27 Nisan , 2024, 08:42:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Candida Albicans ( mantar) ve hamile kalmak

Başlatan aysbah, 24 Mart , 2011, 01:40:02

« önceki - sonraki »

aysbah

merhaba arkadaslar,

bi konuda size danısmak istiyorum
ne yazıkki mantardan rahatsızlıgım var, hayatımda hic boyle olmamıstım neden ve nasıl oldugunundan hic bir fikrim yok
yaklasık 4 ay once cok feci bir sekilde kaşıntım basladı ama okadar kotuyduki aglıyordum geciyresmen kasıntıdan
kasıntı gecti sonra agır bır koku basladı, doktora gittim bana bir kac ilac yazdı vajinal krem fitil kasıntı icin bir krem ve antibiyotik
1 hafta kullandım ve gecti ama son 1 aydır beyaz yogurt ama kesik bir akıntım var nette biraz arastırdım candida albicans diye geciyormus tekrar doktora gidecegim en kısa zamanda....

ama size sorum sudur
mantar hamile kalmamı engellermi?
insallah degıldır  :amin:

bebeğimbenim(şerife)

benim başıma bir sefer geldi gelmez olaydı ne igrenç şey o öyleee :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:neyse doktora gittim bana jel verddi bir de antibiyotik allahhhtan hemen geçtiii ozaman doktor demişti hamile kalmanda sorun yaratır demişti bana bunları kullannnn dediii mantar geçtide biz hala aynı hamilekalamadık bir türlü hayırlısı artıkkk
ALLAHIMMM MELEGİMİZİ KORU YARABBİM "Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiNMake a pregnancy ticker:nazar: :nazar: :amin::amin:

bebeğimbenim(şerife)

zaten hamile kalabilmek için ilişkiye girmeni bile engelliyorr ki hamile kalabiilesinnn :ehi:aglattıydı beni kaşıntı yanmaa
ALLAHIMMM MELEGİMİZİ KORU YARABBİM "Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiNMake a pregnancy ticker:nazar: :nazar: :amin::amin:

aysbah

Evet cok kotu o kasıntı bende deliriyordum  :cildir: ama kasıntım yok artık cok sukurrr

dedıgım gıbı akıntı var ilacları kullandıgımda banada yasaklamıstı ılıskıyı ama en son 3 ay once gitmistim
tabiki bu donemden sonra iliskiye girdik

Bi yerde sunu okudum

Mantar ve gebelik

**Mantarın hamile kalma şansını etkilediğine dair hiçbir  delil yoktur ve hamile iken mantar olursanız karnınızdaki bebeğinize bir zararı olmaz. Ancak hamileyken veya emzirirken mantar olursanız ağızdan alınan mantar hapı kullanmamalısınız. **

bebeğimbenim(şerife)

dikkat ettiysen hamile iken mantar olursaan etkilemez diyor geneldede hamilelerdee mantar oluşurmuşş bilmiyorumm benim doktorr bana hamile kalmanı etkiler demişti :dontknow: :dontknow:

serife26

15 senedir dönem dönem bu durumu yaşamış biri olarak anlatayım.13-14 yaşımdan beri beni mahveden o kaşıntı,üzerine o beyazımsı süt kesiği gibi olan akıntı vs. dönem dönem inan bana yeşilimse kapkatı bir kitlemsi bişeye dönüştü,o çıkarken malum yerden düşünki büyük tuvaletimi yapıyorum sandım,o denli katılaşmış,ilerlemiş şekillerini de gördüm bu 10 küsür senede.tabi dr. gitmeden kendim ilaçlar fln da denedim sonra dktora gittim bana hep 2 li tabletlerden fln verdiler,biri bu hafta diğeri geleek hafta tarzı,ama olmuyodu,sürekli tekrar etti,bi dr. daha gittim,bu defa evlenmiştim Allahtan:)öle diyorum çünkü alttan fitil ve vajina florasını düzenleyen bir başka fitil,artı krem malum bölgeye ve de hap,bunları yapınca rahatladım,artı doktor,görünen kalıntıları kendi hafiften kazıdı,vajinal ultrasonla bakarken.aldı yani kazıdı derken yanlış anlaşılmasın.sonraki zamanlarda da kaşıntı oldukça ilaçlardan yazdırdım doktorlara gidip ki hala zaman zaman olur ama çok takmıyorum artık,çünkü alıştım onla yaşamaya...senelerdir bu olay verken ben de,bebek istediğim 2. ayda hamile kaldım cnm,yani alakası pek yok hamilelikle,belki spermlerin gidişatını yavaşlatır ileri derecede bir mantar rahatsızlığın varsa ama o da tedavi edilioo sonuçta,sakın ona bağlama sebebi,başka bişe olmalı,eğer bebiş gelmiosa,ya da zamanı değil henüz...inş hakkında hayırlısı olur ve yazıklarım sana az da olsa fikir verir.

seda87

nefret ediyorum o kaşıntılardan nefreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeettt :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:bendede 4 ay önce oldu kaşı kaşı kanıyordu artık  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:hemen gittim doktora fitil krem çok şükür geçtşi.arda yine hafif kaşıntım olunca hemen kremmi sürüyorum geçiyor.bencede yaa mantar bebeğe mani değildir sanmıyorum yanii inş bişe olmaz
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

degerizm

Kızlar ben de kaşıntı olması üzerine doktora gittim. Adetin 10. günü kullanmaya başladım. 1 hafta boyunca  fitil, hap ve krem kullandım ve geçti. (ilişki 1 hafta yasak dedi doktor.) Sonra ilişkiye girildi ve hamile kaldım.  :ehi:  :k06: Hamileliğe engel olduğunu zannetmiyorum...

Yesim619

Selam kızlar ben aranıza yeni katıldım . Öncelikle Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah. Ben 3 hafta önce doktora gittim candida çıktı . Bir yıllık Evliyim son 5 aydır korunmuyoduk. Doktor candida gebe kalmayı engeller dedi fitil ve hap verdi . Aynı haptan eşim de kullandı Eşler Arasında döngüsel bulaşabilir diye . Ilaçlar bitti adet oldum adetim daha yeni bitti. akıntı ve yanma geçti . Candida tedavisi sonrası Hamile kalan var mı aranızda lütfen bilen birileri Varsa yardımcı olsun kızlar  :honk: :y25: