2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Kasım , 2011, 21:35:57
:ehi: :ehi: gerçekten öyle oldu canım, dertleştik iyi oldu  :ehi:
canım seninki de az değilmiş, çakala bak sen, oğlundan alcak parayı geline o parayla hediye alıcak, vayyy bee  :aferin: valla bravo benim aklıma bile gelmez böyle birşey yapmak... dediğin gibi önüne koyacağına hiç yapmasın daha iyi... bıraksın da sen söyle, bakın benim kızıma babaannesi ne örmüş de di mi, bunun usulü böledir benim bildiğim  :dontknow: valla canım ben de görmedim annemlerden böyle şeyler, biz de alınan verilen yapılan şeyin ne parası konuşulur ne de ben yaptım diye anlatılır :dontknow: eşimin ailesi de öyle ama, kayınpeder geçenlerde milletin içinde diyor görümcemin büyük çocuğuna herşeyi onlar almış, herşeyini biz yaptık yatağına kadar aldık diye, bizimkine ne aldınız dicektim dilimin ucuna geldi sustum, zaten eşim ortamını yakalarsa affetmiyor söyleyiveriyor sağolsun, bana bu konuda pek bişey demeye gerek kalmıyor  :k06:
aslında canan bu da ilginç ya, eşim bu konuda gerçekten kızıyor ailesine laf da söylüyor ama onlar inatla hiçbirşey yapmıyorlar, acaba eşimin de zoruna mı gidiyor benimkilerin yapıp onunkilerin yapmaması  :dontknow: oyüzden lafını söylüyor acaba  :dontknow: çünkü kolay kolay bişey demez o ailesine, hatta son olaylarda biliyorsun vardığımız sonuç aynıydı eşimin annesi ile olan ilişkisi konusunda... ya da acaba benim kaynana gerçekten bana kıl mı oluyor  :ehi: eşim dediği halde hala yapmıyorlarsa kadın gerçekten benden nefret ediyor herhalde  :ehi: :ehi:

yok canım ya seninkilerde gizliden gizliye yapıyordur belki  :dontknow: :dontknow: bu kadar laf söyleyipde yapmıyorlarsa bilemiyorum ki...

yada onlarda da adet öyledir... mesela ilk bebekte bizde çoğu şeyi çeyiz gibi kız annesi yapar... oğlan anası pek karışmaz... ama benim annem öyle yapmadı erkek kardeşleriminde bebeğine örgüler yaptı hazır aldılar ayırt etmediler... o eskidendi der geçer annem soranlara... yani k.validende oğlunun yüzünü eğdirmemek için bir iki parça birlşey yapması gerek...

bak bizde bununda konusu oldu en son gittiğimde... k.valide benimkine yelek örüyor elinde canan ben bunu örüyorumya diğer dünür (kızının ki) şey demiş sen niye yapıyorsun kız annesi yapar,  arayıp bir sorsaydın dünür sen neler yapacaksın şu şu yapılır diye anneni arayıpr saracakmışım dedi... bende orda dedim bu torun ikinizin annem senin söylemenle mi yapacak hasta haliyle bir sürü şey hazırlıyor bizde adet öyleyse annem niye gelinlere yaptı ya o kadar ohhh ne güzelmiş kıza yapıp oğlanın bebesi seçilir mi dedim... 2 tarafada yassılıyor annem o zamn yazık değil mi dedim... gelinimizin bebeğine de bana da yorgan takımı diktirecekmiş daha annem dedim seslenmedi... k.valide sonra eeee kızım işte bunların zihniyeti böylede demek kızım hamile kalsa bunlar birşey yapmayacaklar dedi  :ehi: :ehi: 
belki seninkininde böyle bir beklentisi vardır... sor bi laf açıldığında anne sizde erkeklerin bebeğine bir şey yapılmaz mı vs diye :tongue3: nasıl sorcaksan... benim k.validem çok birşey yapmamış 2-3 örgü, birkaç cıtçıtlı,battaniyesi birde bilezik boozdurmuş bebe için... azsada çoğa say dedi mesela yeter de amannn napalım

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Kasım , 2011, 21:38:22
iyi ozaman canım kullanıp memnun kaldıysan, alırız ozaman... ben çünkü hiç kullanmadım duydum markayı ama almadım hiç... ayrıca katoloğun tamamına baktım da güzel ürünler var, kek kalıbını çok beğendim mesela, termosu alırsam yanında onu
da alıcam  :muzz: :muzz:  :muzz:
inş. bu üründe güzeldir  :dontknow: :dontknow: sadece bu firmada hep stok sorunu var inş. bizim alacağımızda yaşnmaz stok sorunu  :k06: :k06: aynı avon gibi satış temsilcileri var ben üye olmuştum kendi alacaklarım için sipariş verdim sonra üyeliğim iptal oldu 3 ay sipariş vermediğim için  :k06: :k06: alacak olduktan sonra buluruz bir temsilci artık... bende çok beğeniyorum kek kalıblarını pahalıydı ama indirimde bu katalogda bende mi alsam  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

anammmmmmm senin kayanana çok fena beee  :-ooo :-ooo :-ooo aklınca sana laf söylüyor bi de ağzından laf almaya çalışıyormuş bence 'annen naptı diyemiyeceğine göre, baksana bi de güya diğer dünürü üzerinden konuşuyor  :-ooo
canan valla şaka maka senin kaynanayı takdir ettim ben, bravo valla, demek yakın otursanız 'o bunu dedi, şu şunu dediyle ömrünü yerdi herhalde bu senin  :-ooo
valla benim annemde yaptı canım gelinimize, hem hazır aldı hem ördü... bana da yapıyor sağolsun, seninki gibi yorgan takımına kadar yaptırdı... eşim de onu diyor işte kaynanam kızımızın çeyizini düzdü, sen naptın diyor habire. ama benim kaynana da tık yok  :dontknow: eğer adetleri senin dediğin gibi olsaydı biz de adet bu şekildedir oğlum deyip enazından oğlunun ağzını kapatırdı... bilmiyorum artık, bence bana karşı yapılan hareketler bunlar, arada oğlu da torunu da kaynıyor  :ehi: :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Kasım , 2011, 22:07:37
iyi ozaman canım kullanıp memnun kaldıysan, alırız ozaman... ben çünkü hiç kullanmadım duydum markayı ama almadım hiç... ayrıca katoloğun tamamına baktım da güzel ürünler var, kek kalıbını çok beğendim mesela, termosu alırsam yanında onu
inş. bu üründe güzeldir  :dontknow: :dontknow: sadece bu firmada hep stok sorunu var inş. bizim alacağımızda yaşnmaz stok sorunu  :k06: :k06: aynı avon gibi satış temsilcileri var ben üye olmuştum kendi alacaklarım için sipariş verdim sonra üyeliğim iptal oldu 3 ay sipariş vermediğim için  :k06: :k06: alacak olduktan sonra buluruz bir temsilci artık... bende çok beğeniyorum kek kalıblarını pahalıydı ama indirimde bu katalogda bende mi alsam  :ehi: :ehi:

valla canım slikon kek kalıplarına göre iyi fiyatı, indirimli diyor zaten... benim kek kalıbım yapıştırır oldu artık kekin dibini, yenisi almam şart... bi piyasa araştırması yapalım da ona göre alırız olmadı canım... gerçi ben burda bulabileceğimi pek sanmıyorum ama, en fazla züccaciyelere bakarım... bu dore nin online satışı yok herhalde, illa temsilciden mi almak gerekiyor?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Kasım , 2011, 22:07:51
anammmmmmm senin kayanana çok fena beee  :-ooo :-ooo :-ooo aklınca sana laf söylüyor bi de ağzından laf almaya çalışıyormuş bence 'annen naptı diyemiyeceğine göre, baksana bi de güya diğer dünürü üzerinden konuşuyor  :-ooo
canan valla şaka maka senin kaynanayı takdir ettim ben, bravo valla, demek yakın otursanız 'o bunu dedi, şu şunu dediyle ömrünü yerdi herhalde bu senin  :-ooo
valla benim annemde yaptı canım gelinimize, hem hazır aldı hem ördü... bana da yapıyor sağolsun, seninki gibi yorgan takımına kadar yaptırdı... eşim de onu diyor işte kaynanam kızımızın çeyizini düzdü, sen naptın diyor habire. ama benim kaynana da tık yok  :dontknow: eğer adetleri senin dediğin gibi olsaydı biz de adet bu şekildedir oğlum deyip enazından oğlunun ağzını kapatırdı... bilmiyorum artık, bence bana karşı yapılan hareketler bunlar, arada oğlu da torunu da kaynıyor  :ehi: :ehi: :ehi:
boşver kaynasın anlasın işte senin kocanda... yok ya sana niye yapsın gönlü güzel arkadaşım... yok ya yapmaya niyeti yoktur, bilmiyordur ne bileyim... birde senin doğumuna düzer gelirmiş  :suclu: :suclu: amannn yapmazsa kendi bilir oğlunun gözünden düşmemek için bizimki yine yapardı mesela  :ehi: :ehi:
ya canım ben onun niyetini anşamıştımda sana yazmamıştım aklın yolu bir işte o dediğin gibi sırf annende yapıyor mu diye laf aramak için ortaya attı işte onu...
sorma canım 3 çocuğu var 3üde gurbette... ben diyorum zaten Allah herkesi uzak uzak yazmış diye yoksa gerçekten beynim şişerdi laflarından... oğlu bile tahammül edemez sorarda sorar  :ehi: :ehi: şimdide yalnızlıktan ne yapacağını şaşırıyor işte zor ya 3 evladıda uzak napsın  :tongue3:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Kasım , 2011, 22:12:59

valla canım slikon kek kalıplarına göre iyi fiyatı, indirimli diyor zaten... benim kek kalıbım yapıştırır oldu artık kekin dibini, yenisi almam şart... bi piyasa araştırması yapalım da ona göre alırız olmadı canım... gerçi ben burda bulabileceğimi pek sanmıyorum ama, en fazla züccaciyelere bakarım... bu dore nin online satışı yok herhalde, illa temsilciden mi almak gerekiyor?
yok canım onlıne satışı... keşke olsa ama avon usulügibi yapmışlar... eğer ben burada temsilci olduğunu bilsem üye olmazdım birde üyelik parası vermiştim  :k06: :k06: facede de sayfası var oradan bulunur temsilci bir araştıralımda... olmazsa buranın bölge satışcısı bayan beni arayıp duruyordu onu ararım senin olduğun yerde temsilci var mı sorarız... hallederiz inş...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Kasım , 2011, 22:21:18
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Kasım , 2011, 22:07:51
boşver kaynasın anlasın işte senin kocanda... yok ya sana niye yapsın gönlü güzel arkadaşım... yok ya yapmaya niyeti yoktur, bilmiyordur ne bileyim... birde senin doğumuna düzer gelirmiş  :suclu: :suclu: amannn yapmazsa kendi bilir oğlunun gözünden düşmemek için bizimki yine yapardı mesela  :ehi: :ehi:
ya canım ben onun niyetini anşamıştımda sana yazmamıştım aklın yolu bir işte o dediğin gibi sırf annende yapıyor mu diye laf aramak için ortaya attı işte onu...
sorma canım 3 çocuğu var 3üde gurbette... ben diyorum zaten Allah herkesi uzak uzak yazmış diye yoksa gerçekten beynim şişerdi laflarından... oğlu bile tahammül edemez sorarda sorar  :ehi: :ehi: şimdide yalnızlıktan ne yapacağını şaşırıyor işte zor ya 3 evladıda uzak napsın  :tongue3:

Rabbim işte, baksana 3 evladı da uzaktaymış... ama zor kadın ya, ne gelin ne damat anlaşamaz ki bununla...
neyse iyi olmuş uzak olduğunuz, keşke ben de azcık uzak olaydım, kendim istedim üst katlarında oturmayı, eşimin durumundan dolayı, gece gündüz bişey olursa eşime, koşar gelirler diye düşünmüştüm, bi de ozaman annemler de izmirdeydi ailesiz kalmak istemedim birden, onlar nasılsa eşimin ailesi benim de ailem diye düşünmüştüm ama öyle olmuyormuş maalesef, sen ne kadar iyi olursan ol canım, karşıda kötü niyetliyse olay orada bitiyor maalesef... aslında ben biliyorum kaynanamın bana karşı tavrının neden kötü olduğunu... ben geçen yıla kadar çalışıyordum işi bıraktım ozamandan beri böyle... evde oturup oğlunun parasını yediğimi düünüyor herhalde. işi bırakmamın sebebi de oğluydu aslında ama neyse bunlar benim düşüncelerim tabi. onun aklından neler geçiyor bilinmez...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Kasım , 2011, 22:26:28
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Kasım , 2011, 22:12:59

yok canım onlıne satışı... keşke olsa ama avon usulügibi yapmışlar... eğer ben burada temsilci olduğunu bilsem üye olmazdım birde üyelik parası vermiştim  :k06: :k06: facede de sayfası var oradan bulunur temsilci bir araştıralımda... olmazsa buranın bölge satışcısı bayan beni arayıp duruyordu onu ararım senin olduğun yerde temsilci var mı sorarız... hallederiz inş...

hmmm tamam ozaman canım, burda da vardır muhakkak... yeter ki almaya karar verelim, her yolu deneriz  :laughing7: :ehi: :ehi:

xxcansuxx

aaa canım olabilir bak bu düşüncesi... o bizde de vardı ilk yıllar her telde çalış çalışmıyor musun iş bak neden oturuyorsun vs çok dediler... çalışmıyorsan çocuk yap aradan çıkar dediler... baktım bizim ilk yıl paramız onlara gidiyor niye çalışayım dedim şu saatte bile çalışsam bizden isterler biliyorum...
o koymuştur k.validene  :ehi: :ehi: yat kalk dua et benimkisi kadar değildi ne yedin içtin kaça aldın sorularından telde bunalıyordum birde altlı üstlü otursam offfff yanmıştım...
sende mesafeni koruyarak davranırsın seninki anlar benimkisi mesafeden anlamaz altlı üstlü olsaydık inan bana... çekemeseydin çekilmez olsaydı o kadar yıl katlanamazdın Allah da o kadar yakın düşürmezdi...

ama haklısın yıllarca onlarla da yaşasak kendi ana babamızın yerini alamazlar... böyle iyiliği bilmedikleri zamanda insanın tepesi atıyor işte...
amannn kucağımıza alalım bebişleri kapatalım kapımızı,kulağımızı o missler gibi büyütelim evlatlarımızı inş. onların kıymetleri bilinir :amin: :amin:

xxcansuxx

canım benimkisi geldi bugün iyi tembellik yaptım  :k06: :k06: çıkayım artık  :flowers:
senlede iyi konuştuk iyi oldu ohhhh içim rahatladı... :ehi: :ehi: sağolasın ya  :opucuk: :opucuk:
kızımla sizi öpüyoruz iyi kaynattınız demet teyzoşla diyor ha bire vuruyor  :toothy10: :toothy10:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Kasım , 2011, 22:40:29
aaa canım olabilir bak bu düşüncesi... o bizde de vardı ilk yıllar her telde çalış çalışmıyor musun iş bak neden oturuyorsun vs çok dediler... çalışmıyorsan çocuk yap aradan çıkar dediler... baktım bizim ilk yıl paramız onlara gidiyor niye çalışayım dedim şu saatte bile çalışsam bizden isterler biliyorum...
o koymuştur k.validene  :ehi: :ehi: yat kalk dua et benimkisi kadar değildi ne yedin içtin kaça aldın sorularından telde bunalıyordum birde altlı üstlü otursam offfff yanmıştım...
sende mesafeni koruyarak davranırsın seninki anlar benimkisi mesafeden anlamaz altlı üstlü olsaydık inan bana... çekemeseydin çekilmez olsaydı o kadar yıl katlanamazdın Allah da o kadar yakın düşürmezdi...

ama haklısın yıllarca onlarla da yaşasak kendi ana babamızın yerini alamazlar... böyle iyiliği bilmedikleri zamanda insanın tepesi atıyor işte...
amannn kucağımıza alalım bebişleri kapatalım kapımızı,kulağımızı o missler gibi büyütelim evlatlarımızı inş. onların kıymetleri bilinir :amin: :amin:

inşallah canım inşallah  :amin:
hee buarada benim kaynana bütün gece hiç uyumaz, gece 3 de 4 de neyse artık tıkırtımızı dinler, bebiş olduktan sonra bitti artık hiç uyuyamaz  :ehi: :ehi: :ehi: sonuçta ne olursa olsun çocuk uyusa da uyumasa da 2 saate bir kalkıcaz emzirmek için, heheheee napcak ozaman acaba  :ehi: :ehi: sabahları 'ayyy gece hiç uyuyamadım gürültünüzden' diyerek çıkar gelir yukarıı  :ehi: benim biliyorum kızım alcak babaannesinden intikamımı  :ehi: :ehi: :ehi:
ben bu ayki atamalarda yine deniyeceğim şansımı canan, belki olur, olmazsa da işime gelir bebeğime bakarım, olursa da annem bakar Allah ın izniyle, bilmiyorum bakalım, bebeğim ve benim için neyse hayırlısı onu diliyorum Rabbimden  :amin: :amin: :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Kasım , 2011, 22:46:37
canım benimkisi geldi bugün iyi tembellik yaptım  :k06: :k06: çıkayım artık  :flowers:
senlede iyi konuştuk iyi oldu ohhhh içim rahatladı... :ehi: :ehi: sağolasın ya  :opucuk: :opucuk:
kızımla sizi öpüyoruz iyi kaynattınız demet teyzoşla diyor ha bire vuruyor  :toothy10: :toothy10:

ben de sorucaktım sana eşin ne zaman geliyor diye  :ehi: :ehi: :ehi:
tamam canım benim, sen de çok sağol, benim içinde çok iyi oldu  :opucuk: :opucuk:
sizde kendinize iyi bakın, Allah'a emanet olun prensesinle, öpüyoruz sizi kızımla  :opucuk:

xxcansuxx

hayırlısı olsun alsın intikamınızı... :toothy10:  :toothy10: :toothy10:
bu ay atama mı var neyse sonra devm ederiz şimdi bunada girersek sabaha kadar konuşuruz... benimkisi kalk yeter birazda bana ver deyip duruyor neti  :toothy10: :toothy10:
A.E.OL ÖPTÜM  :wave: :wave:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Kasım , 2011, 22:54:44
hayırlısı olsun alsın intikamınızı... :toothy10:  :toothy10: :toothy10:
bu ay atama mı var neyse sonra devm ederiz şimdi bunada girersek sabaha kadar konuşuruz... benimkisi kalk yeter birazda bana ver deyip duruyor neti  :toothy10: :toothy10:
A.E.OL ÖPTÜM  :wave: :wave:

tamam canım konuşuruz devam ederiz sonra, öptük sizi görüşürüz  :wave: :wave: :wave:

xxcansuxx

NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

Meliss...........................................1 aralık        erkek :nazar:
___kıymık___   sema .................. 8 aralık    :nazar:           
eylul_um......................................15 aralik :nazar:        kız       
இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இ......................20 aralik   :nazar:  erkek
DUYGU KARTAL.............................22 aralık    :nazar:   
   denizkabuğu ............................31 aralık    :nazar:    erkek 
galani.........................................1 ocak :nazar:     erkek               
ƓĤ♡SƬ.........................................1 ocak  :nazar:    kız           
BETTY..........................................1 ocak   :nazar:    kız
olvido..........................................5 ocak  :nazar:      kız
KasrıCinan  sümeyra.................. 10 ocak   :nazar:    erkek   
kardelen06........................................?    :nazar:   
hasyet........................................14 ocak   :nazar:             
xxcansuxx................................. 15 0cak  :nazar:    kız
zeynep-sena..............................16 Ocak  :nazar: kız           
sellini ...................................21 ocak    :nazar:      kız ve erkek
ecrin.su79......................  .....21 Ocak      :nazar:  erkek   
❝❝  Ꮆ ΰᎲ  ❞❞ ...............................?   :nazar:         
   s.y_58........................................OCAK ?  :nazar:         
laracroftt...................................25 Ocak  :nazar:     kız             
aygulse............................. 1 Şubat     :nazar:         kız
  baby......................................................5 şubat  :nazar:       
cano_m..................................6  şubat  :nazar:   kız     
seda87...................................8 şubat      :nazar:   erkek
cemmmm.....................................?    :nazar:
   -Joکєpнiиє-........................................ :nazar:    kız

[/font]