Oğlum et yemiyor

Başlatan @ssemra@, 17 Ocak , 2011, 17:28:39

« önceki - sonraki »

@ssemra@

Kızlar merhaba, 2 yaşına girecek bir oğlum var. Her zaman yemesi içmesi sorunlu oldu zaten, daha yeni yeni bizimle birlikte yemek yemeye başladı. Ama et yemiyor... Ne köfte, ne tavuk, yemeğim içinde de yemiyor, blendırdan geçirincede. Tauğun suyuyla çorba yapınca içiyor fakat et suyuyla yaparsam içmiyor. Ne yapsam yediremiyorum, balık da yemiyor buarada. Et, balık, tavuk bunları ağznına sürmüyor, bu sorunu yaşayan varmı??
Buarada iştahsız değil, kilosu da normal, ama sevmediği şeyi yemiyor.

SiRiNe

insallah duzelir

kilosu iyse ve gelisimi normalse et urunlerindeki aldigi b12 ve proteini diger besinlerden almasini sagla

yumurta, baklagiller, mercimek, yesil mercimek, b12 bulunan besinler yedir..

ek gidaya gectiginizde kacinci ayda et tattirdin

belkide sonraki yillarda eti seviektir belkide hic sevmeyebilir, et yiyemeyen ve cocuklugundan beri yemeyen cok yetiskin var

B12 içeren gıdalar : Karaciğer, böbrek, sığır eti, balık, süt, yumurta, peynir de B12 vitamini bulunur.

yumurta sut, peynir  yogurt yedir bol bol

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

benim kizda tavuk sevmiyor  :icon_scratch:
eti kiyma seklinde corbalara koyunca yedi  :k06: bence corbalarla ver yiyorsa  ;)
ben kizima bu yuzden bol bol yogurt ve sut veriyorum  :k06: onlari seviyor  :) tavugu sevmiyor bende en azindan suyunu iciriyorum  ;D sende oyle yap  ;)
balikta yamiyor bizim kiz agzinda CIGNEYIP GERI ATIYOR OLSUN AZDA OLSA ALMISTIR VITAMINI  ::)

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

asuman1981

CANIM YEMİYORSA ZORLAMA BENDE ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ YEMİYORMUŞUM İLK DEFA 20 YAŞINDA YEDİM ŞİMDİ HALA PEK YEMİYORUM SEVMİYORSA ZORLAMA ETİN YERİNİ TUTACAK YİYECEKLERE YÖNEL

DER!N

Kokusundan mı yemiyor acaba?
Bol otlu kıyması falan az olan bir köfte varya belki tadını kaybettirince ve de kokusunu yer.
Ama belki de hiç yemez arkadaşların söylediği gibi kardeşim ağzına sürmüyor mesela balık, tavuk, kırmızı et 20 yaşında.  ::)

esma...

AYNEN BENIM OGLUMU VE KIZIMI ANLATMISSIN .KIZIMDA YEMEZDI SIMDI HEPSINI YIYOR BIRAZ ZAMANA BIRAKMAK LAZIM DERIM .ZORLAMA SAKIN ALIŞIR

@ssemra@

Her şekilde denedim arkadaşlar ama yemiyor, çiğneyip tükürüyor en iyi ihtimalle.
Süt, yoğurt, çok seviyor, sabah beyaz peynir ve bolca krem peynir yiyior, bunları her gün tüketiyor ama mercimek ve nohut tarzı baklagilleride sevmiyor yaa sadece suyunu yiyiyor tanesinden verince tükürüyor, sizce yeterli olurmu?

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

benim kizimda pirinc ve mercimegi yemiyordu  ::)
bu aksam mercimek pirinc patates havuc biber sogan i bir tencerede hasladim azcik tuzla blenderle ezdim masallah hepsini yedi bitirdi  :hello2: :nazar:
tavsiye ederim dene  :icon_thumright:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

βαlκιz

senin oğlan vejeteryan demek :k06: yese çok iyi olur ama yemiyosa ne yapılabilirki
bilmiyorum :dontknow: inşallah alışır yemeye
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

doğrudur belki bi zaman sonra yer inşallah
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: