2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

aygulse

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ağustos , 2011, 23:22:03
Alıntı yapılan: aygulse - 18 Ağustos , 2011, 23:18:53
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ağustos , 2011, 23:14:50
Alıntı yapılan: aygulse - 18 Ağustos , 2011, 23:07:58
insallah bende 20.haftaları bulmadan erkenden hissedebilirim.masallah kızlar bebişlerinize  :nazar:
inş. canım sende dr.umun  dediği 2-3 haftada hissedersin  :k06:
bambaşka birşey vurmayınca vursun istiyorsun öz. akşamları daha kıpır kıpır babasına da naz yapmıyor :love9: ona da bol bol vuruyor... eşime başka bir şey için seslensem hemen bebe aklına geliyor noldu vuruyor mu diyor o kadar alıştı ki  :love8: :k06:
masallah canım,bazende bebekler anne uyurken hareketli oluyormus ozaman hıssedilmiyormus tabı,anneler uyanıkken bebişlerde uyanık olsunda tekmelesinler :k06:
sola yatınca özellikle daha belli oluyor sahurda da benimle uyanıyor  :k06: :k06:
ayyy canım benim inş. sende hisset burada paylaş duygularını nasıl bir şeymiş  :nazar: :occasion5:
canım ben çıkıyorum i. geceler ALLAH A EMANET OL MİNİĞİNLE  :amin:
aferin bebişe anne ile uyuyor,anne ile kalkıyor demek :nazar:sizlerde Allaha emanet olun,rabbim hepimizin bebişlerini korusun :amin:

KasrıCinan

demetim seni merak ettim.bugün girersin insallahh iyidir bebisimiz :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

kızlar bu hissedip hissetmeme kişiyle alakalı birsey.ben 16.haftadan beri çok net hissediyorum.hani gazla çok farkı var bunu git gide anlıyor insan.ve 3 aylıkken benim oğlus seyirmeye basladı erkekler hemen canlanırmıs hakakten doğru inanmazdım ben ama kendimdede öyle olunca annem yakınlarım oğlandır demisti doğru çıktı.ve suan vurduğu tekme ben dikkatli bakarsam dısarıdan gözüküyor.karnım yukarı çıkıyor resmen.
CANAN sen sıkıntı yapma iftara aldığım gün benim sıpada öyleydi hata bir an niye vurmuyor kidedim aradan yarım saat geçti artık son demlere geldim bana biran bi vurdu sanki beni yordun benimle ilgilenmedin der gibi. :ehi: :love9: yorgun olunca hissedilmiyor pek sanırım.ama gece yattım ayy fenalık geldi ben yorgunluktan belim bacaklarım kopuyor bizimki vurcam diye uğrasıyor.artık saydım kaç kere vuracak diye.15 kere vurdu sonra ayy dedim sayamayacam yönümü bari değistireyim öyle uyuyum dedim anca öyle uyuyabildim.ama is yaparken hiç kımıldamamıstı o gün. :icon_scratch: yoruluyor yada hemen uyuyorlar kuzucuklar.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

kızlar şimdi aşımı vurundum geldim pazartesi vurunayım dedim hemsireye sen bilirsin dedi tamam dedi.öbür tetkikleri yapalım o zaman dedi ama sonradan gelme bi daha bende izine çıkacağım vuralım ağrı kesici alırsın 2 gün ağrır dedi.neyse kan aldılar,idrar tahlili yaptılar asıyı vurdular tansiyon kilo ölçtüler.ası vurunduktan15 dk sonra kolum ağrımaya basladı.ve artacak uyusur gibi sanki :y25: :y25: :y25: bebeğimin benim kalp atısımıza baktılar.bebeğimi dinlemiş oldum manayla  :love9: :love9: .120 ile 160 arası atması gerekiyormus bebeğin kalp atısı 139 çıktı çok iyi dedi hemsire.öyle iste.ve sadece 2 kilo almısım geçen gittiğimdede aynıydım aradan 2 ay geçti hala aynı kilodayım :muzz: :muzz:

HASRET!M S@N@

cnm benm cok sevindim iyi cıkmasına herseyin gülüm ya

KasrıCinan

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 19 Ağustos , 2011, 10:44:23
cnm benm cok sevindim iyi cıkmasına herseyin gülüm ya
sağol canan teyzesi.benim simdi çıkmam lazım canım mukabeleye yetiseceğim. :opucuk: :opucuk:

HASRET!M S@N@

<<<betty>>>

herkese hayırlı cumalar kızlar  :flowers:
canlarım dün sabah çok erken çıktık yola, izmire vardık, bir çift daha vardı yanımızda, onlarla beraber BEBEK AVM si var izmirde, oraya gittik, eşimle dayanamayıp arabasını aldık meleğimizin  :hieyt: :hieyt: çokkkk güzel şeyler var, bakarken dr. randevuma geç kalıyorduk  :laughing7: neyse dr. gittik, ayrıntılıya girdim, maşallah kızımıza herşey  çok güzel  :nazar: tek tek bütün organlara bakılıyor, çok hareketliydi yine maşallah  :nazar: buradaki dr.um hiçbir zaman boy, kilo gibi şeyler söylemedi şimdiye kadar ama dün kızımızın 23 cm ve yaklaşık 375 gr olduğunu öğrendik ve buradaki ultrasonda kızımın gelişimi 1 haftada geride çıkıyordu ama dün ayrıntılıda günü gününe çıktı gelişimi, dr. bunun sebenin ultrason aletinden kaynaklanabileceğini söyledi, çok sevindim için rahatladı  :love9: :love9:
öyle işte kızlar, gece eve geldiğimde saat 2:30 du, o yüzden dün giremedim...
sizden naber? nasılsınız? bebişler nasıl?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Ağustos , 2011, 10:43:02
kızlar şimdi aşımı vurundum geldim pazartesi vurunayım dedim hemsireye sen bilirsin dedi tamam dedi.öbür tetkikleri yapalım o zaman dedi ama sonradan gelme bi daha bende izine çıkacağım vuralım ağrı kesici alırsın 2 gün ağrır dedi.neyse kan aldılar,idrar tahlili yaptılar asıyı vurdular tansiyon kilo ölçtüler.ası vurunduktan15 dk sonra kolum ağrımaya basladı.ve artacak uyusur gibi sanki :y25: :y25: :y25: bebeğimin benim kalp atısımıza baktılar.bebeğimi dinlemiş oldum manayla  :love9: :love9: .120 ile 160 arası atması gerekiyormus bebeğin kalp atısı 139 çıktı çok iyi dedi hemsire.öyle iste.ve sadece 2 kilo almısım geçen gittiğimdede aynıydım aradan 2 ay geçti hala aynı kilodayım :muzz: :muzz:
ohhh vurunmuşsun aşını da kurtuldun... birde ben olaydım  :sad1: ben cuma günü yola gideceğim o gün dr kontrolüme ve aşıma gideyim diyorum ama aşıyı öne mi alsam ki ağrı yapıyorsa yolda onu çekmeyeyim...
kasri iyi kontrolünde güzelde çıkmış paşanın maşaallah  :nazar: :nazar: kilon nasıl aynı kalmış 2 ayda  :dontknow: ben hızlı gidiyorum sanıyorum eşimde diyor geceleri yeyip yatıyorsun nolcakdı diye... bundan sonra yemeyeyim  :k06: 1 ayda 2 kilo aldım hatta bu akşamları 3-3 buçuğu buluyor...sabahları  kilom az çıkıyor  :dontknow: :dontknow: dr kontrollerine de hep sabah gidiyorum  :k06:

banu_fth

ay çok sevindim tatlım çok güzel haberler bunlar ..  :love9: :nazar: :nazar: :nazar:

biz de aynıyız işte .. güzel herşey çok şükür .. pıt pıt larım başladı .. muz ve babamızın sesi .. pıt pıt ları güme çeviren iki etmen ..  :ehi: :ehi: :ehi:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Ağustos , 2011, 12:13:22
canlarım dün sabah çok erken çıktık yola, izmire vardık, bir çift daha vardı yanımızda, onlarla beraber BEBEK AVM si var izmirde, oraya gittik, eşimle dayanamayıp arabasını aldık meleğimizin  :hieyt: :hieyt: çokkkk güzel şeyler var, bakarken dr. randevuma geç kalıyorduk  :laughing7: neyse dr. gittik, ayrıntılıya girdim, maşallah kızımıza herşey  çok güzel  :nazar: tek tek bütün organlara bakılıyor, çok hareketliydi yine maşallah  :nazar: buradaki dr.um hiçbir zaman boy, kilo gibi şeyler söylemedi şimdiye kadar ama dün kızımızın 23 cm ve yaklaşık 375 gr olduğunu öğrendik ve buradaki ultrasonda kızımın gelişimi 1 haftada geride çıkıyordu ama dün ayrıntılıda günü gününe çıktı gelişimi, dr. bunun sebenin ultrason aletinden kaynaklanabileceğini söyledi, çok sevindim için rahatladı  :love9: :love9:

oyyy demetimm içim rahatladı çok sevindim ya.masallah benim gelinime :opucuk: ;D kaynanası gibi kıpır kıpır fıkır fıkır yani :ehi: :ehi: :ehi: evet kimi ultrason aletlerinde öyle çıkıyor ne sinir buzucu bi durum çok sevindim günü gününe olmasına.ayy aldınız demek arabanızı.merak ettim resmini koyda bakayım,.e gitmisken kontrol sonrası alsaydınız birseyler daha :love9: :love9: bende iyiym yeni mukabeleden geldim onun öncesinde sağlık ocağında aylık takibim vardı aşımı oldum iste.kolum ağrıyor :y25: :y25:

banu_fth

cansucum korkma aşı acıtmıyo .. ben de korka korka gittim ama .. sadece öle kolunu çok yukarı kaldırınca ve ters hareket yapmaya çalışınca acıyo .. onun dışında bir acısı yok .. kan aldırmaktan daha az acıdı yani benimki  :k06: :k06: :k06:

<<<betty>>>

iyi hadi kurtulmuşsun sümeyram, ne güzel, darısı bizim başımıza...
maşallah paşamıza da  :nazar: bahaneyle dinlemişsin de paşamızı  :k06:
buarada ne güzel canım kilo olayın süper maşallah sana hep böyle istikrarlı gider inşallah  :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Ağustos , 2011, 12:16:57
ohhh vurunmuşsun aşını da kurtuldun... birde ben olaydım  :sad1: ben cuma günü yola gideceğim o gün dr kontrolüme ve aşıma gideyim diyorum ama aşıyı öne mi alsam ki ağrı yapıyorsa yolda onu çekmeyeyim...
kasri iyi kontrolünde güzelde çıkmış paşanın maşaallah  :nazar: :nazar: kilon nasıl aynı kalmış 2 ayda  :dontknow: ben hızlı gidiyorum sanıyorum eşimde diyor geceleri yeyip yatıyorsun nolcakdı diye... bundan sonra yemeyeyim  :k06: 1 ayda 2 kilo aldım hatta bu akşamları 3-3 buçuğu buluyor...sabahları  kilom az çıkıyor  :dontknow: :dontknow: dr kontrollerine de hep sabah gidiyorum  :k06:
canım en az 2 gün yani 3 4 ağrı yapıyormus.asıyı vurunana kadar korktum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ama vurunduktan yarım saat sonrası kötü asıl.sol koluma vurdurdum çok ağırlasıyor.çok siddetli değil daha ama artacak gibi duruyor.boynumdan girdi ağrısı.sende memlekete giderken vurunma derim.gelince yaptır.canım 63 buçuk idim 65im şimdi bazen de 65 buçuk çıkıyor :ehi: :ehi: bende yiyorum ama sonradan alacağım sanırım

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Ağustos , 2011, 12:13:22

canım ya ne güzel haberlerle dönmüşsün maşaallah kızına  :nazar: :nazar:
ben demiştim aletden alete değişiyor diye  :k06: :k06: içinde rahatlamış güzel olmuş ohhhh prenses büyümüşde gramlara da gelir olmuş  :nazar: :nazar: benim dr.umda hiç kilo ölçmedi zaten 20. haftalarda başlıyorlar genelde kilo ölçümlerine bakalım benimkisi kaç çıkacak... boyunu merak ediyorum birde ben  :love9: :love9: bende gidip geleyim haftaya yazarım...
sende almışsın bebeğinin arabasını iyi günlerde kullanın başka neler aldın cicişler aldın mı  :nazar:
bende çok kötüyüm kabızda değilimde zorlanıyorum  wcde yırtılmam oldu dün geceden beri affedersin kanıyor resmen damla damla üşüttüm sanırım terliksiz fayansın üzerinde akşama kadar dolandım üzerine oturamıyorum acısından ne olcak bu halim bilmem  :sad1: :sad1: