27 Nisan , 2024, 11:52:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

GENEL ANESTEZİ İLE SÜNNET

Başlatan mumkule, 18 Ocak , 2007, 14:50:14

« önceki - sonraki »

mumkule

Herkese merhaba,
6 aylık oğlumuzu sünnet ettirmek istiyoruz. Doktorlar genel anestezi ile yapabileceklerini söylüyorlar. Bebeklerini sünnet ettiren annelerin tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Sevgilerimle...

a.vural

merhaba canım
biz daha 10 gün önce sünnet ettirdik. bebeğim 10 aylık ama fıtık vardı kasığında acil ameliyata alındı bayramda.
doktor sünneti de tavsiye ederim dedi ve yaptırdık
ama benim bebeğim çok hareketli olduğu için sonrası zor oldu.
bez bağlama olayı filan. 10 günde iyileşti.
yaptıracaksan çok hareketlenmeden yaptır bence.
Acil birşey yoksa 6 yaşıdan sonrada yaptırabilirsin

mumkule

a.vural, çok geçmiş olsun. Bebeğinin iyileşmesine çok sevindim. Paylaşımın için çok teşekkür ederim.

ARZU_SARP

ben daha dogar dogmaz dusunuyordum.. ama kuvoze gırınce kısmet olmadı.. ama en kısa surede nıyetımız var.. benım  korkum genel anestezi.. acaba lokalle olmaz mı??? bırde bızım pıpımızın delıgınde sorun var.. asagı bakıyormus o yuzden sunnet yapılırken ufak bır operasyon gecırecek..  ne zamana kadar lokalle yapılıyor acaba??
Arzu 24.06.1973
Sarp 23.12.2006

mumkule

Arzucum bence vakit geçirmeden bir çocuk cerrahı ve ürolog ile görüşün. Bildiğim kadarıyla ilk 1 ay lokal anestezi uygulanabiliyormuş.

ÇİTLENBİK

bizde erkek olanlar kervanına girenlerdeniz.
15 aykıken yaptırdık.
bizimde problemliydi.sıksık iltihaplanıyordu..
lokal anesteziyle olu ve rahat geçti..
bez bağlarke problem yaşadık oda bebekte kalan korkudan tabi..
ama bebeğin ufakken olması bence daha iyi çünkü bezli olduğu için rahat hareket eyor..
zateen 1.5- 6 yaş arasıda kesinlikle tavsiye etmiyorlar.

mumkule

Merhaba,
Oğlum bugün sünnet oldu. Şu anda gayet iyi. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Sevgiler...  :hello:

melinda

ayça merhaba,
hayırlı olsun. oğlun erkek olmuş. ne güzel atlatmışsın bu zor olayı. 
bizde bu ay sünnet ettirmeyi düşündük.  fakat çocuk cerrahına danıştığımızda  genel anestezi ile yapılacağını bu nedenle 6 ayı doldurursa daha iyi olacağını söyledi. oğlum henüz 4 aylık. siz tam vaktinde yaptırmışsınız.
sünneti hakkındabiraz daha detaylı bilgi verirsen sevinirim. çünkü bu sünnet konusunda çok endişeliyim.

mumkule

Merhaba,
Aslında beni geren sünnet olayından ziyade genel anesteziydi. Fakat hem sünneti yapan çocuk cerrahı hem de danıştığımız tanıdık doktorlar bu konuda endişelenmemem gerektiği konusunda fikir beyan ettiler. Sonra anesteziyi uygulayacak doktor ile de görüştüm. O da rahatlatıcı bilgiler verdi. Ama yine de %100 rahat olamıyor tabi insan. Anestezi doktoru bebek anestezisinin hassas bir iş olduğunu bu konuda uzmanlaşmak gerektiğini söyledi. Bence sizler de anesteziyi uygulayacak doktoru iyi sorgulayın.
Erkin'i kucağımdan alıp tekrar bana getirmeleri 30 dakika kadar sürdü. İlk geldiğinde çok ama çok ağlıyordu. Bu ağlaması da 30 dakika kadar sürdü. Doktorumuz canının hiç yanmadığını anestezinin etkisiyle ağladığını söyledi. Tavan dönüyor ve sizleri eciş bücüş görüyor zaman içinde düzelecek dedi. Bence yabancı biryerde uyanmış olmanın etkisiyle de ağlıyordu. Hakikaten de öyle oldu. Yarım saat içinde tık diye sustu. İlk gece paranox fitil koydum ağrısı olmasın iyi uyusun diye. Pipisine sardıkları bandaj 3 günde düştü. Şimdi oraya doktorun verdiği merhemi sürüyorum.
Keyfi yerinde çok şükür. Yalnız bugün pipisi biraz şiş gibi geldi bana. Yarına kadar düzelmezse doktoru arayıp soracağım. Gelişmeleri aktarırım tekrar.

melinda

ayçacım verdiğin bilgiler için teşekkürler. pipideki bandaj çişini yaptığında ıslanmıyor mu?

mumkule

Melindacım,
Bandaj naylon gibi şeffaf. Ucu da açık. Dolayısıyla çişini yapınca ıslanmıyo  ;) Yalnız içme suyunu kaynatıp ılıtıyorsun, poposunu ve kaka bulaşmışsa pipisini bununla yıkıyorsun ilk 1 hafta.

a.vural

ayça geçmiş olsun
Benim oğlum da bayağı ağlamıştı  ameliyat sonrası, bizim doktor da anesteziden demişti.
Sünnet sonrası bizde bandaj yoktu  sargı vardı doktor  ertesi gün aldı, ozaman da çok ağladı :crybaby2:
Ayrıca krem filan da vermedi.ben isteğim halde. Orası kuru kalırsa daha çabuk iyi olur diye.
Kızarıklık bizde de  oldu geçer merak etme. Bizimki tam 10, günde normale dndü.

mumkule

Alıntı yapılan: a.vural - 29 Ocak , 2007, 22:54:14
ayça geçmiş olsun
Benim oğlum da bayağı ağlamıştı  ameliyat sonrası, bizim doktor da anesteziden demişti.
Sünnet sonrası bizde bandaj yoktu  sargı vardı doktor  ertesi gün aldı, ozaman da çok ağladı :crybaby2:
Ayrıca krem filan da vermedi.ben isteğim halde. Orası kuru kalırsa daha çabuk iyi olur diye.
Kızarıklık bizde de  oldu geçer merak etme. Bizimki tam 10, günde normale dndü.
Kızarıklık geçti evet Yalnız haff bir şişlik kaldı. Sanırım o da 1-2 gün içerisinde geçecek. Yalnız sizin doktorunuz kuru kalırsa daha çabuk iyileşir demiş, arkadaşımın doktoru ise ne kadar sık yıkarsanız o kadar çabuk iyileşir demiş. Bu doktorlar öldürecek bizi valla  :dontknow: Bana da hergün poposunu ve pipisini yıkamamı ama içme suyunu kaynatarak kullanmamı söyledi doktorumuz. Ben de öyle yaptım.

SEVİNÇ

Erkekliğe ilk adım atışınız hayırlı olsun.

mumkule