2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: MEVABERRA - 28 Aralık , 2011, 15:51:06
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Aralık , 2011, 15:46:39
Alıntı yapılan: MEVABERRA - 28 Aralık , 2011, 15:38:25
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Aralık , 2011, 15:28:37
kızlar selam ben uyuyordum siz kaynattığınız saatlerde :k06: :k06:
biz bugün çok erken hastaneye gittik suyum sınırda olduğu için benim suyum azalmış içiyorum dedim ama anlamadım neden azalıyor.(dün misafirlerim varken bir anda bir şey indi çok değildi ama günlük ped ıslanmıştı sızıntı halinde gitmiştir dediler arkadaşlarım onu dra söylemeyi unuttum böyle renksiz değildi hafif sarımsıydı ondan kale almamıştım ondan olur mu ki  :dontknow: ) neyse benim kız kiloda almamış 12 gündür aynı kiloda... dr kararsız kaldı çatında müsait  sancı gelse normal doğurtturayım sancında yok dedi... suyun az kilo almıyor 38de alalım dedi ben  :-ooo :-ooo hareketleri nasıl dedi hareketleri iyi deyince cumaya tekrar suyuna bakalım dedi... su içmeye devam et dedi inş. toparlar ya günde 4 lt falan içiyorum kızlar wcden çıkamıyorum kasıklarım taş gibi oluyor idrar gelince  :sad1: :sad1: birde şekerine dikkat et yüksekliği nasıl kilo yapıyorsa çok düşürüncede bebek kilo almaz dedi gerçekten şekerim yükselmiyor birde dinlenemedim ya kilo almadı sanırım...

kızlar ben kilo almasın sezeryan istemiyorum dedikçe kızım küstü sanırım başka yerden sezeryan sebebi ortaya çıktı benim hiç hamilelikte su sorunum olmadı eşim yarın başka dr.a götürecek üni.hastanesine gidelim eğer orasıda aynı derse cuma kendi druna gideriz dedi...
hemş. o gün bakar suyun çok azaldıysa o gün sezeryana alabilir dedi  :-ooo :-ooo yada pzt bekler 38 olayım diye  :dontknow: :dontknow: yarınki drda aynı derse annemi çağırtacağın yarın binsin gelsin... dua edin kızlar...

Allah hepimizin yardımcısı olsun  :amin: :amin:
RABBİM yardımcın olsun işimiz zor zaman kalmadı ve karar vermek güç hem yeni bir başlangıç olacağı düşünceside bir hoş bu halimizde hoş bazen diyorum böyle şiş göbekle mi kalsam.
meva canım ya bilmiyorum gerçekten işimiz zor sonumuz hayır olsun bakalım bebeklerimizi kucağımıza alınca neler hissedeceğiz diyorum onu düşünnce rahatlıyorum :love9: :love9:  sağlıkla kavuşalımda birde herkes şimdi en rahat halin bir doğsun diyorlar ya insan tırsıyor  :k06: :k06:
kesinlikle bende artık üzülmekten vazgeçtim hakkımda hayırlısı diyorum ALLAH KERİMDİR O, kullarını darda bırakmaz ve herşey imtihanın bir parçası bize düşen bol bol dua etmek.ben bir haftadır bişey yiyemiyorum midem aşırı kötü ve buna dayanmak zor aç kalınca bebeğe zarar vermektende korkuyorum ama yiyemiyorumda kusmaktan usandım ya  :y25:
evet canım sen pozitif ol stres yapma Allah yardımcımızdır yarı yolda koymaz  :amin: :amin:
az az ye meva sen yinede zorla iştah kapanıyormuş zaten son hafta öyle diyorlar  :dontknow: şurda ayın 30una kalmadı... kolay doğumlarımız olsun sezeryanda olsa hemen toparlanırız inş.  :amin:

KasrıCinan

biz bugün çok erken hastaneye gittik suyum sınırda olduğu için benim suyum azalmış içiyorum dedim ama anlamadım neden azalıyor.(dün misafirlerim varken bir anda bir şey indi çok değildi ama günlük ped ıslanmıştı sızıntı halinde gitmiştir dediler arkadaşlarım onu dra söylemeyi unuttum böyle renksiz değildi hafif sarımsıydı ondan kale almamıştım ondan olur mu ki  :dontknow: ) neyse benim kız kiloda almamış 12 gündür aynı kiloda... dr kararsız kaldı çatında müsait  sancı gelse normal doğurtturayım sancında yok dedi... suyun az kilo almıyor 38de alalım dedi ben  :-ooo :-ooo hareketleri nasıl dedi hareketleri iyi deyince cumaya tekrar suyuna bakalım dedi... su içmeye devam et dedi inş. toparlar ya günde 4 lt falan içiyorum kızlar wcden çıkamıyorum kasıklarım taş gibi oluyor idrar gelince  :sad1: :sad1: birde şekerine dikkat et yüksekliği nasıl kilo yapıyorsa çok düşürüncede bebek kilo almaz dedi gerçekten şekerim yükselmiyor birde dinlenemedim ya kilo almadı sanırım...

kızlar ben kilo almasın sezeryan istemiyorum dedikçe kızım küstü sanırım başka yerden sezeryan sebebi ortaya çıktı benim hiç hamilelikte su sorunum olmadı eşim yarın başka dr.a götürecek üni.hastanesine gidelim eğer orasıda aynı derse cuma kendi druna gideriz dedi...
hemş. o gün bakar suyun çok azaldıysa o gün sezeryana alabilir dedi  :-ooo :-ooo yada pzt bekler 38 olayım diye  :dontknow: :dontknow: yarınki drda aynı derse annemi çağırtacağın yarın binsin gelsin... dua edin kızlar...

CANIM ALLAH YARDIMCIN OLSUN.SU AZLIĞI NEDEN OLDU ACABA.Kİ SEN ÇOK DİKKAT EDİYORDUN.SÜREKLİ SU TÜKETİYORUM DA DİYORSUN.ALLAH ALLAH. :icon_scratch: ,CANIM TAM 38 OLSUN EN AZINDAN ÖYLE ALDIR BEBEĞİ.HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN.SAĞLIK SÖZ KONUSU OLUNCA SEZARYAN MECBUR YANİ.SANCI OLMADAN SUNİ SANCI VERİLMİYOR O ZAMAN.NORMAL DOĞUM DENENSE OLMUYORMUKİ.
AMA OLSA SUNİ VERİP DOĞUTTURALIM DERDİ DOKTOR.SANCIN BARİ ÇIKSA O GÜNE.HAYIRLISI YA.ÖYLE İSE SENDE MELEĞİNE KAVUSACAKSIN ARTIK. :love9: BİDE BASKA DOKTORA GÖZÜK BAKALIM ORDA NE ÇIKACAK.AMA GECİCİ OLABİLİR SU AZLIĞI.DÜZELEBİLİR.SON BOLCA İÇMEYE CALIS.ERİK SUYU İÇ.SU YAPARMIS.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 28 Aralık , 2011, 18:14:13

CANIM ALLAH YARDIMCIN OLSUN.SU AZLIĞI NEDEN OLDU ACABA.Kİ SEN ÇOK DİKKAT EDİYORDUN.SÜREKLİ SU TÜKETİYORUM DA DİYORSUN.ALLAH ALLAH. :icon_scratch: ,CANIM TAM 38 OLSUN EN AZINDAN ÖYLE ALDIR BEBEĞİ.HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN.SAĞLIK SÖZ KONUSU OLUNCA SEZARYAN MECBUR YANİ.SANCI OLMADAN SUNİ SANCI VERİLMİYOR O ZAMAN.NORMAL DOĞUM DENENSE OLMUYORMUKİ.
AMA OLSA SUNİ VERİP DOĞUTTURALIM DERDİ DOKTOR.SANCIN BARİ ÇIKSA O GÜNE.HAYIRLISI YA.ÖYLE İSE SENDE MELEĞİNE KAVUSACAKSIN ARTIK. :love9: BİDE BASKA DOKTORA GÖZÜK BAKALIM ORDA NE ÇIKACAK.AMA GECİCİ OLABİLİR SU AZLIĞI.DÜZELEBİLİR.SON BOLCA İÇMEYE CALIS.ERİK SUYU İÇ.SU YAPARMIS.
h.geldin canım ayyy bilmiyorum neden oluyor çıldıracağım ama sümeyram ondan önce hep suyum iyiydi geçen cumadan beri böyle oldu... inan şu saate kadar 3lt su tükettim hast.geldim geleli... sabah içtiğim 2 bardak süt ve çay hariç... drda öyle dedi 2 günde sancın gelse bari bebeğin doplerine baktı uzun uzun plasentadan kan akışı beslenmesi iyi onda sorun yok ama suyun az dedi  :dontknow: :dontknow: dilimin ucuna geldi gitti suni sancıyla açılma olmaz mı diyecektim tırstım... yarın ki dr ne diyecek bakalım... belkide cumaya kadar toplar suyu artık ne düşüneceğimi bilmiyorum kasri hani heyecan bile yok erkenden kavuşurum diye  :dontknow: eşim sen kendi derdine düştün ondan diyor  :honk:

<<<betty>>>

xxcansuxx

NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

MEVABERRA..................................30 aralık  :nazar:kız
hasyet........................................30 aralık   :nazar:  kız
galani.........................................1 ocak :nazar:     erkek               
BETTY..........................................1 ocak   :nazar:    kız
KasrıCinan  sümeyra.................. 10 ocak   :nazar:    erkek 
zeynep-sena..............................12 Ocak  :nazar: kız 
kardelen06........................................?    :nazar:   erkek
xxcansuxx................................. 15 0cak  :nazar:    kız
sellini ...................................21 ocak    :nazar:      kız ve erkek
ecrin.su79......................  .....21 Ocak      :nazar:  erkek   
❝❝  Ꮆ ΰᎲ  ❞❞ ...............................?   :nazar:         
   s.y_58........................................OCAK ?  :nazar:         
laracroftt...................................25 Ocak  :nazar:     kız             
aygulse............................. 1 Şubat     :nazar:         kız
  baby......................................................5 şubat  :nazar:       
cano_m..................................6  şubat  :nazar:   kız     
seda87...................................1 şubat      :nazar:   erkek
cemmmm.....................................?    :nazar:
   -Joکєpнiиє-........................................ :nazar:    kız

[/font]

<<<betty>>>

cananım şimdi okudum son durumunu canım, sen yarın mutlaka başka dr.a git, bak bakalım şu su olayına, tam tersi olması lazım biliyormusun canım, benim o şeker çıkan hamile arkadaşımın suyu fazlaydı hep, araştır bak şeker olunca su fazla oluyormuş özellikle son ayda.

<<<betty>>>

CANANIM NERDESİN CANIM ÇOK MERAK ETTİM,
DÖNMEDİN Mİ DAHA DR.DAN?

xxcansuxx

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 28 Aralık , 2011, 23:57:40
cananım şimdi okudum son durumunu canım, sen yarın mutlaka başka dr.a git, bak bakalım şu su olayına, tam tersi olması lazım biliyormusun canım, benim o şeker çıkan hamile arkadaşımın suyu fazlaydı hep, araştır bak şeker olunca su fazla oluyormuş özellikle son ayda.
demetttt sen daha burda mısın  :k06: :k06:

gittim canım bugün dra oradan gezmeye gittim  :k06: :k06: anlatayım bak dr ne dedi...
üniversite hast. gittik nst normal çıktı muay.girdim suyum az dedi başka dr genel kontrole geldim dedim... bebeği ölçtü biçti suyun gayet normal gördüğüm en normal hastasın dedi dr  :honk: :honk: bende uzun uzun her şeyi sordum... sen sancının gelmesini bekle dedi hatta gel burada doğum yap dedi... eğer tedavi gebeliği değilse sezeryan önermiyorum dedi... ama kızımın gelişimi 1 hafta geride çıktı ölçümlerde 36 hafta baş ölçümü vs... buda önemli değil doğuma yakın 3 haftalık gerilik normal deriz biz dedi... kilosunu söylemedi... elime verdiği raporda suyumun değerini not düştü 12 cm diye ben  :-ooo :-ooo çünkü dünkü dr 5 demişti arada ki farka bak... eşim yarın kendi druna gideriz yine suyun az derse başka dra göründüğünü söyleriz diyor ve öbür hafta başka dra götüreyim dedi... hatta benim lap-hist. yapan yapan üni. dru benim gittiğim özel hastaneye başlayacakmış ona görün oda normal derse bekleriz diyor... anlayacağın son anda dr değiştirebilirim şeytan diyor git üni. hast doğur

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 29 Aralık , 2011, 17:07:48

gittim canım bugün dra oradan gezmeye gittim  :k06: :k06: anlatayım bak dr ne dedi...
üniversite hast. gittik nst normal çıktı muay.girdim suyum az dedi başka dr genel kontrole geldim dedim... bebeği ölçtü biçti suyun gayet normal gördüğüm en normal hastasın dedi dr  :honk: :honk: bende uzun uzun her şeyi sordum... sen sancının gelmesini bekle dedi hatta gel burada doğum yap dedi... eğer tedavi gebeliği değilse sezeryan önermiyorum dedi... ama kızımın gelişimi 1 hafta geride çıktı ölçümlerde 36 hafta baş ölçümü vs... buda önemli değil doğuma yakın 3 haftalık gerilik normal deriz biz dedi... kilosunu söylemedi... elime verdiği raporda suyumun değerini not düştü 12 cm diye ben  :-ooo :-ooo çünkü dünkü dr 5 demişti arada ki farka bak... eşim yarın kendi druna gideriz yine suyun az derse başka dra göründüğünü söyleriz diyor ve öbür hafta başka dra götüreyim dedi... hatta benim lap-hist. yapan yapan üni. dru benim gittiğim özel hastaneye başlayacakmış ona görün oda normal derse bekleriz diyor... anlayacağın son anda dr değiştirebilirim şeytan diyor git üni. hast doğur

sevinsem mi kızsam mi bilemedim  :honk: ne biçim dr.lar var ya  :violent1:
ama dedim ya canım şeker riski olan hastların suyunun az olması beklenemezmiş, tam tersi fazlA olurmuş, benim o arkadşın öyleydi, o 3 dr.a birden gidiyordu, biri ankarada sorunlu gebelik uzmanıydı, 3 dr.da yanlış mı biliyor şimdi...
neyse bu dr.un amacı sanırım en başından beri senin de hissettiğin gibi sezeryan yapmak bir an önce galiba  :violent1:
ama suyunun normal seviyesinde çıkmasına çok sevindim canım, eşinin dediği çok mantıklı yarın bakalım ne diyecek size,
olmadı ona göre başka bir yol ararsınız, bak o dr.da demiş gel burda doğur, Allah kısmet ederse normal doğuran insan her yerde doğurur canım, son anda dr. değişltirsen de bence önemli değil.
bak tuğbaya eskişehire gitti, ilk defa gittiği dr.da doğurdu çıktı çok şükür.
önemli olan senin ve bebeğin sağlığı, o da iyi olduğuna göre sıkma canını  :opucuk:
çok şükür çok sevindim canım bi sorun olmamasına  :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 29 Aralık , 2011, 17:34:08
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 29 Aralık , 2011, 17:07:48

sevinsem mi kızsam mi bilemedim  :honk: ne biçim dr.lar var ya  :violent1:
ama dedim ya canım şeker riski olan hastların suyunun az olması beklenemezmiş, tam tersi fazlA olurmuş, benim o arkadşın öyleydi, o 3 dr.a birden gidiyordu, biri ankarada sorunlu gebelik uzmanıydı, 3 dr.da yanlış mı biliyor şimdi...
neyse bu dr.un amacı sanırım en başından beri senin de hissettiğin gibi sezeryan yapmak bir an önce galiba  :violent1:
ama suyunun normal seviyesinde çıkmasına çok sevindim canım, eşinin dediği çok mantıklı yarın bakalım ne diyecek size,
olmadı ona göre başka bir yol ararsınız, bak o dr.da demiş gel burda doğur, Allah kısmet ederse normal doğuran insan her yerde doğurur canım, son anda dr. değişltirsen de bence önemli değil.
bak tuğbaya eskişehire gitti, ilk defa gittiği dr.da doğurdu çıktı çok şükür.
önemli olan senin ve bebeğin sağlığı, o da iyi olduğuna göre sıkma canını  :opucuk:
çok şükür çok sevindim canım bi sorun olmamasına  :nazar:
demet inan bende karmakarışık oldum ne düşüneceğimi bilmiyorum dra çok kızdım yarın başta desem normal çıktı başka drda diye aaa evet toparlamış deyip kıvıracak... söylemesem muay. sonra söylesem hatasını bulmuş yalncı der gibi olacak  :honk: :honk: bakalım ne olcak... diğer hafta başka dra gideriz sanırımda...benim aklıma takılan neden kızım kilo almıyor artık  :dontknow: :dontknow:öyle canım tuğba norml yollada aldı kucağına ne güzel  :love9: :love9: :love9:

dr gel burda doğur dedi ama orada da hasta çok yoğun devlet hast. ilgi beklememem gerek bir diyorum sağlıklı olsunda gideyim orada doğurayım... hatta dr öyle deyince tamm ilğilenirseniz dedim güldü...

sen naptın canım sen anlat son 3 günün... hala sancın yok mu  :icon_scratch:

<<<betty>>>

yok canım sancım hala... bekliyoz işte kızımızın keyfini  :love9:
ama artık gününde gelsin istiyoz cananım ya, eşim eğer bugünlerde doğsaydı 1 ocak yazdırcaktı klasik yaş kaybetmesin muhabbeti, ben de istemiyorum kız çocucğu bu ne gerek var öyle yalancıktan doğum tarihi yazıcak falan diyordum  :ehi:
şimdi de günü 1 ocak ya, gününü beklesin diye ben de ister oldum, az daha sıksın dişini uslu kız olsun  :aferin:

evet canım gerçekten öyle, ben olsam muayneden sonra söylerim ki kıvaramasın,
boşver başka dr. mu yok kuzum ya,
evet öyle belki üni. hastanesi yoğun ama bunun da ağzına bakarsan seni yarın kesivericek  :violent1: :violent1: tövbe tövbe!
sen sıkma canını, Rabbim darda koymaz inan bana, bulunur bi hal çaresi,
ama bugün gittiğin dr.a güvendiysen gidin bi daha konuşun onunla, belki doğumuna girmeyi falan kabul eder...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 29 Aralık , 2011, 17:50:45
ama artık gününde gelsin istiyoz cananım ya, eşim eğer bugünlerde doğsaydı 1 ocak yazdırcaktı klasik yaş kaybetmesin muhabbeti, ben de istemiyorum kız çocucğu bu ne gerek var öyle yalancıktan doğum tarihi yazıcak falan diyordum  :ehi:
şimdi de günü 1 ocak ya, gününü beklesin diye ben de ister oldum, az daha sıksın dişini uslu kız olsun  :aferin:

evet öyle belki üni. hastanesi yoğun ama bunun da ağzına bakarsan seni yarın kesivericek  :violent1: :violent1: tövbe tövbe!
ama bugün gittiğin dr.a güvendiysen gidin bi daha konuşun onunla, belki doğumuna girmeyi falan kabul eder...
canım gelir inş. gününde sancıların sen en son salı gitmiştin değil mi dra... kilosu falan nasıldı birde kanala girmiş mi hani kasriye doğum kanalına girmiş vs demiş ya sende böyle bir şey var mı  :icon_scratch: :icon_scratch:

zaten bu ayın çıkmasına 2 gün kaldı bu 2 günde gelirsede bırak ocak doğumlu yazdırsın eşim yazık kuzucuk 2 gün için 1 yıl büyük olmasın  :k06: :k06:

öyle canım takmayacağım yarını da atlatayım belki bir anda sancım gelcek kendi hast. normal doğum yapacağım... inan kızım sağlıklı olsunda eğer kaderde varsa sezeryanda olurum diyorum offf ne karışık neyse boşver beni...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 29 Aralık , 2011, 18:01:25
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 29 Aralık , 2011, 17:50:45

canım gelir inş. gününde sancıların sen en son salı gitmiştin değil mi dra... kilosu falan nasıldı birde kanala girmiş mi hani kasriye doğum kanalına girmiş vs demiş ya sende böyle bir şey var mı  :icon_scratch: :icon_scratch:

zaten bu ayın çıkmasına 2 gün kaldı bu 2 günde gelirsede bırak ocak doğumlu yazdırsın eşim yazık kuzucuk 2 gün için 1 yıl büyük olmasın  :k06: :k06:

öyle canım takmayacağım yarını da atlatayım belki bir anda sancım gelcek kendi hast. normal doğum yapacağım... inan kızım sağlıklı olsunda eğer kaderde varsa sezeryanda olurum diyorum offf ne karışık neyse boşver beni...

evet canım o da ihtimal, belki sancın gelicek normal doğum yapıcan hem de kendi hastanende...
ya öyle tabi canım yeter ki siz sağlıklı olun, sezeryan da olur... zaten risk olursa niye sezeryan olmayasın ki...
neyse hayırlısını verir Rabbim, şimdiye kadar halledilmeyecek sıkıntılar yaşamadık hamileliğimizde çok şükür,
elbet doğumlarımızda böyle olur Allah'ın izniyle...
hani bahsetmiştim cananım şeker çıkan hamile ark.dan, insülin kullanmıştı falan diye,
dün doğum yaptı o  :love9: acil sezeryana aldılar pzt. kontrolünden sonra, bebk irileşiyordu,
şekeri hep yüksek seyretti, hastanede yattı p.tesi şekerini düşüremediler bi türlü, dr.da riske atamadı,
dün sezeryan oldu, maşallah çok tatlı kızı  :love9: dün görmeye gittik hastaneye de, çok tatlıydı kuzucuk  :love9:
benden 14 gün geriden geliyordu, o da beni solladı  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

benim kız standarda bağladı canım, her hafta yaklaşık 200 gr alıyor, ama ben 2 haftadır kilo veriyorum.
geçen hafta gittiğimde yarın kilo vermişsin neden demişti, bu hafta da 400 gr. vermişim,
ama ipek alıyor çok şükür 3400 gr olmuş yaklaşık  :nazar:
normal dedi dr., iri bir bebek değil gayet sağlıklı, ben iri bebek sevmem anne için travmadır dedi yine...

ben de sordum canım, bebek doğum kanalına girmiş mi diye, kasriden aklıma geldi benimde,
ama yok hayır dedi, bebek doğum kanalına doğum esnasında girer dedi, anlamadım ben de  :icon_scratch:
diyemedim de bir ark.a böyle demişler diye, meraklandığımla kaldım yani  :ehi: