hamile bir bayana söylenmemesi gereken sözler!!!

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 09 Nisan , 2011, 16:17:09

« önceki - sonraki »

AککORTįє

10 Nisan , 2011, 15:09:43 #15 Son düzenlenme: 10 Nisan , 2011, 15:18:15 AککORTįє
Alıntı yapılan: muhribe - 10 Nisan , 2011, 13:15:51
anne adayının görüntüsünün ötesinde bence bebeğin sağlığıyla ilgili öngörüler en sinir bozucu olanları. yok biri erken doğum yapmış bebek küvezdeymiş, artık çok görülüyormuş erken doğumlar Allah korusunmuş. gamlı baykuş gibi ötüp duruyorlar. ben genelde hiç istifimi bozmam böyle şeylerde, Allah şifa versin der geçerim. zaten bebeğimle ilgili detayları paylaşmam kimseyle, ailelere bile 4.5 aylık olana kadar söylemedik hamile olduğumu. şimdi soruyorlar bebek nasıl diye. her şey yolunda, bir sıkıntı yok deyip geçiyorum. hormonal olarak çok hassas dönemlerdeyiz zaten, bir de kimsenin bıdı bıdısını çekemem valla. eşim dışında kimseyle de bebeğin durumu uzun uzadıya konuşmam.

AYNEN CANIM KESİNLİKLE ÇOK DOĞRU BİR YOL ÇİZMİŞSİNİZ

MİLLET LAKLAK YAPMAYA BAŞKASIYLA İLGİLİ YORUM YAPIP ABARTMAYA BAYILIR

Aytii

beni bir türlü çekemeyen müdürüm bana geçen gün neden hamile elbisesi giyiyosun ki hamilelik 6 aydan sonra baslar ve ben hamileligim boyunca hep ayni pantalonlarimi giydim 20 kilo almama ragmen

dedi ve ben  :-\ böyle oldum

yani kisacasi ben fazla kilo almadigim için ve güzel giyindigim için kiskaniyorum diyemedi açikça ama ben ona gerizekalimisin? der gibi baktim  :wave:

susanna

hamileligimi kesinlestiren ilk testimi yaptigimda evde esim kayinpederim ve ben vardik
ilk kocisime soledim agzimiz kulaklarimizda sevincten surekli siritir durumdayiz
dedeyede mujdeyi verelim diye birbirimize bakiyoruz neyse ilk torun mujdesini kayinpederime verdikten sonra sevindi tabiki ama ikinci soledigi benim sevincimi altust etmeye yetti
artik daha az harcayin para biriktirin
:BangHead:bebek mujdesini bile maddiyata baglamak  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
icime oturmustudu resmen gozlerim doldu :cussing:

°•.ℓανιηуα.•°

yazılanları okudum da gerçekten insanların anlayışsızlığına gülmemek elde değil  :k06: ama aslında en güzeli muhribenin yaptığını yapmak,pek kimseye bebeğimizle alakalı bilgi vermemek.

serife26

Alıntı yapılan: susanna - 10 Nisan , 2011, 15:52:53
hamileligimi kesinlestiren ilk testimi yaptigimda evde esim kayinpederim ve ben vardik
ilk kocisime soledim agzimiz kulaklarimizda sevincten surekli siritir durumdayiz
dedeyede mujdeyi verelim diye birbirimize bakiyoruz neyse ilk torun mujdesini kayinpederime verdikten sonra sevindi tabiki ama ikinci soledigi benim sevincimi altust etmeye yetti
:BangHead:bebek mujdesini bile maddiyata baglamak  :BangHead: :BangHead: :BangHead:

ahh canım:) aslında adam yanlış bişe dememiş,bebek deyince herkes tasarruf zamanı geldi der,daha az harcayın,biriktirin ki haklılar malum,benim eşim bile çoook çoook sevindirik oldu gbi davranmamıştı,kaldıki adam dedi olcak,sizin gibi coşkulu olmasını beklemek pek doğru değil zaten,hem erkek hem de dede :ehi:napcan işte...

susanna

Alıntı yapılan: serife26 - 10 Nisan , 2011, 18:36:37
Alıntı yapılan: susanna - 10 Nisan , 2011, 15:52:53

ahh canım:) aslında adam yanlış bişe dememiş,bebek deyince herkes tasarruf zamanı geldi der,daha az harcayın,biriktirin ki haklılar malum,benim eşim bile çoook çoook sevindirik oldu gbi davranmamıştı,kaldıki adam dedi olcak,sizin gibi coşkulu olmasını beklemek pek doğru değil zaten,hem erkek hem de dede :ehi:napcan işte...
ama hayatim biz evlendigimiz gunden beri borc odeyen bu sirada da ev almak icin parabiriktiren bi ciftiz kendimizi parcaliyoruz kurusu kurus ustune koycaz diye inan hic zoruma gitmiyo ama bu durumlari gore gore en mutlu animida maddiyatla gozume sokmalarina dayanamiyorum
ilk torunlari bu be ilk evladim hevesi kursakta birakmadan once insan bi gencligini dusunmeli  :cildir:

elif35

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 09 Nisan , 2011, 19:49:25
ben de sinir olurdum  :violent1:

zaten bian önce karnın büyüsün istiyosun   :laughing7:
sürekli bebeğin küçük galiba
ben senin gibiyken hamile elbiseleri giyiyodum

doğuma 3haftam var hala kız doğuracağıma inanmayanlar
sürekli yok senin karnın oğlan karnı, doktorlar yanlış bakmış diyolardı sinir oluyodum  :violent1:
ay yok oğlan olsa da başımın üstünde yeri var ama herşey kıza göre ayarlanmış yani  :k06: :k06:

ayyy aynı durumu bende yaşadım sinir olurdum kız karnı değil bu erkek karnı doğumda görcen oğlan verceklker sana boşuna pembe alma  :violent1: :violent1: :violent1:
renkli ultrasona girdim %1.000.000 kız dedi diyorum yok yanılmıştır onlar oğlan karnı bu  :caca: :caca: ölür müsüm öldürür müsün
öyle etkilendimki doğurdum o kadar sancının arasında bilekliğin rengine baktım  :ehi: :ehi: :ehi:

susanna

Alıntı yapılan: elif35 - 10 Nisan , 2011, 19:47:44
Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 09 Nisan , 2011, 19:49:25
ben de sinir olurdum  :violent1:

zaten bian önce karnın büyüsün istiyosun   :laughing7:
sürekli bebeğin küçük galiba
ben senin gibiyken hamile elbiseleri giyiyodum

doğuma 3haftam var hala kız doğuracağıma inanmayanlar
sürekli yok senin karnın oğlan karnı, doktorlar yanlış bakmış diyolardı sinir oluyodum  :violent1:
ay yok oğlan olsa da başımın üstünde yeri var ama herşey kıza göre ayarlanmış yani  :k06: :k06:

ayyy aynı durumu bende yaşadım sinir olurdum kız karnı değil bu erkek karnı doğumda görcen oğlan verceklker sana boşuna pembe alma  :violent1: :violent1: :violent1:
renkli ultrasona girdim %1.000.000 kız dedi diyorum yok yanılmıştır onlar oğlan karnı bu  :caca: :caca: ölür müsüm öldürür müsün
öyle etkilendimki doğurdum o kadar sancının arasında bilekliğin rengine baktım  :ehi: :ehi: :ehi:
gulermisin aglarmisin  ;D ;D ;D ;D ;D

serife26

susanna evlendiğinden beri para biriktiren ev borcu ödeyen insanlara da denmezmiş,bu konuda hak verdim sana :k06: biz de destek oluruz demesi fln yerinde olurmuş aslında,neyse erkektir ne dese yeridir de,geç,napcannn ...

мiŁenα.

PATAVATSIZ İNSANLAR İŞTE NE DESEN BOŞ  ANLAMAZLAR.ANLİCCAK KAPASİTE OLSA BU TÜR SÖZLER SARFETMEZLER.!

:love9: :love7: :love9:

muhribe

biri bana ne olacağı belli olmaz, bebeği eline almadan sevinme tarzında bişiler demişti. ben de gamlı baykuşluk yapma başımda deyip savmıştım. hatasını anladı ama kime fayda? bir insan diğerinin mutluluğundan neden rahatsız oluyor anlamıyorum ki. mübarek olsun, Allah sağlıkla kavuştursun demek çok mu zor?

serife26

sanki kucağa alınca kalıcı olacağı kesinmiş gibi :violent1: Allah korusun inş kucağına alırsın,bebişin büyür vs. demeleri gereken yerde,böyle konuşan densizlere kızmakta sonuna kadar haklısın.

Dilara Ebrar

ben hiç bi hamileliğimde tahlil yaptırmadım onlara gerek yok.
amaaaaaaaaaaaan onlar nolcak bakma sen onlara.doktorun her dediği doğru deil.
ben olsam onu ole yapardım şunu şöle yapardım benden sölemesi................... :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

oslemturgay

bnim görümcemin eşinin spermleri hareketsiz oldugu için çoçugu olmuyor. tedaviye baslıyacaklar. görümcemde doktorlar kilolusun diyip göndermesinler diye zayıfladı 10 kilo kadar bana göre boyuna göre çok normal kilosu. bense 19 haftalık hamileyim topu topu 1kilo 200 gram kilo aldım. hamile oldugumu sölemesem kimse bilemicek o halde bile kaynanam bana sen şimdiden böleysen az ye diyor.. salak kadınnn içimde çoçuk var suyu varr gurban ol sen bnm kilomaaaa..bnm bir günde yedigimi sen 1 ögünde yiyon..

muhribe

Alıntı yapılan: oslemturgay - 11 Nisan , 2011, 13:01:07
bnim görümcemin eşinin spermleri hareketsiz oldugu için çoçugu olmuyor. tedaviye baslıyacaklar. görümcemde doktorlar kilolusun diyip göndermesinler diye zayıfladı 10 kilo kadar bana göre boyuna göre çok normal kilosu. bense 19 haftalık hamileyim topu topu 1kilo 200 gram kilo aldım. hamile oldugumu sölemesem kimse bilemicek o halde bile kaynanam bana sen şimdiden böleysen az ye diyor.. salak kadınnn içimde çoçuk var suyu varr gurban ol sen bnm kilomaaaa..bnm bir günde yedigimi sen 1 ögünde yiyon..

bana da kayınvalidem sürekli "az" yiyorum diye laf söylüyor. kötü manada değil belki ama canım sıkılıyor sürekli muhabbetten. kendime göre gayet normal yiyorum, zaten hamilelikten içim her şeyi almıyor. o ise maşallah sofrada salatanın suyuna kadar her şeyi bitiriyor. onu gördükçe benim iştahım daha da kapanıyor. bana sürekli şuna bak ne kadar yiyor, o yediğinle olmaz daha ye, bilmem ne bi sürü şey diyor. en sonunda eşim ben onu o haliyle seviyorum kocası benim sana ne nevinden bir şey dedi. oymuş, sesi kesildi :)