29 Nisan , 2024, 12:19:26

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Suna Dumankaya'nın Diş Beyazlatıcı Tarifi

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 17 Şubat , 2011, 02:55:34

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

1çay kaşığı karbonat
-1çay kaşığı tarçın
-1çay kaşığı öğütülmüş ada çayı
Diş Beyazlatma Kürü Hazırlanışı ve uygulanışı: Öncelikle dişlerinizi birmacunla fırcalayın daha sonra karbonatı tarçını ve adaçayını karıştırın ve fırçanızı bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalayın. Birkaç fırçalamadan sonra farkı göreceksiniz.

ALINTIDIR

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 17 Şubat , 2011, 02:55:34
1çay kaşığı karbonat
-1çay kaşığı tarçın
Diş Beyazlatma Kürü Hazırlanışı ve uygulanışı: Öncelikle dişlerinizi birmacunla fırcalayın daha sonra karbonatı tarçını ve adaçayını karıştırın ve fırçanızı bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalayın. Birkaç fırçalamadan sonra farkı göreceksiniz.

ALINTIDIR

Yarın denemeye başlıyorum umarım etkili olur  :icon_thumright: Teşekkürler Sibelim paylaşımın için  :flowers:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

nilüfer elif

Aℓℓαн'ιм(¢.¢)ηє σℓυя нαуιяℓιѕιуℓα  ve de sağlıklı bir şekilde вαηα∂α ηαѕιρ єт. (AMİN)

βαlκιz

hmm ablam karbonatla fırçalardı
inci gibi dişleri var maşallah
bide ögütülmüş ada çayı nerden bulcaz yaa

aman en iyisi doktora gitmel bi kaç hafta sonra gitcem
o beyazlatsın :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

GÜLŞAH ADAÇAYI YOK MU ONLARI RONDODAN GEÇİR

YADA SALLAMA ÇAYDAKİLER ÖĞÜTÜLMÜŞ ONLARI KULLAN :icon_thumright:

βαlκιz

Alıntı yapılan: fıstık - 18 Şubat , 2011, 02:31:30

hm tamam doktora gidene kadar denim bari :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: fıstık - 18 Şubat , 2011, 02:31:30

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

derbeder

Alıntı yapılan: ցö২ժε & гü২ցձг - 17 Şubat , 2011, 02:57:52
Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 17 Şubat , 2011, 02:55:34
1çay kaşığı karbonat
-1çay kaşığı tarçın

ALINTIDIR

Yarın denemeye başlıyorum umarım etkili olur  :icon_thumright: Teşekkürler Sibelim paylaşımın için  :flowers:
ise yararsa bizede haber ver bacim. fazla beyaz disin zarari olmaz demisler  ;D
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Nezo

iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz da hanımlar. bu kür dişlerin minesini çizer yada boyarsa ilerde dentin ortaya çıkar. dentin rengi sarıdır. bence fırçalayın sadece yada hekime gidin detertraj- polisaj yaptırın o işlemler diş minesinden almaz diş üstündeki plağı alır. karbonatlı suyu biz sadece diş etleri şişip enflame oldugunda öneririz. yani mineleri fazla kullanıldığında çizebilir. benden söylemesi ;) ;)

Aytii

fazla kullanmayın kızlar tahriş eder diş etlerini ;)

derbeder

Alıntı yapılan: Nezo - 18 Şubat , 2011, 12:01:32
iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz da hanımlar. bu kür dişlerin minesini çizer yada boyarsa ilerde dentin ortaya çıkar. dentin rengi sarıdır. bence fırçalayın sadece yada hekime gidin detertraj- polisaj yaptırın o işlemler diş minesinden almaz diş üstündeki plağı alır. karbonatlı suyu biz sadece diş etleri şişip enflame oldugunda öneririz. yani mineleri fazla kullanıldığında çizebilir. benden söylemesi ;) ;)
karbonat kullanan bi tanidigim var, surekli kullaniyor ama gadin zaten zabah aksam sigara icen biri.
dis minesini onemsediginide sanmiyorum.

benim bildigim normal dis zaten bembeyaz olamazmis, asiri beyaz disi olanda bi anormallik olurmus. ya da sonradan lazerletmis olma ihtimali cok yuksekmis.

ben normaldede sigara icmedigim halde sigara icenler icin macunlar satiliyor, onlardan kullaniyorum. daha etkili oldugunu dusunuyorum. cok sukur dislerimin rengiyle pek bi sorun yok, ama genede insan daha fazlasini istiyor isteh..

Nezo

Alıntı yapılan: {narin} - 18 Şubat , 2011, 13:01:08
Alıntı yapılan: Nezo - 18 Şubat , 2011, 12:01:32
karbonat kullanan bi tanidigim var, surekli kullaniyor ama gadin zaten zabah aksam sigara icen biri.
dis minesini onemsediginide sanmiyorum.

benim bildigim normal dis zaten bembeyaz olamazmis, asiri beyaz disi olanda bi anormallik olurmus. ya da sonradan lazerletmis olma ihtimali cok yuksekmis.

ben normaldede sigara icmedigim halde sigara icenler icin macunlar satiliyor, onlardan kullaniyorum. daha etkili oldugunu dusunuyorum. cok sukur dislerimin rengiyle pek bi sorun yok, ama genede insan daha fazlasini istiyor isteh..

Evet canım bembeyaz olmaz. herkesin diş rengi farklıdır. karbonat çizer ev diş etlerini yıpratır fazlakullanıdığında. ayrıca anti tartar yada beyazlatıcı yazan diş macunlarını biz 15 günden fazla önermeyiz ama değişir tabi fikirler.

derbeder

benim macunda sanirim oyle birsey yazmiyor. daha cok nefesinin uzun sure ferah kalmasi icin diye biliyorum. hani sigara icenlerin nefesleri cok agir olacagi icin.

birde su beyazlatici ilaclar satiliyor ya, onlar tavsiye ediliyormu?

Nezo

Alıntı yapılan: {narin} - 18 Şubat , 2011, 13:07:52
benim macunda sanirim oyle birsey yazmiyor. daha cok nefesinin uzun sure ferah kalmasi icin diye biliyorum. hani sigara icenlerin nefesleri cok agir olacagi icin.

birde su beyazlatici ilaclar satiliyor ya, onlar tavsiye ediliyormu?

diş pastası adı altında satılan ilaçlar var. tavsiye etmiyoruz. sadece hekim gözetiminde yapılmalı diş beyazlatma. onlar çene çene satılıyor hekim tarafından uygulanıyor. ama türkiye ye girişi varmı satışta mı bilmiyorum. jel gibi muayenehane ortamında dişlere uygulanıp polimerizasyonu sağlanıyo. sadece fırçalayın yani bişi yapmayn. çok rahatsz olursanız polisaj yaptırın bi hekime