2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Aralık , 2011, 00:11:08
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 21 Aralık , 2011, 00:08:48
valla planımı anlattım sümeyraya canan bak sen de dinle,
yarın temizlik günüm (kendim için  ;) )
ertesi gün evin temizlik günü   :laughing7:
annem de cuma günü hamama gidelim dedi  :laughing7:
her doğumdan önce gitmiş annem, hamama gittiğim günün akşamına sabahaına yaptım doğumlarımı diyor...
tabi bunu bile bile tırsak ben gidebilirmiyim bilmiyorum ama  :ehi: :ehi: :ehi:
:k06: :k06: plan güzel bende senin için şöyle bir plan yaptım desem  :ehi: :ehi:
yarın temizlik günün senin için
ertesi gün hastanede ipek bebişle kavuşma günün...
hamam sefan şöyle kalsın gerek kalmadan kolaylıkla doğuruver  :amin: :amin:
nasıl plan  :toothy10: :toothy10:

ayyy bu da güzel kuzummm  :love9: :love9: :love9:
evim temiz sayılır zaten, annem de eve dönünce hastaneden şöyle bir silse süpürse yeter zaten...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Aralık , 2011, 00:16:23
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 21 Aralık , 2011, 00:14:29
Alıntı yapılan: zeynep0655 - 21 Aralık , 2011, 00:11:14
slm kızlar... hamileyken hamam sakıncalı değilmi ya???
a.s hosgeldin.bi bilgim yok ama eskilerin adeti.veya sıcak  suya oturma açılmaya yardımcı oluyormus
bende şunu düşündüm hani az açılma vs olursa mikrop kapma olayı vs olmaz mı hamamın hijyen şartlarını bilmiyorum ben hayatımda gitmedim de :dontknow: :dontknow:
olabilir çok mantıklı :icon_thumright: dikkat etmek lazım.ama demetin dediği gibi özel oda hijyenik olursa sorun olmaz.oda seklinde gidilirse eğer.herkezin girdiği ortam olmayacak.öncesinde temizlersin orayı.sorun olmaz sanırım

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 21 Aralık , 2011, 00:12:36
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 21 Aralık , 2011, 00:08:48
valla planımı anlattım sümeyraya canan bak sen de dinle,
yarın temizlik günüm (kendim için  ;) )
ertesi gün evin temizlik günü   :laughing7:
annem de cuma günü hamama gidelim dedi  :laughing7:
her doğumdan önce gitmiş annem, hamama gittiğim günün akşamına sabahaına yaptım doğumlarımı diyor...
tabi bunu bile bile tırsak ben gidebilirmiyim bilmiyorum ama  :ehi: :ehi: :ehi:
gidersin gidersiiinnnn
:icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: sonra nerden gittim diye pişman olmada.aaahh uuhhh yandım anaaaamm :icon_pale: geliyooor anneeee :icon_pale: git git geri duuuurr  :k06: abowww  :ehi:  wıışşş :icon_pale: :icon_pale: :-ooo :-ooo bidaha istemem bebeeeekk  :crybaby2: :crybaby2:  ve mutlu son.iyiki varsın bebeğim :love9: :love9: :love9: :binkybaby: :binkybaby: :love7:

hehehe  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ne güzel de anlatmışsın canım benim, aynen böyle olur herhalde  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

zeynep0655

bildiğim kadarıyla zararlı ama ya. kızlar aceleniz nedir sonra benim gibi az daha karnımda yaşasaydı dediğiniz günler gelecek:)))) ki bide ben 42. haftamda doğurdum yani:)))

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 21 Aralık , 2011, 00:18:15
a.s hosgeldin.bi bilgim yok ama eskilerin adeti.veya sıcak  suya oturma açılmaya yardımcı oluyormus
bende şunu düşündüm hani az açılma vs olursa mikrop kapma olayı vs olmaz mı hamamın hijyen şartlarını bilmiyorum ben hayatımda gitmedim de :dontknow: :dontknow:
olabilir çok mantıklı :icon_thumright: dikkat etmek lazım.ama demetin dediği gibi özel oda hijyenik olursa sorun olmaz.oda seklinde gidilirse eğer.herkezin girdiği ortam olmayacak.öncesinde temizlersin orayı.sorun olmaz sanırım
bilmiyorum ki canım ben dedim ya hiç hamam ortamı görmedim özelde olsa  :k06: :k06:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 21 Aralık , 2011, 00:19:43
bildiğim kadarıyla zararlı ama ya. kızlar aceleniz nedir sonra benim gibi az daha karnımda yaşasaydı dediğiniz günler gelecek:)))) ki bide ben 42. haftamda doğurdum yani:)))
çok aceleciyiz demi.sanki hemen doğacak gibi seviniyoruz.bana kalsa 15 gün sonra doğsun istiyorum.sonrasında aynen dediğin gibi keske karnımda olsaydı diyeceğimden çook eminim. :k06: :k06: ama sabırsızıs iste.zor geliyor merak ediyoruz :ehi: :ehi: :ehi:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

ilk zamanlar için tehlikeli tabi düşük riskini arttırıyor sıcak ama artık sonlarda değilmiş,
bana hamama gidelim dedikten sonra annem araştırdım, hürriyetailenin anne diye bir bölümü var orda okudum, hamilelikte küvete girmek ya da hamama gitmenin hiçbir sakıncası olmadığını sadece aşırı sıcağın herkesi bunalttığı gibi anne adyını da bunaltabildiğini okudum... oyüzden anneme gidelim dedim ama bakalım gidebilecekmiyim, tırsıyorum azcık da :laughing7: :-ooo :-ooo

zeynep0655

Allahım kolay doğumlar nasip etsin canım hepinize. ama acele etmeyin tadını çıkarın uykunun dibine vurun. biliyorum son zamanlar uyumak o kadar kolay olmuyor ama siz yinede uyuyun bol bol:)))) ben doğumdan sonra 40 gün uykusuz gezdim zor günler sizi bekliyor. ama bi o kadarda güzel günler tabi. heleki o emzirmenin zevki bambaşka. hele bide hastanede ilk gözlerini acıp size baktığı o an varya yok böyle bir duygu...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 21 Aralık , 2011, 00:27:21
Allahım kolay doğumlar nasip etsin canım hepinize. ama acele etmeyin tadını çıkarın uykunun dibine vurun. biliyorum son zamanlar uyumak o kadar kolay olmuyor ama siz yinede uyuyun bol bol:)))) ben doğumdan sonra 40 gün uykusuz gezdim zor günler sizi bekliyor. ama bi o kadarda güzel günler tabi. heleki o emzirmenin zevki bambaşka. hele bide hastanede ilk gözlerini acıp size baktığı o an varya yok böyle bir duygu...
:y25: :y25: amiiiiiiiin canım çok sağol
annelik katlanacağız çok zor olsada.rabbim kucağımıza almayı nasip etsin yeterki.
uyumak çok zor artık.ama dediğin gibi bol bol uyumak için uğrasalım en iyisi.o işi en iyi ben yapıyorumdur :ehi: :ehi: :ehi:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 21 Aralık , 2011, 00:25:57

ilk zamanlar için tehlikeli tabi düşük riskini arttırıyor sıcak ama artık sonlarda değilmiş,
bana hamama gidelim dedikten sonra annem araştırdım, hürriyetailenin anne diye bir bölümü var orda okudum, hamilelikte küvete girmek ya da hamama gitmenin hiçbir sakıncası olmadığını sadece aşırı sıcağın herkesi bunalttığı gibi anne adyını da bunaltabildiğini okudum... oyüzden anneme gidelim dedim ama bakalım gidebilecekmiyim, tırsıyorum azcık da :laughing7: :-ooo :-ooo
son haftalar sıcağın iyi geldiğini bende sizlerle paylaşmıştım bir ara drum açılmayı kolaylaştırdığını söylemişti bir hastasına ama direk hamam hiç düşünmemiştim demet... bende küvete otururum artık bol bol sıcak duş alırım  :k06: :k06: aslına bakarsın ben ne zamandır duşda bile korkuyorum bir anda pırtlatacakmışım gibi geliyor uzun kalamıyorum korkumdan  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Aralık , 2011, 00:21:07
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 21 Aralık , 2011, 00:18:15
bilmiyorum ki canım ben dedim ya hiç hamam ortamı görmedim özelde olsa  :k06: :k06:

valla canım hijyen olayı için ben de bişey diyemiyeceğim ama halk arasında hamamlar mikrop tutmaz derler  :dontknow:
bizim gittiğimiz biraz farklı tatlım ya, hani filmlerdeki gibi herkesin bi yerde oturduğu bölüm var ama böyle mermerden odalar da var kişiye özel ama tabi bilemiyorum ne kadar hijyeniktir  :dontknow: :dontknow:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 21 Aralık , 2011, 00:29:22
Alıntı yapılan: zeynep0655 - 21 Aralık , 2011, 00:27:21
:y25: :y25: amiiiiiiiin canım çok sağol
annelik katlanacağız çok zor olsada.rabbim kucağımıza almayı nasip etsin yeterki.
uyumak çok zor artık.ama dediğin gibi bol bol uyumak için uğrasalım en iyisi.o işi en iyi ben yapıyorumdur :ehi: :ehi: :ehi:
aminnnn  :amin: :amin: :amin: sağlıklı sıhhatli olsunlarda bir yaramazlık olmasında bebişlerde bizde ne zamn gelirlerse gelsinler  :amin: :amin: :amin:

xxcansuxx

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Aralık , 2011, 00:29:40
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 21 Aralık , 2011, 00:25:57

son haftalar sıcağın iyi geldiğini bende sizlerle paylaşmıştım bir ara drum açılmayı kolaylaştırdığını söylemişti bir hastasına ama direk hamam hiç düşünmemiştim demet... bende küvete otururum artık bol bol sıcak duş alırım  :k06: :k06: aslına bakarsın ben ne zamandır duşda bile korkuyorum bir anda pırtlatacakmışım gibi geliyor uzun kalamıyorum korkumdan  :ehi: :ehi:

ayy ben de çok seviyorum, kışa girdik ama ben hemen hemen hergün duş alıyorum uzun uzun,
çok rahatlıyorum... hani olurda suyum gelmeden sancım başlarsa evde hani belli bir aralığa düşene kadar hastaneye gitmek için bekliyorsun ya, o aşamada duş al sıcak suyla dedi bana bir arkadaş geçenlerde. o da yardımcı oluyormuş açılmaya...