Firin Posetinde Tavuk Dolma

Başlatan derbeder, 05 Şubat , 2011, 13:06:19

« önceki - sonraki »

derbeder

Firin Posetinde Tavuk Dolma

Malzemeler:

*1 adet fırın poşeti

*1.5 Kg tavuk

*1 su bardağı pirinç

*2 yemek kaşığı kuş üzümü

*2 yemek kaşığı çam fıstığı

*3 adet soğan

*tarçın,kırmızı biber,karabiber

*dilediğiniz kadar tuz

Yapılışı:

Soğanlar yemeklik doğranıp sıvıyağda pembeleşinceye kadar kavrulur.Tam kavrulmadan çam fıstıklarını da ilave edip birlikte kavurun.

Yıkanmış ve suyu süzülmüş pirinçleri ilave ettikten sonra 3 -5 dakika kadar birlikte kavurmaya devam edin.Üzerine su ekleyin su miktarı pirinçlerin boyunu geçmeyecek kadar olacak.(yarı pişmiş pilav hazırlıyoruz,tamamen pişirirsek lapa olur.Su koymadan eklersek de çiğ olur).Suyu ilave ettikten sonra üzüm,baharatları, tuzu da ekleyin ve daha sonra suyunu çekmeye bırakın.Suyu çektiğinde biraz dinlendirin.

Tavuk iyice yıkandıktan sonra hazırladığımız pilavla içini dolduruyoruz.Açıkta kalan yerleri kürdanla kapatmaya çalışın.Bu işemden sonra fırın poşetine tavuk yerleştirilip ağzı kapatılır ve poşetin bir kaç yerinden kürdanla delik açın.200 dereceli fırında 2 saat kadar pişirmeye bırakın.

bunu yapmak istiyorum, ama dikkat edilmesi gereken ozel seyler var mi? kullandiginiz sos veya daha degisik sekilde yapanlar var mi?
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

hımmmm acıktım sanırım  :hungry:
hayatım aynen tarif doğru tavuğun dışını saçalı sosla sıvıyorum ben hmmm onun dışındada poşeti delmiyordum  :sad1:

derbeder

salcayi az sulandiriyorsundur herhalde, dimi? poset icindeki hava basinc yapip patlamasin diye deliyorlarmis. bunu bir kac kez duymustum, birde agzini cok iyi kapatacakmisiz.

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

evet hayatım çok az sulandırıp sürüyorsun
poşetin havasını iyice alıp ağzınıda kapıyorsun zaten bunun için kemeri var ağız için
ben hiç delmedim patlamadıda ama sen del istersen  :dontknow:

derbeder

sagol canim, ya bide internette sey okumustum. "sos surmuyorum karariyor, yanmis gibi duruyor pisince" yazmisti biri o yuzden sordum. gerci bu fotoda guzel durmus bence, yanik gibi durmamamis.

fıstık

POŞETTE TAVUĞUN HERTÜRLÜSÜNÜ YAPIYORUM AMA PİLAVLISINI HİÇ DENEMEDİM

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

hayır canım öle yanık gibi felan durmuyor gayet güzel abartma tabiki sosunu saçyı az sulandır içine az biraz kekik atıyorum ben damak tadına uyuyorsa az at sende kousu ağır gelebiliyor bazen

βαlκιz

tavuk yeni bitti bunu görünce canım çekti  :k06:
ben tavugun üzerine domates sürerim çokk güzel kızarır
salçalı sos dökmem üzerine
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥ღвüşяαღ♥

ayy dün yedim yine canım istedi :hungry:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bende magginin baharatlarıyla yapıyorum,içinden poşetide çıkıyo zaten
şimdi patateste koymaya başladım,oda süper pişiyo

derbeder

bende paket olanlardan aldim. icinden posetide cikiyor evet. millet icine neler dolduruyor neler :D patlican biber patates  ;D

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: TuRQuaZ - 07 Şubat , 2011, 16:00:12
bende paket olanlardan aldim. icinden posetide cikiyor evet. millet icine neler dolduruyor neler :D patlican biber patates  ;D

evet soğan
hepsi süper oluyoo

hüzünden_gelme

:hungry: :hungry: :hungry: :hungry: bunu yaptım benn harıka oluyorrr yaa ama uzun zaman oldu ramazanda yapmıstım :hungry:

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

BEN GENELDE PARÇALAR TAVUĞU ÖLE ATARIM İÇİNEDE PATATES

PATATESLERİ ORTADAN BÖLERİM ÇOK NEFİS PİŞİYOR

SOĞAN HİÇ DENEMEMİŞTİM BİRDAHAKİ SEFERE SOĞANDA DENİYCİM  :hungry:

FeHi

Alıntı yapılan: ****gültanesi**** - 07 Şubat , 2011, 15:58:33
bende magginin baharatlarıyla yapıyorum,içinden poşetide çıkıyo zaten
şimdi patateste koymaya başladım,oda süper pişiyo

Canım magginin soslarından memnunmusn tat olarak nasıl  ???