2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Allah allah şaşırdım neyse hayırlısı olsun bakalım...
valla ben oldum canım çatı muaynesi, normal doğuma uygunmuşum, kızımda yan duruyordu, o da dönmüş çok şükür  :nazar:
bakalım artık inşallah sağlıkla kurtuluruz hepimiz de  :amin: :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 27 Kasım , 2011, 16:44:04
ben geldim kim var kim yok.eskileri okumadan daldım  :laughing7: :laughing7:

kuşummm hoşgeldin  :opucuk: :opucuk: :muzz:
hemen veriyim havadisleri, ilkayın doğumu başlamış, nişanı gelmiş, ama kız hala tersmiş, ilaç almaya başlamış, geciktirici ve ciğer geliştirici...
melis de doğumunu yapmış dün, oğluşu gelmiş dünyaya çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:

sen naptın? bitirdi mi senin gelinler temizlikleri  :ehi: :ehi: :ehi:

MEVABERRA

doktorum bana da biraz şaşkınmış gibi geldi 32.haftamda gitmiştim bana ayda bir kontrole gel dedi.başka doktora gittim geçen nefes darlığı ile fenalşmam tuttu doktor bana sadece doğum için gittiğimde çatı muayenesi yapacağını söyledi..

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: MEVABERRA - 27 Kasım , 2011, 16:49:30
doktorum bana da biraz şaşkınmış gibi geldi 32.haftamda gitmiştim bana ayda bir kontrole gel dedi.başka doktora gittim geçen nefes darlığı ile fenalşmam tuttu doktor bana sadece doğum için gittiğimde çatı muayenesi yapacağını söyledi..

bazı dr.lar önceden yapmıyorlarmış çatı muaynesini ama çoğu dr. önceden yapıyor...
çünkü eğer kadının çatısı müsait değilse ya da bebek tersse ya da sezeryan gerekebilecek bir durum varsa, dr. kadının boşu boşuna sancı çekmesini engellemek için sezeryan tarihi veriyorlar...
ve nasıl ayda bir gidersin onu da anlamadım, zaten ne kaldı şurda? Allah allah yaa, senin dr. beni baya şaşırttı  :icon_scratch:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 27 Kasım , 2011, 16:47:51

hemen veriyim havadisleri, ilkayın doğumu başlamış, nişanı gelmiş, ama kız hala tersmiş, ilaç almaya başlamış, geciktirici ve ciğer geliştirici...
melis de doğumunu yapmış dün, oğluşu gelmiş dünyaya çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:

ayy evet bakayım bi dedim nisanı gelmis ilkayın tırstım  :-ooo :-ooo  :icon_pale: :icon_pale: üzüldüm onun adına.benim için en erken 36+da doğsun bebecikler.insallah ilaçlarla durur.bizim tanıdığımızda yenilerde yaptı doğum onunda 2 kere böyle sancısı geliyor ve ilaçlarla durduruyorlar.ve haftasında doğum yaptı.ohh melis kurtulmus ne güzel.ALLAH analı babalı büyütsün.sayfamız acılısı yaptı çok sükür.heyecanladım çookkk :love9: :love9: :love9:
ben çok yorgunum.bugün daha çok yoruldum.bugünde çok yarulduk.o kara batmıs ki her yer anlatamam.camlar dip köse halılar gümüslük odalar mutfak bastan asağı yenilendi.çook yoruldular ama annem bi ara tıkandı kaldı üzüldüm canım sıkıldı.ama bi azimle yapıp bitirdiler.iste yarım saat olduk gellei bizde 4 otobüsüne bindirdek evlerine uğurladık.ALLAH razı olsun anneciklerimden. :amin:
benimde bebeğim iniyor asağı iyice.göbek bağım pörtledi dısına bugün iyice belli oldu.annemde senin de yakın artık dedi.1 ay sonra aralık sonu olur gibime geliyor.belli olmaz ama benim düsüncem 38+anca yaparım :honk: :honk: :honk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

canım baska doktora gitsen olmazmı ki.benim kontrollerim bile ayden 3 haftaya simdide 2 haftaya düstü.
ve doktorum çatı muaynemin 37.haftamda yapılacağını söyledi,tabi önceden sancı olup gidildiğinde normal demisti bana.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

MEVABERRA

doktorume dianatal isimli bir jel varmış bu doğumu kolaylaştırıyyormuş ve vaginal yırtılmayı önlüyormuş ben almayı düşünüyorum dedim jel hakkında bilgisinin olmadığını söyledi .doktor dediğin yenilikleri takip etmeli değil mi ama nerde.. biz ülke insanı olarakçok tembeliz..

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 27 Kasım , 2011, 16:55:22

ayy evet bakayım bi dedim nisanı gelmis ilkayın tırstım  :-ooo :-ooo  :icon_pale: :icon_pale: üzüldüm onun adına.benim için en erken 36+da doğsun bebecikler.insallah ilaçlarla durur.bizim tanıdığımızda yenilerde yaptı doğum onunda 2 kere böyle sancısı geliyor ve ilaçlarla durduruyorlar.ve haftasında doğum yaptı.ohh melis kurtulmus ne güzel.ALLAH analı babalı büyütsün.sayfamız acılısı yaptı çok sükür.heyecanladım çookkk :love9: :love9: :love9:
ben çok yorgunum.bugün daha çok yoruldum.bugünde çok yarulduk.o kara batmıs ki her yer anlatamam.camlar dip köse halılar gümüslük odalar mutfak bastan asağı yenilendi.çook yoruldular ama annem bi ara tıkandı kaldı üzüldüm canım sıkıldı.ama bi azimle yapıp bitirdiler.iste yarım saat olduk gellei bizde 4 otobüsüne bindirdek evlerine uğurladık.ALLAH razı olsun anneciklerimden. :amin:
benimde bebeğim iniyor asağı iyice.göbek bağım pörtledi dısına bugün iyice belli oldu.annemde senin de yakın artık dedi.1 ay sonra aralık sonu olur gibime geliyor.belli olmaz ama benim düsüncem 38+anca yaparım :honk: :honk: :honk:

ayy ellerine kollarına sağlık anneciklerin, yazık yorulmuşlardır tabi... Allah razı olsun  :amin: :amin: :amin:
canım demek indi göbişin hee? ben de tık yok hala, yerinde duruyor  :k06: :k06:
sen benden önce doğururmuşsun, olur mu olur... sağlıkla gelsin de paşamız inşallah Allah gönlüne göre versin sümeyram, inşallah dediğin gibi en erken 38+ da gelir kuzunn  :amin: :amin: :love9: :love9:

KasrıCinan

benim bu cuma idi kontrolüm ama hastaneden aradılar kongre varmıs ya 1 2 gün öncesine verelim randevunuzu dediler.düsündüm bi ???  11 12 gün sonra gitmis olacağım erken geldi.bende bir hafta sonrasına aldım.2 haftam kalmıs oluyor yani randevuya.erken gitsem napacağım 1 hafta geç olsun iyi kilo aldığnı göreyim dedim.ama bu seferde keske 2 gün öncesine alsaydım diye üzülmeye basladım.kötümü yapmışım kuşum??? :'( :'( :'( :icon_scratch: :icon_scratch:

MEVABERRA

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 27 Kasım , 2011, 16:58:22
canım baska doktora gitsen olmazmı ki.benim kontrollerim bile ayden 3 haftaya simdide 2 haftaya düstü.
ve doktorum çatı muaynemin 37.haftamda yapılacağını söyledi,tabi önceden sancı olup gidildiğinde normal demisti bana.
haklısınız bencede öyle şurda doğuma ne kaldı ki ayda bir doktora gideyim resmen komedi :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: MEVABERRA - 27 Kasım , 2011, 16:58:59
doktorume dianatal isimli bir jel varmış bu doğumu kolaylaştırıyyormuş ve vaginal yırtılmayı önlüyormuş ben almayı düşünüyorum dedim jel hakkında bilgisinin olmadığını söyledi .doktor dediğin yenilikleri takip etmeli değil mi ama nerde.. biz ülke insanı olarakçok tembeliz..

yaa her dr. bir değil ki canım... benim ilk dr.um da çok geri kafalı bir dr.du bana göre, yaşlıydı da. ama tecrübe desen ondaydı, hiç bir vukuatı yoktu, sağlamcıydı, kontrolü elden bırakmazdı... bir şekilde dr. değiştirmek zorunda kaldım, bu da gencecik bir dr. ama bir o kadar da dikkatli... bence senin dr. değiştirmen lazımmış en başta... sat ına göre doğum tarihini bile yanlış söylüyor, ilginç valla  :dontknow: :icon_scratch: :icon_scratch:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 27 Kasım , 2011, 17:00:51
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 27 Kasım , 2011, 16:55:22

ayy ellerine kollarına sağlık anneciklerin, yazık yorulmuşlardır tabi... Allah razı olsun  :amin: :amin: :amin:
canım demek indi göbişin hee? ben de tık yok hala, yerinde duruyor  :k06: :k06:
sen benden önce doğururmuşsun, olur mu olur... sağlıkla gelsin de paşamız inşallah Allah gönlüne göre versin sümeyram, inşallah dediğin gibi en erken 38+ da gelir kuzunn  :amin: :amin: :love9: :love9:
amin canım benim.bi ara belimden ağrı girdi ayakta kaldığım için belimden tutup zor yürüdüm banyoya girmistim  annem görmüs demekki beni arkamdan geldi.açtı kapıyı sancınmı var dedi ama korkmus galiba.yoksa  niye girsin arkamdan banyoya.ayy dedim sancı belden geliyor o zaman annem korktuğuna göre dedim. :icon_scratch: benden yna korkuyorlar artık.hayırlısı be gülüm.gelisimi iyi olduktan sonra varsın 38de gelsin.normal o zamanda doğması.ama 37+3 bari olsun ilkayın.9 ay 10 gün olsun dimi.

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 27 Kasım , 2011, 17:03:26
benim bu cuma idi kontrolüm ama hastaneden aradılar kongre varmıs ya 1 2 gün öncesine verelim randevunuzu dediler.düsündüm bi ???  11 12 gün sonra gitmis olacağım erken geldi.bende bir hafta sonrasına aldım.2 haftam kalmıs oluyor yani randevuya.erken gitsem napacağım 1 hafta geç olsun iyi kilo aldığnı göreyim dedim.ama bu seferde keske 2 gün öncesine alsaydım diye üzülmeye basladım.kötümü yapmışım kuşum??? :'( :'( :'( :icon_scratch: :icon_scratch:

canım hala şansın varsa bence ara değiştir, erken görmek daha iyi... Allah korusun her ihtimale karşı sık sık olan kontroller daha makbul bana göre... yani toplamda 3 hafta sonra gitmiş olacaksın... yok yok değiştirebilirsin değiştir kuşum sen...

MEVABERRA

bu benim değiştiğim 3. doktor bir türlü içim rahatlamadı doktordan yana

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 27 Kasım , 2011, 17:08:22
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 27 Kasım , 2011, 17:03:26

canım hala şansın varsa bence ara değiştir, erken görmek daha iyi... Allah korusun her ihtimale karşı sık sık olan kontroller daha makbul bana göre... yani toplamda 3 hafta sonra gitmiş olacaksın... yok yok değiştirebilirsin değiştir kuşum sen...
canım zor simdi galiba ya.cuma sabah aramıslardı.nerdeyse 3 gün geçti aradan.
insallah budurum olmaz.o zaman da gitmisken benim çatı muayenemi yapar dedim o yüzden öyle aldım birazda.35+4 olacağım.37 dedi bana yada 37+de yine cağırır demi