Bekarken Hamile Kalsaydınız??

Başlatan hüzünden_gelme, 14 Aralık , 2010, 17:39:47

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 14 Aralık , 2010, 17:47:05
Hmm evlenmeden önce böyle bir sey yapmazdim. :nono:

olsaydi ne yapardim bilemiyorum  :dontknow: cocugun babasi evlenmek istemeseydi cocugu aldirir o kisiyide siler

bir daha böyle bir hatada bulunmazdim herhalde

ay dusunmesi bile cok fena, Allah korusun cocuklarimizi  :amin:

:icon_thumright:

:amin: :amin: :amin:

__nil__

evlenmeden önce böyle bir sey yapmazdim.

olsaydi ne yapardim ????cocugun babasi evlenmek istemeseydi cocugu aldirir o kisiyide silerdim...

Aytii

Alıntı yapılan: AyŞe_✿ - 14 Aralık , 2010, 18:06:43
benimde çok yakın arkadaşımın başına geldi oğlu doğdu şuan 1 aylık..

kızın babası kabul etti soyadını verdi beraber olduğu adam evlendi kabul etmiyor çocuğu..

Hiç hoş birşey değil rabbim kimsenin başına vermesin..

Evlenmeden önce bu tarz şeyelre karşı biriyim..

He oldu ki oldu kesinliklede aldıramazdım..doğurur birşekilde bakardım.

:'(

bence Rabbim kimsenin başına bunu vermez herşeyide Rabbime yüklemeyelim  :icon_thumright: akıl vermiş bizlere ne için? kullanmamız için... buda kişiden kişiye değişebiliyor işte ben bu duruma tamamen karşı olan bir insanım ama tabikide herkes benim gibi düşünmek zorunda değildir :) çoluk çocuklarımız olacak inşallah ilerde ama ben herzaman Allahım sen Hayırlı evlatlar nasip et diyorum sadece çünkü insanları tanımak elimizde olmuyo neyazıkki  ;)

) SaMiRa (

katılıyorum aytii
herkesin irade gücü var aklı var fikri var
ben kızıyorum öyle yapanlara ne gereği var ki evleneceksen belli zaten bekle ne var sanki
ama evlenmiceksen 2 kuruşluk zevk içinde onu yapmam,öyle oldu diyelim çocuğu aldırmazdım sonuçta ne olursa olsun benim canımdan

мiŁenα.

Alıntı yapılan: Aytii - 21 Aralık , 2010, 13:33:23
Alıntı yapılan: AyŞe_✿ - 14 Aralık , 2010, 18:06:43
benimde çok yakın arkadaşımın başına geldi oğlu doğdu şuan 1 aylık..

kızın babası kabul etti soyadını verdi beraber olduğu adam evlendi kabul etmiyor çocuğu..

Hiç hoş birşey değil rabbim kimsenin başına vermesin..

Evlenmeden önce bu tarz şeyelre karşı biriyim..

He oldu ki oldu kesinliklede aldıramazdım..doğurur birşekilde bakardım.

:'(

bence Rabbim kimsenin başına bunu vermez herşeyide Rabbime yüklemeyelim  :icon_thumright: akıl vermiş bizlere ne için? kullanmamız için... buda kişiden kişiye değişebiliyor işte ben bu duruma tamamen karşı olan bir insanım ama tabikide herkes benim gibi düşünmek zorunda değildir :) çoluk çocuklarımız olacak inşallah ilerde ama ben herzaman Allahım sen Hayırlı evlatlar nasip et diyorum sadece çünkü insanları tanımak elimizde olmuyo neyazıkki  ;)

Tabiki öle.
Bende bu tarz şeylere karşı olanbiriyim..

:love9: :love7: :love9:

AŞKIMCIM SCS

Alıntı yapılan: iLkNu® - 15 Aralık , 2010, 10:46:09
Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 14 Aralık , 2010, 17:47:05
Hmm evlenmeden önce böyle bir sey yapmazdim. :nono:

olsaydi ne yapardim bilemiyorum  :dontknow: cocugun babasi evlenmek istemeseydi cocugu aldirir o kisiyide siler

bir daha böyle bir hatada bulunmazdim herhalde

ay dusunmesi bile cok fena, Allah korusun cocuklarimizi  :amin:

:amin: :amin: :amin:

serife26

evlenmeden önce böyle bir hataya düşmezdim
diyelim ki düştüm,eğer hemen evlenecekse benle aldırmazdım bebeği,sonra o ay hamile kalmışım gibi davranırdım,bebekte erken doğumla dünyaya gelirdi sorun olmazdı,ama yok adam istemiyorsa bu namus davasına dönüşürdü bence ve bu şekilde hayatıma devam edemicem için bebeği aldırırdım,bebeğini istemeyen bir adamın çocuğunu dünyaya getirmek ztn baştan hata,babasız çocuk büyütmek doğru değil,artı rezil rüsva yaşamak istemezdim,ailemin başını yere eğdirmezdim.
normalde bebek aldırmak gbi bir düşünceye aşırı karşıyım ama yapılacak bişe kalamdıysa başka son çare bu.

derbeder

26 Aralık , 2010, 12:18:47 #22 Son düzenlenme: 26 Aralık , 2010, 12:20:38 cimcime16
Alıntı yapılan: BaLböceği.. - 14 Aralık , 2010, 23:45:32
Oncelikle Rabbim seytana uydurmasin,

Cok sukur boyle bi hatam olmadi, Ama iscimiz Hamile kalmis

oda evlendi sanirim 2 veya 3 aylik evliyken 9 aylik dogum yapmis ilginc...  :suclu:

Ama bu durumu asla kinamam ne olursa olsun benim basima gelmediyse

Cocugumun, kardesiminde basina gelebilir "ALLAH KORUSUN" agzimizdan cikan her laFi

ince hesap ederek soylemek lazim derim...

bende buyuk konusmaktan cok korkarim. Allahim hic birimizin basina vermesin boyle birseyi. kimsenin babasinin abisinin basi yere egilmesin utancindan.

Alıntı yapılan: serife26 - 25 Aralık , 2010, 13:51:04
evlenmeden önce böyle bir hataya düşmezdim
diyelim ki düştüm,eğer hemen evlenecekse benle aldırmazdım bebeği,sonra o ay hamile kalmışım gibi davranırdım,bebekte erken doğumla dünyaya gelirdi sorun olmazdı,ama yok adam istemiyorsa bu namus davasına dönüşürdü bence ve bu şekilde hayatıma devam edemicem için bebeği aldırırdım,bebeğini istemeyen bir adamın çocuğunu dünyaya getirmek ztn baştan hata,babasız çocuk büyütmek doğru değil,artı rezil rüsva yaşamak istemezdim,ailemin başını yere eğdirmezdim.
normalde bebek aldırmak gbi bir düşünceye aşırı karşıyım ama yapılacak bişe kalamdıysa başka son çare bu.

ama illaki ne yapardin o durumda diyorsan? serifeye katiriliyorum. senide cocugunuda istemeyen bir insanin cocugunu dogurup o insanla omur boyu yuz goz olmak var. herhalde evlenmek gibi bir durum yoksa aldirmak en dogrusu olurdu. aslinda ne gerek varki degil mi boyle seylere? evlendiginde gogsunu gere gere yasayacagin seyleri, gizli kapakli yasayarak hem bu dunyani hemde ahiretini mahvediyorsun. suanda hepimiz bir bebegimiz olsa ne kadar seviniriz, yani evliyken...ama evlenmeden boyle birseyin olmasi utanc kaynagi oluyor.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

SiRiNe

Ben cocuk aldirmaya karsi bir insanim dini inanclarima göre olsun ve etik anlayisima göre

babasiz buyudugum icin nasil bir durum oldugunu cok iyi bilenlerdenim

anne calisarak bebegine cok guzel sekilde bakabilir, belkide maddi yönden  herseyi verebilir ama baba sevgisini aile sevgisini asla veremez

cocugun icinde o bosluk herzaman kalicaktir

egoistce davranip olsunda cocuk her ne seklilde olursa olsun degilde

bu coguga gercekten bakabilecekmiyim babasiz diye dusunmek gerek

kaldiki baba cocugu hic bir sekilde kabul etmiyorsa bu eziklik ile cocuk ömur boyu aci cekicekl

o yuzden acida olsa mantigi kullanmak gerek

rabbim korusunn  :y25:  allah kimsenin basina vermesinnnn

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

buyuk konusmamak lazim  :-\ cok sukur boyle bisey basima gelmedi  :'( Allah tum genc kizlarimizi korusun boyle hataya dusurmesin  :amin: sayet kalsaydimda sartlara gore degisirdi durum  ::) eger sevdigim adamdan kalsaydim ve beni seven zaten evlenirdik  :-\ yok degmeyen beni ve cocugunu kabul etmeyen insan olsa aldirirdim heralde   ::)  :'(

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

hüzünden_gelme

allahım kimseyi böyle bir duruma düşürmesin...şayet başıma gelseydi doğururdum herhalde.ama herhalde diyorum çünkü yaşamayan bilemez.içinde olunan durum neyi gösterirdi acaba?

fıstık

EĞER BÖYLE BİRŞEY OLSAYDI VE ORTAYA ÇIKSAYDI BABAM BENİ ÖLDÜRÜRDÜ BÖYLECEDE SORUN KALMAZDI HERHALDE

YANİ ASLINDA BÖYLE DURUMLAR OLABİLİYOR KINAMIYORUM ASLA

EVLENECEĞİNDEN ÇOK EMİN OLUNAN ERKEKLER BİLE FOS ÇIKABİLİYOR ALLAH KİMSEYİ BÖYLE BİR DURUMA DÜŞÜRMESİN

BİRAN ÖNCE EVLENİLİRSE SORUN OLMAZ AMA ERKEK KABULLENMİYORSA HEMEN BABALIK DAVASI AÇILMALI

VE O ERKEK SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNDÜRÜLMELİ

Aytii

arkadaşlar bence bunu erkeklere yüklememek lazım ben bu haltı yemeyi göze alıyorsam ozaman sonrasında olacaklarada katlanmak zorundayım kimse zevkten yaptığı çocuğu kimliğine geçirmek zorunda değil diye düşünüyorum sonuçta onu o tek başına yapmamış değilmi? orada bende vardım ;) ve asla aldırmazdım.. neden diye soracak olursanız o çocuğun günahı ne? o hiç birşeyden habersiz ekiliyor rahmime ve ben yaptığım angutluk yetmezmiş gibi utancım yetmezmiş gibi aldıracağım onu? hayır asla! Allahım beni onunla sınıyor olacak ve ben yaptığım her hatanın bedelini ödemek zorundayım diye düşünüyorum çünkü inançlı bir insanım gidip aldırsamda çocuğu ya sonrasında? Allahım bana ceza vermeyecekmi? daha kötü felaketler olacak hayatımda çünkü Allahın sopası yoktur

derbeder

Alıntı yapılan: Aytii - 29 Aralık , 2010, 08:31:33
arkadaşlar bence bunu erkeklere yüklememek lazım ben bu haltı yemeyi göze alıyorsam ozaman sonrasında olacaklarada katlanmak zorundayım kimse zevkten yaptığı çocuğu kimliğine geçirmek zorunda değil diye düşünüyorum sonuçta onu o tek başına yapmamış değilmi? orada bende vardım ;) ve asla aldırmazdım.. neden diye soracak olursanız o çocuğun günahı ne? o hiç birşeyden habersiz ekiliyor rahmime ve ben yaptığım angutluk yetmezmiş gibi utancım yetmezmiş gibi aldıracağım onu? hayır asla! Allahım beni onunla sınıyor olacak ve ben yaptığım her hatanın bedelini ödemek zorundayım diye düşünüyorum çünkü inançlı bir insanım gidip aldırsamda çocuğu ya sonrasında? Allahım bana ceza vermeyecekmi? daha kötü felaketler olacak hayatımda çünkü Allahın sopası yoktur
tek basina annede mesul tutulamaz degil mi? madem zevk icinse sadece taksin prezervatifini oyle yapsin, madem kabul etmeyecek olasi bir durumda. tabiiki iki tarafta esit derecede suclu, esit derecede sorumlu.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Aytii

Alıntı yapılan: cimcime16 - 29 Aralık , 2010, 22:06:35
Alıntı yapılan: Aytii - 29 Aralık , 2010, 08:31:33
tek basina annede mesul tutulamaz degil mi? madem zevk icinse sadece taksin prezervatifini oyle yapsin, madem kabul etmeyecek olasi bir durumda. tabiiki iki tarafta esit derecede suclu, esit derecede sorumlu.

eee bunu yapan kızın aklı nerede ozaman? onun aklına gelmiyorsa kızın aklına gelsin taktırmak... hem prezervatifin de garantisi yok  :icon_thumright: