eğer tüm öfkene rağmen oğluna bağırmıyorsan önce tebrik ederim seni :) Doğrusu bu tabi ama çoğumuz başaramıyoruz. Bu dönemlerin geçici olduğunu düşünüp gerilmemeye çalış ve eşine de kendine de olumsuz davranma, bebeklerimizi düşünürken evliliğimizi yıpratıyoruz bazen.Bol sabır canım Allah kolaylık ve sabır versin.

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

AYŞECIM BIRDE EYMEN KOÇ BURCU SANIRIM

KOÇLAR OZELLIKLE ÇOCUKLUK DONEMINDE ÇOK INATCI OLURLARMIŞ ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM  :amin:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 17 Nisan , 2011, 04:08:40
AYŞECIM BIRDE EYMEN KOÇ BURCU SANIRIM

KOÇLAR OZELLIKLE ÇOCUKLUK DONEMINDE ÇOK INATCI OLURLARMIŞ ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM  :amin:

1  Günle koçu kaçırdı ama özelliklerini taşıyor. :k06:

Amin sağol hayatım. :love9: :opucuk:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

benim kizda genelde sakin bir kizdi ama bugunlerde cok bagiriyor sasirtiyor beni ozellikle suutten kestigimden beri hircinlasti  :sad1: insallah gecici durumdur  :amin: onu sinirlendirmemeye calisiyorum ama bizimki sonradan oldu bilmemki eymen hep boylemiydi bide erkek cocuklari daha hircin oluyor galiba  :-\

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

βαlκιz

allah sabır versin ayşe
bizde yaşadık ama fazla degil aşırı degillerdi
belki tek oldugu için eymen öyledir sıkılıyordur
o yüzden böyle yapıyordur
devamlı parka falan götürsen çocuklarla oynasa vakit geçirse
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: gülay t. - 17 Nisan , 2011, 02:00:56
Ayşecim 1 yaşından sonra inat ve sinir biraz daha artabiliyor bebeklerde, biz de yaşadık ama çok sürmedi 1 ay kadar. Okuduğum kadarıyla geçici bir dönemmiş ama  geçmezse eğer demek ki bebeğinin fıtratı böyle biraz sinirli olacaktır belki. Mümkün olduğunca onu gerecek şeylerden kaçın, seni göremeyince tuvaletteysen falan ağlaması senin kaybolduğunu düşünmesinden. Tuvalete gitmeden önce onu beşiğine koyup hoşlanacağı birşeylerle meşgul olmasını sağlayabilirsin.

Ne  kadar sinirlenip bağırsa da istediği şey sakıncalıysa sakın evet deme, sınırlarımızı  test ediyorlar ve kuralları öğrenmeye başlıyorlar. Sen kararlı olursan zamanla yapması veya istemesi gereken şeyleri öğrenecektir. Henüz konuşamadıkları için de bağırıp sinirlenerek anlatıyor tepkisini.

Yemesinde sorun yoksa biraz daha emzir bence anne sütü çok önemli biliyorsun bağışıklık sistemi için. Ama çok sıkıldıysan  yavaş yavaş kesebilirsin memeden önce gündüz emzirmelerini azaltırsın sonra geceyi.

Eğer tüm öfkene rağmen oğluna bağırmıyorsan önce tebrik ederim seni :) Doğrusu bu tabi ama çoğumuz başaramıyoruz. Bu dönemlerin geçici olduğunu düşünüp gerilmemeye çalış ve eşine de kendine de olumsuz davranma, bebeklerimizi düşünürken evliliğimizi yıpratıyoruz bazen.Bol sabır canım Allah kolaylık ve sabır versin.

Teşekkür ederim gülay'cım yine hızır gibi yetiştin :love9:

Eşimede okudum yazdıklarını ;)

Gülaycım neden bukadar inat olduğunu şuna bağlıyorum ..Dışarı çıkarmıyorum pek gün boyu evde,Arkadaş geliyor en fazla bir kaç saat oynuyor sonra yine bizle.Enerjisini atamıyor.2 gündür düzenli çıkarıyorum önceki gibi inat değil meme istemiyor deşarj oluyor.

Sanırsam bunla alakalı ???

2 Gündür maşallah yiyor.Oynuyor fazla emmiyor. :nazar: İnşallah böle gider düzene girer artık.

Öncedende 2-3 gün düzenli yiyordu sonra düzen kaçıyordu.İnşallah bu sefer daimidir düzeni :amin:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 17 Nisan , 2011, 22:17:22
benim kizda genelde sakin bir kizdi ama bugunlerde cok bagiriyor sasirtiyor beni ozellikle suutten kestigimden beri hircinlasti  :sad1: insallah gecici durumdur  :amin: onu sinirlendirmemeye calisiyorum ama bizimki sonradan oldu bilmemki eymen hep boylemiydi bide erkek cocuklari daha hircin oluyor galiba  :-\

Böle değildi nuraycım.Ben 8-9 aylık olana kadar oğlumun öle ağladığını bile görmedim.Tamam memeciliğimiz vardı ama inat vs bu kadar değildi 1 yaşla gelen haraketler.

Dün bugün dolaştırdım,ona daha çok yogunlaştım iyiydi yani emmedi fazla zorlamadı beni :nazar:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: βαlκιz - 17 Nisan , 2011, 22:18:13
allah sabır versin ayşe
bizde yaşadık ama fazla degil aşırı degillerdi
belki tek oldugu için eymen öyledir sıkılıyordur
o yüzden böyle yapıyordur
devamlı parka falan götürsen çocuklarla oynasa vakit geçirse

Aynen ondan gülşah.Bugün keşfettim.Kesinlikle hergün düzenli çıkarıcam :icon_thumright:

βαlκιz

çocuklarla oynamak iyi gelir  :hello2:
sen bir kardeş yap en iyisi  :hieyt:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: βαlκιz - 17 Nisan , 2011, 22:23:39
çocuklarla oynamak iyi gelir  :hello2:
sen bir kardeş yap en iyisi  :hieyt:

:icon_pale: :cildir: :sleepy1: :-ooo ::) :love8: :icon_pale: :dontknow: :-* :muzz: :occasion5: :flowers: :love8:

Bak 2.çocuk denilince hatlar böle oluyor :toothy10:

βαlκιz

:ehi: :ehi: küçük olmasa kreşe oyun gruplarına verirdin

мiŁenα.

Kreşe okul öncesi belki veririm.Oyun gruplarınıda araştırmak lazım.

Mahalledekilerle idare etsin şimdilik :)