KISSSLARRRR GEBE KALMADAN ÖNCE ADET TARİHLERİ GECİKİRMİ????

Başlatan NESLİİİ, 24 Aralık , 2010, 12:58:13

« önceki - sonraki »

Aytii

Alıntı yapılan: kasrıcinan - 24 Aralık , 2010, 14:42:12
canım bende hamile kalacağım zaman 3 4 ay adetim gecikmeli geldi ve dedilerki yakında kalırsın hamile çoçuk aranıyor diye.yani hamile kalınacağı zaman adette gecikme yada önce gelme olurmus benim bi ablamında 1 hafta önce gelmeye baslamıs hamile kalmıs arkasından da benim öyle oldu çok düzenli idi mesela.

peki sen o 3 4 ayda (geciken tarihlerde) hamileliği kafanda planlıyomuydun? yada bi düşüncen varmıydı veyahutta çevrende konusu geçiyormuydu?

KasrıCinan

Alıntı yapılan: __nil__ - 24 Aralık , 2010, 13:14:51
canımbelkide bu durumkişiden kişiye değişiyor...bende duydum böyle bişi benimde geçen ay adetim kısa sürdü dediler ki hamileliğe hazırlanıor vücut ondan sonra da bu ay 10 gün gecikti bu da hazırlık göstergesiyse eğer benimki bi bitiremedi hazırlıkları demekki :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
canım benim bi 4 ay gecikmeli geldi bence doğru gecikince hemen o ay oluyo değil uzun süre olunca iyi anlasılıyor

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: Aytii - 24 Aralık , 2010, 14:44:13
Alıntı yapılan: kasrıcinan - 24 Aralık , 2010, 14:42:12
canım bende hamile kalacağım zaman 3 4 ay adetim gecikmeli geldi ve dedilerki yakında kalırsın hamile çoçuk aranıyor diye.yani hamile kalınacağı zaman adette gecikme yada önce gelme olurmus benim bi ablamında 1 hafta önce gelmeye baslamıs hamile kalmıs arkasından da benim öyle oldu çok düzenli idi mesela.

peki sen o 3 4 ayda (geciken tarihlerde) hamileliği kafanda planlıyomuydun? yada bi düşüncen varmıydı veyahutta çevrende konusu geçiyormuydu?
canım düsünüyrdum tabi ama 6 ay bekledim ilk ay hemn olur sanıyordum ilk ayy yaptığım stres çok tu ama ona rağmen 2 ay düzenli geldi sonrasında değismeye basladı kimi zaman hiiç beklemiyordum hatta olmayacağını biliyordum o kadar rahattım 2 gün gecikmeli gelmisti.bilmiyorum ya benim kayınvalidemin de öyle olmus biz o kadar takmazdık kızım ama gecikmeli gelirdi hep dedi.sonrasındada gebelik.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

derbeder

Alıntı yapılan: Aytii - 24 Aralık , 2010, 14:39:19
Alıntı yapılan: cimcime16 - 24 Aralık , 2010, 14:11:50

bir cok kadinda ayni sey oluyorsa tibbin buna illaki bir aciklamasi vardir. yumurta ve spermin tanismalari olarakta nitelendiriyorlar bunu. her kadinin ayni sekilde hamile kalamadigi gibi, her kadinin hamile kalma suresi ve durumuda farklidir. ayrica vucudun beyin tarafindan yonetildigi kismen dogrudur. yani hamile kalinmak istendigi icin bir cok sekilde vucudumuz bundan etkileniyordur. lakin hamile kalmayi hic bir sekilde dusunmeyip yinede bu durumla karsilasip sonrasinda hamile kalanlar var. demekki gecikmeler sadece psikolojiyle ve beynimizle alakali degil.

dedigim gibi herkes ayni kolaylikta hamile kalamiyor..kimisi ayaklarini saatlerde diker yatar hamile kalamaz, kimiside hamile kalmak istemedigi icin esi disari bosalir..tam o sirada azicik rahim kenarina bulastigi icin hamile kalir. her kadin, her bünye farklidir!

peki burada diyorsunki kimi kadın adet gecikmesi yaşar hamile kalmak istemesede fakat benim dediğim hamile kalmak isteyenler stres ve sıkıntıdan gecikme yaşarlar ama sanmıyorumki vücudun belirli bir döneminde hamileliğe hazırlanması söz konusu olsun tamamen psikolojik gelişiyor herşey  :wave:
bu konuyu acan arkadasin sordugu sorudaki gibi...bazi kadinlar cocuk istemedigi halde hamile kalmadan bir kac ay once gecikmeler yasiyor ve sonra bir kac icinde hamile kaliyor. yani bu durumda gecikmesi neye baglanabilir? stres soz konusu degil.
ayni durum cocuk isteyen birindede oluyor, ama bu strese baglaniyor..oyle mi?

stresin gecikme yapabilecegini biliyoruz, ama bu sekilde net bir sey soylenilemez bence.

ayrica bir cok doktor ayni seyi soyluyorsa, sende bunun aksini iddia ediyorsan..ya sende olmadigi icin bu sekilde inanmak istiyorsun...ya da doktorlardan daha bilgilisin arkadasim..
:tongue3:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Aytii

Alıntı yapılan: cimcime16 - 24 Aralık , 2010, 14:50:53
Alıntı yapılan: Aytii - 24 Aralık , 2010, 14:39:19
Alıntı yapılan: cimcime16 - 24 Aralık , 2010, 14:11:50

bir cok kadinda ayni sey oluyorsa tibbin buna illaki bir aciklamasi vardir. yumurta ve spermin tanismalari olarakta nitelendiriyorlar bunu. her kadinin ayni sekilde hamile kalamadigi gibi, her kadinin hamile kalma suresi ve durumuda farklidir. ayrica vucudun beyin tarafindan yonetildigi kismen dogrudur. yani hamile kalinmak istendigi icin bir cok sekilde vucudumuz bundan etkileniyordur. lakin hamile kalmayi hic bir sekilde dusunmeyip yinede bu durumla karsilasip sonrasinda hamile kalanlar var. demekki gecikmeler sadece psikolojiyle ve beynimizle alakali degil.

dedigim gibi herkes ayni kolaylikta hamile kalamiyor..kimisi ayaklarini saatlerde diker yatar hamile kalamaz, kimiside hamile kalmak istemedigi icin esi disari bosalir..tam o sirada azicik rahim kenarina bulastigi icin hamile kalir. her kadin, her bünye farklidir!

peki burada diyorsunki kimi kadın adet gecikmesi yaşar hamile kalmak istemesede fakat benim dediğim hamile kalmak isteyenler stres ve sıkıntıdan gecikme yaşarlar ama sanmıyorumki vücudun belirli bir döneminde hamileliğe hazırlanması söz konusu olsun tamamen psikolojik gelişiyor herşey  :wave:
bu konuyu acan arkadasin sordugu sorudaki gibi...bazi kadinlar cocuk istemedigi halde hamile kalmadan bir kac ay once gecikmeler yasiyor ve sonra bir kac icinde hamile kaliyor. yani bu durumda gecikmesi neye baglanabilir? stres soz konusu degil.
ayni durum cocuk isteyen birindede oluyor, ama bu strese baglaniyor..oyle mi?

stresin gecikme yapabilecegini biliyoruz, ama bu sekilde net bir sey soylenilemez bence.

ayrica bir cok doktor ayni seyi soyluyorsa, sende bunun aksini iddia ediyorsan..ya sende olmadigi icin bu sekilde inanmak istiyorsun...ya da doktorlardan daha bilgilisin arkadasim..
:tongue3:

benim burda sana tek söylemem gereken şey sanırım: herkesin bilgisi kendine  :)

derbeder

isteyen istedigini soyleyebilir tabiiki, diger arkadaslarda zaten benim soylediklerime benzer seyler soylemisler.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

shekersheyler

benim bir önceki ay 5 gün, ondan önceki iki ay da 2şer gün gecikmişti. Hatta gebe kalınca doktorum da sordu önceki aylarda gecikmen oldu mu diye, gebelikten önce normalmiş :cildir:

Aytii

ya bende diyodum okadar çocuk istedim regl gecikmelerim oluyodu kendimi hamile sanıyodum hamile kalamıyodum ama hiç ummadığım anda kaldım demekki ummadığım anda hazırlanmış vücudum... ilginç :)

HASRET!M S@N@

benmde gecen ay gecikti o zaman belki bu ay olur dermişim ama nerdeeeeeeeeeeee