2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

inş. canımda sana bir şey soracağım şimdi öğlen yemeği yedim diyete uygun en son meyvem kalmıştı ki midem bulandı ve ben yediklerimin hepsini affedersin çıkardım  :igrenc: :igrenc: başımda fena ağrıyor 1 saat sonrada şekerimi ölçmem lazım neden böyle oldu sence anlamadım... birde çıkardım ya şekerim etkilenir mi  :dontknow: şimdi bulantım yok geçti...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 13:51:04
inş. canımda sana bir şey soracağım şimdi öğlen yemeği yedim diyete uygun en son meyvem kalmıştı ki midem bulandı ve ben yediklerimin hepsini affedersin çıkardım  :igrenc: :igrenc: başımda fena ağrıyor 1 saat sonrada şekerimi ölçmem lazım neden böyle oldu sence anlamadım... birde çıkardım ya şekerim etkilenir mi  :dontknow: şimdi bulantım yok geçti...

canım sen yine şekerini ölç 1 saat sonra... yok canım pek etkilenmiyor, metabolizma şekeri dengede tutmaya çalışıyor ama şuan açlık varsa, açlık hissediyorsan birşeyler atıştır, diyete uygun tabi... ya da meyveni yiyebilirsin, elma yiyebilirsin mesela.
canım meyveyi yemekten hemen sonra mı yiyiyorsun? yoksa en az 1 saat sonra mı?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 14 Ekim , 2011, 14:01:45

canım sen yine şekerini ölç 1 saat sonra... yok canım pek etkilenmiyor, metabolizma şekeri dengede tutmaya çalışıyor ama şuan açlık varsa, açlık hissediyorsan birşeyler atıştır, diyete uygun tabi... ya da meyveni yiyebilirsin, elma yiyebilirsin mesela.
canım listede sıralamış öğlen yemeğinde yenecekler diye...
orada 1 porsiyon meyve yazıyor öyle 1 saat sonra vs diye değil... ikindi var ara öğün mesela ondada süt yada yoğur, 1 porsiyon meyve diyor  :dontknow: yedim canım meyvemi kendimi iyi hissedince 15 adet üzüm... açlık hissetmiyorum ben yinede ölçeyim

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 14:05:53
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 14 Ekim , 2011, 14:01:45

canım listede sıralamış öğlen yemeğinde yenecekler diye...
orada 1 porsiyon meyve yazıyor öyle 1 saat sonra vs diye değil... ikindi var ara öğün mesela ondada süt yada yoğur, 1 porsiyon meyve diyor  :dontknow: yedim canım meyvemi kendimi iyi hissedince 15 adet üzüm... açlık hissetmiyorum ben yinede ölçeyim

açlık hissetmiyorsan tamam ozaman canım, kaldığın yerden devam ediceksin, meyveni de yemişsin... kan şekerin düşmez zaten meyveni yediysen... ara öğünlerini sakın atlama tamam mı canım  :opucuk: akşam-gece şekerin daha dengede oluyor ozaman... yokluk şekerini ölçtükten sonra yazsana canım bana da, merak ettim ben de...

xxcansuxx

canım açlık 74 çıkmıştı tokluk şimdi ölçtüm 104 çıktı sanırım ilk öğünde yırttım güzel dimi değerlerim  :muzz: :muzz:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 14:19:53
canım açlık 74 çıkmıştı tokluk şimdi ölçtüm 104 çıktı sanırım ilk öğünde yırttım güzel dimi değerlerim  :muzz: :muzz:

canım gayett iyi maşallahhhhhhhhhhh  :nazar: :nazar: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 14 Ekim , 2011, 14:20:42

:nazar: :muzz: :muzz: çok şükür ya ama ben böyle az az yersem şeker vücuda girmezse nerden şeker olacak  :laughing7: :laughing7: ohhh be rahatladım bu diyetle düşmezse ben öleyim o zman  :icon_pale: :muzz: :muzz:

xxcansuxx

canım ben çıkayım biraz yatayım  :opucuk: başım ağrıyor sonrada hem yürüyüş olsun hemde meyve sebze alayım diye pazara gideyim
Allah a emanet ol canım çok tşk ederim moral oldu seni görmem  :opucuk: :wave:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 14:22:53

:nazar: :muzz: :muzz: çok şükür ya ama ben böyle az az yersem şeker vücuda girmezse nerden şeker olacak  :laughing7: :laughing7: ohhh be rahatladım bu diyetle düşmezse ben öleyim o zman  :icon_pale: :muzz: :muzz:

:ehi: :ehi:
canım düşer zaten merak etme sen yeter ki diyete uy  :opucuk:
şekeri de alıyorsun ki sen, meyvelerden mesela  :icon_thumright: yediğin herşey de şeker var, onlar yetiyor zaten sana...
ben daha eşimin ağzına şekerli birşey koyduğunu görmedim  :laughing7: ama bütün yediklerinden alıyor şekerini  :icon_thumright:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 14:31:43
canım ben çıkayım biraz yatayım  :opucuk: başım ağrıyor sonrada hem yürüyüş olsun hemde meyve sebze alayım diye pazara gideyim
Allah a emanet ol canım çok tşk ederim moral oldu seni görmem  :opucuk: :wave:

tamam canım dikkat et kendine, bak çantanda muhakkak şekerli birşey bulundur şimdi pazara giderken ( bir iki kesme şeker mesela) baygınlık hissi elin ayağın falan boşalır gibi olursa, dur dinlen, geçer diyip işine devam etme sakın...
Allaha emanet ol prensesinle, öpüyoruz sizi  :opucuk: :wave: :wave:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 14 Ekim , 2011, 14:32:32
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 14:22:53

:ehi: :ehi:
canım düşer zaten merak etme sen yeter ki diyete uy  :opucuk:
şekeri de alıyorsun ki sen, meyvelerden mesela  :icon_thumright: yediğin herşey de şeker var, onlar yetiyor zaten sana...
ben daha eşimin ağzına şekerli birşey koyduğunu görmedim  :laughing7: ama bütün yediklerinden alıyor şekerini  :icon_thumright:
:ehi: :ehi:  yok ben normalden fazla alıyormuşum onun için şeker girmiyor ki diye yazdım kız 1 elma 1 porsiyon meyveymiş :ehi:  ben akşam 3elmayı rahat yerim yanında da diğer meyvelerle tabi  :k06: :k06:
canım ya eşin çok iyi uyuyor demek diyetine seninde maşaallahın var bu konuda sende dikkat ediyorsun bazısı olsa amannn der ona yönelik yemeklik yapmaz maşaallah :nazar: sen bak kaç kitap okumuşsun yaptığın yemeklere dikkat ediyorsun  :opucuk:

xxcansuxx

kimse yok mu  :director: :director:
betty bitirmedin mi bebeğinin dolabını merakla bekliyoruz fotosunu  :muzz: :muzz:
biz iyiyiz şükür kızımla  :nazar: vakit geçirmeye çalışıyoruz pazar günü yalnız yalnız  :tongue3:
30.haftalara gireceğimiz haftayı sabırsızlıkla bekliyorum bir an önce geçse zaman :love9: :love9:  :binkybaby: :binkybaby:

<<<betty>>>

slm kızlar, kimsecikler uğramamış sayfamıza  :director: :director:

canancım bitti bitti temizliğimiz yerleşmemiz ama ben de kendimi bitirmişim, cumadan beri hasta yatıyorum annemde...
farenjit olmuşum, boğazımda şişti, hiç sesim çıkmıyordu kaç gündür, bugün daha iyiyim çok şükür  :nazar:
sen nasılsın? nasıl gidiyor diyet? şeker ölçümlerin nasıl? çok merak ettim kaç gündür, ortalama kaç çıkıyor tokluk şekerin?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 17 Ekim , 2011, 16:37:43

canancım bitti bitti temizliğimiz yerleşmemiz ama ben de kendimi bitirmişim, cumadan beri hasta yatıyorum annemde...
farenjit olmuşum, boğazımda şişti, hiç sesim çıkmıyordu kaç gündür, bugün daha iyiyim çok şükür  :nazar:
sen nasılsın? nasıl gidiyor diyet? şeker ölçümlerin nasıl? çok merak ettim kaç gündür, ortalama kaç çıkıyor tokluk şekerin?
canım ya kıyamam geçmiş olsun neden o kadar yordun kendini... dikkat et kendine canım yat dinlen farenjitte zor ya... iyi gidiyor akşam bozacağım diyeti  :suclu: :suclu: doya doya balık yemek istiyorum canın çekmesinde... iyi gidiyor ölçümlerim en yüksek  tokluk şimdiye kadar 142 çıktı... ama dün sabah açlığım 68 çıktı  ... öyle işte yarın dra bir göstereceğim sonucu eşim eee düşük çıkıyor belki diyet ağır geliyordur diyor  :k06: bu arada 1 kilo vermişim...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 17 Ekim , 2011, 16:43:21
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 17 Ekim , 2011, 16:37:43

canım ya kıyamam geçmiş olsun neden o kadar yordun kendini... dikkat et kendine canım yat dinlen farenjitte zor ya... iyi gidiyor akşam bozacağım diyeti  :suclu: :suclu: doya doya balık yemek istiyorum canın çekmesinde... iyi gidiyor ölçümlerim en yüksek  tokluk şimdiye kadar 142 çıktı... ama dün sabah açlığım 68 çıktı  ... öyle işte yarın dra bir göstereceğim sonucu eşim eee düşük çıkıyor belki diyet ağır geliyordur diyor  :k06: bu arada 1 kilo vermişim...

sağol canım  :opucuk:canım çok tez, oluversin bitiversin bütün işler derken, bi de üstüne eşim hastalandı, ondan da geçmiş olabilir bilmiyorum  :dontknow:
canım maşallah diyorum sana da, çok iyi değer tokluk max. 142  :nazar: :nazar:
68 düşük gibi duruyor ama normal insdanlarda açlık şekeri 70 min., çok da düşük değil canım, korkulacak birşey yok  :opucuk:  birgün önceden 1 ara öğün atlamış ya da gece öğününü biraz erken yemiş olabilirsin canım...
ye canım ye balık, yanında ekmeği çok kaçırma bol bol yeşilllik ye yanında ekmek yerine...
eşim de ben de dayanamayız balığa  :hungry: o da çok yer, şekeri çok etkilemez balık kızartma olmadıktan sonra,
biz de genelde ızgara ya da fırında yeriz  :hungry: çok nadir küçük balıkları kızartırız...
ne yiyeceksiniz sorması ayıp olmasın  :k06: :k06: