20 Mayıs , 2024, 12:38:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Soframız - Star tv

Başlatan hüzünden_gelme, 29 Mart , 2011, 21:12:15

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Soframız

Gizem Soysaldı'nın sunduğu Soframız'dan hepinize merhaba...

Bundan böyle hafta içi her gün saat 11:00'da dört gözle bekleyeceğiniz yepyeni yemek tarifleriyle evlerinize geliyoruz.

Her gün "Acaba ne pişirsem?" derdine son. Adını duyup, merak ettiğiniz, denemeye cesaret edemediğiniz yöresel yemekler, bildiğiniz malzemelerle, kolayca uygulayacağınız tariflerle her gün Star TV ekranlarında.

İl il, yöre yöre dolaşıp hünerli ev hanımlarının mutfaklarına konuk oluyoruz. Maharetli ellerinden püf noktalarını öğreniyor, gizli kalmış tarifleri gün ışığına çıkarıyoruz...

Sizin tariflerinizle sizin mutfağınızdan sofralara ulaşıyoruz. Soframız'ın içine muhabbetimizi, sevgimizi katıyoruz.

Aşçımız sizlersiniz, stüdyomuz sizin mutfağınız. Tarif defterinize yeni tatlar eklemek için hazır olun...

Farklı lezzetlerin peşinde yöre yöre gezerken her bölgeden yeni dostlar yeni arkadaşlar kazanıyoruz. Gül Teyze'nin, Ayşe Abla'nın mutfağına giriyor, Anadolu insanının bozulmayan misafirperverliğini ve tecrübelerini lezzet dolu yemeklerle birleştirerek sunucumuz Gizem Soysaldı ile yepyeni tarifleri dağarcığımıza ekliyoruz.

HANIMLAR HAZIR MISINIZ?

Ege bölgesinin hafif zeytinyağlıları, lezzetli sebzeleri, bin bir derde deva otları, Şevketi Bostanı, Sübyesi, Radikası...

Karadeniz'in çoşkun denizinden çıkan eşsiz balık yemekleri, karalahana çorbası, mıhlaması...

Orta Karadeniz'in Pehli'si, Tokat'ın Erik Çiri'si, Batı Karadeniz'in Kulak Mantısı...

Güneydoğu Anadolu'nun bol çeşitli tadına doyum olmaz bulgur yemekleri, kebapları

Gaziantep'in yoğurtlu yemekleri, Şiveydiz'i, Yuvalaması...

İç Anadolu'nun uçsuz bucaksız bozkırlarından, Kayseri'nin Kıymalı Yağlaması, Mantısı, Konya'nın Etli Ekmeği..

Akdeniz'in meyve bahçelerinden, sıcacık ikliminden; Etli Ayvası, Lahmi Kiraz'ı Hatay'ın Künefesi, ekşi Aşı, Ağızlı Kadayıfı, Semirsek'i...

Doğu Anadolu'nun yüksek dağlarından Keleçoş, Abdigör köftesi, Malatya'nın Analı Kızlısı...

Marmara'nın kültürleri birleştiren göçmen mutfağından Boşnak mantısı, Löp Yuttu'su, Kaymaçina'sı, Edirne'nin Yaprak Ciğeri, Badem Ezmesi...

Hepsi bulundukları defterlerden çıkıp sizinle Soframız'da buluşmayı bekliyor...

"Soframız" her gün farklı bir ilde sizin için kuruluyor. Bu lezzete seyirci kalmayın.

[/SIZE]

βαlκιz

:aferin: ;D izlemeye çalışırımm
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

hmm.. olmadi baska yerlere bakiyorum  :k06:

Bi kerecik bakarim ama  ;D

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

BU KIZ MUHTEŞEM SULEYMANIN EŞİYDI SANIRIM HAMILEYDI AYRILDIKLARINDA COCUGUNU ALDIRMIŞTI :'(

elif35

ben bakıyorum çok güzel tarifler oluyor bazılarını denedim bile  :hungry:

elif35

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 15 Haziran , 2011, 22:40:09
BU KIZ MUHTEŞEM SULEYMANIN EŞİYDI SANIRIM HAMILEYDI AYRILDIKLARINDA COCUGUNU ALDIRMIŞTI :'(

ayy sibel çok yaşa sen len ben de diyorum ben bu kızı bir yerden tanıyorum tanyorum çıkartamıyorum diye huyum da pistir bir şeyi taktımmı illa bulacam o kişiyi içim raahtladı
şeyde olur mesela bende bir dizi başladı mesela kişiler tanıdık bu daha önce hangi dizideydi diye düşünüp dururum  :ehi: :ehi:

Dilara Ebrar

ben hafta sonları denk gelirse izliyorum .ama güsel yemekler yapılıyor
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: elif35 - 16 Haziran , 2011, 13:14:00
Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 15 Haziran , 2011, 22:40:09

ayy sibel çok yaşa sen len ben de diyorum ben bu kızı bir yerden tanıyorum tanyorum çıkartamıyorum diye huyum da pistir bir şeyi taktımmı illa bulacam o kişiyi içim raahtladı
şeyde olur mesela bende bir dizi başladı mesela kişiler tanıdık bu daha önce hangi dizideydi diye düşünüp dururum  :ehi: :ehi:
RİCA EDERIM CANIM :opucuk: BILSEYDIM DAHA ONCE YAZARDIM  MERAKIN GITMIŞ  ÇOK SEVINDIM  :ehi:

Lă_Tăhzen!

cok sevıyorum bu programı  yöresel tarıfler falan harıka  devamlı izliyorum

gizem de cok sempatık biri masallah 

Balböceği

Bende cok seviyorum gecen gun zahide vardi "doktorum"un zahidesi  :k06:

pek severim o kadini  :k06: