tüpden sonra sırada laparoskopi-histereskopi var...sonrası bebek inş

Başlatan xxcansuxx, 19 Ocak , 2011, 11:37:29

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

ARKADAŞLAR KAFAM KARIŞIK BANA YARDIMCI OLUN BENIM DURUMUMDA OLAN MUTLAKA VARDIR..
TÜPLERİM TIKALI DOKTOR DİREK TÜP BEBEK DEDİ EŞİMİN SPERM SAYISI SIRASIYLA 15 MİLYON,18 MİLYON VE 82 MİLYON OLDU. DOKTOR KESİN AÇILIR DİYEMEM GİRİNCE BELLİ OLUR DEDİ BEN SİZ NE DERSENİZ HOCAM DEDİM BENCE TÜP BEBEK DEDİ...BENDE TÜP BEBEK MERK.BAŞVURDUM 1.DENEMEM NEGATİF ŞİMDİ 2.YE BAŞLAMADAN OPERASYON MU OLSAM DEMEDEN DURAMIYORUM NE YAPSAM?? :icon_scratch:

suzannn

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Ocak , 2011, 11:37:29
ARKADAŞLAR KAFAM KARIŞIK BANA YARDIMCI OLUN BENIM DURUMUMDA OLAN MUTLAKA VARDIR..
TÜPLERİM TIKALI DOKTOR DİREK TÜP BEBEK DEDİ EŞİMİN SPERM SAYISI SIRASIYLA 15 MİLYON,18 MİLYON VE 82 MİLYON OLDU. DOKTOR KESİN AÇILIR DİYEMEM GİRİNCE BELLİ OLUR DEDİ BEN SİZ NE DERSENİZ HOCAM DEDİM BENCE TÜP BEBEK DEDİ...BENDE TÜP BEBEK MERK.BAŞVURDUM 1.DENEMEM NEGATİF ŞİMDİ 2.YE BAŞLAMADAN OPERASYON MU OLSAM DEMEDEN DURAMIYORUM NE YAPSAM?? :icon_scratch:
BENCE MALİYETİ TÜP BEBEK KADAR YÜKLÜYSE TÜP BEBEK YAPTIR

✿گสЯเ_ќĮż✿

CANSUCUM EĞERKİ EŞİNİN İLERİ HAREKETLİ SPERM SAYISINDA BİR SORUN YOKSA VE TEK SORUN SENİN TÜPLERİNSE BENCE AÇTIRMAYI BİR DENE
ÇOK DUYDUM BEN TÜPLERİ TIKALI OLUPTA LAPAROSKOPİ YAPILIP  CERRAHİ MÜDAHALE İLE AÇILANINI.İNŞALLAH SENİNDE AÇILIR.  :amin: DOKTORLARIN İŞİ GÜCÜ MADDİYATI AĞIR YÖNDE OLANI TERCİH ETMEK ZATEN  :violent1: :violent1: :violent1:  YİNEDE ARAŞTIR İSTERSEN :opucuk:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: suzannn - 19 Ocak , 2011, 12:02:11
BENCE MALİYETİ TÜP BEBEK KADAR YÜKLÜYSE TÜP BEBEK YAPTIR
BİLMİYORUM Kİ EŞİMDE TÜP BEBEĞE DEVAM DİYOR SONUÇTA GARANTİ VERMİYOLAR, DOĞAL YOLLA OLMASI İÇİN YİNE BEKLEYECEĞİZ,VAKİT KAYBI VS.ALLAHIM HERKESİN YARDIMCISI OLSUN .

xxcansuxx

Alıntı yapılan: S@rIkız ◡‿◡✿✿ - 19 Ocak , 2011, 12:09:02
CANSUCUM EĞERKİ EŞİNİN İLERİ HAREKETLİ SPERM SAYISINDA BİR SORUN YOKSA VE TEK SORUN SENİN TÜPLERİNSE BENCE AÇTIRMAYI BİR DENE
ÇOK DUYDUM BEN TÜPLERİ TIKALI OLUPTA LAPAROSKOPİ YAPILIP  CERRAHİ MÜDAHALE İLE AÇILANINI.İNŞALLAH SENİNDE AÇILIR.  :amin: DOKTORLARIN İŞİ GÜCÜ MADDİYATI AĞIR YÖNDE OLANI TERCİH ETMEK ZATEN  :violent1: :violent1: :violent1:  YİNEDE ARAŞTIR İSTERSEN :opucuk:

DOKTORUMLA BİR KONUŞSAM MI GÜVENİLİR BİR DOKTOR EŞİMİN CALILIĞINDA VE HAREKETİNDE BİR SORUN YOK ŞÜKÜR... ZATEN KLOMEN KULLANDI  6 AY SAYI İÇİN SONRA BIRAKTRDI DOKTOR. OLMAZSA TEKRAR TETKİK YAPTIRIR TEKRAR BAŞLAR.. EŞİM OPERASYONDAN KORKUYOR BENIM YIPRANACAĞIMDAN ENDİŞELİ.

✿گสЯเ_ќĮż✿

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Ocak , 2011, 12:16:05
Alıntı yapılan: S@rIkız ◡‿◡✿✿ - 19 Ocak , 2011, 12:09:02

DOKTORUMLA BİR KONUŞSAM MI GÜVENİLİR BİR DOKTOR EŞİMİN CALILIĞINDA VE HAREKETİNDE BİR SORUN YOK ŞÜKÜR... ZATEN KLOMEN KULLANDI  6 AY SAYI İÇİN SONRA BIRAKTRDI DOKTOR. OLMAZSA TEKRAR TETKİK YAPTIRIR TEKRAR BAŞLAR.. EŞİM OPERASYONDAN KORKUYOR BENIM YIPRANACAĞIMDAN ENDİŞELİ.
HMM ANLADIM CANSUCUM.DOKTORUNA GÜVENİYORSUN TEKRARDAN BİR KONUŞ BU DURUMU.EĞERKİ TÜPLERİN AÇILMAZ DERSEKİ ARTIK 2.Cİ DENEMEYİ YAPARSINIZ  :-\
İNŞALLAH GEREK KALMAZ 2.Cİ DENEMEYE KENDİLİĞİNDEN HAMİLE KALIRSIN :amin:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

elvan&busenur

cansucum sana gerçek bir olayımı anlatayım.biz 2010 temmuz ayında dra gittik eşimin sperm sayısı az diye dr bize aşılama yapalım dedi.ve benim tüplerimin ne durumda olduğunu öğrenmek için direk laparoskopi yaptı ve sonuçda tüplerimin kapalı olduğu amelkiyat sırasında açılmadığını söyledi.dr bu tür durumlarda ameliyatdan 3 ay sonra tüpleri açılan hastam var dedi bize. ama şu an ki tek seçeneğiniz tüp bebek dedi.inan hayatım karardı çünkü tüp bebek çok kolay değil.araştırdım kimisinin 2 yada 3.de tutuyormuş.ama eşim illa yaptıralım dedi.ve biz tüp bebeğe kalkıştık.eylülde bana transfer yapıldı ve sonuç negetif çıktı.resmen yıkıldım hayattan koptum çünkü aklın kalbin bunu kabul etmiyor.sonra ben eşimin desteğiyle yaşadıklarımı unutmaya çalıştım.aklımdan bebeği çıkarmaya çalıştım başka şeylere yönlenmeye başladım.12 kasımda adet olmam gerekiyordu ama olmadım.üstünden 3 gün geçti ve eczanededn test aldım çift çizgi çıkdı.inanamadım test yanlış dedim.ertesi günü hastaneye gidip kan testi yaptırdım 4 haftalık hamileydim.şu an 8+3 günlük hamileyim.bebeğimi gördüm ultrasonda hızla büyüyor.kalp atışlarını duydum.sana diyeceğim şu evet laparoskopinin kesin sonucu yok ama denemeye değer bence.bana ameliyatı yapan dr 3 ay içinde açılır demişti ve oldu.aslında drlar amelkiyatlar hepsi vesile bence herşeyin vakti zamanı var allahım yüce rabbim ne zaman ol diyorsa o zaman bebek oluyor.ki bana hangi dra gittiysem sadece3 tüp bebek dediler ama allahım yine yüceliğini büyüklüğünü gösterdi.şimdi dileğim sağ salim bebeğimi kucağıma almayı nasip etsin allahım diğer isteğimde bende yaşamış biri olarak yaşadıklarını allahım sana ve bizim gibi olan bebek isteyen herkese mucizeler göndersin arakadaşım.karar senin ben yaşadıklarımı anlatmak istedim sadece.allahım yardımcın yol gösterenin olsun rabbim ve bütün melekler seninle olsun.en kısa zamanda müjdeli haberlerini alman dileğiyle canım. :amin: :amin: :amin:

xxcansuxx

UMUT NE GÜZEL YAZMIŞSIN İNŞAALLAH BEBİŞİNİ SAĞ SALİM KUCAĞINA DA ALIRSIN AMA ÖYLE BİR HALDEYİMKİ NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM GERÇEKTEN ALLAH OL DEYİNCE OLUYOR AMA  BİZ NEREDEN BAŞLAYACAĞIMIZI BİLMİYORUZ.. EŞİMDE TÜP BEBEK DİYOR AMA BEN BUNU BİR ARAŞTIRACAĞIM BURADA ÖZEL HASTANELERE DE GÜVEN OLMUYOR. ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE YAPTIRSAM DİYORUM DOKTORUM DENEYELİM DERSE... BU ARADA ZOR BİR İŞLEM Mİ NE ZAMAN AYAĞA KALKTIN VE GÖBEKTEN Mİ GİRİYORLAR AÇILDIĞINI O ANDA BİLEBİLİYORLAR MI ÇOK OLDU SORUM AMA MERAK EDİYORUM

elvan&busenur

canım soruların önemli değil tabiki sor seni anlıyorum ben şu an.göbekten ve yanlardan yani 3 delik olarak giriyorlar.zaten en önemlisi göbekmiş.tüplere ordan ulaşıyorlarmış.girdiklerinde 3lü saç ayağı gibi kuvvetli su ile beraber açıcı ilaç verdiklerini hatta dozunun çok yüksek kullandığını söylemişti dr bana.sen genel anestezi alıyosun hiçbişey duymuyor hissetmiyosun zaten uyuyosun bana eşim dr ameliyattan çıktığında yarım saat sürdüğünü ama işte yoğun bakıma almışlar beni 2 saat de geldin odaya demişti.ayıldığımda sadce göbek deliğim çok acıyodu diğerleri acımadı o kadar.damardan antibiyotik yapıyolar.1 gece hastanede kaldı.ertesi günü çıktım hastaneden ve ben bu ameliyatı devlet hastanesinde oldum sigortam kapsamında.özelede gitsen aynı şeyi yapıcaklar sana.dikişlerimde 54 gün içinde alındı.hastaneden çıktıkdan sonra 2 gün banyo yapmak yaskdı bana dr öyle söylemişti.sana bişey söyleyeyişmmi aslında tüplerin bi bakılma yöntemide varmış rahim ultrasonografisi ama çok ağrılı olduğunu söylemişlerdi bana.bide rahim ultrasonunda açılmazsa laparaskopi yapıyolarmış ama bana drum direk ameliyat dedi ve ben rahim ultrasonundan haberdar değildi.tüp bebek için dra gittiğimde ameliyat raporumu gösterdim tüp bebeği yapan drda izmirde tüp bebek kliniğinin şefiydi.bana baktı dr nasıl yani sen rahim ultrasonu çekilmedenmi ameliyat oldun demişti.ben orda öğrenmiştim önce rahim ultrasonu çekiyolarmış onda da ilaç veriyolarmış tüplere eğer açılmazsa laparaskopi diyormuş drlar canım...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: umut83 - 19 Ocak , 2011, 13:00:56
canım soruların önemli değil tabiki sor seni anlıyorum ben şu an.göbekten ve yanlardan yani 3 delik olarak giriyorlar.zaten en önemlisi göbekmiş.tüplere ordan ulaşıyorlarmış.girdiklerinde 3lü saç ayağı gibi kuvvetli su ile beraber açıcı ilaç verdiklerini hatta dozunun çok yüksek kullandığını söylemişti dr bana.sen genel anestezi alıyosun hiçbişey duymuyor hissetmiyosun zaten uyuyosun bana eşim dr ameliyattan çıktığında yarım saat sürdüğünü ama işte yoğun bakıma almışlar beni 2 saat de geldin odaya demişti.ayıldığımda sadce göbek deliğim çok acıyodu diğerleri acımadı o kadar.damardan antibiyotik yapıyolar.1 gece hastanede kaldı.ertesi günü çıktım hastaneden ve ben bu ameliyatı devlet hastanesinde oldum sigortam kapsamında.özelede gitsen aynı şeyi yapıcaklar sana.dikişlerimde 54 gün içinde alındı.hastaneden çıktıkdan sonra 2 gün banyo yapmak yaskdı bana dr öyle söylemişti.sana bişey söyleyeyişmmi aslında tüplerin bi bakılma yöntemide varmış rahim ultrasonografisi ama çok ağrılı olduğunu söylemişlerdi bana.bide rahim ultrasonunda açılmazsa laparaskopi yapıyolarmış ama bana drum direk ameliyat dedi ve ben rahim ultrasonundan haberdar değildi.tüp bebek için dra gittiğimde ameliyat raporumu gösterdim tüp bebeği yapan drda izmirde tüp bebek kliniğinin şefiydi.bana baktı dr nasıl yani sen rahim ultrasonu çekilmedenmi ameliyat oldun demişti.ben orda öğrenmiştim önce rahim ultrasonu çekiyolarmış onda da ilaç veriyolarmış tüplere eğer açılmazsa laparaskopi diyormuş drlar canım...
UMUT BEN İŞTE İLK ÖNCE RAHİM FİLMİ ÇEKTİRDİM İLAÇ VERİYORLAR BAZI HASTALAR VARMIŞ O FİLİMDEN SONRA BİLE AÇILIYORMUŞ TÜPLER.AMA BENIM 1 TÜPÜM TAMAMEN KAPALI FİLMDE SİMSİYAH HİÇ İLAÇ GİTMEMİŞ DİĞERİ İSE ÇOK HAFİF İLAÇ İLERLEMİŞ AMA AZ İLERLEMİŞ SONUÇTA 2 TÜPÜM KAPALI DİYE ELİME RAPOR VERDİLER. İŞTE KAPALI AMELİYATLA GİRER BAKARIZ AÇILIR DİYEMEM DEDİ O DOKTOR VE TÜP BEBEK ÖNERDİ. ŞİMDİKİ TÜP BEBEK MERKEZİNDE DE TÜP BEBEK YAPTIRACAĞIZ DİYE GİTTİK ZATEN LAPAROSKOPİ OLAYINI DOKTORUMLA HİÇ GÖRÜŞMEDİM. HATTA ONDAN ÖNCE Bİ BAŞKA DOKTORDA RAHİM FİLMİNE BAKIP AZ BİR SIVI OLABİLİR ODA BAŞARI ŞANSINI AZALTIR TÜP BEBEKTE İLKİNİ YAPARIZ TUTMAZSA 2.DE TÜPLERİ ÇIKARIRIZ BAĞLANTISINI KESERİZ RAHİMLE DEDİ. ŞİMDİ BU DOKTORUMDA ONDAN BAHSEDERSE TÜPLERİN BAĞLANTISINI KESTİRMEK YERİNE LAPAROSKOPİ OLUP TÜPLERİ KURTARABİLİRSEK FALAN DİYORUM KENDİMCE. ŞİMDİ ADETİM İLK DENEME BAŞARISIZ TÜP BEBEKTE BEN 3.ADETİMDE TEDAVİYE BAŞLAYALIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM O ARADA BU LAPAROSKOPİYİ YAPTIRIP ÖYLE BEKLESEK BELKİ BENİMDE AÇILIR :) BİR ARKADAŞIM VAR ONUNDA TIKALIYMIŞ TÜPÜN BİRİ AMELİYATLA AÇILMIŞ ŞİMDİ 3 AYLIK HAMİLE SİZLER BANA UMUT OLDUNUZ... EN KISA ZAMNDA DOKTORLA BİR GÖRÜŞEYİM  :amin: :amin: HEM UZUN SÜRE HASTANEDE YATIRMIYORLARMIŞ İYİYMİŞ EVDE DİNLENİRİM...

KONYALI

cansucum bencede tup bebek yerıne tuplerı actır...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KONYALI - 19 Ocak , 2011, 17:52:59
cansucum bencede tup bebek yerıne tuplerı actır...
aslında akşama kadar çok kafa yordum bunun içinde hocayla konuşayım..., bir taraftanda böyle bir ihtimal olsaydı zaten söylerdi doktorum diyorum aman ben yeni yeni kendime mi geliyorum kendimimi kaybediyorum anlamadım. :-ooo

KONYALI

COK FAZLA KAFANA TAKMA AMAN....HERSEY OLACAĞINA VARIR AMA EĞER AMELIYAT OLMA GIBI BIR DURUMUN VARSA VE B SANSINI ARTTIRACAKSA BENCE DENEMELISIN..TABIKI ÖNCE DOKTORUNLA GORUS...

sibel28

tüp bebek yaptırmanda bir kere fayda var..tüp bebek öncesi akla gelmiyecek tahliller yapılıyor..kanın pıhtılaşma zamanından başlıyor ve akla gelmiyecek tüm tahliller...kimi bayanların tüpleri açık olup karnında yapışıklık oluyormuş bebek tutanamıyormuş..aneztesi ile bayıltıp Histeroskopi ile kamerayla rahim içine girip karın içine kadar görüntüleniyor...eğer yapışıklık varsa bunu temizliyorlar...hsg çekimi değil bu bu daha ayrıntılı çekim...

xxcansuxx

bugün hastaneye gittim ve şokkkkkkkk....... doktorum istifa etmişşş  :crybaby2: :crybaby2:
ben napacağımı bilemez durumda doktoruma ulaşma çabasındaydım neyseki öğleye doğru ulaştım telefonla bana başka bir doktoru önerdi ameliyat için... çok huzursuzum doktorum çok iyiydi ve kendisi girecekti histereskopi-laparoskopiye... yarın gidip yatış yaptıracağım o dediği doktora anestezici görecek kan tahlili vs için şimdiden yatış yapılmalıymış... ameliyat  pzt- salı olur sanırım şu an adetliyim zaten tamamen bitmesi gerekiyor... canım çok sıkkın hastanede ağlayıp durdum eşimde yanımda değildi... çalışıyordu ..inşaallah güzel geçer iyidir doktor sorun olmaz...