2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Temmuz , 2011, 11:08:26
betty kilo aldın mı kilolar nasıl gidiyor kızlar... bende sürekli yiyorum geceleri özellikle meyve yiyorum ekmek yememeğe çalışıyorum ama gün içinde acayip ekmek tüketiyorum birde benim canım hiç tatlı istemiyor oysa tatlıya bayılırdım, çikolata vs hiç gözüm görmüyor hep tuzlu, ekşi yemek istiyorum
valla canım aldım mı hiç bilmiyorum.ilk 2 aylıkken sağlık ocağına gittim her ay gel bakalım dediler bana gitmedim.gitsem bi tartılsam olur alında.ayrı kilodayım ben hala.bende canan tatlı hastasıydım ama hiç canım istemedi hep eksi tuzlu.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Temmuz , 2011, 11:09:05
ayran iç canım, hem o da mideye dokunmaz... aaaa bak sütlaç da yapabilirsin eğer tatlıyla aran iyiyse  :icon_thumright:
ben de hazır yoğurt sevmiyorum, açık süt alıyorum 2,5 lt, kaynatıyorum, yoğurt yapıyorummm  :hungry: :hungry:
ben hiç yoğurt yapmadım yoğurt yapmayı bilmiyorum ki.hep hazır aldım bugüne.eğer ev yoğurdu olsa rahatca yiyebiliyorum.bide buranın huyunu suyunu pek bilmiyorum sütçü nerde kimden alacağım.o yüzden.sütlac severim ayranla sütlaç yapayım en iyisi

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

eşim uyandı kahvaltı hazırlıyor şimdi  :ehi: :ehi: bende birazdan çıkarım  :hungry: :hungry:
betty sen ne güzel uğraşıyorsun ya süt alıp yoğurt yapıyorsun... kasri sende üşenme eşine söyle gece sütünü o getirsin meyve tabağını o hazırlasın bir güzel birlikte yersiniz  :hungry: :hungry: kızlar ben çıkıyorum karnımızı doyuralım  :wave: :wave:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Temmuz , 2011, 11:08:26
betty kilo aldın mı kilolar nasıl gidiyor kızlar... bende sürekli yiyorum geceleri özellikle meyve yiyorum ekmek yememeğe çalışıyorum ama gün içinde acayip ekmek tüketiyorum birde benim canım hiç tatlı istemiyor oysa tatlıya bayılırdım, çikolata vs hiç gözüm görmüyor hep tuzlu, ekşi yemek istiyorum

canım ben alıyorum artık, bu kadar yemeğe almasam anormal olurdu  :ehi: :ehi: :ehi: resmen kıtlıktan çıkmış gbiyim  :toothy10: ben 53,5 kiloyla hamile kalmıştım, kilo verdim 50 ye düştüm, şuan 55 kiloyum, hem verdiklerimi aldım hem de üstüne 2 kilo... boyum uzun olduğundan pek belli olmuyor, hala sıskayım aslında  :ehi:
ben tatlıdan hep nefret etmişim, hamilelikte de öyle oldu, hiç yemedim, hep ekşi tuzlu  :hungry:
bak bana kız dendiiiiiiii, senin de kız ozaman canım bebişin  :hello2: :hello2:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Temmuz , 2011, 11:13:24
eşim uyandı kahvaltı hazırlıyor şimdi  :ehi: :ehi: bende birazdan çıkarım  :hungry: :hungry:
betty sen ne güzel uğraşıyorsun ya süt alıp yoğurt yapıyorsun... kasri sende üşenme eşine söyle gece sütünü o getirsin meyve tabağını o hazırlasın bir güzel birlikte yersiniz  :hungry: :hungry: kızlar ben çıkıyorum karnımızı doyuralım  :wave: :wave:
ohh ne güzel bizim kahvaltıyıda esim hazırlıyor,adamı yatırmadın kalktı bak sonunda. :k06: :k06: :k06: :k06: tamam canım güle güle.bal seker olsun fıstığıma

KasrıCinan

<<<betty>>>

maşallah eşine  :nazar: benimki mümkün değil hazırlamazzz  :violent1: hep benden bekler  :violent1:
evet canım yaa, ben seviyorum mutfakta bişeyler yapmayı, bi de izmirde oturuken annem de bilmiyorsun bulamıyorsun doğal şeyler... ama buraya gelince ben, özellikle evlendikten sonra iyice sardım herşeyin doğalına  :k06:
bi de burası sahil kasabası ama hala köy pazarları falan kuruluyor, herşey doğal yani, çok şanslıyız bu konuda biz  :nazar: hep söylerim, büyük şehirlerin çok avantajı var ama böyle ilçelerin de çok fazla...

<<<betty>>>

afiyet olsun canancımmm  :opucuk:

sümeyra kız galiba senin de  :nazar:
ya bana mantıksız gelirdi hep ye ekşiyi çıkar ayşeyi falan gibi şeyler ama tutuyor baksana gülüm yaaa  :ehi: :ehi:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Temmuz , 2011, 11:21:14

maşallah eşine  :nazar: benimki mümkün değil hazırlamazzz  :violent1: hep benden bekler  :violent1:
evet canım yaa, ben seviyorum mutfakta bişeyler yapmayı, bi de izmirde oturuken annem de bilmiyorsun bulamıyorsun doğal şeyler... ama buraya gelince ben, özellikle evlendikten sonra iyice sardım herşeyin doğalına  :k06:
bi de burası sahil kasabası ama hala köy pazarları falan kuruluyor, herşey doğal yani, çok şanslıyız bu konuda biz  :nazar: hep söylerim, büyük şehirlerin çok avantajı var ama böyle ilçelerin de çok fazla...
çok iyi canım o zaman.hakkaten sanslısın o yönden.benim alt komsum baskasına mayalattırıyor çok güzel tadı oluyor ama çok eksi oluyor.koyun yoğurdu mu neyse.ama çok leziz.ben yiyemiyorum.bana da söyledi sanada yapsın diye ama istemedim eksi olunca.kaş attırıyor valla :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

KasrıCinan

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Temmuz , 2011, 11:24:05
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Temmuz , 2011, 11:21:14

çok iyi canım o zaman.hakkaten sanslısın o yönden.benim alt komsum baskasına mayalattırıyor çok güzel tadı oluyor ama çok eksi oluyor.koyun yoğurdu mu neyse.ama çok leziz.ben yiyemiyorum.bana da söyledi sanada yapsın diye ama istemedim eksi olunca.kaş attırıyor valla :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

o kadar ekşi diyon yaniiii  :ehi: :ehi: :ehi:
canım bilsen sütçüyü falan kendin de mayalarsın, çok kolay, hele yaz aylarında daha kolay ama dedim ya işte şehirlerde olmuyor artık pek, zor buluyorsun... neyse ama sen ayranını iç, madem tatlı pek yiyemiyorsun az şekerli bi de sütlaç yedinmiydi ohhhhhhh, yarasın kuzucuğuna  :occasion5: :occasion5: :occasion5:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Temmuz , 2011, 11:24:29
canım sucu geldi galiba ben bi alayım geleyim

canım bu sucu kapıya gelmiyor mu  :icon_scratch: az önce de bir kaçırdım mı 4-5 gün sonra gelir dedin ama ben anlamadım  :icon_scratch: :icon_scratch:

banu_fth

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Temmuz , 2011, 11:00:43
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Temmuz , 2011, 10:56:34
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Temmuz , 2011, 10:50:01
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Temmuz , 2011, 10:45:53
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Temmuz , 2011, 10:42:21
biz de iyiyiz çok şükür, biz de hep erken kalkıyoruz, babamızı yolluyoruz, sonra sıcak basmadan evimizi toparlıyoruz, sonraa da işimiz çokk yoksa hopppp pc nin başına  :k06: :k06: :k06:
oh ne güzel canım.ben sabahları çook karnım dolu olmayınca is yapamıyorum.bide 3 gündür sabahları geri kusmaya basladım.dün aksamda safra kustum.benim hormonla gerimi zıpladı acep ya.ne güzel iyi gidiyordu böyle :ehi: :icon_scratch: :icon_scratch:

canım aç mı yatıyorsun? ben de çok aç yatarsam sabahları bulantıyla kalkıyorum, hemen ekmekle bastırmaya çalışıyorumm...
ben yatana kadar yiyiyorum, yatmadan önce de süt, sabah dinç kalkıyorum, enerjikk oluyorum  :k06:
yoksa benim sabahları hemen başım dönmeye başlıyor bayılacak gibi oluyorum ozaman kahvaltı bile hazırlayamıyorum...
sen de yatana kadar ye balım, ye de sabah enerji patlamasıyla uyannn  :ehi: :ehi: :ehi:
hımmm öylemi ya sürekli acıkıyorum artık ne yiyeceğimi sasırdım dün çok acıktım yine kek  çubuk yedim e sonra yatsı namazını kıldım kuran okudum geri acıktım o zaman yatana kadar.ama dediğin olabilir.esikisi gibi değilim önceden yataktan fırlar direk banyoya gidir safda kusardım ama simdi arada bi oluyoraz oluyor.ama 3 gündün geri basladı.daha doğru düzgün kahvaltı hazırlayamıyorum.mutfak burnuma hala kokuyor.genelde uzak duruyorum mutfaktan

canım işte bak namazdan sonra acıkmışsın ya, ye işte o zaman, meyve ye yoğurt ye süt içmeye çalış... zaten normalmiş daha ara ara bulantıların olması 16-17. haftalara kadar... ben dün gece yatağa yattığımda ağzımda hala leblebi vardı  :k06: :k06: :k06:

ey maşşallah betty cim yaa.. hüpletmişin herşeyleri yatana kadar  :ehi: :ehi: :ehi:
ben sizin gibi yesem varya .. uffffffff.. kaç kg alırım .. almamam lazım zaten kilolu başladım hamilelik serüvenine ..
ama görenler 5.aya göre karnın çıkmamış diyorlar .. ben 6kg aldım bile  :-[ boyum var göstermiom kiloyu da karnımıda  :laughing7: var aslında biraz ama ben daha çok şişmiştim diolar hep .. boy uzun içerisi geniş döne döne büyüyor  :toothy10:

bu arada nasılsınız bakalım güzel annişler  :flowers: :flowers:

ORNA

bir zamanlar bu sayfa benimde sayfamdı artık inşallah diğer aylara  :amin: :amin: :amin: :amin:

banu_fth

Alıntı yapılan: ORNA - 19 Temmuz , 2011, 11:36:56
bir zamanlar bu sayfa benimde sayfamdı artık inşallah diğer aylara  :amin: :amin: :amin: :amin:

inşallah canım en yakın zamanda sağlıkla inşallah .. amin   :amin: :amin: :amin:  :nazar: :nazar: