27 Nisan , 2024, 11:45:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

» Ŧıѕıʟтı « 'nin Yemek Günlüğü :)

Başlatan hüzünden_gelme, 28 Aralık , 2010, 01:08:32

« önceki - sonraki »

KONYALI

evet kızlar etli ekmek ve mevlanası vardır konyanın..1 metre uzunlugunda getırırler masaya...onu yemenın özelliğide oymuş...ama cok lezzetlıdır...
ben konyalı değilim ama ablam 12 sene konyada oturdu ve ben etlı ekmegınde mavlananında tadını baktım konyada

hüzünden_gelme

sabah yaptıgım kolay tava böregım :hungry: :hungry:

2 adet yufka
1 çay bardağı süt
1/2 çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı lor
tavayı yağlamak için margarin

1 yufka kenarları dısarıda kalacak sekılde teflon tavaya serilir.ıkıncı yufka el kadar parçalara ayrılır parçaların yarısı tavaya koyulur ve arasına süt ve yağ çırpılıp kat kat dökülür.üzerine lor serpilir ve parçaların diğer yarısı serpiştirilir.tavanın kenarında kalan butun yufkanın kenarları uzerıne bohça şeklinde kapatılır.kısık ateşte alt üst ederek kontrollü şekilde pişirilir.afiyet olsun..

DİLVİN

bende çokk yaparım bu gözlemeyı

çokk lezzetli oluyor
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

dilengisk

kızlar bende cok sık yaparım gozleme tek yufkayla arasına bol kasar rendeleyip sut de dokerim snra kapatırım ve tadından yenmez. sutle mutlaka deneyin derim ben

Balböceği

Alıntı yapılan: `»HicЯet GeLini«´ - 26 Ocak , 2011, 21:21:21
sabah yaptıgım kolay tava böregım :hungry: :hungry:

2 adet yufka
1 çay bardağı süt
1/2 çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı lor
tavayı yağlamak için margarin

1 yufka kenarları dısarıda kalacak sekılde teflon tavaya serilir.ıkıncı yufka el kadar parçalara ayrılır parçaların yarısı tavaya koyulur ve arasına süt ve yağ çırpılıp kat kat dökülür.üzerine lor serpilir ve parçaların diğer yarısı serpiştirilir.tavanın kenarında kalan butun yufkanın kenarları uzerıne bohça şeklinde kapatılır.kısık ateşte alt üst ederek kontrollü şekilde pişirilir.afiyet olsun..

Hakkaten super oluyor bende yapiyorum bunu  :occasion14:

derbeder

Alıntı yapılan: chilek - 27 Ocak , 2011, 08:33:31
kızlar bende cok sık yaparım gozleme tek yufkayla arasına bol kasar rendeleyip sut de dokerim snra kapatırım ve tadından yenmez. sutle mutlaka deneyin derim ben
ben sut ve yumurta karisimi suruyorum arasina.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

hüzünden_gelme

ben bazen domates rendelıyorum zeytın eklıyorum,süt te koyuyorum gerçekten çok leziz oluyor
öylede yapıyorumm  :hungry: :hungry: :hungry:

5 dk lık işimi alıyor

hüzünden_gelme

Halleylı pastam :hungry: :hungry:

10LU PAKET HALLEYİ ALIYOSUNUZ.....KÜÇÜK KÜÇÜK PARCALAR HALİNE GTİRİYOSUNUZZ.BORCAMA KOYABİLİRSİNİZ,2PAKET KREM ŞANTİ HAZIRLAYIP HALLEYLE BUNU İYİCE KARIŞTIRIYOSUNUZ.DÜZGÜN Bİ HALE GETIRİP ÜZERİNE 1PAKET ÇİKOLATA SOSU HAZIRLAYIP DÖKÜYOSUNUZ.....1GECE BUZDOLABINDA BEKLETİRSENİZ DAHA GÜZEL OLUR...AFİYET OLSUN  :hungry:

βαlκιz

hm çok güzel oluyo ben çok yapardım ama çilek mevsiminde
çilek dogrardım küçük küçük katardım içine üzerine kremşanti
en üste yine çilek  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
halley var uyaparım belki
mandalina koyarım bu sefer :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

hüzünden_gelme

bende meyveli hiç denemedım öyle tadı güzel oluyor mu meyvelerı doğruyupta koyuyorsun dıme

βαlκιz

ben birtek çilekle denedim harika oluyo
birazdan yapıcam
bu sefer nar katıcam :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

hüzünden_gelme

:hungry: :hungry: :hungry: :hungry: merak ettım bak sımdı yapınca ekle resmını

βαlκιz

aynı oluyo işte tarif ama nar koyuyorsun içine ve en üste
yada başka bi meyve
tamam eklerim :laughing7:

hüzünden_gelme

hımm süslemesi için koyuyorsun anladım

beklıyorum :hieyt:

βαlκιz

bide borcama degilde kare kaplara koyuyorum
aızm bi tuhaf oldu canım çekti ama çilekli olcak :ehi: :hungry: :hungry:
aş eriyorum :ehi: :ehi: