2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 05 Ocak , 2012, 23:02:07
selam kızlar  :flowers: :flowers:
ben de hala gelen giden yok  :ehi: :ehi:
bugün baya da yoruldum arkadaşa yürüdüm, benden 2 hafta geriden geliyordu, kızı 1 haftalık oldu bile  :ehi:
çok tatlı maşallah  :love9: yenidoğan görünce benim kıza iyice kızdım yaa uffffffff   :cildir:
dönüştede yürüyecektim ama yağmur başladı...
sanırım suni sancıya talim olcam  :honk: şurda pazar gününe ne kaldı  :honk: :honk:
cnm h.geldin ara ara sırf için senin için girip çıkıyordum siteye yakaladım seni  :k06: :k06: :k06:
bırak ya kızını akıllı bıdık o yeri raht sıcacık napsın  :ehi: :ehi:
offff ya kızmamak elde değildir ma bende olsam kızardım  :k06: :k06: hiç mi hiç belli olmaz diyorlar o sancı sürekli gelmeyebilirmiş... bakrsın bir anda gelip hastanelik olursun dedi arkadaşın annesi bugün bana  :dontknow: :dontknow:  onun için pazara odaklanma sen yine geliverir ipek senide şaşırtır  :love9: :love9:

<<<betty>>>

hiç umudum kalmadı artık cananım  :ehi:
bugün yanına gittiğim arkadaşın annesiyle kayınvalidesi hiç bekleme kızım senin daha doğumuna var,
göbeğin öylece yukarda dediler  :-ooo dedim teyzeler ben 40+ dayım, daha ne vakti var dedim ya  :cildir:
geldi geldi keyfi bilir yoksa pazara yicez suniyi dedim  :k06:
arkadaşımda siz demetin göbeğini başkalarıyla ya da kendinizinkilerle kıyaslamayın, onun göbeği daha bu ay çıktı,
inmez onun göbeği bizimkkiler gibi dedi. baya moralimi bozdu teyzeler  :cildir:
nerden bilsinler benim daha var zannediyorlar doğuma  :toothy10:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 05 Ocak , 2012, 23:16:43
bugün yanına gittiğim arkadaşın annesiyle kayınvalidesi hiç bekleme kızım senin daha doğumuna var,
göbeğin öylece yukarda dediler  :-ooo dedim teyzeler ben 40+ dayım, daha ne vakti var dedim ya  :cildir:
arkadaşımda siz demetin göbeğini başkalarıyla ya da kendinizinkilerle kıyaslamayın, onun göbeği daha bu ay çıktı,
takma canım onlar gördükleri göbüşe öyle yorum yapıyorlar :k06:  :k06: :k06: o göbek doğum anına giderken bile bir anda inebilir onlara bakma sen...  teyze ben nasıl beklemeyeyim 9 aydan ötesi var mı insanoğlunun doğması için biyolojik olarak deseydin  :k06: :k06: canım beni görenlerde daha inmemiş diyor hafif inmiş o taaa böyle incek diyorlar artık takmıyorum kasriyede dedim gelişimin tamamlayıp gelmek isterse gelsin bir saniye durmaz demek daha kalması gerekli kalsınlar sağlıklı olsunlarda....

suni sancıyıda gözünde büyütme korkma bak sancılar çekilmeyecek gibi değil dedin ona da öyle diyeceksin  :amin: :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 05 Ocak , 2012, 23:28:41
takma canım onlar gördükleri göbüşe öyle yorum yapıyorlar :k06:  :k06: :k06: o göbek doğum anına giderken bile bir anda inebilir onlara bakma sen...  teyze ben nasıl beklemeyeyim 9 aydan ötesi var mı insanoğlunun doğması için biyolojik olarak deseydin  :k06: :k06: canım beni görenlerde daha inmemiş diyor hafif inmiş o taaa böyle incek diyorlar artık takmıyorum kasriyede dedim gelişimin tamamlayıp gelmek isterse gelsin bir saniye durmaz demek daha kalması gerekli kalsınlar sağlıklı olsunlarda....

suni sancıyıda gözünde büyütme korkma bak sancılar çekilmeyecek gibi değil dedin ona da öyle diyeceksin  :amin: :amin:

suni azcık zormuş canım ya  :'( çekenler öyle diyor  :dontknow:
ayy bilmiyorum ki cananım, inşallah dediğin gibi dayanılacak gibidir  :amin:
ve aslında dediğin doğru, bebek gelişimini tamamlayınca çıkmak istiyor normal olarak, kalsın istediği kadar diyemiyorum artık
dr.lar 41+ yı görmek istemiyorlar, riske atmıyorlar ama 41+ dada oluyormuş ya doğumlar  :icon_scratch:  bilemiyorum artık...
Rabbim sabrını verir inşallah  :amin:
kuzum bol bol yürü sen de şimdiden, yürürken karnın kasılıyor mu? taş gibi oluyor mu?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 05 Ocak , 2012, 23:38:18
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 05 Ocak , 2012, 23:28:41

suni azcık zormuş canım ya  :'( çekenler öyle diyor  :dontknow:
ayy bilmiyorum ki cananım, inşallah dediğin gibi dayanılacak gibidir  :amin:
ve aslında dediğin doğru, bebek gelişimini tamamlayınca çıkmak istiyor normal olarak, kalsın istediği kadar diyemiyorum artık
dr.lar 41+ yı görmek istemiyorlar, riske atmıyorlar ama 41+ dada oluyormuş ya doğumlar  :icon_scratch:  bilemiyorum artık...
Rabbim sabrını verir inşallah  :amin:
kuzum bol bol yürü sen de şimdiden, yürürken karnın kasılıyor mu? taş gibi oluyor mu?
hayırlısı canım gelir gelr annesi kaderimizde ne varsa yaşayacağız yok ötesi işte... anlatılanlara bakma kişiden kişiye değişir acıyı algılama... bak bir ark.var hamile midem bulanıyor bişey yiyemiyorum diyor görsen hiç bir şeyi yok eşim bile yok ya onun bişeyi yok ki sen beterdin diyor ordan pay biçiyorum... anlatırken abartılıyor... suni sancıdanda korkmasın gözün derin nefes alıp rahat ol dün ben bol bol nefes tekniklerini okudum  :k06: :k06:
yürüyorum ancak 1 saat zor oluyor hızlı yürüyorum bir süre sonra bacak arama baskı yapıyor ama öyle sancı yapmıyor tıkanıp kalmıyorum... eve gelip dinlenince hamlık olur ya öyle zorlanıyorum oturup kalkmada  :dontknow:

<<<betty>>>

doğru söylüyorsun canım, herkesin doğumu yaşadıkları farklı, ağrı eşiği farklı...
mesela bugünkü arkadaş sezeryan oldu, ertesi gün ayaktaydı. ama biz hep beraberdik hamileliğimiz boyunca,
doğum yapan arkadaşlarla sohbet ederdik sezeryan için korkuturlardı bizi, ama bugün diyor ki hiç korkulacak gibi değilmiş demet biliyorsun ben ertesi gün ayaktaydım, sütüm de hemen geldi o gün dedi.
yapı meselesi doğru diyorsun...
canım benim hiç öyle alta baskı falan olmuyor, karnım taş oluyor nasıl sertleşiyor anlatamam, kasıklarımdan göğsümün altına kadar taş gibi. benim sancılarımda da öyle oluyor, kasığımda bir ağrı ve bu taşlaşma oluyor, sonra gevşiyor...
yürürken de oluyor neden bilmiyorum, senin oluyor mu diye oyüzden sordum...

KasrıCinan

iyi geceler kızlar?
demetim insallah yemezsin suni sancıyı o vakte gelir kendiliğinden :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 06 Ocak , 2012, 00:02:08
doğru söylüyorsun canım, herkesin doğumu yaşadıkları farklı, ağrı eşiği farklı...
mesela bugünkü arkadaş sezeryan oldu, ertesi gün ayaktaydı. ama biz hep beraberdik hamileliğimiz boyunca,
doğum yapan arkadaşlarla sohbet ederdik sezeryan için korkuturlardı bizi, ama bugün diyor ki hiç korkulacak gibi değilmiş demet biliyorsun ben ertesi gün ayaktaydım, sütüm de hemen geldi o gün dedi.
canım benim hiç öyle alta baskı falan olmuyor, karnım taş oluyor nasıl sertleşiyor anlatamam, kasıklarımdan göğsümün altına kadar taş gibi. benim sancılarımda da öyle oluyor, kasığımda bir ağrı ve bu taşlaşma oluyor, sonra gevşiyor...
canım o sertleşme sancıymış işte geçen drum bana iyi iyi anlattı... karnının bir tarafı değil komple taş gibi sertleşme olur dedi... belden yada kasıktan ağrı girer dedi... sonra eliyle karnıma dokundu bak burda hafif sertlik var sancın çıkmamış ama bakaım dedi baktı açılmaya parmağını çok ileri soktu sadece parmak ucu kadar açılma var çok çok az bol yürü dedi işte...

seninde belki birkaç cm açılman olmuştur o sancılarla bilinmez işte neler var dra gidiyorlarda basit sancılarla 4-5 hatta 7 cm açılmaların olduğunu öğreniyorlar  :dontknow: :dontknow:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 06 Ocak , 2012, 00:02:08
canım bu anlattığın bana çok sık oluyor,,,,

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

xxcansuxx

<<<betty>>>

evet canım benim dr.um da öyle demişti, sanki bebek bir yerde toplanır 30-40 sn neyse taş gibi olur, kasılır sonra gevşer dedi, o gece ve dün hep öyleydi işte, kasıldı gevşedi kasıldı gevşedi, bugün azaldı artık şiddeti, süresi de uzadı...
bi de o gün çok yürümüştük annemle,belim de çok ağrımıştı, gece o kasılmalarla daha da artmıştı bel ağrım...
karnımda da baskı ve ağrı vardı, dediğin gibi belki de açılmam oluyordur ben de öyle umut ediyorum...
tamamen kesilmedi allahtan sancılar, yoksa çok üzülürdüm, azar azar da olsa devam ediyor...

sümeyram hoşgeldin tatlım, bak ben sana diyim sen şimdiden yaşıyorsan bunları, benden önce doğurursun kuzum  :ehi: :ehi: :love9:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 06 Ocak , 2012, 00:11:44
neyse hayırlı geceler size  :wave: :wave: :wave: :opucuk:

canım nereye gittin hemen, uzun uzun yazarken kaçmışsın bile  :'(

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 06 Ocak , 2012, 00:19:21
evet canım benim dr.um da öyle demişti, sanki bebek bir yerde toplanır 30-40 sn neyse taş gibi olur, kasılır sonra gevşer dedi, o gece ve dün hep öyleydi işte, kasıldı gevşedi kasıldı gevşedi, bugün azaldı artık şiddeti, süresi de uzadı...
bi de o gün çok yürümüştük annemle,belim de çok ağrımıştı, gece o kasılmalarla daha da artmıştı bel ağrım...
karnımda da baskı ve ağrı vardı, dediğin gibi belki de açılmam oluyordur ben de öyle umut ediyorum...
tamamen kesilmedi allahtan sancılar, yoksa çok üzülürdüm, azar azar da olsa devam ediyor...

sümeyram hoşgeldin tatlım, bak ben sana diyim sen şimdiden yaşıyorsan bunları, benden önce doğurursun kuzum  :ehi: :ehi: :love9:
evvet demet belki açılman oluyordur çekilen sancılar boşa değildir mutlaka...
bakalım pazar gününe kalmaz belki sende annenle yürümeye devam et... kalırsada gidince o güzel sözü duy açılman olmaya başlamış desinler  :occasion5: :occasion5:  az bir suni sancı takviyesiyle hemencecik kollarına al kızını  :amin: :amin: arkadaşının dediği gibi sezeryandanda korkulacak bir şey yok... sibele anlatmıştım sadece dikişden korkuyorum birde 2.bebek için uzun ara vermek istemediğimden normal diyorum  :k06: :k06:

xxcansuxx

06 Ocak , 2012, 00:29:17 #8444 Son düzenlenme: 06 Ocak , 2012, 00:35:30 xxcansuxx
demetim ben çıksam sana doyum olmuyor :opucuk: :opucuk:  eşim yeni geldi 2 dk yüzünü göreyim yatayım sonra. sabahda  dra gideceğiz erkenden bakalım ne diyecek :love9: :love9:

sende at dinlen çok ararsın bak bu günlerini  :k06: :k06: rabbim kolaylık ve sancı versin güzelim  :amin: :amin: :amin: valla şu kızın sancısı gelip doğursun bir avazda diye dua ediyorum Allah kabul etin  :amin: :amin: :amin: kasriyide merak ediyorum pşası ne zamn gelcek  :love9: :love9: :love9: