2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

Alıntı yapılan: zeynep-sena - 02 Ocak , 2012, 13:37:49
Alıntı yapılan: olvido - 01 Ocak , 2012, 23:41:40
ben doğum hikayemi anlatmayayım ama benim kendime özel sorunlarım çok oldu
1) eskişehire geldim doktoru bi göreyim beğenirsem burda beğenmezsem ankaraya dönerim diye pzt sabahı evden çıktım yani doğuma hjazır değildim zaten bir hafta oldu izne çıkalı o haftada okulun evrak işlerini hallettim daha fazla çalıştım yani
2) tansiyonum çok yüksek çıktı ve dinlenmeme rağmen düşmedi
3) bebekle benim kanım karışmış kan uyuşmazlığı çıktı kan testinde yani zehirleniyormuşum
4) bir kaç gecedir sancılanıyordum senin anlattığın gece bende aynı sancıyı çekmiştim demetcim meğerse doktora gittiğimde 3 cm açılma varmış
5) son iki haftada acayip ödem topladım 6 kilo aldım toplamda 17 oldu
6) bu güzel  :toothy10: akşama kadar doktordan kaçtım sümeyralara gittik acele beşik aldık sonra tıpış tıpış geri hastaneye döndük bende açılma 4 cm olmuş suni sancı bağlandı bundan sonrasını hatırlamıyorum :)  :ehi: :ehi:

ayyy çok sevindim canım yaaa hadi gözün aydı...canım msj da atmışsın ama benim kızım bu hafta çok hastaydı neredeyse hergün hastanedeydik hiç nete girme fırsatım olmadı şimdi görünce kızını kucağına almışsın naptın nerde yaptın doğumu nasıl geçti ay çok merak ettim şimdi :k06: :k06:çok şükür hayırlısı ile almışsın ya  :keşke daha önceden okuyabilme fırsatım olsaydı hayırlı sağlıklı sıhatli güzel günlerde büyuüt canım kuzunu inşallah..
tatlım cok geçmiş olsun kızına.şimdi nasıl.sen nasılsın?
tatlım doğuma buraya geldi.tanser beyde yaptı konustuğunuz gibi yani.güzel ilgilenmisler.ama hastaneye gittiği gibi doğuma alındı iste.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

zeynep-sena

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 02 Ocak , 2012, 12:07:32
canım ben de geldim azönce...
ne sancı çıktı ne kasılma, hiçbişey çıkmadı nst de  :dontknow: :dontknow:
usg de bebeğe baktık, herşey normal dedi, plesantanın yeri bebeğin duruşu, suyun, bebeğin kan akışı herşey normal dedi  :nazar:
hadi bakalım şimdi planı açıklayacağım dedi  :icon_pale:
çocuk sağlıklı ve hiçbir sorun olmadığı için 41.haftaya kadar bekliyecez dedi, yani pazara kadar dedi.
pazar gecesine kadar eğer doğum olmazsa akşam saat 9-10 gibi hastaneye geliyorsun, doğum için geldim diyosun dedi,
herşey ekranda yazıyor zaten dedi, ebeler beni ararlar dedi, rahmine bir ilaç yerleştirecekler dedi açılma olması için dedi  :icon_pale: sancılarını başlatıcaklar dedi, eee siz ne zaman geliceksiniz dedim, doğuma gelicem ben dedi, aksi bir durum olmadığı sürece sancı esnasında burda olmama gerek yok dedi, zaten büyük ihtimal 9 ocak saat 12 ye doğmuş olur dedi  :icon_pale:
içimden ne kadar uzun bir süre dedim  :icon_pale: akşamın 9 undan ertesi gün öğlen 12 ye anca dedi adam ya  :-ooo
off çok daraldım, hastaneden geldiğimden beri içimdeki sıkıntıyı anlatamam canan  :honk:
ne düşüneceğimi bilemedim ya  :honk:
Allah hayırlısını versin hakkımızda  :amin:

senin adına da çok sevindim canım, herşey iyi gidiyor maşallah  :nazar:
hadi bakalım inşallah senin kız benimki gibi nazlı çıkmaz, annesini üzmeden vaktiyle geliverir inşallah  :amin: :amin:

canım hiç üzme kendini doktorun sadece ihtimalleri sölemiş sen müsaitsen hergün ılık duş al sonra bol bol yürüyüz yapmaya gayret göster inşallah hiç anlamadan meleğini kucağına alıverirsin canım sen stres yaptıkça daha çok nazlanır kuzun stres yapmamaya özen göster canım çok zor bir durum ama hakkında hayırlısı olsun inşallah canım hiç korkma Rabbim yanımızda..

banu_fth

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 02 Ocak , 2012, 13:41:53
Alıntı yapılan: eylül_üm - 02 Ocak , 2012, 13:40:23
ay canım yaa demetcım Allah yardımcın olsun ınsallah kolaylıkla atlatırsın .. hepınıze dua ettım. Alah saglıkla kolaylıkla en az acılı sekılde kurtarsın ınsallah ..  :amin:  ben bıcırıktan fazla vakıt bulup kalamıorum ama hep aklımdasınız .. hayırlı safaklarınız olsun ınsallah .. guzel hberlerınızı takıp edyorum kızlar . öptuk sızı  :opucuk:
canım benim taze anne.ne güzel meleğin kollarında.ALLAHIM İkinizide sağlıktan sıhhatten ayırmasın. :opucuk: :amin: amiin.duaların için ALLAH razı olsun

amın canım sendende razı olsun ..  :amin: :amin:
ay uyuyo bır yada ıkı saat doyma durumuna göre degısıyo.. dr lar da her ıstedıgınde ver meme dedıler ..
öle olunca ı syapmak ıcın az zaman kalıyo dınlenmeye hıc vakıt yok  :k06:
ama yuzune bakınca dınlenıosun ancak  :love9: :k06:  :love8:
dunya duruyo o an ...
darısı basınıza saglıkla ınsallah canım ..
cok guzel bı duygu ..
AllAH KORUSUN YAVRULARIMIZI   :amin: :amin: :nazar: :nazar:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: eylül_üm - 02 Ocak , 2012, 13:49:39
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 02 Ocak , 2012, 13:41:53
Alıntı yapılan: eylül_üm - 02 Ocak , 2012, 13:40:23
ay canım yaa demetcım Allah yardımcın olsun ınsallah kolaylıkla atlatırsın .. hepınıze dua ettım. Alah saglıkla kolaylıkla en az acılı sekılde kurtarsın ınsallah ..  :amin:  ben bıcırıktan fazla vakıt bulup kalamıorum ama hep aklımdasınız .. hayırlı safaklarınız olsun ınsallah .. guzel hberlerınızı takıp edyorum kızlar . öptuk sızı  :opucuk:
canım benim taze anne.ne güzel meleğin kollarında.ALLAHIM İkinizide sağlıktan sıhhatten ayırmasın. :opucuk: :amin: amiin.duaların için ALLAH razı olsun

amın canım sendende razı olsun ..  :amin: :amin:
ay uyuyo bır yada ıkı saat doyma durumuna göre degısıyo.. dr lar da her ıstedıgınde ver meme dedıler ..
öle olunca ı syapmak ıcın az zaman kalıyo dınlenmeye hıc vakıt yok  :k06:
ama yuzune bakınca dınlenıosun ancak  :love9: :k06:  :love8:
dunya duruyo o an ...
darısı basınıza saglıkla ınsallah canım ..
cok guzel bı duygu ..
AllAH KORUSUN YAVRULARIMIZI   :amin: :amin: :nazar: :nazar:
ayy yavrum benim canıım içim gitti bak şimdi :ehi: :love9: :love9: :love9:
olsun emsin yeterkide sen sürekli ver memeni canım.anneliğin kutsallığı. :love9: ama bak yüzüne bakınca herseyi unutuyormussun. :love9: :love9: ne güzel.sabırsızlıkla bekliyoruz o günleri. :love9:
amin canım cümlemizin bebeğini korusun

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

banu_fth

BAZEN GECE YORGUNLUK VE UYKU SERSEMLIGINDEN SABRIMIN BITTIGINI HISSEDIYORUM BASIM DÖNUYO ARTIK..
VE SALLAYARAK UYUTUYORUM  :k06: NORMALDE SALLAMAYA KARSIYIM NE BILIM IYI DEGIL GIBI GELIYO ..
SERSEM EDER COCUGU DIYE AMA YAVAS YAVAS ALLIORUM ISE YARIYO UYUYO BICIRIK  :k06:
EVET EMSIN YETERKI BAZEN SUTUM BITIYO MAMA VERIYORUM ONU DA ICMIYO YAA MIDESI BULANMIS GIBI YAPIO GERI CIKARTIYO AGZINDAN.. CICISLERIM AGRIYO ARTIK AMA 15 DKK DA BI EMZIRIORUM SUT BITINCE CEKIYO AZCIK GELIO O DA SINIR OLUYO AMA YINEDE MAMA ICMIYO.
DR GUNDE BI KERE VERIN BENDE KIZIMA VERMISTIM DEDI.. ICINDEKI VITAMINLAERI ALSIN DEDI ..
AMA BIZIMKI ILK GUNLER ICIOU SIMDI ICMIYO  :'(  SUTUM BITINCE KÖTU OLUYO IKI SAAAT GECICEK KI YENIDEN SUT OLUSSUN.. O ARA KÖTU GECIYO . HM ONA HEM BANA ..
KALKAYIM IS YAPAYIM EV IN HALI KÖTU  :k06:
KENDINIZE IYI BAKIN .. ÖRUSURUZ  :wave:  :opucuk:

zeynep-sena

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 02 Ocak , 2012, 13:43:24
Alıntı yapılan: zeynep-sena - 02 Ocak , 2012, 13:37:49
Alıntı yapılan: olvido - 01 Ocak , 2012, 23:41:40
ben doğum hikayemi anlatmayayım ama benim kendime özel sorunlarım çok oldu
1) eskişehire geldim doktoru bi göreyim beğenirsem burda beğenmezsem ankaraya dönerim diye pzt sabahı evden çıktım yani doğuma hjazır değildim zaten bir hafta oldu izne çıkalı o haftada okulun evrak işlerini hallettim daha fazla çalıştım yani
2) tansiyonum çok yüksek çıktı ve dinlenmeme rağmen düşmedi
3) bebekle benim kanım karışmış kan uyuşmazlığı çıktı kan testinde yani zehirleniyormuşum
4) bir kaç gecedir sancılanıyordum senin anlattığın gece bende aynı sancıyı çekmiştim demetcim meğerse doktora gittiğimde 3 cm açılma varmış
5) son iki haftada acayip ödem topladım 6 kilo aldım toplamda 17 oldu
6) bu güzel  :toothy10: akşama kadar doktordan kaçtım sümeyralara gittik acele beşik aldık sonra tıpış tıpış geri hastaneye döndük bende açılma 4 cm olmuş suni sancı bağlandı bundan sonrasını hatırlamıyorum :)  :ehi: :ehi:

ayyy çok sevindim canım yaaa hadi gözün aydı...canım msj da atmışsın ama benim kızım bu hafta çok hastaydı neredeyse hergün hastanedeydik hiç nete girme fırsatım olmadı şimdi görünce kızını kucağına almışsın naptın nerde yaptın doğumu nasıl geçti ay çok merak ettim şimdi :k06: :k06:çok şükür hayırlısı ile almışsın ya  :keşke daha önceden okuyabilme fırsatım olsaydı hayırlı sağlıklı sıhatli güzel günlerde büyuüt canım kuzunu inşallah..
tatlım cok geçmiş olsun kızına.şimdi nasıl.sen nasılsın?
tatlım doğuma buraya geldi.tanser beyde yaptı konustuğunuz gibi yani.güzel ilgilenmisler.ama hastaneye gittiği gibi doğuma alındı iste.

çok saol canım kızım umuyorum iyidir sümeyracım biraz karışık durumlar:( tıpa sevkettiler yarın tahlil sonuçlarımızı alıcaz nasipse inşallah herşey yolunda gider ..onun dışında şimdide grip oldu acayip öksürüyor,ateş:( Rabbim bu günlerimizi aratmasın tabi bunada şükür canım..bende iyiyim inşallah perşembe kontrolüm vardı bir sıkıntı yoktu çok şükür umarım son 9-10 gün kala sıkıntısız atlatırız..

ya ben 1 haftadır hiç giremediğim için mesajı okuyamadım ama güzel ilgilenmişler dedin ya çok sevindim:)hem önerdim gerçekten çok memnun olduğum için bir aksilik olsaydı çok üzülürdüm ama çok şükür Almış kuzusunu kucağına bizimde geçtiğimiz haftamız ümit hastanesinde geçti daha önce okusaydım gerçekten ziyarat ederdim ya ama nasip değilmiş:)

xxcansuxx

eylülllllll ezgi hanım bizi unutturdu he  :k06: :k06: maşaallah o prensese  :nazar: :nazar:
tüm günün onunla geçiyor ne güzel  :love9: :love9: :love9: inşaallah canım bol bol sütün olurda o bekleme süreleriniz kötü geçmez...  çok güldüm ya boşalınca dolmasını bekliyorsun demişsin ya süt istasyonu cicişlerin hiç mi hiç boş kalmasın canım  :amin: :k06: :k06:
öp benim içinde kuzunu ama ben fotosunu görmedim ezginin hiç koydun mu  :dontknow: :dontknow:
Allaha emanet olun bye  :wave: :wave:

demetim ya okudum şimdi yazdıklarını valla ilk önce drunun helali var söyleyeyim benimki olsa şimdiye kesmişti beni  :caca: :caca: ne güzel sana bir güzel anlatmış ve normal doğum yaptırmayı uygun görüyor canım her şeyin normal bak sıkıntı yapma 1 gün geçti diye daha pazara kaç gün var senin bir anda sancın gelir pırtlatıverirsin inş.  :amin: :amin: stres yapma güzelim eminim zordur ama nasip kısmet gelir senin nazlında vakti tamam olunca... evet ilkayın dediği gibi bol bol yürü bana dr günde 1 saat yürü dedi ben kaç gündür evde yatıyorum dışarı yüzü görmedim... eşim kendin çık yürü sitenin içinde diyor kendi başına da sap gibi olmuyor ki ama bugün eşimi alıp yürüyeceğim kaçışı yok....

Allahım hepimizi bir avazda kurtarsın tamda arka arkayayız kasr haricinde sancı hisseden de yok  :dontknow: :dontknow:
kasrim ben sancım var falan demedim nstde de sancı çıkmadı ama dr karnıma dokundu sancının nasıl birşey olduğunu anlattı bak bu sertleşme sancının olduğunun göstergesi dedi aaa o mu o hep oluyor ki akşamları dedim bir bakalım açılmana dedi... parmak ucu kadar açılmış  :k06: :k06: sancı olduğunda bir yer değil tüm karın sertleşirmiş belden kasıklardan ağrı girermiş taş gibi olurmuş  :dontknow:

xxcansuxx

zeynep-sena kızına geçmiş olsun canım Allah şifalar versin hem hamiş olup hem hastayla uğraşmak zor olmuştur annesi.. inş. küçük prensesde sağlıkla gelir az kaldı son 10 gün senin yöntem belli tarih belli  :love9: :love9: inş. hepimiz bir bir kucağımıza alalımda bebişlerin muhabbetini yapalım... şimdi yapılacak tek muhabbet sancı muhabbetimizde oda kimsede yok  :k06: :k06:
görüşmek üzere öpüyorum Allah a emanet olun  :amin: :amin:

kasrim evet sende başla yürüyüşe  :icon_thumright:

zeynep-sena

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 02 Ocak , 2012, 14:44:47
zeynep-sena kızına geçmiş olsun canım Allah şifalar versin hem hamiş olup hem hastayla uğraşmak zor olmuştur annesi.. inş. küçük prensesde sağlıkla gelir az kaldı son 10 gün senin yöntem belli tarih belli  :love9: :love9: inş. hepimiz bir bir kucağımıza alalımda bebişlerin muhabbetini yapalım... şimdi yapılacak tek muhabbet sancı muhabbetimizde oda kimsede yok  :k06: :k06:

Allah razı olsun canım üzüntüsü zorluyor sadece canım bebeğide etkilicek diye korktum ama şimdi herşey birazcık daha yolunda umarım daha da yoluna girer...

kızlar şuan çizelgeye göre 38. haftadayım ve ben zeynepimi 2 gün önce kucağıma almıştım:)) şimdi bakıyorum ne sancı var ne bişey günüm belli ama yinede 39 un sonu neredeyse alacağı tarih bir kere bile nst de sancı görmek nasip olmadı  :k06: :k06:aslında sizden farkım yok öncedende gelmek isteyebilir hala şafağım sallantıda:)

xxcansuxx

Alıntı yapılan: zeynep-sena - 02 Ocak , 2012, 14:55:07
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 02 Ocak , 2012, 14:44:47

Allah razı olsun canım üzüntüsü zorluyor sadece canım bebeğide etkilicek diye korktum ama şimdi herşey birazcık daha yolunda umarım daha da yoluna girer...

kızlar şuan çizelgeye göre 38. haftadayım ve ben zeynepimi 2 gün önce kucağıma almıştım:)) şimdi bakıyorum ne sancı var ne bişey günüm belli ama yinede 39 un sonu neredeyse alacağı tarih bir kere bile nst de sancı görmek nasip olmadı  :k06: :k06:aslında sizden farkım yok öncedende gelmek isteyebilir hala şafağım sallantıda:)

inş. her şey daha da yoluna girer kıyamam ya test sonuçlarınızda iyi çıksın  :amin: :amin:
ayyy niye böyle oluyor ya eskiden 9 aya girerlermiş pat sancı doğuma giderlermiş bizde sancı mancı yok  :dontknow: :dontknow: bekleyince mi gelmiyor bu ne  :suclu: :suclu: hayırlısı olsun bakalım şafaklar kaçta bitecek bizlerin  :dontknow: :dontknow:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

merhaba arkadaslar  :opucuk:
sanmayın kı sızlerı unuttum ınanın aklımdan hıc cıkmıyorsunuz acaba demet dogurdumu canan sumeyra zeynepsena dıger arkadaslarımız ne yaptı hep merak içndeyım fırsat bulup bır ıkı kelam bısey yazamıyorum  :( emır paşamız butun vaktımı alıyor bu arada tubada dogum yapmıs hayırlı ugulu olsun allah analı babalı buyutmeyı nasıp etsın  :amin:
ınsallh hepınız ıyısınız rabbım saglıkla kucagınıza almayı nasıp etsın  :amin: gozunuzu korkutmak gıbı olmasın bol uykunuuz alın ben perısan oldum  :cildir:  zaten hamıleyken hıc uyuyamıyordum şimdı emır bırakmıyor gozlerım kapanıyor resmen  :sleepy1: :sleepy1: herseye deger oyle masum oyle tatlı kı  :nazar: :love9: heyecanla sızlerden hayırlı haberler beklıyorum  :amin: :amin:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 02 Ocak , 2012, 18:12:12
  merhaba arkadaslar  :opucuk:
sanmayın kı sızlerı unuttum ınanın aklımdan hıc cıkmıyorsunuz acaba demet dogurdumu canan sumeyra zeynepsena dıger arkadaslarımız ne yaptı hep merak içndeyım fırsat bulup bır ıkı kelam bısey yazamıyorum  :( emır paşamız butun vaktımı alıyor bu arada tubada dogum yapmıs hayırlı ugulu olsun allah analı babalı buyutmeyı nasıp etsın  :amin:
ınsallh hepınız ıyısınız rabbım saglıkla kucagınıza almayı nasıp etsın  :amin: gozunuzu korkutmak gıbı olmasın bol uykunuuz alın ben perısan oldum  :cildir:  zaten hamıleyken hıc uyuyamıyordum şimdı emır bırakmıyor gozlerım kapanıyor resmen  :sleepy1: :sleepy1: herseye deger oyle masum oyle tatlı kı  :nazar: :love9: heyecanla sızlerden hayırlı haberler beklıyorum  :amin: :amin:

canım hoşgeldin sorma sen bizi, biz seni merak ediyoruz  :love9: :love9:
güzel annecik sonunda kucağında onunla dopdolusun rabbim ayırmasın sizinde mi uyku prob. var  :sad1: :sad1: düzene girer inş.  :amin: :amin: canım doğum nasıldı sezeryan sakin miydin epidural nasıldı inş. kolay olmuştur :k06: :k06: 
tuğba hariç hepimiz beklemedeyiz demetin şafağı bitti bakalım kızı ne zamn gelecek  :love9: :love9:
emirin fotosunu görebilcek miyiz merakla bekliyoruz paşamızı  :love9: :love9:
öp yerime kokla  :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz desteklerden dolayı  :opucuk:
bol bol hareket edicem bakalım, dediğiniz gibi bol bol yürüyeyim, inşallah suni sancıya gerek kalmaz,
kalırsa da hakkımızda hayırlısı artık  :amin:
bebeğim de ben de sağlıkla kurtulalım da, gerisi önemli değil artık  :amin:

sibelcim canım hoşgeldin, emir paşa gibi benim kız da doldurdu şafağını ama olsun inşallah biz de senin gibi sağlıkla kavuşuruz meleklerimize  :amin: :amin:

güzel anneler ve melekleri, Allah a emanet olun kuzularınızla, öpüyorum hepinizi  :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 02 Ocak , 2012, 23:40:16
kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz desteklerden dolayı  :opucuk:
bol bol hareket edicem bakalım, dediğiniz gibi bol bol yürüyeyim, inşallah suni sancıya gerek kalmaz,
kalırsa da hakkımızda hayırlısı artık  :amin:
bebeğim de ben de sağlıkla kurtulalım da, gerisi önemli değil artık  :amin:

sibelcim canım hoşgeldin, emir paşa gibi benim kız da doldurdu şafağını ama olsun inşallah biz de senin gibi sağlıkla kavuşuruz meleklerimize  :amin: :amin:

güzel anneler ve melekleri, Allah a emanet olun kuzularınızla, öpüyorum hepinizi  :opucuk:
:opucuk: :opucuk: canım bugün eşimle konuştuk bu sancı konusunu... hurmam bitti yarın getir bu hafta hurmaya dayanacağım derken çörek otu aklıma geldi  :ehi: :ehi: hamileliğin başında yenirse rahim kaslarının kasılıp düşüğe neden oluyor diye okumuştum netten şimdi yesem doğumu kolaylaştırır mı aynı mantıkla dedim eşim bir güldü  :k06: :k06: ya napalım bu zamnda sancı kendiliğinden gelmiyor dedim... çörek otu yesek mi baktım hamileliğin sonunda gerçekten işe yarıyormuş  :dontknow: :dontknow:

elimizden birşey gelmiyor şu hormonlar tavan yapsada sancı gelip doğuruversek kolaylıkla sağlıkla  :amin: :amin:

xxcansuxx

02 Ocak , 2012, 23:50:02 #8279 Son düzenlenme: 02 Ocak , 2012, 23:53:35 xxcansuxx
Çörek otu rahim kaslarının kasılmasını uyardığı için düşük yapmamak için hamile kalındığı öğrenildiğinde çörek otu kullanımına ara verilir, doğuma 1 hafta kala tekrar başlanır, emzirme süresi boyunca kullanılır ve emzirme süresi mümkün olduğunca uzatılmalıdır. Böylece anne ve çocuk sağlığı korunmuş olur.

bak bir yerde böyle yazıyor demet  :dontknow: :dontknow:

devamında da

Çörek otu doğum ve doğum sancısı, doğum sonrası anne sütünün artırılması ve bebek beslenmesi ve gelişimi için yaratılan en mükemmel şeydir. Çörek otu özellikle kadınlarda ovülasyon, menustrasyon ve hamilelikte üreme sistemlerinde fonksiyonel olup, rahim kaslarının kasılmasını teşvik eder. Bu sayede doğumu kolaylaştırır.
böyle yazıyor....