2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

MEVABERRA

slm arkadaşlar ben sizlerle yeni öğrendiğim bir ilaç ismini paylaşacağım ismi:dianatal jel
BU ÜRÜN TAYMED PHARMEX İLAÇ FİRMASI TARAFINDAN İSVİÇRE'DEN GETİRİLDİ VE TÜRKİYE DE ÇOK YENİ BİR ÜRÜN ANNE ADAYLARININ DOĞUMLARINI KOLAYLAŞTIRAN BİR JEL.

KOLAYLIKLARI İSE
- DOĞUM SANCILARINI AZALTIYOR
- DOĞUM SÜRESİNİ %30 KISALTIYOR
- YIRTILMALARI ÖNLÜYOR
- DOĞUM SONRASI YANMA HİSSİNİ AZALTIYOR
- ANNE VE BEBEĞİ KORUYOR VE TAMAMEN HİJYENİK
- BEBEK İÇİN KESİNLİKLE ZARARSIZ

ben malatyada ürünü 210a buldum sizde araştırın yada bilen varsa kullanan paylaşırsa sevinirim

KasrıCinan

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

hanımlar nasılsınız bebişlerinizle? biz de iyi sayılırız kızımla çok şükür  :nazar:
kaç gündür doğru düzgün giremiyorum ama baktım şöyle bir neler kaynatmışsınız  :k06:
c.tesi apar topar görümceme gittim, 7 aylık bebeği ve 4 yaşındakli oğlu hastalanmışlar, görümcemde hiç uyumamış, çok yorgunmuş, bebek hastalıktan devamlı huzursuz ve ağlıyordu ama kadıncağızın taşıyacak dermanı kalmamış, gidiyim de yardım edeyim biraz dedim... ayy annelik çok zor ya, bebeğin hasta ve senin elinden dr. verdiği ilacı vermekten başka birşey gelmiyor  :y25: içi gitti  :y25:
neyse kızlar bugünde, bebişimin şimdiye kadar aldığımız kıyafetlerini yıkayıp ütüledik annemle, çünkü yarın dolabı gelicek kızımın, yarın dolap gelir gelmez silip tertemiz yerleştiricez eşyalarını  :love9: çok keyifli birşey ama kızlar anlatamam  :love9: sonra da yatağını falan kurarız inşallah  :amin: daha ileriki haftalara bırakmak istemiyorum çünkü kendimden çok korkuyorum, 2-3 gündür adet sancısı gibi baya ağır sancılarım oluyor ki geceleri uykudan uyandıracak kadar  :sad1: küçük küçük eksikleri kaldı, onları da önümüzdeki haftlarda tamamlarız artık  :amin:
sümeyram senin de varmış ağrıların, kıyamam sana yaa  :sad1: nedir bu bizdeki hassasiyet bilemedim ben  :-[
tuğbacım hoşgeldin gezip gelmişsin haftasonu, maşallah sana  :nazar: ben evden çıkmaya üşeniyorum  :ehi:
canancım sen de heyecanlısındır şimdi, yarın görüceksin kızını Allahın izniyle, inşallah şeker yüklemende temiz çıkar  :amin: bekliyoruz güzel haberlerini  :amin:
hepinizi öpüyorum kızlar kuzucuklarınızla beraber  :opucuk:
Allaha emanet olun  :opucuk:

<<<betty>>>

tatlım naber? ben kimse yok diye yazıp çıkıcaktım, iyiki geldin  :love9: :love9: :love9:
sana msj attım dün, geldi mi msj.ım?
c.tesi aceleyle gittim görümceme, tel. açtı, çok kötüyüm, çocuklar hasta yetişemiyorum dedi, koştum gittim, tel.im evde şarjda kalmış, eşim de akşam oraya geldi, ordan eve gelince gördüm msj.ını, çok geç olmuştu, dün yazdım cevap ama iletildi raporu gelmedi, ben de emin olamadım tatlım :icon_scratch:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 19:31:28
hanımlar nasılsınız bebişlerinizle? biz de iyi sayılırız kızımla çok şükür  :nazar:
kaç gündür doğru düzgün giremiyorum ama baktım şöyle bir neler kaynatmışsınız  :k06:
c.tesi apar topar görümceme gittim, 7 aylık bebeği ve 4 yaşındakli oğlu hastalanmışlar, görümcemde hiç uyumamış, çok yorgunmuş, bebek hastalıktan devamlı huzursuz ve ağlıyordu ama kadıncağızın taşıyacak dermanı kalmamış, gidiyim de yardım edeyim biraz dedim... ayy annelik çok zor ya, bebeğin hasta ve senin elinden dr. verdiği ilacı vermekten başka birşey gelmiyor  :y25: içi gitti  :y25:
neyse kızlar bugünde, bebişimin şimdiye kadar aldığımız kıyafetlerini yıkayıp ütüledik annemle, çünkü yarın dolabı gelicek kızımın, yarın dolap gelir gelmez silip tertemiz yerleştiricez eşyalarını  :love9: çok keyifli birşey ama kızlar anlatamam  :love9: sonra da yatağını falan kurarız inşallah  :amin: daha ileriki haftalara bırakmak istemiyorum çünkü kendimden çok korkuyorum, 2-3 gündür adet sancısı gibi baya ağır sancılarım oluyor ki geceleri uykudan uyandıracak kadar  :sad1: küçük küçük eksikleri kaldı, onları da önümüzdeki haftlarda tamamlarız artık  :amin:
sümeyram senin de varmış ağrıların, kıyamam sana yaa  :sad1: nedir bu bizdeki hassasiyet bilemedim ben  :-[
tuğbacım hoşgeldin gezip gelmişsin haftasonu, maşallah sana  :nazar: ben evden çıkmaya üşeniyorum  :ehi:
canancım sen de heyecanlısındır şimdi, yarın görüceksin kızını Allahın izniyle, inşallah şeker yüklemende temiz çıkar  :amin: bekliyoruz güzel haberlerini  :amin:
hepinizi öpüyorum kızlar kuzucuklarınızla beraber  :opucuk:
Allaha emanet olun  :opucuk:
CANIM BENİM BENDE MERAK ETTİM MESAJ ATTIM İLETİLEMEDİ DEDİ.OYYY BENİM BİTANEMİN EŞYALARI HAZIRLANMIS BİLE TERTEMİS MİS GİBİ YIKADIN HE.NE KADAR GÜZEL MASALLAH.BAK İÇİM GİTTİ...BENDE İSTİYORUM BİR AN EVVEL ALIP YERLESTİRMEK AMA NERDE BENİM HERSEYİM BESİĞİ FİLAN TE DOĞUMA YAKIN OLACAK SANIRIM.İSTEDİĞİİM GİBİ OLMAYACAK NEYSE NE DEYİM HAYIRLISI.CANIM EVET BENİM SANCILARIM VAR ÇOK KÖTÜYDÜM BUGÜN AZRI AMA BUGÜN KENDİMİ ÇOK YANLIZ HİSSETTİM NEFES ALISIM ZORLASTI YİNE BAYA Bİ DARALDIM BASLADIM AĞLAMAYA.SONRA BAYILIR GİBİ OLDUM.TANSİYONUM DÜSTÜ SANIRIM...
CANIM GEÇMİS OLSUN GÖRÜMCEN BEBEKLERİ İÇİN KIYAMAM YA.NİYE HASTA OLMUSLAR İNSANIN CANI YANİ İÇİ GİTMİSTİR.ALLAH SİFA VERSİN

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 19:34:24
tatlım naber? ben kimse yok diye yazıp çıkıcaktım, iyiki geldin  :love9: :love9: :love9:
sana msj attım dün, geldi mi msj.ım?
c.tesi aceleyle gittim görümceme, tel. açtı, çok kötüyüm, çocuklar hasta yetişemiyorum dedi, koştum gittim, tel.im evde şarjda kalmış, eşim de akşam oraya geldi, ordan eve gelince gördüm msj.ını, çok geç olmuştu, dün yazdım cevap ama iletildi raporu gelmedi, ben de emin olamadım tatlım :icon_scratch:
BENDE SENİ GÖRÜNCE KEYFİM GELDİ İYİKİ TAM VAKTİNDE GİRMSİM :opucuk: :opucuk: :opucuk: :love9: :love9: O MESAJINI OKUDUM CEVAP ATTIM AMA SANA GİTMEDİ TATLIM :icon_scratch:

<<<betty>>>

yok canım gelmedi mesajın... ben de benimki sana gelmedi zannettim zaten avea da oluyor böyle şeyler  :violent1:
öyle canım evet, başladık artık yapmaya... ya aslında belki kendimi yormadan önümüzdeki haftalarda da yapabilirdim ama yatılı misafirim geliyor cuma-c.tesi-pazar için, üniversiteden arkadaşım ve eşi... benim evim 2+1...  çocuğun gardırobunu ve yatağını koyacağımız odada misafir için bir yatak var, misafirler orda kalıyor gelince. ama oda çok kötü durumdaydı, aldığım herşeyi yığmıştım odaya, yatağı açılmadan kutuda, poşet poşet kıyafetleri falan. çok dağınıktı, insanlar yatamazlardı yani dağınıklıktan  :ehi:  yarın doılap gelince 2 iş birden yapmıyim dedim, dolabı silerim, kızımın eşyalarını da yerleştiririm, odayı da silip süpürünce misafire de hazır olur diye düşündüm...

ahhh canım yaa, aç mı kaldın, ya da çok mu yorulmuştun? neden öyle oldu acaba? tansiyonunu ölçtün mü hiç peki?

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 19:47:07
yok canım gelmedi mesajın... ben de benimki sana gelmedi zannettim zaten avea da oluyor böyle şeyler  :violent1:
öyle canım evet, başladık artık yapmaya... ya aslında belki kendimi yormadan önümüzdeki haftalarda da yapabilirdim ama yatılı misafirim geliyor cuma-c.tesi-pazar için, üniversiteden arkadaşım ve eşi... benim evim 2+1...  çocuğun gardırobunu ve yatağını koyacağımız odada misafir için bir yatak var, misafirler orda kalıyor gelince. ama oda çok kötü durumdaydı, aldığım herşeyi yığmıştım odaya, yatağı açılmadan kutuda, poşet poşet kıyafetleri falan. çok dağınıktı, insanlar yatamazlardı yani dağınıklıktan  :ehi:  yarın doılap gelince 2 iş birden yapmıyim dedim, dolabı silerim, kızımın eşyalarını da yerleştiririm, odayı da silip süpürünce misafire de hazır olur diye düşündüm...

ahhh canım yaa, aç mı kaldın, ya da çok mu yorulmuştun? neden öyle oldu acaba? tansiyonunu ölçtün mü hiç peki?
:ehi: EN İYİSİNİ YAPMISSIN CANIM.BİRDEN YÜKLENME TABİ ÖYLE KENDİNE..OH MİSAFİRLER DE NE GÜZEL TEMİZ ODAYA GELECEKLER HEMDE MİS KOKULU BEBEK KIYAFETLERİNİN İÇİNE :love9: :love9: :love9:

KasrıCinan

YOK BUGÜN KALKTIĞIMDAN BERİ ÖYLEYDİM ÇOK HALSİZ BÖYLE MİDEMDE BULANIR GİBİYDİ.NE BİLEYİM BUGÜN HEP YATTIM  :honk:

<<<betty>>>

üşütmüşsündür ozaman canım, miden de bulanıyorsa  :sad1:
nane limon kaynat iç canım, içine biraz çörekotu da atabilirsin, üşütmen varsa çörekotu alır üşütmeni...
ben öyle halsiz kalktığımda ya da hasta olacak gibi olduğumda hemen yapıyorum hem mideye hem üşütmeye iyi geliyor...
aman canım yat dinlen zaten, yorma kendini, hastalığını ilerletme  :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 19:53:47
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 19:47:07

:ehi: EN İYİSİNİ YAPMISSIN CANIM.BİRDEN YÜKLENME TABİ ÖYLE KENDİNE..OH MİSAFİRLER DE NE GÜZEL TEMİZ ODAYA GELECEKLER HEMDE MİS KOKULU BEBEK KIYAFETLERİNİN İÇİNE :love9: :love9: :love9:

ayyy zaten kokla kokla bittim ben bugün  :love9: çok güzel yaaa  :love9: :love9:
hacı şakirin bebek deterjanını aldım ( sabun ) bi de dalinin bebekler için yumuşatıcısını aldım, ayyyyyyyy nasıl güzel bir bebek kokusu, anlatamam sana sümeyram :love9: :love9: :love9:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 20:00:34
nane limon kaynat iç canım, içine biraz çörekotu da atabilirsin, üşütmen varsa çörekotu alır üşütmeni...
ben öyle halsiz kalktığımda ya da hasta olacak gibi olduğumda hemen yapıyorum hem mideye hem üşütmeye iyi geliyor...
aman canım yat dinlen zaten, yorma kendini, hastalığını ilerletme  :opucuk: :opucuk:
canım zaten kaç gündür hastayım kalktığımda grip gibi kalkıyorum esimde aynı.dün bütün limonu sıktı bi bardak ayy eksi eksi içirdi zorla mikobu kırar iyi gelir diye :ehi: boğazlarım acıyor böyle yutkunurken...sürekli mandalina filan yiyorum iyi gelir diye.dün dayanamadım parol içtim ama

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:04:05
canım zaten kaç gündür hastayım kalktığımda grip gibi kalkıyorum esimde aynı.dün bütün limonu sıktı bi bardak ayy eksi eksi içirdi zorla mikobu kırar iyi gelir diye :ehi: boğazlarım acıyor böyle yutkunurken...sürekli mandalina filan yiyorum iyi gelir diye.dün dayanamadım parol içtim ama

hmmm iyi yapmışsın canım, ateşleniceksen bile parol kesmiştir, iyi yapmışsın...
ayyy tam hastalık havaları artık, dikkat etmemiz lazım canım, ben de 2 defa geceleri ateşlendim grip gibi, ilaç aldım mecbur napayım, başındayken önlemek lazım...
bi de bak bunu yeni duydum 'ekinezya' bağışıklık sistemini çok kuvvetlendiriyormuş, ben de denemedeim daha ama çarşıya inince alıcam aktardan. 2-3 güne bir kaynatıp içicem, kış geliyor hastalık mevsimi...

xxcansuxx

selam kızlar kokunuzu alıyorum   :ehi: :ehi:
kasri geçmiş olsun dikkat et havalar tam hastalık havası iyi yapıyorsun bol bol c vit. al ve dinlen
betty ohhh ne güzel misler gibi yıkanmış kızının cicişleri bir tek yerleşmesi kalmış  :nazar: :hello2:
seninde ağrıların varmış geçmiş olsun sağlıklı olsunlarda napcaksınız benimde belki ilerki haftalarda başlar bilmiyorum ki  :dontknow: :dontknow:
evet bizde yarın göreceğiz kızımı ama kızım gece bana süpriz yaptı teyzeleri rüyamda gördüm onu doğmuş evimize getirmişiz ne tatlıydı babası seve seve ölüyordu uyuyordu ama bende foto çekme telaşındayım sitede sizlerle paylaşmak için eşim sırası mı diyor bende yarın durmaz bebe giremem şimdi uyuyorken yükleyeyim diyorum  :toothy10: :toothy10: ama kızlar çok güzel bir duyguydu onu evde görmek rüyada olsa gerçeğine ne kadar sevinirim kim bilir  :love9: :love9:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 10 Ekim , 2011, 20:15:34
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 10 Ekim , 2011, 20:04:05

hmmm iyi yapmışsın canım, ateşleniceksen bile parol kesmiştir, iyi yapmışsın...
ayyy tam hastalık havaları artık, dikkat etmemiz lazım canım, ben de 2 defa geceleri ateşlendim grip gibi, ilaç aldım mecbur napayım, başındayken önlemek lazım...
bi de bak bunu yeni duydum 'ekinezya' bağışıklık sistemini çok kuvvetlendiriyormuş, ben de denemedeim daha ama çarşıya inince alıcam aktardan. 2-3 güne bir kaynatıp içicem, kış geliyor hastalık mevsimi...
hımm dünde annem dedi rezene çayı o gün doktoruma soruyordu bitki çayı içebilirmi diye... sık olmadıkca içebilir dedi..bağısıklık için rezene iyiymis artık bakacağız çaresine.