2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

meliss

minn cnm inşallah  oğluşumda dönmüş  kanala yerleşmemiş daha  doktor muayne etmeden çatın müsait görünmüyo dedi  bnm büyükihtimal sezeryan yani anlicanızzz
BİRİCİK OĞLUM CANIM BALIM HERŞEYİM İYİKİ GELDİN  İYİKİ VARSIN  NEŞE KAYNAĞIMIZ HAYAT SEBEBİMİZ OLDUN   SENİ ÇOK SEVİYORUZ RÜZGAR'IMM

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Kasım , 2011, 01:24:21
bak böyle oluyormus bi siteden alıntı yaptım.
yani ben çatı muayenesi olmusum demekki o kadarda zor değilmis rhatladım ya.belkide sürekli alttan bakıldığım için rahat olmusumdur ben.konu sarınca çıkmak bilemedim demetim :ehi: :ehi: :ehi:
bu çatı muayenesi nası oluyo merak ettim anlatırmısınız rica etsem????

doktor alttan muayene yapiyor ve 2 parmak ısaret parmagı ve orta parmakla bakıyor 34. ile 38. haftalarda yapilir. Muayene esnasında doktor dış genital bölgenin özelliklerine, vajinal bölgenin özelliklerine ve kemik çatının özelliklerine bakar. Bunları bebeğin duruş pozisyonu ve büyüklüğüyle (iriliğiyle) karşılaştırarak anne adayına hem bilgi hem de doğum şekli konusunda tavsiye verir.Eğer bebek iriyse, çatıda darlık varsa bu muayene sayesinde doktor tarafından fark edilir. Bu gibi durumlarda, doğum sırasında gebeyi gereksiz sancılardan kurtarmak adına, doktor tarafından anne adayına öneriler de bulunarak önlemler almaktadır normal dogum mu veya serzeryan mi ..; doktor der

tamam kuşum bu konu beni de sarar amma  :ehi: :ehi: eşimi gece insülini için kaldırmam lazım, ara öğün yedircem daha...
çıktım ben tatlım görüşürz yarınn  :opucuk: :wave: :wave:

buarada meliscim ben p.tesi gidicem ya muayneye, müsait olursan p.tesi uğra sayfaya, anlatırım ayrıntılı o gün gelince muayeneden acılı değilmi parmak mı kolmu diyee  :ehi:  :ehi: :wave:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: meliss - 19 Kasım , 2011, 01:27:32
2 parmak el sokmasından iyidir aman :k06: :k06:
canım korkma ya.bence bu acıyıp acımaması doktorla alakalı.ben doktoruma çok güveniyorum beni gayet iyi biliyor çok korkak olduğumu biliyor ve konusarak muayene ettiği için anlayamadım ve sıkma kendini rahat bırak dedi öyle olunca az acıdı dayanılmaycak bi ağrı olmadı.sonrasında yürürken biraz ağrı oldu o kadar
sezaryanda olsa ALLAH kolaylık versin doğsunda sağ salim farketmez canım.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Kasım , 2011, 01:32:45
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Kasım , 2011, 01:24:21
bak böyle oluyormus bi siteden alıntı yaptım.
yani ben çatı muayenesi olmusum demekki o kadarda zor değilmis rhatladım ya.belkide sürekli alttan bakıldığım için rahat olmusumdur ben.konu sarınca çıkmak bilemedim demetim :ehi: :ehi: :ehi:
bu çatı muayenesi nası oluyo merak ettim anlatırmısınız rica etsem????

doktor alttan muayene yapiyor ve 2 parmak ısaret parmagı ve orta parmakla bakıyor 34. ile 38. haftalarda yapilir. Muayene esnasında doktor dış genital bölgenin özelliklerine, vajinal bölgenin özelliklerine ve kemik çatının özelliklerine bakar. Bunları bebeğin duruş pozisyonu ve büyüklüğüyle (iriliğiyle) karşılaştırarak anne adayına hem bilgi hem de doğum şekli konusunda tavsiye verir.Eğer bebek iriyse, çatıda darlık varsa bu muayene sayesinde doktor tarafından fark edilir. Bu gibi durumlarda, doğum sırasında gebeyi gereksiz sancılardan kurtarmak adına, doktor tarafından anne adayına öneriler de bulunarak önlemler almaktadır normal dogum mu veya serzeryan mi ..; doktor der

tamam kuşum bu konu beni de sarar amma  :ehi: :ehi: eşimi gece insülini için kaldırmam lazım, ara öğün yedircem daha...
çıktım ben tatlım görüşürz yarınn  :opucuk: :wave: :wave:

buarada meliscim ben p.tesi gidicem ya muayneye, müsait olursan p.tesi uğra sayfaya, anlatırım ayrıntılı o gün gelince muayeneden acılı değilmi parmak mı kolmu diyee  :ehi:  :ehi: :wave:
anaaam gözlerim pörtledi tamam balm bende çıktım iyi geceler sana.
meliscim sanada tatlım.sıkma kendini.allah hayırlı kolay doğum nasip etsin. :amin: :hello: :hello: :hello:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

meliss

iyi geceler kızlar allah rahatlık versin pazartesi görüşürz ;)
BİRİCİK OĞLUM CANIM BALIM HERŞEYİM İYİKİ GELDİN  İYİKİ VARSIN  NEŞE KAYNAĞIMIZ HAYAT SEBEBİMİZ OLDUN   SENİ ÇOK SEVİYORUZ RÜZGAR'IMM

MEVABERRA

SLM ARKADAŞLAR SİZ ÇATI MUAYENESİ DİYOSUNUZDA BENİM DOKTORUM SADECE DOĞUMDA ÇATI MUAYENESİNİN GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.. BİDE BENİM ARKADAŞIM DOKUZUNCU AYDA GÜNÜ DOLUNCA HAMAMA GİTMİŞ HAMAM DÖNÜŞÜ BİR MÜDDET SONRA DOĞUM BAŞLAMIŞ VE KOLAY BİR DOĞUM OLMUŞ.

banu_fth

doğumdan önce banyo yapmanın da rahatlatıcı olduğunu duymuştum ..
ama hamam da insanın nefesi kesilir yaa .. ben normal haldeyken gidince fena oluyorum zor alışıyorum ..  :-\

MEVABERRA

bence insan alışıyor ilk başta dayanılmazmış gibi gelse de sonra hoş oluyor.

banu_fth

xxcansuxx

Alıntı yapılan: MEVABERRA - 19 Kasım , 2011, 12:30:11
SLM ARKADAŞLAR SİZ ÇATI MUAYENESİ DİYOSUNUZDA BENİM DOKTORUM SADECE DOĞUMDA ÇATI MUAYENESİNİN GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.. BİDE BENİM ARKADAŞIM DOKUZUNCU AYDA GÜNÜ DOLUNCA HAMAMA GİTMİŞ HAMAM DÖNÜŞÜ BİR MÜDDET SONRA DOĞUM BAŞLAMIŞ VE KOLAY BİR DOĞUM OLMUŞ.
doğumda mı ama doğum şeklini belirleyen en önemli unsur çatı muay. onun için doğumdan önce dr muay.ediyor bebeğin durumuna çatının darlığına ve genişliğine sezeryan yada normal diyor...

bu hamam işide doğrudur... geçen konusunu ettik kızlarla... sıcak rahim kaslarının gevşemesine sebep olup doğumun kolay olmasını sağlıyormuş... doğuma yakın kendinizi sıcak tutun... hani diyorlar ya 40.haftamdayım ve sancım yok kendimizi soğuk tuttuğumuzdan oluyormuş drum söylemiş bir hastasına... hatta nişanı ve suyu gelenler evde ılık duş alıp hast.gittiklerinde doğumlda açılma hemen oluyormuş..

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Kasım , 2011, 14:52:58
s.a kızlar nasılsınız.bizde oğluşumla doktordan geldik.
:nazar: :nazar: çok iyi kilo almış.doktor ne yaptıysan ne yediysen devam et dedi hatta  :k06: :k06:
bolca et yedim dedim :ehi: :ehi: 750 gram almış 3 haftada. :nazar: çok sevindim çünki çok az kilo alıyordu.
2005gr geldi kuzucum 32+3de..nstye girdik normal çıktı.yaramazım kımıldamadı.hemsire bi sağa bi sola döndürüp rahatı bozulunca kımıldadı.başımız aşağıya dönmüs artık.belliydi zaten döndüğü.doğum pozisyonunu almış normal doğum için iyi oldu dedi.37.haftada kemik pozisyonuna bakacağız dedi.yani çatı muaynesi yapcakmıs yine.ama sanırım bu seferki acıtacak içime öyle doğdu :y25: :y25: :y25:2 hafta sonra yine gideceğiz öyle iste.yüzünü gösterdi yandan poz verdi kuzum.ama etlenince güzellesiyor bu bıdıkların yüzü ne güzel :nazar: :nazar: :nazar:neyse güzeller aksam girerseniz görüsürüz.sabah 6da kalktım ve çok uykum var,basım ağrıyor.görüsmek üzere.
:nazar: maşaalllah benim tontişime annesi bak bıdık bıdık dedin utandırdı oğluşun seni asıl bıdış benim hatun gerçi annesi benim kızı günde iki kere besliyo ondada tıkanasıya kadar yiyorum bizde bugün alışveriş yaptık bitmiyor bu eksikler....

xxcansuxx

kızlarrrrrr nerdesiniz :director: :director: :director:
kızımla hep sizlere bakıyoruz yoksunuz... bakın bizde girmeyiz sonra görürsünüz  :caca: :caca:
sayfa bomboş kalır ha  :k06: :k06:

herkes ben gibi pazar gününü yalnız geçirmiyor ki  :y25: :y25:
sevmiyorum zaten cmt-pazar günlerini  :suclu: :suclu:

xxcansuxx

NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

Meliss...........................................1 aralık        erkek :nazar:
___kıymık___   sema .................. 8 aralık    :nazar:           
eylul_um......................................17 aralik :nazar:        kız       
இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இ......................20 aralik   :nazar:  erkek
DUYGU KARTAL.............................22 aralık    :nazar:
ƓĤ♡SƬ.........................................24 aralık :nazar:    kız     
MEVABERRA..................................24 aralık  :nazar:kız
denizkabuğu ............................31 aralık    :nazar:    erkek 
galani.........................................1 ocak :nazar:     erkek               
BETTY..........................................1 ocak   :nazar:    kız
olvido..........................................5 ocak  :nazar:      kız
KasrıCinan  sümeyra.................. 10 ocak   :nazar:    erkek   
kardelen06........................................?    :nazar:   
hasyet........................................14 ocak   :nazar:             
xxcansuxx................................. 15 0cak  :nazar:    kız
zeynep-sena..............................16 Ocak  :nazar: kız           
sellini ...................................21 ocak    :nazar:      kız ve erkek
ecrin.su79......................  .....21 Ocak      :nazar:  erkek   
❝❝  Ꮆ ΰᎲ  ❞❞ ...............................?   :nazar:         
   s.y_58........................................OCAK ?  :nazar:         
laracroftt...................................25 Ocak  :nazar:     kız             
aygulse............................. 1 Şubat     :nazar:         kız
  baby......................................................5 şubat  :nazar:       
cano_m..................................6  şubat  :nazar:   kız     
seda87...................................8 şubat      :nazar:   erkek
cemmmm.....................................?    :nazar:
   -Joکєpнiиє-........................................ :nazar:    kız

[/font]

banu_fth

cansucum bende evdeydım yalnız ama ev ıslerı + yemek derken zaman akıp gıttı ..

gunduz yanı öglen burdaydım kımse yoktu  :k06:  kendı bavulumu hazırlamaya calısıorum sımdıde  :k06: kızımınkı bıttı sukur salı gunu gelene kadar bı heyecan beklıorum bakalım ..  :amin:  saglıklı olalımda nası dogarsa dogsun dıorum normal dogum dıye takıntı yapmıorum .. ıkısındende korkuorum yanı sezeryan amelıyat sonucta .. normal dogumda agrılı ama gecıp gıdıyo .. hayırlısı dıyorum öyle dua edıyroum artık  :amin: :nazar: :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 20 Kasım , 2011, 18:14:18
cansucum bende evdeydım yalnız ama ev ıslerı + yemek derken zaman akıp gıttı ..

gunduz yanı öglen burdaydım kımse yoktu  :k06:  kendı bavulumu hazırlamaya calısıorum sımdıde  :k06: kızımınkı bıttı sukur salı gunu gelene kadar bı heyecan beklıorum bakalım ..  :amin:  saglıklı olalımda nası dogarsa dogsun dıorum normal dogum dıye takıntı yapmıorum .. ıkısındende korkuorum yanı sezeryan amelıyat sonucta .. normal dogumda agrılı ama gecıp gıdıyo .. hayırlısı dıyorum öyle dua edıyroum artık  :amin: :nazar: :love9:
i.akşmlar canımm  demek kızının çantası hazır :love9: :love9:
bende hazırladım bezi eksik... 2 tane şapka yeter mi hast.çıkışındakiler var yalnız... eldivende 1 tane... devamı alıncak daha sadece çanta için soruyorum...

salı günü kontrolün mü var senin  :love9: :love9: haydi hayırlısı canım korkma gerçekten kolay olur inş. bende korku morku kalmadı zamanım daha çok ya ondan sanırım  :suclu: :suclu: senin iyice yaklaştı zamanın ayyy ne güzel ezgimiz gelcek 27 gün sonra  :muzz: :muzz: