2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

cano_m

çokkk saolun kızlar önerileriniz için biaz buz koyayım bari belkim hafifletirr  :sad1: hadi öptüm ikinizide görüşürüz. allaha emanet olun canlarınızlaa  :opucuk:  :opucuk:

<<<betty>>>

selam kızlar  :flowers: inşallah hepiniz iyisinizdir kuzucuklarınızla  :amin:
sümeyram hastalanmışsın... nane limon iç, bal da koy içine... bol bol c vitamini al, hem midene hem gribine iyi gelir canım...
dikkat et kendine, çok tehlikeli havalar... sıkı giyin, ayaklarını da sıcak tut canım...
tuğbacım sağol canım, inşallah bir kaç gün içinde iyice yerleşince foto ları yüklerim canım...
o kadar yorgunum ki  anlatamam size  :sad1:
dün en sonunda geldi dolaplarımız... bir tane yüklük gibi büyük bit dolap, bir tane de kızımız için küçük bir gardolap ve bir de depo-kilere bir dolap geldi... hepsini burda monte etiler, kesitler biçtiler, her yer battı tabi  :sad1: annemle dünden beri temizlik yapıyoruz, dolabların koyulduğu odadaki herşey battı, yataklar, çarşaflar, halı  :sad1: bugün de temizlik yapıp, çamaşırları yıkadık, halıları yıkadık, biraz gardırobu yerleştirdik ve bittik  :sad1:
şimdi eşimi bekliyorum, gelsin de yemek yiyip hemen uyuycam...
yarın görüşürüz inşallah... Allaha emanet olun bebişlerinizle  :opucuk: :opucuk: :wave:

xxcansuxx

betty demek yerleştirdinizz bekleriz fotolarını gerçi okumadım önceki iletileri fotolarınıda yüklediysen bakarım güle güle kullan canım seninde hepsi bir arada gelmiş zor olmuştur iyice dinlen...
bizde gittik geldik dr.a artık diyetli bir anne adayıyım   :sad1: inş sağlıklı olsundaa bebeğim katlanırım  :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 21:01:13
betty demek yerleştirdinizz bekleriz fotolarını gerçi okumadım önceki iletileri fotolarınıda yüklediysen bakarım güle güle kullan canım seninde hepsi bir arada gelmiş zor olmuştur iyice dinlen...
bizde gittik geldik dr.a artık diyetli bir anne adayıyım   :sad1: inş sağlıklı olsundaa bebeğim katlanırım  :amin:

canım yok yüklemedim, bikaç güne inşallah tam anlamıyla yerleşirim ve ozaman yüklerim inşallah  :amin:
evet canım okudum, konu açmışsın, 100 gr da yüksek çıkmış ama ordada yazdım diyetle halledersin sen, yeterki moralini yüksek tut, canını sıkma... bunu üstüne basarak söylüyorum çünkü gözlerimle şahit oldum kaç defa canım, eşimin sinirli ya da canının sıkkın olduğu her zaman şekeri 300 ün üzerinde çıkar  :sad1: oyüzden kendini üzüp, şekerini yükseltme ki bebeşin de düşürmeye çalışmasın  :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 13 Ekim , 2011, 21:20:16

canım yok yüklemedim, bikaç güne inşallah tam anlamıyla yerleşirim ve ozaman yüklerim inşallah  :amin:
evet canım okudum, konu açmışsın, 100 gr da yüksek çıkmış ama ordada yazdım diyetle halledersin sen, yeterki moralini yüksek tut, canını sıkma... bunu üstüne basarak söylüyorum çünkü gözlerimle şahit oldum kaç defa canım, eşimin sinirli ya da canının sıkkın olduğu her zaman şekeri 300 ün üzerinde çıkar  :sad1: oyüzden kendini üzüp, şekerini yükseltme ki bebeşin de düşürmeye çalışmasın  :opucuk:
canım moralim hep hamilelik boyunca çok güzeldi bugün sonuçla sarsıldım ama geçer...
inş. adapte olurum şu diyete stres yapmadan... dr doğumla geçer ama sen yinede 2-3 ay listeye uy hem kilo vermen sağlıklı olur dedi birde ilerde şeker hastası olma riskim azalırmış... çok zor ya Allah eşine de şifalr versin sıkıntı stres yaşamasın hiç hayatında :amin: başına gelen, çeken biliyor böyle şeyleri  :opucuk:

xxcansuxx

hu hu kimse yok mu  :director: :director:
biz bugünden itibaren sağlıklı yaşama başladık kızımla  :muzz: :muzz:
eşimlede akşam konuştuk drun dediklerini dr yaşam kalitesi yeme içme saatlerine dikkat etmen gerekir dedi yediklerine bağlı olmayabilir dedi... gerçekten düşününce haklı mesela eşimin işe gidiş geliş saatleri hergün aynı değil o 7de gidiyorsa ben7de kahvaltı yapıyordum 10daysa 10da mesela... kahvaltı sofrasınıda donatıyordum şimdi babişkosunu beklemeden 7de kahvaltı yapacağız hep... ara öğünlerede dikkat edeceğim artık bakalım doymuyoruz ya huzurluyuz buda yeter inş. kan şekerlerimde normal çıkar bundan sonra :amin: :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 10:10:33
hu hu kimse yok mu  :director: :director:
biz bugünden itibaren sağlıklı yaşama başladık kızımla  :muzz: :muzz:
eşimlede akşam konuştuk drun dediklerini dr yaşam kalitesi yeme içme saatlerine dikkat etmen gerekir dedi yediklerine bağlı olmayabilir dedi... gerçekten düşününce haklı mesela eşimin işe gidiş geliş saatleri hergün aynı değil o 7de gidiyorsa ben7de kahvaltı yapıyordum 10daysa 10da mesela... kahvaltı sofrasınıda donatıyordum şimdi babişkosunu beklemeden 7de kahvaltı yapacağız hep... ara öğünlerede dikkat edeceğim artık bakalım doymuyoruz ya huzurluyuz buda yeter inş. kan şekerlerimde normal çıkar bundan sonra :amin: :amin:
evet canım belki düzene girerse öğünleriniz sizin için daha iyi oyur.hadi insallah bundan sonra iyi olur hersey

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Kızlar biz oğluşumla sabah hamur yaptık kandil simiti istedi canımız onları yaptık evleri timizledik.simdi anneanneye gitmek için hazırlanacağız.aksamda babannesine gideceğiz.pazartesi aksama anca gelirim sanırım.hamurları dedelerine yaptık.kayınbabam bazen elime bakıyor bizim gelin boş geldi diye :k06: :k06: :k06: .benden hamur bekliyor arada bi canı istiyor herhalde. :toothy10: benim de canım istedi manayla nasiplensinler dedim :laughing7: .aslında asıl amacım kendimi doyurmak :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: şaka bi yana yoruldum basıma ağrı girdi.bizim kaloriferler yanmadı daha sabaha kadar soğuktan iniliyorum ağzım burnum tıkanıyor.öğlene düzeliyor ama yanana kadar iyice hasta olmam insallah,,,öyle iste.neyse teyzeleri biz sizi çok öptük.
ALLAHA EMANET OLUN. :opucuk: :opucuk: :wave: :wave:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

cano_m

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Ekim , 2011, 11:05:26
Kızlar biz oğluşumla sabah hamur yaptık kandil simiti istedi canımız onları yaptık evleri timizledik.simdi anneanneye gitmek için hazırlanacağız.aksamda babannesine gideceğiz.pazartesi aksama anca gelirim sanırım.hamurları dedelerine yaptık.kayınbabam bazen elime bakıyor bizim gelin boş geldi diye :k06: :k06: :k06: .benden hamur bekliyor arada bi canı istiyor herhalde. :toothy10: benim de canım istedi manayla nasiplensinler dedim :laughing7: .aslında asıl amacım kendimi doyurmak :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: şaka bi yana yoruldum basıma ağrı girdi.bizim kaloriferler yanmadı daha sabaha kadar soğuktan iniliyorum ağzım burnum tıkanıyor.öğlene düzeliyor ama yanana kadar iyice hasta olmam insallah,,,öyle iste.neyse teyzeleri biz sizi çok öptük.
ALLAHA EMANET OLUN. :opucuk: :opucuk: :wave: :wave:
OHH AFİYETT OLSUN PAŞAYADA SANADA. SIKI GİYİN İNŞALLAH HASTALANMADAN BİTİRİRSİN HAMİLELİĞİNİ CANIM. HADİ CANIM SİZDE ALLAHA EMANET OLUN SAĞLICAKLA KALIN. KIZIMLA BİZDE SİZİ ÖPTÜKK  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:

olvido

Cansucum geçmiş olsun tatlım benim bir arkadaşımda da çıktı hamilelik şekeri çok azimli davrandı  :nazar: her şeyi sayıyla yedi 60-61 le hamile kalmıştı 55 kiloyla doğumdan çıktı çok sağlıklı bir kızı var kendisi de artık sağlıklı beslenmeyi öğrendim diyor. Hamilelik sonlandığında şeker sorunuda ortadan kalkıyor korkma canım. Gerçi seni anlıyorum küçücük bir ihtimal bile beni amniyosentezde mahvetmişti ama her zaman daha kötü durumda olanları düşünüp çok şükretmek lazım

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 14 Ekim , 2011, 12:21:01
Cansucum geçmiş olsun tatlım benim bir arkadaşımda da çıktı hamilelik şekeri çok azimli davrandı  :nazar: her şeyi sayıyla yedi 60-61 le hamile kalmıştı 55 kiloyla doğumdan çıktı çok sağlıklı bir kızı var kendisi de artık sağlıklı beslenmeyi öğrendim diyor. Hamilelik sonlandığında şeker sorunuda ortadan kalkıyor korkma canım. Gerçi seni anlıyorum küçücük bir ihtimal bile beni amniyosentezde mahvetmişti ama her zaman daha kötü durumda olanları düşünüp çok şükretmek lazım
tşk ederim canım ciddi misin maşaallah arkadaşının kilosuna ya ben bu diyetle kilo verirsem normal mi yani bebeğim beslenir gelişir dimi sonuçta düzenli beslenme  :icon_scratch: bir de hala devam ediyor mu diyete bana drum doğumdan sonrada 2-3 ay böyle devm et bu seni korur dedi ileri yaşlarında şeker hast. olma riskinden... ama canım ya benim midem bulanıyor açlıktan  :igrenc: :igrenc:
çok doğru söylüyorsun en ufak bir ihtimal bile bizi bebek için endişelendiriyor inş. sağlıkla doğar meleklerimiz  :amin:

xxcansuxx

ohhh afiyet olsun sümeyra ellerine sağlık...
k.pederde sevinecek desene... yine 3 gün yoksun demek güle güle git gel A.E.OL PAŞAYLA  :amin: :wave: :wave:

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 12:28:10
Alıntı yapılan: olvido - 14 Ekim , 2011, 12:21:01
tşk ederim canım ciddi misin maşaallah arkadaşının kilosuna ya ben bu diyetle kilo verirsem normal mi yani bebeğim beslenir gelişir dimi sonuçta düzenli beslenme  :icon_scratch: bir de hala devam ediyor mu diyete bana drum doğumdan sonrada 2-3 ay böyle devm et bu seni korur dedi ileri yaşlarında şeker hast. olma riskinden... ama canım ya benim midem bulanıyor açlıktan  :igrenc: :igrenc:
çok doğru söylüyorsun en ufak bir ihtimal bile bizi bebek için endişelendiriyor inş. sağlıkla doğar meleklerimiz  :amin:
ben amniyosentez sırasında bir kaç günde 2 kilo verdim sonrasında sonucu 3 hafta bekledim o ay bekleme sırasında ben kilo almama rağmen bebek haftada 100 gr a yakın alıyodu  :nazar: sonucu öğrendim tabi ben rahatladım 40 günde 5 kilo aldım bebeğimin kilo alması yavaşladı  haftada 60-70 civarı aldı  :D yani senin kilo
alman bebeğinde kilo alması anlamına gelmiyo senin yediğin sağlıklı gıdaşrdan bebek kilo alıyo yoksa sen her bulduğunu (aburcubur) yersen benim gibi bebek gereksiz besinlerden kilo almıyor.
   O arkadaşım eskişehirde çalıştığım okuldan dı yani şimdi görüşmüyoruz ama 2009 yazında doğum yaptı  en son 2010 da görüşmüştük 51 kiloydu. Kızı da bir yaşına yakındı maşaallah kilosu herşeyide normal. Zaten diyeti uygulamazsan bebekler aşırı tombiş doğuyolar şeker den Allah korusun canım şurda 2,5 ayın kaldı sayılır dikkat etde sağlıklıca doğsun kızımız diyete başladığın ilk hafta zorlanırsın vücut alışmaya çalıştığı için haftaya normale dönersin  :amin:

xxcansuxx

inş. tuğba bakalım sonuç ne olacak evet az kaldı sıkarım dişimi yemem sağlıklı olsunda kızım  :amin:
canım ben yemek yiyem görüşmek üzere  :hungry: :opucuk:

<<<betty>>>

hayırlı cumalar hanımlar  :flowers:
canancım bu hafta biraz zorlanırsın, porsiyonlar yetmez aç hissedersin kendini ama 1 hafta sonra alışır bünyen... hem kendini daha hafif ve sağlıklı hissedeceksin, bak gör... çünkü inan öyle oluyor, ben yemek şeklimi ilk evlendiğimizden itibaren eşime göre ayarladım mecburen, şekerle ilgili bir sürü kitap okudum, her hafta yemek listesi hazırladım, inan kendimi de çok sağlıklı hissediyordum... hem kızın hem senin hatta eşin de sana ayak uydurursa eşin için bile en sağlıklısı olacak  :opucuk:
sümeyram bi görüşemedik yaa  :sad1:
hamurları da hazırlamışsın, gezmelere gidiliyor demek, ne güzel  :k06: 3 gün dinlenirsin şimdi annenler bir yandan kayınvaliden bir yandan... gez de gel bakalım, geldiğinde ben de yerleşmiş olurum iyice, foto koyarım inşallah  :amin:
Allaha emanet olun bebişlerinizle, öpüyoruz kızımla sizleri  :opucuk: