2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 09 Ağustos , 2011, 13:53:13
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ağustos , 2011, 13:44:42
ühüüüüüü  :crybaby2:  benim oğlumun ne babannesi ne anneannesi ördü birsey.kaynanm kız kıyafetleri örecekti hatta komsular kız örmüs ama kaldı.neyse annem yelek baslamıstı fıstık yesili yarım kaldı oda.gelince örer artık
Öreriz biz tontişimizin yeleklerini sen üzülme  canımm dün alışverişe çıktm iftardan sonra şu pembelinin maviliis vardı hemen sarıldım bunuda sümeyra ya alalım diye :)
üzülme kasrim örer daha kayınvaliden şoku bir atsın kadın  :k06: benim anneminde 2 erkek torunu neler yaptı gelinlere erkeklere de çok örülecek örgü var yeterki yapmak istesin annem tulumlarını bile ördü, pantalon ceket şapka takımlı yaptı, yelekler vs  :nazar: paşalarıda giydirmek ço güzel  :love9:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ağustos , 2011, 13:55:45
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 09 Ağustos , 2011, 13:52:15
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ağustos , 2011, 13:32:19
bebek battaniyesi nasıl alsak acaba.kaynanam örmeye gerek yok satın örgü satılıyor dedi.beyaz istiyorum.bide örgü yeter misafirliğe fiderken kısın kullanılır oda zatan

canım battaniye çok kullanılıyormuş, herkes öyle diyor... penye falan da al, mevsimlik kullanması için. bi de pazen kumaşlar vardır kalın tam kışlık ona sararsın kışın... bizimkiler zaten kış bebişi olacağından battaniye şart... bi de arabaya da ayrıca almak gerekiyormuş, öyle dediler bana...
ben 2 tane ördüm birisi ince mevsimlik gibi diğeri beyaz kalın ip... evet beyaz olanı gezmeye giderken arabasına koyunca üzerini örtmek için kullanacağım... diğer hazır olan bazen tarzı peluş olanları vede kullanırım günlüğe... birde bu kanepelere örtülen örtüler var ya metrelik satıllıyor 1 mete kadar kestirip 2 katlı oluyor zaten 2 katlı haliyle etrafını tığlıyorlar ya ondan da yapacağım bir tane günlüğe kuzuma

bizde de bi tane koyu yeşil örgü var, ama bir tane bende başlıyacağım şimdi, geçenlerde çok lüks bir mağazada gördük, beyaz saç örgülüydü, çok şık duruyordu tam kız işiydi yani, ondan örücem kızıma  :love9: bi tane pazen bi tane de penye aldım ben de... o dediğin kumaşı anlamadım ama ben canım, ince değil mi onlar?

xxcansuxx

betty haklısın bu konuda ne diyeyim...
ben öyle sorunlar yaşamıyorum şükür hastası çok olsa dahi içerde ultrasonda ayrı konuşuyor benimle sonra masasında ayrı konuşuyor her sorduğun soruya cevap veriyor hatta sormana kalmadan o soruyor şu var mı bu var mı diye... aslında ben o hastanede başka dr a gidecektim doluydu 1kere buna girelim dedik bunda da memnun kalınca değiştirmedim

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ağustos , 2011, 13:57:36
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 09 Ağustos , 2011, 13:54:26
Alıntı yapılan: olvido - 09 Ağustos , 2011, 13:49:31
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 09 Ağustos , 2011, 13:42:40
ayyy maşallah babaanneye anneanneye  :nazar: :nazar: :nazar:
ne güzel örmüşler, inşallah sağlıkla giydirmek nasip olsun  :amin: :amin: :amin:
biz de ördük anneannemizle yelekler, battaniyeler, ceketler  :love9: :love9: :love9:
annem 5 yıl önce vefat etti  vefat  etmeden önce hem abime hem de bana örmüş koymuş sandığa  :love9: kayınvalidemde  çok sever örgüyü ben daha hiç bir şey örmedim şu taramalar amniyosentez mahvetti psikolojimi  :violent1:

başınız sağolsun canım, çok üzüldüm  :y25: :y25: :y25: ama bak ne güzel torunlarına hatıra bırakmış, Allah rahmet eylesin  :amin:
sen de örersin canım daha doğumlarımıza çokk var... yeter ki bebişin iyi olsun Allahın izniyle...
başın sağ olsun canım bak düşünmüş sizleri kıyamam ya anne yüreği işte neleri düşünüyorlar  :y25: :y25:
babaannesi örmüş işte bir sürü sende bir iki yelek örersin yelekde çok kullanılıyormuş arkadaşlarım öyle diyo
allah razı olsun kızlar rabbim sizinkilere ömür versin babaannemiz çok örüyo sağolsuno örmese belki hevesim olur ama şimdilik yüzünü örtmeye örtü yapayım  diyorum tek sağlıklı olsunlarda 2 yelek bile yetiyo eskimiyo bile abimin bebeği benim yanımda büyüdü ordan biliyorum zıbın almayın hastane çıkışının içinden çıkıyo bi kaç tane göbeği düşene kadar onu giydirirsiniz çıtçıtlı badiler çok kullanışlı

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 09 Ağustos , 2011, 14:02:48
bebek battaniyesi nasıl alsak acaba.kaynanam örmeye gerek yok satın örgü satılıyor dedi.beyaz istiyorum.bide örgü yeter misafirliğe fiderken kısın kullanılır oda zatan

canım battaniye çok kullanılıyormuş, herkes öyle diyor... penye falan da al, mevsimlik kullanması için. bi de pazen kumaşlar vardır kalın tam kışlık ona sararsın kışın... bizimkiler zaten kış bebişi olacağından battaniye şart... bi de arabaya da ayrıca almak gerekiyormuş, öyle dediler bana...
ben 2 tane ördüm birisi ince mevsimlik gibi diğeri beyaz kalın ip... evet beyaz olanı gezmeye giderken arabasına koyunca üzerini örtmek için kullanacağım... diğer hazır olan bazen tarzı peluş olanları vede kullanırım günlüğe... birde bu kanepelere örtülen örtüler var ya metrelik satıllıyor 1 mete kadar kestirip 2 katlı oluyor zaten 2 katlı haliyle etrafını tığlıyorlar ya ondan da yapacağım bir tane günlüğe kuzuma

bizde de bi tane koyu yeşil örgü var, ama bir tane bende başlıyacağım şimdi, geçenlerde çok lüks bir mağazada gördük, beyaz saç örgülüydü, çok şık duruyordu tam kız işiydi yani, ondan örücem kızıma  :love9: bi tane pazen bi tane de penye aldım ben de... o dediğin kumaşı anlamadım ama ben canım, ince değil mi onlar?
hani canım böyle metrelik satıyorlar kanepelere örtüyorlar ya sade olanları da var desenli olanları da ondan 2 katlıyorsun 1e 1 metre kenarlarınıda tığlıyorlar günlük üzerine örtmeye yada oyun oynarken altına açarsın ince değil sıcacıkda tutuyormuş

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ağustos , 2011, 14:05:22
betty haklısın bu konuda ne diyeyim...
ben öyle sorunlar yaşamıyorum şükür hastası çok olsa dahi içerde ultrasonda ayrı konuşuyor benimle sonra masasında ayrı konuşuyor her sorduğun soruya cevap veriyor hatta sormana kalmadan o soruyor şu var mı bu var mı diye... aslında ben o hastanede başka dr a gidecektim doluydu 1kere buna girelim dedik bunda da memnun kalınca değiştirmedim

canım burdaki dr.lar tamamı aynı, en iyisi bu, en tecrübelisi... ama ters işte...
zaten izmirde başka bir dr.um var, ona gidiyorum arada bir, moral depolayıp geliyorum, çok rahtlatıyor beni...

sümeyraaa nereye gittin canım  :director: :director: :director:

KasrıCinan

öyle tatlım penye pelüş alacağım 2 çesit bide örgü.evet bebek arabasına da sart kalım battaniye

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ağustos , 2011, 14:08:03
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 09 Ağustos , 2011, 14:02:48

hani canım böyle metrelik satıyorlar kanepelere örtüyorlar ya sade olanları da var desenli olanları da ondan 2 katlıyorsun 1e 1 metre kenarlarınıda tığlıyorlar günlük üzerine örtmeye yada oyun oynarken altına açarsın ince değil sıcacıkda tutuyormuş

hmm anladım şimdi evet mantıklıymış, bi yere yatırcak olursun hoopp altına onu yazıverirsin  :icon_thumright:
dur bi pazara çıktığımda ben de bakayım  :ehi: :ehi:
çaldım fikrini  :ehi: :ehi: :ehi:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ağustos , 2011, 14:01:02
Alıntı yapılan: olvido - 09 Ağustos , 2011, 13:53:13
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 09 Ağustos , 2011, 13:44:42
ühüüüüüü  :crybaby2:  benim oğlumun ne babannesi ne anneannesi ördü birsey.kaynanm kız kıyafetleri örecekti hatta komsular kız örmüs ama kaldı.neyse annem yelek baslamıstı fıstık yesili yarım kaldı oda.gelince örer artık
Öreriz biz tontişimizin yeleklerini sen üzülme  canımm dün alışverişe çıktm iftardan sonra şu pembelinin maviliis vardı hemen sarıldım bunuda sümeyra ya alalım diye :)
üzülme kasrim örer daha kayınvaliden şoku bir atsın kadın  :k06: benim anneminde 2 erkek torunu neler yaptı gelinlere erkeklere de çok örülecek örgü var yeterki yapmak istesin annem tulumlarını bile ördü, pantalon ceket şapka takımlı yaptı, yelekler vs  :nazar: paşalarıda giydirmek ço güzel  :love9:
:ehi: :opucuk: :opucuk: örerler canım işin şakası ya.daha cinsiyeti yeni belli oldu artık is yasa düstü

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

anladım canım  napcaksın adamda iyice sıkılmıştır hastaların sorusuna kendisi biliyorlar herkese ayrı ayrı anlatmak zor geliyordur aldırma bebeğin iyi olsunda az kaldı şurda kaç ay daha göreceğiz drlarımızı  :k06: :k06:

...ŞehzadEfe...

Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

KasrıCinan

demetcim bi gittim çıkamadım wcden :ehi: :ehi: :ehi: ya kabızlık sorunum var çok zorluyor beni

KasrıCinan

Alıntı yapılan: nagihannn - 09 Ağustos , 2011, 14:15:55
slm annişler bizde aranıza gelelim mi  :)
hosgeldininz canım tabiki gelebilirsiniz.nasılsın nagihancım

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: nagihannn - 09 Ağustos , 2011, 14:15:55
slm annişler bizde aranıza gelelim mi  :)

hoşgeldinizzzz   :flowers: :flowers: :flowers:
bir paşa daha ne güzellll maşallah ona  :love9: :love9: :love9:

xxcansuxx

betty bak bak yap sende burada pazarda patlıcandan başka birşey yok  :ehi: :ehi:
çalmak neymiş paylaşıyoruz işte fikirlerimizi  :opucuk: