2011 Aralık- 2012 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan banu_fth, 13 Nisan , 2011, 16:21:26

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 14:51:53
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 14:49:55
KİME SESLENDİN KASRİM  :k06: :k06:
sana tatlım sen varsın bi?nasılsın? :flowers:
sağol canım çok şükür iyim bir bakım dedim demet nerde annesinde falan mı girmiyor öyle  :dontknow: :dontknow:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 14:53:35
sağol canım çok şükür iyim bir bakım dedim demet nerde annesinde falan mı girmiyor öyle  :dontknow: :dontknow:
annesindeydi tatlım.ama gece gelmişti.şimdi neden girmedi bilmiyorum :icon_scratch:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

ben çook terliyorum gece sırıksıklam oluyorum gündüzün kımıldasam bunalıyorum her yaptığım seyre ter yürüyor.senin oluyormu öyle.2 3 haftadır acayip terlemeye basladım.mide bulantısıda basladı :icon_scratch:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 14:54:30
annesindeydi tatlım.ama gece gelmişti.şimdi neden girmedi bilmiyorum :icon_scratch:
hımmm gelir o zaman evle uğraşıyordur ya bende temizliğe kalkacağım da hiç canım istemiyor kalkıncada motor takılmış gibi dinlenmeden yaparımda  :k06: :k06: aslında tek başıma değil eşimle yapacağımda pzt başlarım inş. cuma günü de kontrolüm var bakalım benim cadı nasıl  :love9: :love9:

sen nasılsın annenlere ne zaman geçeceksin

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 14:55:40
ben çook terliyorum gece sırıksıklam oluyorum gündüzün kımıldasam bunalıyorum her yaptığım seyre ter yürüyor.senin oluyormu öyle.2 3 haftadır acayip terlemeye basladım.mide bulantısıda basladı :icon_scratch:
canım bana ter arada basıyor tansiyonum düşüyor o an...ama eşim donduğunu söylüyor kaloriferi açtırmıyorum oturma odasının  :suclu: :suclu: az sıcak olsa kalbim küt küt atıyor fena oluyorum ama gece sırılsıklam olmuyorum... mide bulantım sürekli var  bulantı hissi hç geçmiyor aç kalınca oluyor diyor eşim ama diyetten öyle tıka basa yiyemiyorum ki  :icon_scratch:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 14:57:11
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 14:54:30
hımmm gelir o zaman evle uğraşıyordur ya bende temizliğe kalkacağım da hiç canım istemiyor kalkıncada motor takılmış gibi dinlenmeden yaparımda  :k06: :k06: aslında tek başıma değil eşimle yapacağımda pzt başlarım inş. cuma günü de kontrolüm var bakalım benim cadı nasıl  :love9: :love9:

sen nasılsın annenlere ne zaman geçeceksin
tatlım bence bi 10 gün daha dur öyle basla temizliğe.inan bizim temizlik yapıldı yine hemen toz oldu heryer...sağlığın iyi kendini iyi hissediyorsun bekle birazdaha.
ben pazardan beri annemdeyim tatlımzaten.gitmedim eve iyi hissetmiorum kendimi.yarın kaynanama gideceğim bohça  hazırlayacağız.nişan yapılacak hafta sonu.bu pazartesi eve giderim esyalarımı toplayıp gelirim artık haftasonu.zaten doktora geleceğim.37+4 olacağım.bi daha  gitmem sanırım eve.çünki ayın 25i olacak.

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 15:00:34
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 14:55:40
canım bana ter arada basıyor tansiyonum düşüyor o an...ama eşim donduğunu söylüyor kaloriferi açtırmıyorum oturma odasının  :suclu: :suclu: az sıcak olsa kalbim küt küt atıyor fena oluyorum ama gece sırılsıklam olmuyorum... mide bulantım sürekli var  bulantı hissi hç geçmiyor aç kalınca oluyor diyor eşim ama diyetten öyle tıka basa yiyemiyorum ki  :icon_scratch:
hımm anladım..tansiyonum iyi ama çok nabzım yükseliyor boğulur gibi oluyorum daralıyorum hep.bu ara dayanamıyorum artık.şuan bile ağlamak geliyor.biraz iş yaptım evi süpürdüm hemen karnım ağrımaya basladı.hep yatıyorum hadi biraz hareket edeyim dedim ama bitmişim ben ya.normale dönmek istiyorum :ehi: :y25: bulantı baslıyormus son aylar zaten tekrar.ama en yinede çok iyi doyurmadığın için karnını normal canım

xxcansuxx

doğru ya sen daha annemlerdeyim demiştin  :suclu: :suclu:
ne güzel ya  yanında birileri olunca daha çabuk geçiyor zaman bende annemi özledim inş. 1 ay sonra göreceğim  :love7: :love7: hımmm sen gelmezsin o zaman paşa gelsin öyle dönersin evine  :nazar: :nazar:

canım 1 haftada yapsam temizliği zaten geriye 3 hafta kalıyor beşiğini falan yerine yerleştirelim boş odamda bebeğin eşyaları yığılı onlar yerini bir bulsun annem gelincede tekrar süpürür siler zaten... beni gören bebek aşağıda sen bir 10 gün öncesinden doğurursun diyor en son sağlık ocağındaki drda öyle dedi gerçi bana beekler gibime geliyor ilk gebelikte zamanını dolduruyormuş ya bakalım...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 15:09:42
ne güzel ya  yanında birileri olunca daha çabuk geçiyor zaman bende annemi özledim inş. 1 ay sonra göreceğim  :love7: :love7: hımmm sen gelmezsin o zaman paşa gelsin öyle dönersin evine  :nazar: :nazar:

canım 1 haftada yapsam temizliği zaten geriye 3 hafta kalıyor beşiğini falan yerine yerleştirelim boş odamda bebeğin eşyaları yığılı onlar yerini bir bulsun annem gelincede tekrar süpürür siler zaten... beni gören bebek aşağıda sen bir 10 gün öncesinden doğurursun diyor en son sağlık ocağındaki drda öyle dedi gerçi bana beekler gibime geliyor ilk gebelikte zamanını dolduruyormuş ya bakalım...
:k06: evet 40da burda çıkaracağım zaten tatlım.
doğru haklısın.esyaları besiği yerlestirsen anca olur zaten.sonra üstten bi daha yaparsınız olur biter.bakalım belki erken gelecek bellimi olur.36dan sonra hemen asağı iniyormus göbek bebek zaten.benimde asağıda diyorlar boşalmıs diyorlar hep ama anneanneme gösterdim burda yanımda da yok daha bosalmamıs dedi.öyle olunca rahatladım. :ehi: aralık sonuna kadar vakti var diyorum ben.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 15:15:25

doğru haklısın.esyaları besiği yerlestirsen anca olur zaten.sonra üstten bi daha yaparsınız olur biter.bakalım belki erken gelecek bellimi olur.36dan sonra hemen asağı iniyormus göbek bebek zaten.benimde asağıda diyorlar boşalmıs diyorlar hep ama anneanneme gösterdim burda yanımda da yok daha bosalmamıs dedi.öyle olunca rahatladım. :ehi: aralık sonuna kadar vakti var diyorum ben.
zamanında gelsinler kasrim süpriz falan yapıp çıkıp gelmesinlerde  :k06: :k06: bende ocağın ilk haftasına odakladım kendimi  :ehi: :ehi: eşim hurma ye deyip duruyor inan korkumdan yiyemiyorum biraz daha zaman geçsin erkenden çıkıp gelir falan diyorum  :tongue3: ayyy büyüklerin olması ne güzel etrafında benim doğum yapmış bir sürü arkadaşlarım var etrafımda ama hepsi benden küçükler  :ehi: :ehi: diyorum ya ya kart anne adayıyım diye  :toothy10: :toothy10:

xxcansuxx

canım ben çıkayım eşimde evde daha yapacaklarımda var...
Allah a emanet ol paşayla görüşmek üzere  :wave: :wave:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 15:25:02
canım ben çıkayım eşimde evde daha yapacaklarımda var...
Allah a emanet ol paşayla görüşmek üzere  :wave: :wave:
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Aralık , 2011, 15:22:48
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Aralık , 2011, 15:15:25

zamanında gelsinler kasrim süpriz falan yapıp çıkıp gelmesinlerde  :k06: :k06: bende ocağın ilk haftasına odakladım kendimi  :ehi: :ehi: eşim hurma ye deyip duruyor inan korkumdan yiyemiyorum biraz daha zaman geçsin erkenden çıkıp gelir falan diyorum  :tongue3: ayyy büyüklerin olması ne güzel etrafında benim doğum yapmış bir sürü arkadaşlarım var etrafımda ama hepsi benden küçükler  :ehi: :ehi: diyorum ya ya kart anne adayıyım diye  :toothy10: :toothy10:
tamam canım sonra konusalım o zaman.
kolay gelsin ALLAHA EMANET OL sende :wave: :wave:

<<<betty>>>

s.a. kızlarr  :flowers: :flowers: :flowers:
bi türlü denk gelemedik uzun zamandır...

canlarım düne kadar eşime bakıyodum, eşimin pazar akşamı merdivenlereden inerken ayağı burkuldu ve anında şişti,
gece hastaneye gittik kırık çıkık yok dediler, neyse eve döndük, gece 5 e kadar uyuduk, sonra eşim çok şiddetli bir ağrıyla uyandı, bileği iyice davul olmuş. sabahı zor ettik neyse sabah kaynanam çıktı geldi baktı oğlum senin ayağın çıkmış dedi, anlar böyle şeylerden, biz bi çıkıkçı bulalım dedi, sabahın köründe bi tane çıkıkçıyla beraber geldiler yeniden, çıkıkçı bakıp evet ayağın tam 3 yerden çıkmış dedi, açıkçası ben pek inanmadım en başta, sonuçta hastanede çıkardı diye düşündüm ama kadın eşimi bağırta bağırta oturtu kemikleri  :icon_pale: sesini duydum tık tık diye  :icon_pale: eşime dedi 1-2 saat üstüne basamazsın ama öğleden sonra basmaya başlarsın dedi, keşke akşam olur olmaz gelseydiniz bana, dr.lar çıkıktan anlamazlar dedi, hakkaten eşim ayağına hiç basamıyordu, öğleden sonra ayağa kalktı ama şişlikten dolayı ayakkabı falan giyemediğinden gün evdeydi... dün anneme geldim bende akşama doğru, çünkü evde bastılar bana, bugünde çarşıda işlerim vardı çarşıya indim mecburen...
kasrim hatırlıyorsundur daha geçen hafta konuştuk eşime son günlerde nazlanayım bana baksın azcık diye  :k06: :ehi:
adam haftasonu azcık ilgilendi benle diye, ayağını sakatladı ilgi yeniden ona dönsün diye  :ehi: :ehi:

öyle işte kızlar, umarım herkes de iyidir, cananım,sümeyram, tuğbacım, zeynep sena, maveberra inşallah iyisinizdir...
ben artık çok stresliyim ve korkularım inanılmaz arttı artık  :icon_pale:

xxcansuxx

demet h.geldin geçmiş olsun canım ya eşine... Allah beterinden korusun Allah dan kırık vs değilmiş... evet ya drlar çıkıkdan anlamıyor ama k.validen bulmuş gelmiş birini...

canım ya korkma Allah bir kolaylık verir bol bol dua et ben hepimiz için ediyorum... daha geçen konuştuk eşimle yaklaştıda doğumu hiç düşünmüyorum hiç kasmıyorum bir an olcak kucağımda göreceğim gibi geliyor dedim... benim eşim benden panik korkuyor hep öyle olmuştur zaten ben daha cesaretliyim eminim doğuma giderken ben onu teskin ederim  :k06: :k06:
annenlerde misin doğuma kadar orada mı kalacaksın sen de  :dontknow:

<<<betty>>>

yok canım evdeyim ben tatlım... ben evde çok sıkılırsam atlıyorum dolmuşa annemelere geliyorum gece gündüz  :k06:
dün akşam üzeri eşim evden çıkmak zorunda kaldı dedim ben de anneme gitcem, annem çok morel veriyor, cesaretlendiriyor beni.
çünkü ciddi ciddi ben stres yapıyorum, eşime falan diyemiyorum ama sanırım çok korkuyorum  :icon_pale:
ve böyle anlarda nefes alamıyorum, yüreğim daralıyor, midem bulanıyor, tansiyonum düşüyor  :sad1:
annemde diyorki sen psikolojini kendin bozuyorsun, o yüzden bunları hissediyorsun diyor...
ve ben de geçen haftadan beri hiçbir sancı ağrı olmadı bi daha, yani bazen karnım çok kasılıyor, arada bir de o kasıntılar makatıma ya da vajinama vuruyor ama çok kısa anlar... bazen de adet ağrısı gibi hafif ağrılar oluyor okadar... ki ben adet ağrısının ne olduğunu bilmem (üşütmediğim zamanlar dışında) o yüzden doğum sancıları çok gözümde büyüyor  :honk:
hani sümeyra falan sancı çekiyor ya alışıyor bence, sende de onun kadar çok sık olmasa da arada bir ağrın oluyor ama ben damdan düşer gibi sancı geldiğinde bu ne demekten korkuyorum  :ehi: :ehi:

bu arada sağol canım evet valla ben de inanamadım çıkıkçı halletti, dr.la falan çözülmemiş eşimin ayağı...