2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 02:38:07
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 02:32:46
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 02:25:57
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 02:19:31
acaba diyorum nst de sancı falan çıkarmı ki cananım  :icon_scratch:
çok merak ediyorum, hem kızımı hem de doğumla ilgili bir gelişme var mı diye  :love9: :love9:

olabilir canım ağrı eşiğim yüksek olabilir  :amin:
çünkü ben çok üşütmedikten sonra adet ağrısı bile çekmedim hayatım boyunca.
ağrı kesici hiç kullanmadım desen yeridir  :nazar:  :nazar:

buarada canım kızlarda nişan gelmez önce su geliyor diyor eskiler, erkek de nişan gelirmiş önce kızlrda da su...
ne diyorsun tatlım?
bende bu gidişimde nstde ağrı çıkar mı diye gittim nst sonucuna dr baktı mı bilmiyorum bile  :dontknow: :dontknow: aslında nst sonucunu nasıl değerlendiriyorlar bilene sormak lazım bunu çözemedim daha  :k06: :k06:

o zaman yüksektir canım bende asla ağrım bile olsa ilaç içmezdim geçen eşime ilk defa hamileliğimde dikkat ettim diyorum  :honk:
ciddi misin bak bunu ilk kez duydum eskiler diyorsa doğrudur gerçi düşündümde etrafımda oğlu olan 2-3 kişi gelinimizde dahil nişan geldi önce dediler... dayımın eşinin doğumunda yanında ben vardım çalıştığım hast.yaptı doğumunu bir anda suyu geldi kanaması yoktu kızı olmuştu  :icon_scratch:

bakalım benim çıkıcak mı yarın sancım nst de... sanırım salıya kalmam ben bu merakla  :k06:
neyse bakalım sabah olsun da...
aevet canım öyle diyorlar, annem de der hep 3 oğlum bir kızım var, 3 oğlumda da önce kan gördüm, kızımdada sancılardan anladım doğumun başladığını der.
2 kızı olan bir arkadşımız var onunla konuştuk geçenlerde, o da hiç nişan görmemiş...
bilmiyorum tatlım öyle diyorlar işte, istersen bi de annene sor bakalım, o ne diyecek? tecrübe konuşur herzaman...
sen en iyisi yarın git kontrolüne varsın beklesin eşin  :k06: :k06: demek doğru o zaman geçen şu çizgi olayını da söylemiştin ya cidden benim biraz daha yukarıya çıkmış eşime gösterdim oda evet ilerlemiş eee kaç günün kalmış oluyor o zaman diyor  :ehi: :ehi: birde karnın aşağı inmiş diyorlar diyorum aşağı inince kaç günde gelirmiş diyor çok mu istiyorsun gelmesini deyincede yok böyle rahatım diyor  :ehi: :ehi: hem istiyor hem ağlamasından korkuyor huzurum kaçar diye  :toothy10: :toothy10:
anneme sorsamda bilmez ki unuttum canan nerden bileyim der en yakın zamnda gördüğü gelinimizden doğrular sadece  :k06: :k06:

:k06: :k06:
çizgi olayını ilkayda da test etmiştik, çıkmıştı iki göğsünün arasına doğumdan önce  :k06:
eşin de haklı be canım, aslında anlayabilsek süper olmaz mı? çizgiye bakarak 2-3 gün kalmış demek ne güzel olurdu  :ehi:
benim de karnımı gören daha var doğumuna diyorlar, ne kadar var diyorum  :ehi: bikaç ay gibi diyorlar  :toothy10:
küçük ya göbüş  :toothy10: sonra diyorum günümün dolmasına yaklaşık 10-15 gün var diyorum, yok daha fazladır, hiç inmemiş göbeğin diyorlar...ama çizgi bu hafta benim de baya yukarı çıktı, ortalara geldi ama daha göğsüme çıkmasına çok var gibi  :toothy10: :toothy10:

benim eşim de dün gece tutturdu kızımız yanımızdaymış gibi yatalım bu gece diyor  :toothy10:
artık çok merak ediyormuş, özlemiş  :love9: :love9:

xxcansuxx

:k06: :k06: senin göbüş küçük olunca eşin daha ortanızda olmasına alışamamış sanırım  :ehi: :ehi: benim eşim yatağıma almayacak sanırım doğunca kızımızı :ehi: :ehi:   ne zamandır artık 3 kişi yatıyoruz kızım sana ulaşmama engel oluyor diyor... bende daha bu ne kız bebekleri babaya düşkün olup bazen anneyi babanın yanında bile oturtmuyorlamış diyorum bozuluyor  :k06: :k06: maşaallah ya eşine böyle olsunlar evlatlarına eşlerine sevgili olsunlar  :love9: :love9:
benim 4 parmak falan kalmış sanırım haydi 5 olsun ama yarıyı geçmişim çizgide :k06: :k06:
göbekte bir anda iniyor zaten senin öyle olacak bak gör birden boşalacak senin göğsünün altı...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 02:52:27
:k06: :k06: senin göbüş küçük olunca eşin daha ortanızda olmasına alışamamış sanırım  :ehi: :ehi: benim eşim yatağıma almayacak sanırım doğunca kızımızı :ehi: :ehi:   ne zamandır artık 3 kişi yatıyoruz kızım sana ulaşmama engel oluyor diyor... bende daha bu ne kız bebekleri babaya düşkün olup bazen anneyi babanın yanında bile oturtmuyorlamış diyorum bozuluyor  :k06: :k06: maşaallah ya eşine böyle olsunlar evlatlarına eşlerine sevgili olsunlar  :love9: :love9:
benim 4 parmak falan kalmış sanırım haydi 5 olsun ama yarıyı geçmişim çizgide :k06: :k06:
göbekte bir anda iniyor zaten senin öyle olacak bak gör birden boşalacak senin göğsünün altı...

:nazar: :nazar: :nazar:
maşallah cananım son dönemlerde gayet iyi benimkisi  :nazar: :nazar: :nazar:
buakşamda senin eşin gibi ortaya bir tez attı, bizim kız gününü geçircekmiş, çünkü çok rahatmış orda, öyle dedi  :k06: :k06:
bi de sen de hiç doğurcak kadın havası yok diyor  :ehi: :ehi: :ehi:

yok canım benim daha anca ortalardadır, yukarı çıkmasına baya var...
ama dediğin gibi olabilir tatlım, birden incek göbüşüm ben de anlamıcam herhalde...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 02:57:20

buakşamda senin eşin gibi ortaya bir tez attı, bizim kız gününü geçircekmiş, çünkü çok rahatmış orda, öyle dedi  :k06: :k06:

ama dediğin gibi olabilir tatlım, birden incek göbüşüm ben de anlamıcam herhalde...
seni hala iş yapar ayağına tez görüyor ya ondan demet eşinde rahat... sen doğurmazsın diyorda yarın bir anda sancı girerse görür eşin  :love9: :love9: sağlıkla inş. bana hep öyle geliyor pıt diye göbeğin düşecek yerine tamam diyeceksin ve 1 haftaya kalmaz doğuracaksın inince  :amin: :amin:

benimkisi korkmaya başladı mutfağa gitsem geçiksem hemen geliyor bakmaya gülüyorum...biraz odadan çıkıp girmesem efendim bana mı seslendin diyerek geliyor gayıpta sesler duyuyor  :toothy10: :toothy10: normalde selen duymaz  :ehi: :ehi:  sen iyice ağırlaştın diyor...
ben böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum artık sürahi nene gibi yürüyorum gibi geliyor kasıklarımın altında dolgunluk var 1 haftada ne kadar değişmiş göbeğin nasıl inmiş diyorlar yani inmese de indiğine inanıyorum artık  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:03:35
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 02:57:20

seni hala iş yapar ayağına tez görüyor ya ondan demet eşinde rahat... sen doğurmazsın diyorda yarın bir anda sancı girerse görür eşin  :love9: :love9: sağlıkla inş. bana hep öyle geliyor pıt diye göbeğin düşecek yerine tamam diyeceksin ve 1 haftaya kalmaz doğuracaksın inince  :amin: :amin:

benimkisi korkmaya başladı mutfağa gitsem geçiksem hemen geliyor bakmaya gülüyorum...biraz odadan çıkıp girmesem efendim bana mı seslendin diyerek geliyor gayıpta sesler duyuyor  :toothy10: :toothy10: normalde selen duymaz  :ehi: :ehi:  sen iyice ağırlaştın diyor...
ben böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum artık sürahi nene gibi yürüyorum gibi geliyor kasıklarımın altında dolgunluk var 1 haftada ne kadar değişmiş göbeğin nasıl inmiş diyorlar yani inmese de indiğine inanıyorum artık  :ehi: :ehi:

ama canım indiğini dışarıdan daha iyi anlarlar di mi? bana sanki hep aynıymış gibi geliyor  :k06: :k06:
ayy kıyamam ben senin eşine yaa, vallahi maşallah  :nazar: :nazar: bir sürü güzel şey diyecektim şimdi ama nazar etmiyim, söylemeyeyim  :k06: maşallahhhhh  :nazar:
böyle olsun tabi, arkanda önünde dolaşsın dursun, aferin ona  :nazar: :nazar:
benimki de dediğin gibi rahat  :ehi: kabahat bende canım hiç şikayet etmedim of puf demedim, akşam ayağıma merhem sürermisin dedi, bana çok eziyet ediyorsun biliyosun di mi dedim gülerek, tamam tamam yorulma sen dedi ama benim içim rahat etmedi, yine yaptım  :love9: :love9:
dediğin gibi birden doğurcam, o da kalakalcak öyle  :ehi: :ehi: :ehi:

xxcansuxx

demetim bunların yanında yap dediğini yapmaz mesela ütü yaptım iş kıyafetlerini yaparken sızlandım yoruldum bir arkadaşının eşi var 2 aylık hamile kocası yapıyor ütüyü hep eee o yapıyor sen yapmıyorsun deyince zıtlaştı mesela... gezmeye gitme işi çıktı kotu ütülenecek ya sen basıver ne var ben giyinene kadar dedim mızmızlandı sonra yapmış... birde nasıl bastın ütüyü deyince beğenmediysen kendin yap dedi  :k06: :k06: beğendim deyincede ee  bundan sonra üstüme kalır artık diyor  :k06: :k06: çok muzip benimkisi  :suclu:

ama Allah razı olsun iyidir  :amin:

öyle canım napcaksın idare edeceksin sende kıyamıyorsun eşine maşaallah   :nazar: :nazar: :nazar:
aslında onların istemeleri hata diyeceğim ya senin karnında küçük birde şikayet etmeyince normalmiş gibi ilgi istiyor senden   ;)

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:19:42
demetim bunların yanında yap dediğini yapmaz mesela ütü yaptım iş kıyafetlerini yaparken sızlandım yoruldum bir arkadaşının eşi var 2 aylık hamile kocası yapıyor ütüyü hep eee o yapıyor sen yapmıyorsun deyince zıtlaştı mesela... gezmeye gitme işi çıktı kotu ütülenecek ya sen basıver ne var ben giyinene kadar dedim mızmızlandı sonra yapmış... birde nasıl bastın ütüyü deyince beğenmediysen kendin yap dedi  :k06: :k06: beğendim deyincede ee  bundan sonra üstüme kalır artık diyor  :k06: :k06: çok muzip benimkisi  :suclu:

öyle canım napcaksın idare edeceksin sende kıyamıyorsun eşine maşaallah   :nazar: :nazar: :nazar:
aslında onların istemeleri hata diyeceğim ya senin karnında küçük birde şikayet etmeyince normalmiş gibi ilgi istiyor senden   ;)

buna şükür canım benim, boşver arada bir sızlansın öyle önemli değil...
biraz alışkanlık meselesi, kendi işini yapmışsa evlenene kadar evlendikten sonra da devam eder...
ama yok alışmadıysa zor artık alıştırmak... benimki eline almamış ütüyü daha, annesinde görmemiş ki, kadın sadece kendi kıyafetlerini ütülüyor, kayınbabam gömleklerini ipten alıp giyiyor düşün  :honk:
eşime çok zıt bi anne karakteri... eşim inanılmaz derli topludur mesela, hiç bir iş yapmaz belki bilmez çünkü hatta üstüne çok da nazlıdır ama evlendiğimizden beri daha eğilip bir çorabını yerden alıp kirliye atmış değilimdir... zaten söyler iyi ki evlendim hep istediğim düzene kavuştum sonunda der...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 03:30:03
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:19:42

buna şükür canım benim, boşver arada bir sızlansın öyle önemli değil...
biraz alışkanlık meselesi, kendi işini yapmışsa evlenene kadar evlendikten sonra da devam eder...
ama yok alışmadıysa zor artık alıştırmak... benimki eline almamış ütüyü daha, annesinde görmemiş ki, kadın sadece kendi kıyafetlerini ütülüyor, kayınbabam gömleklerini ipten alıp giyiyor düşün  :honk:
eşime çok zıt bi anne karakteri... eşim inanılmaz derli topludur mesela, hiç bir iş yapmaz belki bilmez çünkü hatta üstüne çok da nazlıdır ama evlendiğimizden beri daha eğilip bir çorabını yerden alıp kirliye atmış değilimdir... zaten söyler iyi ki evlendim hep istediğim düzene kavuştum sonunda der...
ayyy demet bizim kocaların huyu benziyormuş biraz ama benimkisi çok derli toplu değildir  :ehi: :ehi: evlenmeden öncede bir iş yapmazmış görümcem vardı bekar her iş onun üzerindeydi annesi bile ev işine girmezmiş... o koca evi kız çeviriyordu düşün...  evlendide işler k.valideye kaldı  :k06: :k06:
senin k.valide de epey rahatmış adamı ütüsüz falan giydirmek ne demek... ayyy ben çok dikkat ederim şunun eşine bak eli ütüde mi tutmuyor derler eşimin ayakkabısı tozlansa kızarım boyasana diye :k06: :k06:
ama benim eşimde evlendikten sonra yavaş yavaş sokuldu işe  hamileliğimde desem yeridir öncesinde yapmazdı dağınıktırda onuda ben toplarım onunda dediği iyiki evlenmişim yemeği her bir şeyi düzene girmiş... bekarken kahvaltı yapmayan adam evlendiğimizden beri kahvaltısız çıkmaz saat kaç olursa geçen uyuyamadım sen yat kalkma dedi dayanamadım sancılı sancılı yine kahvaltısını koydum önüne

xxcansuxx

<<<betty>>>

yaa bizim kıymetimizi çok iyi bilmeleri lazım aslında  :k06: :k06:
çok şükür, buna şükür  :nazar: hem dağınık hem pis hem de içeceği suyu karısından çocuğundan bekleyen adamlar var...

canım özelden de yazdım tatlım, sen yazmışsın ben görmemiş kusuruma bakma tatlım,
tamam yatalım, yarın devam ederiz inşallah  :amin:
Allaha emanet ol kuzucuğunla  :opucuk: hayırlı geceler, sütünü iç yat bakalım güzel annecik  :opucuk: :opucuk:
yarın haber veririm gitsem de gitmesem de  :wave: :wave:

<<<betty>>>

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 03:44:15
çok şükür, buna şükür  :nazar: hem dağınık hem pis hem de içeceği suyu karısından çocuğundan bekleyen adamlar var...

canım özelden de yazdım tatlım, sen yazmışsın ben görmemiş kusuruma bakma tatlım,
Allaha emanet ol kuzucuğunla  :opucuk: hayırlı geceler, sütünü iç yat bakalım güzel annecik  :opucuk: :opucuk:
öyle canım sağolsun iyiler  :nazar: benim eşimin en nefret ettiği söz böylelerinin kıymeti bilinmiyor desem hemen atlar ne demek ben bilmiyor muyum senin kıymetini der  :love8: bilselerde göstermiyorlar canım şımartmamak için bunu benimkisi kendi itiraf etti  :ehi: :ehi:
ne kusuru canım gözlerim acıdı ama uykum yok yatıp dinlenirken uykuya dalarım belki diye düşündüm  :sad1: canım sen haber ver mutlaka...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 03:45:12
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:44:05
demet 2miz kalmışız koca sitede yalnız  :ehi: :ehi:

uzun zamandır böyle başbaşayız canımm  :ehi: :ehi: :ehi:
ciddi misin  :ehi: :ehi: yeni farkettim  :suclu: :suclu:
buranın chat bölümü olsa daha kolay olur sohbet  :k06: :k06:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:48:24
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 03:44:15

öyle canım sağolsun iyiler  :nazar: benim eşimin en nefret ettiği söz böylelerinin kıymeti bilinmiyor desem hemen atlar ne demek ben bilmiyor muyum senin kıymetini der  :love8: bilselerde göstermiyorlar canım şımartmamak için bunu benimkisi kendi itiraf etti  :ehi: :ehi:
ne kusuru canım gözlerim acıdı ama uykum yok yatıp dinlenirken uykuya dalarım belki diye düşündüm  :sad1: canım sen haber ver mutlaka...

evet canım çok haklısın, sırf şımartmamak için yapıyorlar böyle... başbaşayken pek demez benimki ama böle arkadaşlarla bir araya geldiğimizde falan "beni demetten başka çekmezdi, herşeyimle ilglenir, şöyle iyidir böyle güzeldir" der  :love3:
hadi ozaman tatlım yat dinlendir gözlerini, yatınca gelir uykun belki  :sleepy1: :sleepy1:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:49:20
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Aralık , 2011, 03:45:12
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Aralık , 2011, 03:44:05
demet 2miz kalmışız koca sitede yalnız  :ehi: :ehi:

uzun zamandır böyle başbaşayız canımm  :ehi: :ehi: :ehi:
ciddi misin  :ehi: :ehi: yeni farkettim  :suclu: :suclu:
buranın chat bölümü olsa daha kolay olur sohbet  :k06: :k06:

benim de hep aklımdan geçiyor, chat bölümü olsaydı keşke diye  :k06: :k06: :k06:

buarada insan bu saatelerde uyuyor oluyor ya genelde, farketmiyor açlığını, ben nasıl acıktım nasıl acıktım anlatamam...