Evin Tek Oğluyla Evlilik

Başlatan hüzünden_gelme, 28 Aralık , 2010, 14:14:18

« önceki - sonraki »

--elif--

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 13 Temmuz , 2012, 01:00:31
canım valla eğer çok anneciyse sakın annesiyle kötü geçinme derim.

bence bi erkek anneci olsun olmasın onunla geçinmenin en kolay 3 yolu var:

1- erkeğin kalbine giden yol midesidir,evcimen olucaksın, yemeğin olucak evde. mesela ona özel pasta süprizlerine bayılırlar.

2- dişi olucaksın  :laughing7:

3- bi de annesiyle iyi geçineceksin.

:icon_thumright:  :icon_thumright:   

hüzünden_gelme

ya bunlarıda yaptıgımda düzelmezse gene aynı seyı yaparsa  :honk: annemin dedikleri çıkıyor galıba  :( henüz daha baslamadık evlılık hazırlıklarına sımdıden böle oluyorsaaa off off çok taktım kafama yaa  ::) ::)

_nilgun_

Bence evin tek oğlu olmakla falan alakası yok. Kayınvalide problemli bir kişilikse eğer 10 tane oğlu olsada aynı şeyi yapar. Benim eşim de evin tek oğlu, ama kayınvalidem annem gibidir. Onlar da hep beni tutarlar.

Anneler şunu anlamalı, her çocuk kıymetli, kız erkek tek yada fazla farketmez. Gelinler de bencil olmamalı. O anne doğurmuş büyütmüş bu günlere getirmiş. O yüzden biraz anlayış.

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 23 Temmuz , 2012, 12:33:56
Bence evin tek oğlu olmakla falan alakası yok. Kayınvalide problemli bir kişilikse eğer 10 tane oğlu olsada aynı şeyi yapar. Benim eşim de evin tek oğlu, ama kayınvalidem annem gibidir. Onlar da hep beni tutarlar.

Anneler şunu anlamalı, her çocuk kıymetli, kız erkek tek yada fazla farketmez. Gelinler de bencil olmamalı. O anne doğurmuş büyütmüş bu günlere getirmiş. O yüzden biraz anlayış.

her insan bir olmuyor işte rabbim dedıgın gibi hep böle evlılıkler nasıp etsın bizlerede  :amin: ama benım babamda evın tek oğlu annem çok çektıgını söyler mesele o yuzden vermek istemez evın tek oğlu bırıne bızı ama sanırım vermek zorunda kalıcak  :k06:

Sır_Çiçegi

bacım daha önceki yazıları okumadım ama ben ewin ortanca oglu ile ewliyim kaynana aşırı kıskanıyo bide tek oglanı düşünemiom
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

hüzünden_gelme

:-\ :-\ :-\

allah yardımcın olsun canım seko da çok anneci ailesine düşkün ailesı de duskundur halıyle oğluna .. sımdıden çok gerıyor bu konu benı ::) ileride ne oluruz bılmıyorumm ::)

Sır_Çiçegi

he benim bi avantajım wardı eşim anneci aileci deil benim için herkesi üzer bu huyu bazen iyi bazen kötü ama anneci aileci olmasından iyidir :)
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

muhribe

hem kadın hem erkek artık bir yuva kurduklarını ve eşlerinin yeni aileleri olduğunu bilecek.

böyle olursa her şey kolay. aksi halde sorunlar aşılması güç olur

_nilgun_

Alıntı yapılan: Pεrι мαѕαlı - 23 Temmuz , 2012, 12:36:41
Alıntı yapılan: _nilgun_ - 23 Temmuz , 2012, 12:33:56

her insan bir olmuyor işte rabbim dedıgın gibi hep böle evlılıkler nasıp etsın bizlerede  :amin: ama benım babamda evın tek oğlu annem çok çektıgını söyler mesele o yuzden vermek istemez evın tek oğlu bırıne bızı ama sanırım vermek zorunda kalıcak  :k06:

Canım evin tek oğlu diye ön yargıyla yaklaşmayın bence. Bu karakter meselesi. Eminim babanın başka erkek kardeşi olsaydı da babaannen aynı şeyleri yapardı. O yüzden allah iyi insanlarla karşılaştırsın.