29 Nisan , 2024, 02:39:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

mirayımm allah yavrularına  uzun  omur versın  :amin: ne guzel anlatmışsın  :love9: bırde cesaretıne hayranım annem gelmeden gıdmezdım heralde  ::) ne bıleyım cesaret verıyor dua okuyor manevı yonden kendımı ıyı hıssederım sen belkıde ıkıncıye tecrubelı oldugun için :opucuk:   ınsan ılk olunca basına ne gelecek bılemıyor heyacanla beklıyorum  ::) :-ooo 

susanna

massallah sekerlik rabbim iki evladinida sana bagislasin hep mutluluklarini yasatsin insallah

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: şekerlik - 27 Kasım , 2011, 16:06:47
Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 26 Kasım , 2011, 02:58:28
mirayımm allah yavrularına  uzun  omur versın  :amin: ne guzel anlatmışsın  :love9: bırde cesaretıne hayranım annem gelmeden gıdmezdım heralde  ::) ne bıleyım cesaret verıyor dua okuyor manevı yonden kendımı ıyı hıssederım sen belkıde ıkıncıye tecrubelı oldugun için :opucuk:   ınsan ılk olunca basına ne gelecek bılemıyor heyacanla beklıyorum  ::) :-ooo 
saol tatlımm amin inş  :k06: darısı başına gülüm hayırlısıyla sende kolayca dogurcaksın inş
benim annem paniktr biraz oyüzden dogurana kadar haber vermedim  :)
ilk dogum daha iyi aslında başın ane gelecegini bilmeden dogurmak daha güzel  ;)
amın canım benım :opucuk: heyecanla beklıyorum basımıza geleceklerı  ::)

Lă_Tăhzen!

Miraycım Allah yavrularına hayırlı uzun ömurler versin

her burda bir hikaye okudugumda tuylerım dıken dıken oluyor 

Balböceği

Miray, afferin kiz sana  :aferin: dogum o kadar guzel bi seyki bi an panikle, telasla insan zaten ne yaptigini anlmaz...
Soguk kanli olmak zorundayiz o anda  :basardim: Cok sukur kizin simdi yaninda, rabbim hayirli uzun omurler versin.  :amin:
:love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

xxcansuxx

şekerlik  :k06: :k06: harikasın ya valla o cesaret biraz da olsa bana uğrar inş. doğumda... bunu okudum ya 1.doğumunu da merak ettim bulup okuyacağım mutlaka  :icon_thumright: Allah bağışlasın kızlarını  :amin: :amin:

suzannn

bir solukta okudum miray çok güzel

__nil__

hikayeleri her defasında heyecanla okuyorum.,Rabbi,me şükrediyorum böyle güzel ve zor ve muhteşem tecrübeyi anneliği biz kadınlara verdiği için.Allah herkese sağlıkla bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin inş.İnş bizlerdeburada güzel hikayeler yazıcaz 3 ay sonra

simurg01985

tarih 26-11-2011 ve ben 40. haftamın içindeyim ama sancı falan yok bende o gün de gayet normaldim ve içimden geçirdim bugünde prensesim gelmiyecek sanırım:) saat 16.00 da randevum vardı onun öncesinde annemle pazara gittim gezdim :) pazardan dönerken kasık bölgemde ağrı hissettim ama oralı olmadım alışmıştım çünki ağrı olmamasına ::) eve geldim biraz şiddetlendi ağrılarım ama ben yine oralı olmuyorum neyse saat 16.00 oldu ve biz hastahaneye gittik nstye girdim ve sancılarım çıktı ağrın varmı dediler biraz var dedim sonra bidaha bağladılar bu sefer düzenli sancılar çıktı ebe geldi alttan muane edelim dedi   :-ooo tabi ben beklemiyodum böyle bişeyi neyse mecbur olduk muayene dedi 2 cm açılma var ben şok oldum hiç beklemiyordum aklımdan o an binbir türlü şey geçti tabi en önemliside eşim eşim yanımda yoktu ben doğum için ailemin yanındaydım ::::::( neyse doktorun yanına geçtik baktı utrasonla bebek baya aşşağıda dedi ama biz seni hastahane tutmayalım eve git sancılarını kontrol et 10 dk bi düştüğünde gel dedi ilk doğum olduğu için hemen gelmez dediler neyse ben hastahaneden çıkarçıkmaz eşimi aradım prensesimiz sanırım geliyor dedim bende o an hem korku hemde sevinç vardı yani o anki duygularımı anlatamıyorum o kadar çok alışmıştımkı kızımın karnımda durmasına onu görecek olmak onu kollarıma almak anlatamıyorum o anki duyguların inannın tarifi yok  :love7:eşim hemen yola çıktı dua ediyorum eşim gelmeden doğmasın miniğim diye ..........bu karmaşık duygulardan sonra eve geldik bende az az sancılar var ama tv izliyorum oturuyorum yani zorluk yaşamıyorum :)  saat 24.00 olduğunda sancılarım sıklaştı ama yine dayanılmaz değildi normal bi karın ağrısı gibiydi .. saate bakıyorum sanki saatler geçmiyordu ve kafamdan dogum sancısıda ne kadar kolaymıs bıde mıllet abartıyordu dıyorum :)  saat 1 oldu 2 oldu ve saat 3 de benim sancılarım sıklaştı 10 dk bire indi ve sancı girdiğinde iki büklüm olur vaziyete gelmeye başladım apar topar hastahaneye gittiik ve hemen nstye bağladılar ebeyi ardılar ebe geldi ve yine alttan muayane  :-ooo ebe 5 cm açılmamolduğunu söyledi.sunni sancı vermeyeceğini, sancılarımın doğum için yeterli olduğunu ama saat 4.30 gibi suyumu patlatalcağını ve böylelıkle  doğumun hızlanacagını ama o ana   kadar sancılarımı cekmemı soyledı... o kadar şiddetlendi ki  sankı dklar gecmıyordu sancı geldıkce ben nereden destek alacagımı bılemıyordum ve saat 4.30 olduguında suyumu patlattı ebe ve sancılarım o andan sonra o kadar cok siddetlendikı anca sancı kesıldığınde nefes alabılıyordum ama herseye degerdı saatler sonra miniğim kucagımda olacaktı ondan destek alarak geçirdim o sancıları ebe saatt 6 da tekrar muane ettı ve 9 cm açılma var dedı benı doğumhaneye aldı 15 dk işimiz var dedi kuvvetlı ıkınmamı soyledı ve ben cataldayım yardımcısıyla beraber basımdalar sancılarım geldıkce bende cığlıklar kopuyor ama istem dışı gelen ıkınma bende yok :( ebe ıkın dıyor ama benım ıkınmam yeterlı degıl :( ınanın o an  olecegımı dusndum dedim bebeğimi göremıyecegım sanırım öluyorum tabı bunları duşunmedekı sebebp sadece ıkınamama ve çektiğim acılar değil  ebenın basımda konustukları piskolojık olarak beni mahf etti o an kendimden geçer gibi oldum i oldum  oksıjen verdıler hemen ebe baktı olacak gibi değil acılden doktor cağırdı gelen doktor ve hemsıreler herkes o an panık halındeler bebek ölecek konuşmalrından başka bişey duyamaz oldum dua edıyorum Allahım meleğimi bana bağışla o anda karnımda kuvvetlı bır dırsek hıssettım sanırım oluyorum dedığım an gelen erkek doktorun karnıma bindiğini gördum sanırım ALLAHIM ölüm anı bu olsa gerek diyorum tabı konuşmalr devam edıyor hadı kafa görunuyor ıkın ebe altta hemsıreler yanında doktorun ellerı karnımda bastırııyo en sonunda ebe panık oldu ve dogumuyor dedı kendı doktorumu aramalarını söyledı aradılar doktor yola çıktı ve acılden gelen doktor ebeye vakumla alalım dedı ebe o rıskı göze alamam dedı .... ve son kez bidaha ıkın dedıler ınanın alt tarafımı artık hıssetmıyordum giren ellerden ve acıl doktoru karnıma basırdıgı an ıçımden bişeylerin boşaldığını hıssettım bebeğım o an cıkmıştı ama ağlamıyordu ebe hemsıreler doktor bebeğin başına geçtıler ben unutuldum orda bağırdığımı hatırlıyorum sadece bebeğm öldümü diye   :crybaby2: :crybaby2: ve o an sanki yenıden dunyaya geldım bebeğimın çıkmayan o güçsüz ağlamalrı benım tum cektıklerımı unutturdu dünyaya yeniden gelmıştım sankı MEVLAMA dua etmeye başladım onu bana bağışladığı için meleğim yaşıyordu ama bembeyazdı ::( çok zorlanmıştı meleğim... güçlü kızım cüsse olarak küçük olmasına ragmen yürek olarak kocamandı  benı bırakmadı annesını bırakmadı...küçüğümü kucağıma aldığımda herşey boştu bomboştu.... ALLAHIM herkesın evladını kendısıne bağıslasın  :amin:  ve suan kızım 26 gunluk teyzelerı ve gun geçtıkce aramızdakı aşk kocaman oluyor  onun yokluğunu göstermesın Mevlam Duam ALLAH  bu duyguyu herkese tattırsın   :amin:
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

Aytii

ayy okurken bi garip oldumm sanki o acıları ben çekmişim gibi  :sad1: maşallah size  :love9:

simurg01985

Çok zor bi doğumdu ama Rabbim bi şekilde kolaylığını veriyor..Çektiğin acı bebeğini kollarına aldığında bitiyor  :love7: Benim bebeğim 2950 grdı ve doktor normal doğum yapabileceğimi söyledi muayene etmeden :caca:   bebek zaten küçük diye ..Doğumdan sonra ebe çatımın çok dar olduğunu söyledi normal doğum olduktan sonra  :violent1: ..bebeğime bişey olsaydı suçlusu kimdi acaba?    gerizekalılar  :caca:  tavsiyem herkese normal doğuma muayene olmadan karar vermeyin,  benim düştüğüm duruma düşmeyin ;)
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

<<<betty>>>

Allah evladını sana bağışlamış canım, gerçekten çok zor bi doğum olmuş  :y25:
gözlerim dolarak okudum  :y25: :y25:
ama çok şükür ki yanında meleğin  :love9:
Allah ona sağlıklı mutlu uzun ömürler versin  :amin: :amin:

dediğin gibi önceden çatı muaynesi şart, ben de oldum çok rahat çatın dedi,
normal doğum bekliyoruz bakalım bizim nasıl bir hikayemiz olacak  :love9: :love9: :love9:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: simurg01985 - 20 Aralık , 2011, 19:02:46
Çok zor bi doğumdu ama Rabbim bi şekilde kolaylığını veriyor..Çektiğin acı bebeğini kollarına aldığında bitiyor  :love7: Benim bebeğim 2950 grdı ve doktor normal doğum yapabileceğimi söyledi muayene etmeden :caca:   bebek zaten küçük diye ..Doğumdan sonra ebe çatımın çok dar olduğunu söyledi normal doğum olduktan sonra  :violent1: ..bebeğime bişey olsaydı suçlusu kimdi acaba?    gerizekalılar  :caca:  tavsiyem herkese normal doğuma muayene olmadan karar vermeyin,  benim düştüğüm duruma düşmeyin ;)
:honk: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :crybaby2: :crybaby2:
canım benim ölümle yüz yüze gelmissin resmen.ÇEKTİĞİN SANCILAR günahlarını temizlemistir ama.öyle derler ya,.doğumda günahlar silinir diye.demekki o okadar zor rabbim de bunun hürmetine bağıslıyor kullarını.off bana sancı girdi okurken.çok zor geçmiş,ama çok sükür prensesin kollarında.ALLAHIM size bağıslasın ayırmasın birbirinizden.hayırlı evlat olsun size :nazar: :nazar:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

zeynep0655

canım çok güzel anlatmışsın hikayeni okurken çok duygulandım ve doğum anını tekrar yaşadım sanki. Allahım bütün anne adaylarının yardımcısı olsun güç kuvvet versin. bebeklerimizede sağlıklı uzun ömürler nasip etsin acılarını yaşatmasın..

Balböceği

Canım okurkenn çok duygulandim  :crybaby2:
Rabbim kimseyi o anda darda koymasın, herkese hayırlı kolay doğum nasip etsin.  :amin:
Benin doğumumda çok zor geçti yasamadan kimse bilemez o anları  :'(