kızlar hamilelikte balığı nekadar sıklıkta cevizi günde kaç tane yiyorsunuz ?

Başlatan izemsevi, 19 Şubat , 2011, 13:51:52

« önceki - sonraki »

izemsevi

canlar mrb ben şuan 4ay içindeyim süt hiç içemiyorum içtiğim zaman çıkartıyorum ama yoğurt en az günde bir kase yiyorum cevizide ilk aylarda çok yedim onuda bir süre yiyemedim şimdi tekrar yiyorum günde bir tane bir anda çok fazla yüklenip tiksinmek istemiyorum günlük mutlaka 1 yumurta yiyorum kaşar peynirini fazla yiyorum kalsiyum tahlili yaptırdım oda iyi çıktı balık bayadır yiyemiyorum ama benim gibi olanınız varmı acaba merak ettim ama sebzeleri özellikle pırasa ve ıspanagı çok tüketiyorum bakliyatıda öyle baya yiyorum

ceylin eslem

aslında bebek için yararlı şeyler yiyorsun.keşke şu tiksinme olayı olmasaydıda herşeyi yiyebilseydin.ben bu konuda çok şanslıyım allaha şükür hiçbirşeyden tiksinmedim .hergün 4 bardak süt içiyorum,haftada 1 gün mutlaka balık yiyorum,hergün ceviz,hurma,üzüm kurusu,badem yiyorum.(bunlar çok yararlıymış özellikle hurma doğumuda kolaylaştırıyormuş) yemek seçmem herşeyi yerim.etli yada kıymalı yada tavuklu yemekleri daha çok yapmaya çalışıyorum.

izemsevi

ceylincim tşk ederim yazıdığın ,için canım hurmayı bende yiyordum ama netten araştırdım ve tecrübeli hamile arkadaşlarlada konuştuğumuzda hurma evt hamilelikte faydalı ama doğumun son zamanlarına doğru yenmeliymiş doğumu kolaylaştırıyormuş öncesinde düşüğe ve erken doğuma sebep oluyormuş sen kaç haftalık hamişsin canım cinsiyeti ney

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

canim benim bildigim herseyden mutlaka yemelisin azda olsa  :k06: yiyemesende caninn sagolsin uzme kendini normal hayattaymis gibi davran bebek var diye illaki sunu yicem deme ne yesen bebege faydasi vardir ozaten gelismeye devam eder ona bakarsan afrikada kadinlar hicbisey yemiyo yinede doguruyolar hersekilde bebek gelisir takma kafana  ;D ben hamisken baligi sadece bikere yedim  ??? normaldede surekli tuketen biri degildim kizimada bir eksiklik olmadii ona simdi cok yediriyorum baligi  :k06: sadece sigara yok cay ve kahveyi azalt ve gunde ya yogurtla ya sutle ya peynirle kalsiyumunu al yeter  :k06: ha gunde bir kaynatilmis yumurta yersen catlaklarin az olur benim karnimda hic yok mesela  :k06: bacaklarim catladi o ayri tabi  :suclu: vesselam lafin kisasi hersey ye ama zorunlu olmadan istedigin icin ye  :icon_thumright:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

izemsevi

kardelencim zaten çay siğara ve kahve içmiyorum balığı ve sütü ben normalde bile hiç sevmezdim hatta annem beni sadece 40gün emzirmiş içmemişim yani ta bebişken sütü sevmemişim:) benimde kısmetse kızım olcak canım önümdeki 5ayın hayırlısıyla biranönce geçmesini ve bebişimi sağlıkla kucağıma lamyı istiyorum.

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

insallah alirsin canim  :amin: bende ilk hamisligimde senin gibi herseyi dusunur pinpirikli olurdum  :k06: ama bunda hic oyle degilim  :-\ gunde yogurt veya sut alimina bide folik asite dikkat ediyorum  :-\ okadar hamis oldugumu bile cogu zaman unutuyorum  ::)

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

asuman1981

CANIM BEN NORMALDE SÜTE BAYILIRIM AMA HAMİLELİKTE HİÇ İÇEMEDİM AMA DOKTORUN DEDİĞİ 1 BARDAK AYRAN 1 BARDAK SÜTÜ EŞİTTİR YANİ YOĞURT VE PEYNİR YİYİYORSAN SORUN YOK ..İNŞ SAĞLIKLA KUCAĞINA ALIRSIN

izemsevi

tşkler asumancım canım ayranın çok fazla faydası yokmuş ağırlık sudan oluştuğu için allah hepimiizn bebişini korusun sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

günde 4-5 tane yiyorum ben ceviz
tabi süt yada süt ürünlerinden biri
peynir ayran yoğur yada sütlü tatlı
incir  yiyorum
arasıra karnıbahar ve brokoli haşlıyorum
onlarda çok faydalı

hümeyra_t_e

bende günde en az 4 tane ceviz yiyorum hurma yiyorum süt içemiyorum ama yoğurt yiyorum haftanın 3-4 günü

Wunsch

Kızlar ben de bebeğin zihin gelişimi için balık yiyordum. BAlığı güvendiğimiz yerden almamıza rağmen
pazartesi günü balıktan zehirlendim. Neyseki bebişe bir şey olmadı. Doktorum da her zaman balık tüketmenin zor olduğunu
ama bebğin zihin gelişimi için de gerekli olduğunu söyledi. Zehirlenmeden balık vitamini alabilmem için
Balık yağı kapsülü yazdı. Şimdi onu alıyorum. Böylesi daha iyi oldu. Hem düzenli olarak vitamini almış oluyoruz.
Size de tavsiye ederim.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

fıstık

KAŞAR PEYNİRİ YERİNE KÜLTÜRLÜ BEYAZ PEYNİR YİYİN

DAHA ÇOK KALSİYUM ALIRSINIZ :icon_thumright:

HERGÜN MUTLAKA BİR KASE YOĞURT YİYİN VE 1 TANE YEŞİL ELMA

BEN KONSERVE TÜKETMİŞTİM TON BALIĞI ÇÜNKİ PİŞİREMİYORDUM

YUMURTANIZI İHMAL ETMEYİN DONDURMADA YİYİN YAZ KIŞ FARKETMEZ

ŞARKÜTERİ YEMEYİN ÇAY KAHVE İÇMEYİN ÇARPINTI YAPAR

ET BALIK TAVUK HERGÜN BİR ÖĞÜNÜNÜZDE OLSUN MUTLAKA

Wunsch

Alıntı yapılan: F/ST/K - 25 Şubat , 2011, 02:47:52
KAŞAR PEYNİRİ YERİNE KÜLTÜRLÜ BEYAZ PEYNİR YİYİN

DAHA ÇOK KALSİYUM ALIRSINIZ :icon_thumright:

HERGÜN MUTLAKA BİR KASE YOĞURT YİYİN VE 1 TANE YEŞİL ELMA

BEN KONSERVE TÜKETMİŞTİM TON BALIĞI ÇÜNKİ PİŞİREMİYORDUM

YUMURTANIZI İHMAL ETMEYİN DONDURMADA YİYİN YAZ KIŞ FARKETMEZ

ŞARKÜTERİ YEMEYİN ÇAY KAHVE İÇMEYİN ÇARPINTI YAPAR

ET BALIK TAVUK HERGÜN BİR ÖĞÜNÜNÜZDE OLSUN MUTLAKA

Canım konserve ton balıkları büyük balıklardan yapılıyormuş. Büyük balıklardaki bir maddenin de bebeğin gelişimi
açısından kötü olduğunu duymuştum. Sanırım zihin gelişimini olumsuz yönde etkiliyormuş. Bu madde cipsde de varmış.
Gene bir araştırabilirsin. ama illa balık yemek istersen küçük balıkları tercih et canım.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bende duydum dilekcim
bazı balık türleri sağlıklı değilmiş hamileler için
ama fıstık zaten doğum yaptı maşallah kocaman kızıı