DIŞ GEBELİK GEÇİREN VAR MI BENİM GİBİ? ÇOK ÜZGÜNÜM...

Başlatan yıldızz, 16 Ocak , 2011, 14:22:39

« önceki - sonraki »

yıldızz

çok teşekkür ederim arkadaşlar, Allah düşmanıma yaşatmasın. ben hamile olduğumu öğrendim ama doktorum geç döllenmeden dolayı keseyi göremiyoruz dedi oysaki dış gebelikmiş 2 gün sonra kanamayla gittim bana acil ameliyata alıcaz dedi ve sağ tüpümle beraber aldı. bilmem banada düşük iğnesi yapılsa tüpüm kurtulurmuydu? ama iç kanama başlamış dedi doktor. hakkımızda hayırlısı.
Sizin tekrar bebek oldumu? umarım benim de tekrar olur tek tüpe kaldım çünkü. bana da 3 ay korun dedi doktorum.

suzannn

canım ben dıs gebelıkten sonra 2 kez hamıle kaldım ama onlarda dustu ıc kanaman basladıgına gore tupunde yırtılmıs amelıyat dogru olan ama daha once teshıs edılseydı ılacla dusuruyorlar

tuba_hkn

Alıntı yapılan: yıldızz - 17 Ocak , 2011, 19:55:43
çok teşekkür ederim arkadaşlar, Allah düşmanıma yaşatmasın. ben hamile olduğumu öğrendim ama doktorum geç döllenmeden dolayı keseyi göremiyoruz dedi oysaki dış gebelikmiş 2 gün sonra kanamayla gittim bana acil ameliyata alıcaz dedi ve sağ tüpümle beraber aldı. bilmem banada düşük iğnesi yapılsa tüpüm kurtulurmuydu? ama iç kanama başlamış dedi doktor. hakkımızda hayırlısı.
Sizin tekrar bebek oldumu? umarım benim de tekrar olur tek tüpe kaldım çünkü. bana da 3 ay korun dedi doktorum.

canım ben de iç kanama geçirdim arkadaşin da dediği gibi tüpü patlatmış  sol tupum alındı..ama benim 8 hafta olmustu.muhtemelen senın kı de buyuktu kı tupu patlatmıs

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

yıldızz

peki sen bidaha hamile kalabildinmi tuba.cım,  ben okadar taktımki kafaya bide ilk gebeliğimdi. 5 hafta 2 günlük dedi doktor.
Allahım hayırlısını nasip etsin hepimize şimdi tek tüpüm kaldı diye korkuyorum enfeksiyon falan kapar da tıkanır falan diye, olmadı tüp bebek yapıcam..

SeliN59

canım senin dış gebeliğinde beta değerin kaça kadar yükselmişti benim değer 600 ü geçmedi iğneyle düşürüldü

yıldızz

ben 1 kere kan testi verdim 771 çıkmıştı. ertesi gün doktora gittim doktor geç yumurtlamışsın oyüzden keseyi göremiyoruz dedi bidahada kan tahlili vermedim. 2 gün sonra kanamam başladı doktorum dediki düşük yapıyosun hemen progestan iç dedi. zaten dış gebeliğin teşhisi çok zormuş. ben duramadım evde gittim doktora. doktor belki 15 dakka alttan ultrasonla baktı. çok zor anladı elle muayene etti hemen dedi ameliyata alıcam dedi. zaten ameliyatta da bakmışki iç kanamam başlamış. tüpü patlatmış.

SeliN59

kan teşhisiyle anlıyorlar canım ben  hemen hemen 10 gün her gün kan verdim normal bi gebelikte beta  değerlerin 2 ye katlaması gerekirken dış gebelikte çok yavaş ilerliyo olsun üzülme tek tüp duruyor madem gene olur

yıldızz

öyleymiş canım ama dediği gibi doktorum normal bi gebelik gibi görünüyo geç yumurtlamışsındır dedi ama yine de bikaç gün sonraya gün vermişti tekrar gel bakalım diye ama gitmeme gerek kalmadan hemen kanamam ve ağrım başladı.

suzannn

Alıntı yapılan: yıldızz - 19 Ocak , 2011, 20:15:49
öyleymiş canım ama dediği gibi doktorum normal bi gebelik gibi görünüyo geç yumurtlamışsındır dedi ama yine de bikaç gün sonraya gün vermişti tekrar gel bakalım diye ama gitmeme gerek kalmadan hemen kanamam ve ağrım başladı.
ÇOK SİNSİ Bİ HASTALIK ALLAH KORUSUN BİR DAHA BAŞIMIZA GELMESİN

Ya-semin

çok geçmiş olsun, Rabbim bir daha yaşatmasın... inşallah bundan sonra sağlıklı bir gebelik geçirirsin ve bebeğine kavuşursun  :amin: şuan ben de hamileyim ve kan değerlerim düşük ve düzensiz ilerliyor. doktorum dışgebelik veya düşük ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi  :crybaby2: pazartesi randevum var ama salı günü  farklı bir doktora gideceğim, ancak salı gününe randevu alabildik çok yoğun..  çok korkuyorum doktora gidene kadar olumsuz bir şey olursa diye. Allahım kimseye bu tür acılar yaşatmasın, çok zor...
Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline dönürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Mevlana

yıldızz

canım inşallah sağlıkla kavuşursun bebeğine umarım salıya kadar hiç bişeycik olmassss...... :amin: