09 Mayıs , 2024, 16:13:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

(Resimli) Bugun Ne Yemeği Yaptınız.(Canı Çekecek Olan Girmesin)

Başlatan hüzünden_gelme, 04 Mart , 2011, 13:05:21

« önceki - sonraki »

derbeder

Alıntı yapılan: şekerlik - 13 Aralık , 2011, 15:19:18
Alıntı yapılan: derbeder - 13 Aralık , 2011, 15:15:11
eline saglik miraycim  :hungry: cok guzel gozukuyor ve yeni trendim bu artik benim ispanakli borek  :k06:

icini hazirlamak mesakkatli olsada yemesi super, bol bol ispanak koyup boyle looop loopp yiyeceksin  :hungry:
saol canım seninkiler kadar olmasada  :opucuk:
içini bol koydum bu sefer dilim dilim kestim kızım kendisi çatalla yedi  :nazar:
şekli biraz tuhaf oldu ama  :-\
estagfirullah canim  :opucuk:

masaAllah prensese  :nazar: uzerine yumurta sarisi surdun mu? sekli biraz kol boregini andiriyor sanki.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

FeHi

Helal olsun süper görünüyo Ellerine sağlık  :)

Lă_Tăhzen!

ohhh ellerıne saglıkk miray'cım şimdi olsada yesek sıcacık çaylaaa  :hungry:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: şekerlik - 13 Aralık , 2011, 15:48:46
Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 13 Aralık , 2011, 15:43:24
ohhh ellerıne saglıkk miray'cım şimdi olsada yesek sıcacık çaylaaa  :hungry:
ayy canım ya keşke  :'(
istanbula yolun düşerse beklerim canım herzaman  :k06:

sen ne tarafta oturyıosun ki gelirim valla bu ayın sonunda ıstanbula gelıyorum :D

Lă_Tăhzen!

avrupa yakasıydı aslında her sene geldıgım mekanlar :D bu yıl arkadasıma gıdıyorum umranıyede  mumkun olurmu artık ya da olmadı ortalarda bıyerde bulusurz  :k06:

<<AyBüKe>>

tweety0555

derbeder

aybukecim ellerine saglik cok severim incir tatlisini  :hungry: ben biraz daha farkli yapiyorum incir tatlisini.

<<<peri masalı >>>

<<AyBüKe>>

Teşekkür ederim kızlar, canım sürekli tatlı bişeyler istiyo bende yapıyorum şimdide ağlayan pasta yaptım ama bakalım nasıl olucak  :dontknow:   

Zehra sen nasıl yapıyosun incir tatlısını ? Ben çok seviyorum inciri her türlüsünü yerim valla  :k06:

derbeder

kayisi tatlisina benzer sekilde yapiyorum. icini acip krem santi ceviz katip daha sonra gozuken krem santili yerini hindistan cevizine buluyorum.

tam olmasada buna benziyor sekil itibariyle;

...ŞehzadEfe...

Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

xxcansuxx

bizde çok severiz incir tatlısını  :hungry: :hungry: ellerine sağlık...

bunu nasıl yaptın bilmiyorum ama bir rondadan geçirip fırınlayıp yapıyorum ben,
birde suda haşlayıp çini açıp alttan iri dövülmüş şeker karışımını doldurup tencerede az suyla pişiriyorum  :hungry: :hungry:

<<AyBüKe>>

Ben incirleri ılık suda beklettim yarım saat, iri çekilmiş cevizleri ılık suda bekleyen incirlerin içine doldurdum zaten suda beklediği için açılıyo hemen .. Teflon tencereye dizdim incirleri 1,5 su bardağu süt ekleyip o şekilde pişirdim .  Soğuduktan sonra krem şanti koydum üzerine, kaymak da olabilir  :)

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 16 Aralık , 2011, 18:41:19
   Ben incirleri ılık suda beklettim yarım saat, iri çekilmiş cevizleri ılık suda bekleyen incirlerin içine doldurdum zaten suda beklediği için açılıyo hemen .. Teflon tencereye dizdim incirleri 1,5 su bardağu süt ekleyip o şekilde pişirdim .  Soğuduktan sonra krem şanti koydum üzerine, kaymak da olabilir  :)
hımmm ben su koyuyorum süt değil pişirirken... birde sıcak suda az haşlıyordum öncesinde cevizin içinede şeker koyuyorum... hatta k.validem pişince üzerine tereyağ eritip döküyor oda güzel oluyor :icon_thumright: