27 Nisan , 2024, 16:10:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kendi Kendine Konuşmak Delilik İşareti Mi?

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 18 Ocak , 2011, 04:53:04

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Kendine konuşan kişilere pekçok kez rastlamışızdır. Genelde bu durum normal karşılanmaz ve bu kişilerin psikolojik sorunları olduğu düşünülür...

Aile çevremizde veya sokakta, otobüste kendi kendine konuşan kişilere pekçok kez rastlamışızdır. Genelde bu durum normal karşılanmaz ve bu kişilerin psikolojik sorunları olduğu düşünülür...
Ancak işin gerçeği pek de böyle değil. Kendi kendine konuşmak delilik olmadığı gibi, otokontrolü geliştiriyor, düşüncesizce yapılan hareketlerden kaçınmayı sağlıyor.
Kanada'da yapılan bir araştırmada, kendi kendine konuşan insanların akıl sağlığında sorun olmadığı ortaya çıktı. Profesör Michael Inzlicht'in yürüttüğü çalışmada, kendi kendine konuşmanın otokontrolü geliştirdiği ve düşüncesizce yapılan hareketlerden kaçınmayı sağladığı belirlendi.
Kendi kendine konuşmanın diyet yapanların iradesi ve karar mekanizmasını da kuvvetlendirdiğini belirten Inzlicht, insanların iç seslerine kulak vererek daha mantıklı seçimler yaptığını söyledi.

alıntı

βαlκιz

kaynanam çoook konuşurrr saatlerce falan motora baglar durmaz :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

KENDİ KENDİNE KONUŞMAK DEĞİLDE

SESLİ DÜŞÜNME DİYELİM BUNA :icon_thumright:

ARADA SIRADA BENDE YAPARIM ÇÜNKİ :k06:

__nil__

ben çok konuşurum kendi kendimle.bazen hatta dalıyorum yolda bile konuşuyorum,insanlar tuhaf tuhaf bakıyorlar :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: __nil__ - 18 Ocak , 2011, 11:58:06
ben çok konuşurum kendi kendimle.bazen hatta dalıyorum yolda bile konuşuyorum,insanlar tuhaf tuhaf bakıyorlar :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
bende bazen yolda aklıma bısey  gelır gulerım  :ehi: :ehi:

βαlκιz

Alıntı yapılan: இܓPẪЯiSS இܓ - 18 Ocak , 2011, 16:41:32
bende öyleyim gülerim  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ❤balkızzz❤ - 18 Ocak , 2011, 19:47:40
Alıntı yapılan: இܓPẪЯiSS இܓ - 18 Ocak , 2011, 16:41:32
bende öyleyim gülerim  :ehi:
:ehi: :ehi: IYI BARI YANLIZ DEGILMIŞIM KENDIMDEN SUPHE D UYMAYA BASLAMIŞTIM  :ehi: :ehi:

Balböceği

Benim annemde cok kendi kendine konusur..

Ama ben asla yalnizken kendi kendime konusamam  :dontknow:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bende konusurum valla  :k06: ama daha cok icimden konusurum  :laughing7: insan rahatliyo ya ben mesela kendi kendimi cok güzel teselli ederim  :ehi: :ehi:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: gulum22 - 20 Ocak , 2011, 23:32:31
bende konusurum valla  :k06: ama daha cok icimden konusurum  :laughing7: insan rahatliyo ya ben mesela kendi kendimi cok güzel teselli ederim  :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi:

Aytii

°o.O євяυ O.o°

ben içimdenn konuşurum ::)

dışından ananem fena konuşur gören 2 3 kişi muhabbet edio sanar :ehi:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

Angel

Alıntı yapılan: ♥ boncuk gözlüm ♥ - 16 Mart , 2011, 13:46:22
ben içimdenn konuşurum ::)

dışından ananem fena konuşur gören 2 3 kişi muhabbet edio sanar :ehi:

ilahi ebru  :toothy10:

°o.O євяυ O.o°