28 Nisan , 2024, 16:35:49

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

tulayysl

ben de anlatıyım kızlar benm uzun maceramı:
35 haftalıktık.planlarıma gore işi bırakmama son iki gun klmıstı. kendi hastanemde bazı tahlillerimi yaptırıp aksama dr uma gidecektim. b bnaktım protein kaybı var dirarda. çok moralim bozuldu. akşam dr uma gittim doğumhanede nöbetçiydi. taniyon 14-10.. hemen yatıralım her an doğum olabilir dedi. kabul etmedim hastaneye yakın oturdugum için evime geldim. o halde cuma gunu yarım gun yine işe gitmek zorunda kaldım. günlerden cumartesi ve hala tansiyonum düşmedi. dr umu aryıp acil yatış yapıldı. herr an doğum olabilir diye gerekli önlemler alındı. bayram tatili oldugu iiçin kendi dr um da yoktu. oadar moralim bozuktu ki doğum yaparsam diye hemen çalıştıgım yerde küvöz ayarladım. bütün arkadaslarım butun hastane hatta cocuk dr um bile ayakta beklediler doğumumu. tansiyon ve nst takibi yattığım 10 gun boyunca takipteydi................ gel gelelim 7.gunumde nst de düzenli sancılar cıkmaya basladı gece 01 deç dr endişelendi. bebek ters durdugu için doğumeylemi basladıgından suphelendi ve vajinal muayeneye aldı beni. hiç beklemediğim anda o muayeneyi oldum ya... anlatamam bende yarattığı bunalımı.. o çatalda bildiğim bütün duaları okumaya bsladım. kızım içindi sabrettim. gece boyunca sancılarım ve muayeneler devam etti. sabaha kadar ağladım.. kızıma gelme diye resmen yalvardım. açıklığım olmadı doğuma alınmadım. her nst de heyean bastı beni. ya yine sancı cıkarsa diye. tansiyonum hep yuksekti. yattığım 10 gun süre içinde bebeğim hiç kilo almadı gelişmedi. 6 ekim salı gunu.. nihayet dr um 36+ haft iken bebeğimi almaya karar verdi. yaklasık 2500 gr tahmini ile. yeşilleri giydim. sondam takıldı. düşündüğüm tek sey artık küvöze alınırsa... doğumhaneye alındım. eşimi öpemeden,,, helalleşemeden girdim heyecandan.. üzüldüm sonra ya onu bi daha goremezsem diye.. sonra ellerimi bebeğime dayayıp basladım dua etmeye. yaklasık 10 dk bekledim. sonra ameliyethaneye alındım. ameliyathaneye yabancı olmadıgım için basladım paranoyaya. şimdi damar yolu takacdaklar. boyayacaklar. serum akılacak uyutacaklar... kendi kendime konusuyordum.. anestezi uzmanı geldi. yaklasık 10 dk sohbet ettik. dr um baticonla boyamaya basladı . buz gibi oldum. ve oan bebeğimin hareketlerini son defa hisettim. uyuyorum galiba dedim en son.
uyandıgımda cok sukur dua ile uyandım. ilk dediğim şey cok ağrım var.. odama geldiğimde arkadasım bebeğin çok iyi oldugunu birazdan yanıma geleceğini söyledi. ama yarım saat sonra bebeğimi acilen benim hastaneme küvöze goturduler. küvözdeki bebeklere bakarken bir gun benm bebeğimin de orada yatacağını hiç düşüememiştim. insanlar gecmiş olsun diyorlar ama benm aklım hep kızımda. küvözde cıplak oksijen alırken hayal ediyorum  hep..
neyse kısa zamnda toparladım kendimi. taburcu olup eve gittiğimde gece yatarken eşime bakıp bakıp ağladım kızım yanımızda yok diye. ben de eşim de.. çok zor geldi bebeksiz eve gelmek. doğum yağtıgımı bile anlayamadım. sütümü sağdım hergun. bir yudum süt çıksa bile eşim hemen hastaneye goturdu anne sutu alsın diye. arkadaslarım sağolsunlar her seferinde gosterdiler kızmı babasınaa. geceler,i ballı ballı anlatı bana. o anlattı biz ağladık..

şükür... bekleyişlerimiz bir hafta sonra sona erdi. bebeğimizi eve getrdik. bakmaya koklamaya doyamadım kızımı.. o bir melek... o benm ballı lokumum. rabbime bana boyle bi evlat verdiği için binlerde kez sukurler olsun..

__nil__

canım çok güzel anlatmışsın.zor bir doğum olmuş ama çok şükür meleğin sağlıklıymış.Allah sizlere bağışlasın sağlıkla canım :nazar: :nazar: :nazar:

muhribe

tülaycım çok geçmiş olsun canım hem sana hem bebeğine. allah sizi bir daha ayırmasın  :nazar:

tulayysl

Alıntı yapılan: muhribe - 22 Ekim , 2011, 19:24:35
tülaycım çok geçmiş olsun canım hem sana hem bebeğine. allah sizi bir daha ayırmasın  :nazar:
amin canım. evet cok zor oldu. ama cok sukur. şimdi 45 gunluk minik kızım.
Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Ekim , 2011, 19:23:45
canım çok güzel anlatmışsın.zor bir doğum olmuş ama çok şükür meleğin sağlıklıymış.Allah sizlere bağışlasın sağlıkla canım :nazar: :nazar: :nazar:
amin canım. çok şukur sağlıklıyız. Rabbim inş sağlıklı ve kolay bi şekilde meleğine kavusmayı nasip etsin sana da.

__nil__

Alıntı yapılan: tulayysl - 22 Ekim , 2011, 19:29:19
Alıntı yapılan: muhribe - 22 Ekim , 2011, 19:24:35
amin canım. evet cok zor oldu. ama cok sukur. şimdi 45 gunluk minik kızım.
Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Ekim , 2011, 19:23:45
amin canım. çok şukur sağlıklıyız. Rabbim inş sağlıklı ve kolay bi şekilde meleğine kavusmayı nasip etsin sana da.

amin cnm çok sağol

muhribe

madem öyle ben de anlatayım kızlar hikayemi:
beklenen doğum tarihine sadece birkaç gün kalmıştı benim oğluşun hiç gelmeye niyeti yoktu. nst'ye giriyorum gram sancı çıkmıyor. doktor da bir yandan sıkıştırıyor sezeryanla alalım kurtulalım diye. ama ben en başından beri normal istiyorum. doktor her kontrolde soruyor alalım mı sezeryana diye ben hayır bekleyelim diyorum. en sonunda 40+0'da geldi geldi yoksa alıcam sezeryana dedi. ben yusuf yusuf. dua ediyorum hadi gel oğluşum diye. 39+6'da artık benim ümidim kesildi, yarın doktor kesin sezeryana alacak çünkü hazırlıklı gel dedi. neyse o akşam hadi yürüyüşe çıkalım belki faydası olur dedi ben mızmızlandım gelmeyecek bu çocuk boşuna yürüyoruz diye. eşim beni ikna ettti 1 saat kadar yürüdük. o gece saat 1.30 gibi tuhaf kasılmalar hissettim karnımda. kendi kendime evham mı yapıyorum acaba dedim ama kasılmalar geçmedi aksine arttı. duşa girdim birkaç defa açılmayı hızlandırsın diye. saat 8:30'du evden çıktık hastaneye doğru. hastaeye yaklaştık o da ne? yolda kazı var. ben arka koltukta sancılarım iyice sıklaşmış kıvranıyorum. eşim nasıl panik durumda. alternatif yol arıyor. üstelik bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor. 11 ağustos ve yağmur, fırtına düşünün. neyse hastaneye vardık beni muayeneye aldılar 3-4 cm açıklık var dediler. hemen suni sancı verdiler. suni sancı ağrıları ve kasılmayı artrdı. bazen nefes alamayacak duruma geliyorum. eşim de yanımda kıyamam stresten elleriyle parmaklarını sıkıyor kıracak parmaklarını neredeyse. saatler geçiyor doktor ve ebeler beni muayene ediyorlar açılma iyi durumda ama oğlum kanalda sıkışmış çıkamıyor. ebeler başıma üşüştü bana ıkın diyorlar. ıkınııyorum hem de ne ıkınma buz gibi ameliyathanede terden sırılsıklam olmuşum ebeler halime acıyor. saatler geçti sonunda doktorum geldi başladı benle şakalaşmaya. ben ağrılar içinde adamla sohbet etmekten beni kestiğini falan anlamadım. en sonunda doktor çekti aldı bebeği aman ne güzel falan diyor. ben de doktora vurun poposuna ağlasın diyorum. aklım bebekte acaba kanalda uzun süre kalınca bişey oldu mu diye. bebeğin ağlama sesini duyunca tüm acıları unuttum. ebeler bebeği sağ tarafımda bi masaya yatırdılar boyunu kilosunu ölçüyorlar ben hayran hayran bebeğime bakıyorum. neyse doktor beni dikti önce bebeği yolladılar dışarı sonra beni aldılar. eşim bana sarılıyor sevinçle ben ona durmadan oğlmuz çok güzel diyorum :)
biraz zor ama harika bir süreçti doğumum. oğlum şu an 71 günlük ve dünya tatlısı  :love9:

tulayysl

kıyamam size. zor olmus ama guzel olmus masallah size.

KONYALI

kevser,tülay,muhribe  hepınızın hıkayesını heyecanla okudum... belkı cok zor ama hedıyesı cok guzel değilmi* allahım analı babalı buyutsun

tulayysl

amin canım. hepimizinkini inş.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

tülay nasıl zor bi süreç olmuş canım ya bilmiyodum hiç çok şükürr şimdi iyisinizz  :amin:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

degerizm

Merhaba arkadaşlar.... Epeydir girmiyorum buraya, ama arada bir okuyorum. Bir çok arkadaşımın doğum hikayelerini de okudum. Çok duygulandım. Ben de 38. haftamdayım 39 a girmek üzereyim artık. Salı günü
(25 ekim) doğum tarihim belli olacak. Ben sezeryan istiyorum. Korkuyorum çünkü... Ya 28 ekim ya da 1 kasım olarak doğumumu istiyorum. En son günüm 8 kasım.... Bakalım salı günü doktor ne dicek. Normal olup olmadığını anlamam için alttan muayene etmem gerek dedi doktorum. Alttan hiç muayene olmadım.  Ama bebeğim ters dönmüş ve en son 3100 gr idi....
Size doğum tarihimi ve hikayemi anlatacağım inşallah... Bebek isteyen herkesin en kısa zamanda haberlerini alırız inşallah... Ayrıca hamile arkadaşlarım da sağ salim kavuşur bebişlerine inşallah. (ben de dahil )
Öpüyorum hepinizi  :k06:

Shadowqueen

Tülaycım okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Rsabbim sağ sağlim bebeğinizi size bağışladı. Sağlıkla büyür inş. meleğiniz  :amin: :amin:

karapnr

her hikayeyi okuduğumda gözlerim doluyor kendimi tutamıyorum  :crybaby2: :crybaby2:  benim de son haftam hayırlısıyla ben de kucağıma alsam minikimi artıkkk  :amin: :amin:

tulayysl

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 23 Ekim , 2011, 13:14:28
Tülaycım okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Rsabbim sağ sağlim bebeğinizi size bağışladı. Sağlıkla büyür inş. meleğiniz  :amin: :amin:
inş gizemim. cok zor bir süreçti ama çok şükür meleğim kucağımda. yarama<zlıklar bile öğrendi
Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 22 Ekim , 2011, 23:50:01
tülay nasıl zor bi süreç olmuş canım ya bilmiyodum hiç çok şükürr şimdi iyisinizz  :amin:
evet canım sukur iyiyiz. bitti gitti hepsi

KasrıCinan

TÜLAY CANIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.BİRAZ ZOR ATLATMIŞŞSIN AMA SÜKÜR  KIZIN VE SEN İYİSİN.ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN YAŞADIĞIN ACIYI.BEBEĞİNİ YANINDA GÖREMEMEK ÇOK ZOR OLMALI,AMA NE MUTLU MELEĞİN SENİNLE.ALLAH GÜZEL YAZILAR YAZSIN BEBEĞİNE. :love9: :love9: :love9: :love9: :nazar: :nazar: :nazar:

MUHRİBECİM TATLIM HEYECANLA HİKAYENİ PAYLAŞMANI BEKLİYORDUM VE OKURKEN HEM SENDE HEM TÜLAYDA ÇOK HEYECANLANDIM.İYİKİ YÜRÜYÜŞ YAPMIŞSINIZ NE GÜZEL FAYDASI OLMUŞ BAK YARAMAZA SEN  :opucuk: GELMİYCEM DİYE TUTTURMUŞ YARAMAZ.AMA MAŞALLAH İSTEDİĞİN GİBİ ZORDA OLSA NORMAL YOLLA KAVUŞMUSSUN OĞLUNA.BAZEN SİZ BÖYLE ANLATINCA KORKUYORUM NORMALDEN AMA YİNE DE NORMAL DOĞUM TARAFTARIYIM.İNSALLAH BİZLERDE SİZİN GİBİ GÜZELCE KURTULURUZ,,, :amin: :amin: ALLAHIM SENİN YAVRUNADA GÜZEL YAZILAR YAZSIN İNSALLAH :nazar: :nazar: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ