27 Nisan , 2024, 10:31:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Adet döneminde hamile kalınabilir mi?

Başlatan hüzünden_gelme, 18 Ocak , 2011, 10:48:47

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Adet kanamasına ilişkin  gerçek dışı uydurmalar; vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli  olduğu, vücuttan atılmazsa kişiyi zehirlediği,  pis olduğu, bu esnada  ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

Bunun yanıtı için adet kanamasının ne  olduğunu öğrenmiş olmak gerekmektedir. Adet kanaması kadın rahmi  içerisindeki bir dokunun kanayarak doökülmesidir. Bu doku hamilelik  sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için lazım şartları sağlayan  özel bir yapıdır. İşte bu doku hamilelik oluşmadığı her ay bir dahaki  yumurtlamaya tekrardan hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak  döker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adet kanamasına ilişkin gerçek dışı uydurmalar; vücuttaki kirli kan  atılması gibi, zehirli olduğu, vücuttan atılmazsa kişiyi zehirlediği,   pis olduğu, bu esnada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler  tamamen yanlıştır.

Adet  sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın yanıtı ise koşullara ve  kişilere, ve de kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında prezervatif  (kondom -  kılıf) ile seks yapılmasında ne kadın için nede erkek için tıbbi olarak  bir sakınca yoktur, ne kadın nede erkek bedensel bir zarar görmez. Şayet  prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma  şansı olabilir. Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında hamile  kalma olasılığıda mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekmektedir.

Cinsellik kişilerin bedensel ve de beyinsel özgürlüklerdir. Bu sebeple  kendisi için istediği bir şeyi şayet tıbben yasaklanmamışsa koşullarına,  inançlarına ve de ahlaki değerlerine göre yaşayıp yaşamayacağına,  yaşayıp yaşamak istemediğine veya yaşamaya kendisi karar verir. Tıbben  bir zararı prezervatif kullanmak kaydı ile yoktur, bu yuzden karar  vermek size kalmıştır.

Bir çok kadın  adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden  rahatsız olabileceklerini düşünürler, oysaki bazı rahatsız olan bunu  itici bulan erkekler olduğu gibi, bundan rahatsız olmayan, kadını  adet döneminde de arzulayan ve bu esnada cinsel ilişki kurmak isteyen,  cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte  mevcuttur.

Adet dönemi doğanın kadınlara verdiği üstün kabiliyet olan hamilelik ve  doğum olayının bir parçasıdır. Pis değil, doğal ve de gerekli bir  süreçtir. Adet sırasında seks bir çok insan tarafından yaşanmaktadır.  Kadın açısından baktığımız zamanda bayanların bir çoğunda adet  döneminde cinsel istek artışı görülür, kimileri bunu yaşarken, kimilerde  bunu baskılar. Bazı kadınlar adet döneminde cinsellik yaşamanın bu  dönemdeki gerilimlerini azalttığını veya yok ettiğini, bazıları ise  tıpkı zamanda adet sancılarını hafiflettiğini veya yok ettiğini  söylemektedir.

Alıntıdır!

ponçik

Müslümanlıkta adet döneminde ilişki yaşanması günahtır
ben bir kadın olarak böyle bir dönemde eşimle ilişkide bulunmamayı tercih ederim , zaten 5-6 gün  :dontknow: sabredebiliriz

Aytii

Alıntı yapılan: g10ca - 18 Ocak , 2011, 11:33:39
ben bir kadın olarak böyle bir dönemde eşimle ilişkide bulunmamayı tercih ederim , zaten 5-6 gün  :dontknow: sabredebiliriz

:icon_thumright:

derbeder

dinimizde birsey yasaksa zaten bilimsel bir aciklamasi vardir. adetken cok cabuk mikrop kapabilirsin, sebebi bu olsa gerek.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

birgül87

egerki müslümanım diyorsan  bu gibi şeylerle aklımızı karıştırmamamız gerekiyor rabbim yasakladı ise var bi hayır bırakında ayın 5 yada 7 gunu rahat etsin kadınlar zaten 7/24 çalışır vaziyetteyiz hem adet dönemi bi bayanın mikrop kapması için çok elverişli zamanı hemde hassas dönemi bu ne saçmalık böle ya kim yazmış bu makaleyi dininden imanından şüphe ederim valla ( ekleyene lafım yok  :opucuk: )

Uploaded with ImageShack.us

βαlκιz

şimdi anlamadım adet döneminde hamile kalınıyomu  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

bence igrenc bisey ve cok gunah  :igrenc: :igrenc: :igrenc:
ama ben cevremden cogu kadinin kocalarinin zoruyla bu donemlerinde zorla iliskiye girdiklerini duydum  :igrenc:
Allah boyle sapik kocalardan korusun  :-ooo :amin:
cok sukur kocisim 9 aylik hamilelik surecimde bile benim isteyip istemedigimi soruyordu Allah razi olsun  :love8:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

✿گสЯเ_ќĮż✿

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:  :igrenc: :igrenc: :igrenc:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

çok gunah  :igrenc: :igrenc: soyle bısey duymustum adetlıyken bırlıkte olanın çocugu sakat oluyormuş ne kadar dogru bılmıyorum ama gercek olan bırsey var dınımızce uygun degıl  :nono: :nono:

fıstık

19 Ocak , 2011, 02:18:09 #10 Son düzenlenme: 19 Ocak , 2011, 02:26:34 fıstık
Alıntı yapılan: birgül87 - 18 Ocak , 2011, 11:53:31
egerki müslümanım diyorsan  bu gibi şeylerle aklımızı karıştırmamamız gerekiyor rabbim yasakladı ise var bi hayır bırakında ayın 5 yada 7 gunu rahat etsin kadınlar zaten 7/24 çalışır vaziyetteyiz hem adet dönemi bi bayanın mikrop kapması için çok elverişli zamanı hemde hassas dönemi bu ne saçmalık böle ya kim yazmış bu makaleyi dininden imanından şüphe ederim valla ( ekleyene lafım yok  :opucuk: )

MAKALEYİ YAZAN MÜSLÜMAN OLMAK ZORUNDA DEĞİL TATLIM

YAPMAK İSTEYEN YAPAR BENİ HİİİİİİİİİİÇÇÇÇÇÇ İLGİLENDİRMEZ

O KADAR AĞRIYI ÇEKERKEN BİDE O İŞİ YAPIPTA YATAK YORGAN YIKAYAMAM KİMSE KUSURA BAKMASIN :k06:

Balböceği

:icon_thumright: :icon_thumright:

мiŁenα.

Dinimizce Günah o günlerde ilişkiye girersen kardeşinle girmişsin gibi günahı var derler. :icon_scratch:

Böle duymuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.. :dontknow:

Bilimsel olarakta açıklaması var..

Bencede okadarda nefsimize hakimsiz değiliz heralde ,günahsa yasaksa zararlıysa neden gireyim :k06:

Hoş oğlum doğdu doğalı diğer günlerde boş geçiyor emme :ehi:

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

Alıntı yapılan: இܓPẪЯiSS இܓ - 19 Ocak , 2011, 02:01:02
çok gunah  :igrenc: :igrenc: soyle bısey duymustum adetlıyken bırlıkte olanın çocugu sakat oluyormuş ne kadar dogru bılmıyorum ama gercek olan bırsey var dınımızce uygun degıl  :nono: :nono:
Evt bunu bende duymustum  :suclu:

βαlκιz

Alıntı yapılan: dil-figar - 20 Ocak , 2011, 20:05:16
Alıntı yapılan: இܓPẪЯiSS இܓ - 19 Ocak , 2011, 02:01:02
Evt bunu bende duymustum  :suclu:
adetliyken hamile kalınıyomuki
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: