2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

MELİS hosgeldin canım.sayfamızın ilk annesi.geldi anlat bakalım doğum maceranı.,ALLAHIM hayırlı evlat eylesin insallah

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 30 Kasım , 2011, 14:37:17
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 30 Kasım , 2011, 14:27:17
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 30 Kasım , 2011, 14:21:22
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 30 Kasım , 2011, 14:19:09
s.a kızlar nasılsınız?ben hiç iyi değilim bu saate kadar yattım yeni kalktım.
a.s canım geçmiş olsun ya  bende aynı valla bende 1de uyandım bir çorba yapıp sıcak sıcak içtim şimdi boğazım rahatladı biraz sonrada ıhlamur yaparım  :sad1: :sad1:
sende aç kalma kendine dikkat et
canım esimden beter hasta oldum herhalde.her yer peçete oldu.burnum çok akıyor genzime doluyor sürekli tuvalete kalkma ihtiyacı duyuyorum tükürmek için.ama kalkmaya halim olmayınca küçük bi kap hazırladım inan peçeteye tükürüp ona koyuyorum.ve hep kanlı geliyor.ayy midenizi kaldırmadım değilmi.işin kötüsü öksürük acayip öksürüyorum.bikaç kere soğuk tatlı yemistim.oda tetikledi sanırım.bi yanıyorum bi üsüyorum.esime ıhlamur al demistim unutmus bugün getircek artık.bende dünden beri nane limon elma kabuğu kaynatıttım üzerinede tarcın koydum önu içiyorum.annem de ıhlamırı filan çokda bitki çayı içme yinede dikkat et dedi.yatakda soğuk ter atıyorum neden bilmiyorum ??? sanada çok geçmis olsun cananım.dikkat et de soğuk seyler yeme bi daha.ben hiç zencefil kullanmam simdi olsaydı keske katar icerdim.yazık annem dünden beri arıyor geleyim tekrar diye.yok gelme diyorum.her  zaman annemi bulamam ki.bakayım basımın çaresine
kasrim aynıyız valla içimde kalkmadı anlattığına bende peçete bulunduruyorum hep yanımda çünkü dediğinden bende muzdaripim... birde benim çoğu zaman genzime akıntı olur çok nadirdir burnumun aktığı oda berbat ediyor işte... zencefil bu boğaz tıkanıklığına balgamada iyi geliyor bana... balla karıştırıp 1 tatlı kaşığı yedim mi yakıyor ama rahatlatıyor... ıhlamur çok iyi geliyor eşin getirince iç bana da eşim çok içme diyor 1 fincan içiyorum ara ara... arka arkaya içeceğime  :dontknow: :dontknow: inş. çok uzun sürmez kalkarız ayağa... dün dr.a gidecektik kontrole eşim bu halde orda napcaksın iyileş öyle dedi yarın biraz toparlanırsam gideceğim ona uğraşıyoum...
hımm aynıyız demekki.insallah amin canım.ne zor ilaç içememek kış annesi olunca böyle oluyor iste hayırlısı.e hamileliği atlatsak doğumdan sonra yine hastalansak emziriyorum diye içemeyeceğiz.kışı hasta olmadan bi atlatabilsek.eşin haklı iyiki çıkmamıssın iyice tetikler artabilirdi hastalığın.yarına geçer insallah da gidersin kuzumu görmeye :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

haklısın ya yaz annesi olmakda zor tam sıcaklarda doğuma gitmekte zor, kış annesi olmakda ANNE olamak zor sanırım bakalım bizi doğumdan sonra neler bekliyor  :k06: :k06: bebeklerimizle sağlımız yerinde olur inş.  :amin: :amin: ya bende hemoroid de vardı ya sağlık ocağındaki dr.a  bir krem dahi olsa dedim kadın hayır kesinlikle senin en riskli dönemin artık son 2 ay hiç ilaç kullanamazsın dedi... eşim bunu duydu ya bitki çaylarına bile kısıtlama getiriyor bende hamileliğin ilk aylarında içilmez diye biliyorum   :dontknow: ondan temkinli davranıyoruz sende çok içme istersen terliyken kalkma öyle üşütme kendini...

inş. yarına cadı kızımı görebilirim 15 günü geçti   :love9: :love9:

<<<betty>>>

kızlarrr nasıl oldunuz? gerçi okudum hala kötüymüşsünüz  :sad1:
sümeyram seninki eşinden geçti de, canan da dikkat etmemiş kendine anlaşılan  :caca:
geçmiş olsun canlarım, sabahtan beri bakınıyorum, belki gelirsiniz diye ama siz zaten çok da fazla dayanamazsınız bilgisayarın başında, kaçarsınız azsonra... zaten yatın dinlenin, başka türlü atlatılmaz bu hastalık...
yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, keşke daha fazla hastalık, sıkıntı yaşamadan kavuşsak bebişlere  :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 30 Kasım , 2011, 14:46:54
haklısın ya yaz annesi olmakda zor tam sıcaklarda doğuma gitmekte zor, kış annesi olmakda ANNE olamak zor sanırım bakalım bizi doğumdan sonra neler bekliyor  :k06: :k06: bebeklerimizle sağlımız yerinde olur inş.  :amin: :amin: ya bende hemoroid de vardı ya sağlık ocağındaki dr.a  bir krem dahi olsa dedim kadın hayır kesinlikle senin en riskli dönemin artık son 2 ay hiç ilaç kullanamazsın dedi... eşim bunu duydu ya bitki çaylarına bile kısıtlama getiriyor bende hamileliğin ilk aylarında içilmez diye biliyorum   :dontknow: ondan temkinli davranıyoruz sende çok içme istersen terliyken kalkma öyle üşütme kendini...

inş. yarına cadı kızımı görebilirim 15 günü geçti   :love9: :love9:
eşler bizden tedingin oluyorlar.ama sen kend doktoruna sor yarın gidince.bu aile hekimleri herseyi yasaklıyor kendi doktoruma gidiyorum yapabilirsin içibilirsin diyor.çok panik yapıyor bu aile hekimelri yaa.iyi ama her dediklerinde doktora gittim korku ile birsey çıkmadı :cildir: yok çok içmiyorum günde bir yada 2 kere zaten tatlım.son 1 ay 10 günüm heheyy 1 ay kaldı sunda çok sükür :love9: :love9: :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 30 Kasım , 2011, 14:48:04
sümeyram seninki eşinden geçti de, canan da dikkat etmemiş kendine anlaşılan  :caca:
geçmiş olsun canlarım, sabahtan beri bakınıyorum, belki gelirsiniz diye ama siz zaten çok da fazla dayanamazsınız bilgisayarın başında, kaçarsınız azsonra... zaten yatın dinlenin, başka türlü atlatılmaz bu hastalık...
yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, keşke daha fazla hastalık, sıkıntı yaşamadan kavuşsak bebişlere  :amin:
h.geldin canım  :opucuk: öyle az kaldı artık bakalım inş. kolaylıkla gelir bebişler... eylülde gelse kaçta gidecekti ki dr.a... ayyy oda atlatsa çatı .muay. onunda belli olsa... 3 kişi kurtuldu say bakalım bizlere dr ne diyecek  :dontknow:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 30 Kasım , 2011, 14:48:04
hosbulduk canım.evet esimden geçti.sabah ise gitmeden diyorki nasıl seviniyordum sana hastalık geçmedi diye ama geçmis yine diyor.sabah hazırlanmıs cayını koymus beni hiç kaldırmadı bi ara odaya girince uyandım sonra mutfağa gittim niye kalktın sen bakiim diyor. :love9:beni nerdeyse 2 aydır sabahları hiç kaldırmıyor esim.kendi yapıyor islerini :ehi: .sabahları genelde kalkınca karnım sancıyor ve içim bulanıyor,.o yüzden hiç kaldırmıyor kalkmıyorum bende.
ama normale dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum,,sağ salim atlatabilsek dediğin gibi demetim.

xxcansuxx

gerçekten 1 ay dediğin ne göz açıp kapayana kadar gelir...

bu arada ben bebeğin beşiği için hala arada kaldım eşim dün hastayım diye oturma odasındaki 3lü açıp yatalım dedi tamam dedim ama eşimde bende uyuyamadım sonra yatağımıza gittik ya yerimizi yadırgıyoruz eşime alış doğumdan sonra yaza kadar burada yatacaksın dedim kabul etmedi hiç işim olmaz sen yatarsın diyor ben bebeyle her gece ayrı mı yatacağım  :-ooo :-ooo olmaz dedim sanırım beşiğini yatakodama kurduracağım... oturma odamıda bozmadan gündüzleri burada geçireceğiz vaktimi... ben gündüz uyurkende yatağında yatsın sıcacık diyordum... sadece geceleri kullanmayalım beşiği derken sanırım öyle olacak o odam soğuk doğalgazda fazla ısıtmıyor dış cephe artık ufoyla takviye edeceğim sanırım yani işler yine karıştı....

KasrıCinan

kıslar benim göbise bakın.ama sanki bugün küçüldü karınm benim.gözüme öyle geliyor

zeynep-sena

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 30 Kasım , 2011, 13:40:37
Alıntı yapılan: zeynep-sena - 29 Kasım , 2011, 23:30:14
CANSUUU ve SÜMEYRACIMM çok geçmiş olsun ikinizede zaten salgın varmış bu aralar birde çok dikkat etmek gerek ama olcak olduktan sonra kapıyoruz işte ikinizede tez zamanda şifa versin Rabbim inşallah biran evvel toparlayın inşallah kendinizi ıhlamur falan demleyin kızlar rahatlatır biraz birde bal ve limon karıştırıp yiyiyn yada pekmez iyi gelir inşalah...
sağol canım bol bol ihlamur içiyorum zaten o boğazımı yumuşatıyorda eşim çok içme bebeğe zararı olur belki deyip duruyor valla 2.planda geliyorum artık onun için  :tongue3: gecede sütüme 1 kaşık bal karıştırıp içiyorum normalde tatlı yasak ama napım... zencefilim bitmiş o gerçekten iyi geliyordu... bugün bu vakte kadar uyumuşum deliksiz şimdi çorba yaptım kendme  :hungry: :hungry:
betty sorma geceleri uyutmuyor işte sıcak sıcak birşey içtim mi boğazım açılıyor gıcık geçiyor yoksa eziyet oluyor bana... bilmiyorum ki bir anda soğuk süt içtim birde vücudum dirençsiz kaldı 2 gün yorulmuştum şu arkadaşlar geldiğinde dikkat etmedim ondan oldu sanırım  :dontknow: :dontknow: inş. hemen ge.çer
tuğba sana da geçmiş olsun zor ya sen birde çalışıyorsun Allah yardımcın olsun  :amin: :amin:

eylül evet bugün çarş. senin kontrol günün güzel haberlerle gel inş. :amin: :amin:
hepinizi öptük A.e.olun  :wave: :wave:

canım merak etme ıhlamur zarar vermez ben zeynepteyken çok fena olmuştum dr demişti hatta ıhlamura elma ve ayvanın kabuklarını kalın kalın soy koy kuşburnu falan koy demişti ..

ama zencefili mutlaka dr a sorup tüketin çünkü zencefil çocuklara zararlı 6 yaşından sonra kullanılması gerekiyormuş bende geçen sene kızım çok hasta oluyodu ona veriyodum birgün nette  okudum şok oldum dra sordum hemen sakın verme birdaha dedi 6-7 yaşına kadar kesinlikle verme dedi  hani hamilelikte nasıl olur hiç bilemiyorum bebeğe gidermi zararı olurmu o yüzden hamiş hastalar dr a sormadan zencefil kullanmayın arkadaşlar..

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 30 Kasım , 2011, 14:57:40
gerçekten 1 ay dediğin ne göz açıp kapayana kadar gelir...

bu arada ben bebeğin beşiği için hala arada kaldım eşim dün hastayım diye oturma odasındaki 3lü açıp yatalım dedi tamam dedim ama eşimde bende uyuyamadım sonra yatağımıza gittik ya yerimizi yadırgıyoruz eşime alış doğumdan sonra yaza kadar burada yatacaksın dedim kabul etmedi hiç işim olmaz sen yatarsın diyor ben bebeyle her gece ayrı mı yatacağım  :-ooo :-ooo olmaz dedim sanırım beşiğini yatakodama kurduracağım... oturma odamıda bozmadan gündüzleri burada geçireceğiz vaktimi... ben gündüz uyurkende yatağında yatsın sıcacık diyordum... sadece geceleri kullanmayalım beşiği derken sanırım öyle olacak o odam soğuk doğalgazda fazla ısıtmıyor dış cephe artık ufoyla takviye edeceğim sanırım yani işler yine karıştı....
canım zor oluyor bu besik koyma yatağın yerinin değismesi filan.SEN yatak odana koy besiği en iyisi.soğukta kalmasın adamacağız.hasta olursa hem ikinizede geçer.valla oturma odasındada bi kanepe hergün açık kalacak bence bebek orda yatar sürekli yanına yatar emziriri.biz oda dağalmasın diye uğrassakta mecbur yani

MEVABERRA

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 30 Kasım , 2011, 14:59:11
kıslar benim göbise bakın.ama sanki bugün küçüldü karınm benim.gözüme öyle geliyor

SANIRIM SEN  SAADECE GÖBÜŞTEN ALMIŞIN KİLOYU BENDE AYNI GÇBEKTEN VAR ARTI BİDE KALÇADAN ALDIM..

zeynep-sena

göbişini sevsinler sümeyraaaaa  :k06:

canım rahatsızsın ya belki ondan kaynaklanıyor olabilir yemen içmende değişiklik olduysa etkiler.ama maşallahınız var annesi :nazar: :nazar: :nazar:

KasrıCinan

mevaberra sağol tatlım çok asırı genislemedim ben.kalcamdan filan ama aldım 12 kilo yani kalcalarım büydüki catladılar ALLAHTAN çok belli olmuyorlar :k06: :k06:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: zeynep-sena - 30 Kasım , 2011, 15:02:17
göbişini sevsinler sümeyraaaaa  :k06:

canım rahatsızsın ya belki ondan kaynaklanıyor olabilir yemen içmende değişiklik olduysa etkiler.ama maşallahınız var annesi :nazar: :nazar: :nazar:

sağol datlım sev göbişimi  :ehi: .içindekide durmuyor suan.beni ne gösteriyon diye kızdı herhalde :ehi: :ehi:
bilmem belkide hasta olduğum için öyle