Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

*•.¸♥gonca♥¸.•*

:k06:  çok gusel cnm hikayen maşallah kuzunaaa :nazar:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

banu_fth

ayy çok güzel .. sonuçta normal doğum yapmışsın  :k06: atın beni sezeryana demişsin ama iyiki almamışlar bak çıkmış colk d iye   :laughing7:  :nazar: :nazar: :nazar:
böle güzel bi kız doğurmuşsun daha ne  :nazar: :nazar: :nazar:

aydinays

velif ve elif 35 hikayeleriniz çok güzel. Sabah sabah yine ağladım. Duygusallığım hat safhada. İnşallah bizde sağlıkla alırız meleklerimizi kucağımıza. :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

burcum

ay ne güzel ya maşallah maşallahhh hepimize bende eski sayfalardan bulup kopyalıyayım doğum hikayemi
buarada elif çok güldüm anlatışına :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

burcum

24 Ağustos , 2011, 09:47:09 #634 Son düzenlenme: 24 Ağustos , 2011, 09:59:09 burcum
37+4 de kontrole gittik dr un yanına girdiğimizde sen neden geldin dedi çünkü 3 gün önce kontrolümüz vardı dedim siz çağırdınız hım geç o zaman bi bakalım dedi baktı baktı hımm evet suyu azalmış dedi hemen doppler e in dedi iyice ölçsünler dedi eğer tahmin ettiğim gibiyse seni acil sezeryana alabilirim dedi ben ağlamaya başladım :y25: :y25: ne oldu dedi ömrünün sonuna kadar içinde mi kalıcak sanıyordun dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ben normal doğum istiyordum dedim :y25: bebeğinin hayatından daha mı önemli dedi  doppler sıramı beklerken ağlıyordum eşim bir taraftan beni sakinleştirmeye çalışıyordu birşey olmaz bak gör daha durucak diyordu bir taraftan gazete okuyordu hemen arzuyu aradım telefonu kapalıydı sonra nilgünü aradım anlattım ama gözyaşlarıma engel olamıyordum onu içimden koparıp alıcaklardı :y25: hem 40.cı haftaya kadar bekleyecekti normal doğum yapacaktım :y25: doppler sıram geldi beni tek başıma içeriye aldılar ölçtüler ölçtüler ben hala ağlıyordum dr neden ağlıyorsun dedi hiçbirşey diyemedim kağıdı elime tutuşturdu çıktık dr un yanına baktı evet bu akşam 6 da sezeryana alıyoruz dedi ben bu sefer hüngür hüngür ağlamaya başladım en son ne yedin ne içtin dedi evde yedim dedim tamam birşey yiyip içmiyorsun dedi ben o sırada su içiyordum hemşire dr a ama hala su içiyor dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  sağolsun dr sakinleştirmeye çalıştı ben ne doğumlar gördüm normal doğum diye girip aletlerle doğurtmak zorunda kaldığım falan diye neyse eşime dedi sen git eşyalarını al gel ben dedim ya ben  :y25: :ehi: ağlıyorum hala tabi seni salamam dedi ama eve gideyim temizleneyim duşumu alayım dualarımı okuyayım dedim olmaz dedi hemşireyi aradı hemen hazırlayın dedi aldılar beni ben nasıl ağlıyorum eşim gittimi beni odama aldılar soyun dediler soyundum ama ölücem utancımdan karşımda 2 hemşire bekliyorlar başımı nasıl ağlıyorum sakinleştirmeye çalışıyorlar giydim önlüğü yatırdılar yatağa serumu taktılar nts yi taktılar ben bebeğimin kalp atışlarını duydukça ağlıyorum tv yi açtılar kumandayı elime tutuşturdular canın sıkılırsa çağır bizi dediler kaldım mı odada tek başıma nasıl ağlıyorum herkese mesaj çekip aramaya başladım telefonlarım susmuyor ama ben hala ağlıyorum anneme haber verdim sen hemen eve git evi temizle toparla akşama doğru getirirler seni hastaneye dedim kocişle ortağımızın eşi geldi ben hala ağlıyorum  :ehi: arzu geldi eşiyle beni güldürmeye çalışıyorlar ama nerdeeeeeeeeeee saat 6 ya geliyordu anestezi uzmanı geldi anlattı ve sedye geldi ben sedyeyi görünce komaya girdim başladım ağlamaya :ehi: :ehi: :ehi: cesaret iğnesi istiyorummm dedim :ehi: :ehi: herkes gülüyordu hemşireler birazdan yapıcaz dediler  asansöre geldiğimizde eşimin elini tuttum öptüm kucağına ilk sen al dedim göya eşimde gelicekti ama buraya kadar dediler ben nasıl ağlıyorum dualarla uğurlandım ameliyathaneye korkuyordumm.ameliyathaneye girdiğimizde kalabalıktı herkes kendini tanıttı espriler hava da uçuşuyordu anestezi uzmanı takıyorum sakın kımıldama dedi ama bende ki korkuyu anlatamam bacaklarım birbirine çarpıyordu hemen bildiğim tüm duaları okumaya başladım kelebeğime de korkma annecim hiçbirşey olmayacak diyordum ve ağlıyordum yatırdılar beni ben ikide bir hissediyorum daha sakın başlamayın deyip duruyordum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  tamam diyorlardı şimdi dene bakalım ayağını oynatabiliyormusun dedi ben evet oynatıyorum dedim hissediyorum hımm tamam falan diyorlardı beni lafa tutmaya başladılar kek tarifleri veriyordum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  ne safmışım ben daha uyuşmayı bekliyorlar sanıyorum buarada atlamayalım her ne kadar kek tarifi versemde bir taraftan hep ağlıyorum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:   dr dedi adı ne bu kızın HANZADE DERİN dedim ooo dedi süper bir isim kaç kilo demiştik biz bu kıza dedi 3 kilo doğar demiştiniz sonuna kadar giderse ama doppler de bugün 3.250 çıktı dedim şimdi 2 kez derin nefes alıp vermeni istiyorum dedi veeeeeee al bakalım ağlaya tıksıra geldi HANZADE DERİN dedi nasıl bir ses nasıl ağlamak ameliyathane inledi tabi ben gene ağlıyorum ALLAH bin kere razı olsun anestezi dr ameliyat boyunca yüzümü gözümü öptü (buarada kendisi bayan)  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:    gözyaşlarımı sildi ve getirdiler kelebeğimi yanıma mis kokulu minicik bir prenses öptüm üşümesin annesi giydirmeye götürüyoruz dediler sonra bana birşeyler verdiler  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  ohhh kafam güzel dünya güzel herşey güzel ben bebekten 15 dk sonra falan aşağıya indiğimi sanıyorum 45 dk sonra inmişim siz düşünün kelebeğim acıkmış parmaklarını yiyormuş aşağıya indiğimde odaya girerken espriler yaptımeşime nasıl kızımız dedim çok güzel dedi hemen bebek hemşiresi geldi göğsümü verdi 1 kere de  tuttu kelebeğim emmeye başladı herkes maşallah diye diye baktı ALLAH ım isteyen herkese tattırsın hamileliği doğumu ve anneliği

KELEBEĞİM HANZADE DERİNİM 18.07.2009 DA SAAT 18.28 DE 2645 GRAM VE 49 CM OLARAK HAYATIMA RENK KATMAYA GELDİ

çok uzun yazdım ama 1 kelimesini bile atlayamazdım

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: veliff - 23 Ağustos , 2011, 15:34:38
38. haftamdaydım oğlumun gelmesine az kalmıştı sabırsızlıkla maaile onu bekliyordu herkes..
son hazırlıklarımızı yapıyoduk bi yandan, oğlumun odasına mavi halı bakmak için 11 ocak salı günü yollara düştük sabah erkenden.. o gün kontrolümde vardı halıyı bulup aldıktan sonra kontrole gidicektik doktorum çatı muayenesi yapıcaktı..
neyse biz sabahtan öğlene kadar annemle o dükkan senin bu dükkan bnm gezip durduk sanki 9 aylık hamile değilim sokaklarda sürtüyorum zar zor da olsa içime sinen bi halı bulduk ve halıyı kaptığımız gibi doktora..
eşimin kardeşi ve kayınvalidemde gelmişti hepimiz ekranda ahmed talhamıza bakıyoduk ama tabii artık aşağılarda olduğu için yalnızca vücudu gözüküyordu bebeğimin doktor muayeneyi yaptı tabii bende ufak bi çığlık oğlum başını sokmaya hazırmış ama hala açıklık yoktu o yüzden beklemeye devam.. tabii ben bunu duyunca offf dedim 2 hafta daha mı bekliycez bu çocuğun gelceği yok zaten 34. haftadan beri oğluşum başını aşağılara indirdiği için erken doğum riskiyle bekleyip duruyoduk buna rağmen hala doktor bekliycez diyodu sabrım kalmamıştı bi yandan da bi haftada yarım kilo almıştı bebeğim ve ben 2 hafta daha beklersem hayatta normal doğum yapamam diye düşünüyodum neyse bu düşüncelerle tıpış tıpış eve döndük trabzondaki ablamla konuştum oda sabırsızlıkla haber bekliyo benden bi durum varsa atlayıp gelicek uçağa ama yok neyse dedi bekleriz az kaldı tabii oda 4 aylık hamile kız stres olmasın diye çok da konuşamıyorum bütün gün gezince acıkmıştım annem bi güzel fırında patates tavuk ve pilav yaptı oturduk yedik yorulmuşum tabii yemekten sonra bi uyku bastırdı annemde bende uzandık annem daldı biraz bende tv ye bakıyorum bi an bişi oldu fıyfıyfıfyyy aşağıda bi hareketlenme bi ıslaklık!! hemen tuvalete koştum benden sular akıp duruyo ve bitmiyo bi türlü telaşla anneme bağırdım: ANNE KOŞŞ SUYUM GELDİİ!! hamileyken hep düşünürdüm ama yok yok ben o cümleyi hayatta kullanma derdim fakat işte o an ağzımdan dökülüverdi annem bi telaş geldi yanıma eminmisin yok su değildir o diyo 3 çocuk doğurmuş kadın anne bitmiyo işte hadi kalk hazırlan gidelim diyorum tam o sırada abimde odadan çıktı noldu geliyomu bebek diyo hemen abime dedim hazırlan gidiyoruz.. annemde telaştan komşuyu çaırdı hemen saime teyze bi yandan beni bi yandan annemi sakinleştirmeye çalışyo bense dk da bir abime hadi hadi volkanı ara gelsin aradın mı çabuk deyip duruyorum nasıl giyindim nasıl dışarı çıktım arabaya nasıl bindim hiç bilmiyorum hastane yakındı zaten baktım geldik hemen..
doktorun yanına girdik acil muayene etti 1 cm kadarmış açıklığım.. nstye bağladıla hemen beni beklemeye başladık.. saat 4 civarıydı.. tabii bende sancı mancı yok ama su hala devamda.. annem yanımda durdu bi süre sonra eşim gelince çıktı eşim bekledi hep yanımda.. 2 saat sonra sancılar biraz artmaya başladı.. tabii bu arada sürekli gelip gidip muayene ediyolar ama ben o muayenelere dayanamıyorum onlar baktıkça ben bakmayın doğurmiycam ellemyin beni diyorum.. eşim sakinleştirmeye çalışıyo saçma saçma şeyler söylüyo dikkatimi dağıtmak için zavallım ama ben onada sinirleniyorum can havliyle.. saaat 8 civarı artık iyice arttı sancılarım yerimde duramıyorum kalk gez diyolar yok yapamıyorum oturuyorum nefes alıp veriyorum her sancıda açıklığımda anca 3-4 cm.. yine beklemedeyizz... bi ara eşimi yolladım dışarı çıksın hava alsın diye o arada yanıma önce eşimin yengesi sonra halam girdi.. halam beni öyle kıvranır görünce çok fena oldu bi,zimkiler sulu gözlüdür biraz gözleri doldu hemen ama bana güzel bi haber verdi ablam 10 da uçağa binip geliyomuş bu haber bana az da olsa unutturdu sancılarımı inş yetişir doğuma dedim bi yandan da çabuk olmasını istiyorum tabii neyse eşim yanıma döndü tekrar ben başladım ağlamaya dayanamıyorum epidural yapsınlar çok fenayım.. eşim hiç taraftar edğildi hemşire geldi o da tavsiye etmem bişi farketmiyo ıkınabilmen için az vermek zorundayız doğum zamanı aynı acıyı çekicen yine ama çabuk karar ver 4 cm den sonra yapılmıyo iğne dedi.. ve beni el birliğiyle caydırdılar beklemeye devam ettik.. bu arada doktorumda hastanede yok önceden söz vermiş bi yere yetişebilirsem gelicem dedi ama ben onun girmedsini çok istiyodumn doğuma.. neyse saat 11-12 hala ben sancı çekiyorum ağrılar girip duruyo bazen ağlıyorum bazen gülüyorum..
hemşire tekrar muayene atti ama bu sefer bi başkaydı öyle canımı yaktı ki kadına bi bağırdım istemiyorum bi daha sen muayene etme başkasını çağır diye.. kadında sonraki gelişinde baktı tekrar açılmam 7 cm fln olmuştu bak dedi beni istemiyosun ama ben hızlandırmak için öyle yaptım dedi.. ve saat 1 e doğru yavaş yavaş hareketlenmeler başladı. doktorumu aradılar yola çıksın diye.. bende heyecan dorukta az kalmıştı artık geliyodu bebeğim sonunda kavuşcaktım oğluma..
onu kollarıma aldığımı düşündüm bi an ve herşey durdu bi baktım doktorum gelmiş volkanı odadan çıkardılar ben başladım bağırmaya GELİYO DAYANAMIYORUUMMM ve doğum başladı her sancı geldiğinde it dediler ittiiim yok bi yandan bağırıyorum itiyorum yok tekrar bi çığlık bağırıdımm ve bi rahatlama foşur foşur bi sıcaklık saat 01.25 bi baktım oğlum hemşirenin ellerinde.. daha düzgün göremeden hemen ileriye aldılar kontrol ettiler çok şükür sağlıklıydı sonra yanıma gtirdiler kokladımmmmm öyle güzeldi ki ama çok kısa sürdü hemşire hadi bakalım odada görüşürsünüz artık bi süre ayrı kalcaksınız dedi.. o sırada benim dikişlerimi attılar ama hiçbişi hissetmedim o sancılardan sonra.. ben sabırsızlanıyorum ne zaman bitcek beni gönderceksiniz diyorum az kaldı diyolar..
ben bunları yaşarkende dışarda bi kalabalık hem eşimin tarafı hemde annemler 10 saat beni beklediler ve inanılmaz bişi ablam yetişti sanki oğlum teyzesinin gelmesini bekledi..
ben içerde çığlık attıkça annemin ablamın babamın içi gitmiş babam dayanamamış daha fazla dışarı çıkmış.. annem sonradan diyoki bi yandan üzülüyorum canın yanıyo diye bi yandan seviniyorum doğum oluyo kızım kurtulcak diye... onu şimdi çok daha iyi anlıyorum annelik müthiş kutsal bişe..
beni odama çıkardılar bi baktım kimse yok herkes bebeğin başındaymış.. ben gelene kadar onu izlemişler hemşire ilk perdeyi açıp göstermiş kanlı kanlı sonra yıkamış , giydirmiş, saçlarını taramış hep izlemişler videosu var herkes hüngür şakırt ağlayarak bebeğimiz izliyo
sonra baktım yavaş yavaş geldi herkes yanıma önce anneme sarıldım sonra ablamı gördüm başladım ağlamaya bi sarıldım ablam bi yandan diyo eliff çok güzel o kadar tatlı ki...
sonra işte o an geldi bebeğimi bana getiriyodu hemşire önce biraz sev bakın sonra ilk emzirme senemesini yapıcaz dedi. aldım kucağıma öyle tarifi imkansız bi duygu ki.. 9 ay onu bekledin karnında taşıdın onun için yaşadın beslendin.. şimdi kucağında.. koklayıp durdum sonra biri ordan dediki bakın annesine bakıyo.. meğer oğlum yanıma gelene kadar hiç gözlerini açmamış ben kucağıma alınca bana bakmış ilk annesine bana bi yandan ağlıyorum sevinçten eşim yanımda alnıma bi öpücük kondurdu.. işte ailemiz oluşmuştu çok çok çokkk müthiş bişe sonra herkes odadan çıktı emzirdm oğlumu.. doğumdan sonra en mucizevi şeyde emzirmek olsa gerek.. gerçekten çok değişik bi bağ oluşuyo emziriken aranızda..
şuan bunları yazarken bile gözyaşlarımı tutamadım.. oğlumda bana bakıp gülümsüyoo.. işte o küçücük gülücük herşeye değer.. onca acı çektim ama hepsi geçti ve sonunda Rabbim bana bu küçük mucizeyi hediye etti binlerce şükürler olsun..
of ya resmen bittim okurken hele tam doğum anını okurken tüylerim diken diken oldu
rabbim sizi hiç ayırmasın canım oğlunla

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: burcum - 24 Ağustos , 2011, 09:47:09
37+4 de kontrole gittik dr un yanına girdiğimizde sen neden geldin dedi çünkü 3 gün önce kontrolümüz vardı dedim siz çağırdınız hım geç o zaman bi bakalım dedi baktı baktı hımm evet suyu azalmış dedi hemen doppler e in dedi iyice ölçsünler dedi eğer tahmin ettiğim gibiyse seni acil sezeryana alabilirim dedi ben ağlamaya başladım :y25: :y25: ne oldu dedi ömrünün sonuna kadar içinde mi kalıcak sanıyordun dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ben normal doğum istiyordum dedim :y25: bebeğinin hayatından daha mı önemli dedi  doppler sıramı beklerken ağlıyordum eşim bir taraftan beni sakinleştirmeye çalışıyordu birşey olmaz bak gör daha durucak diyordu bir taraftan gazete okuyordu hemen arzuyu aradım telefonu kapalıydı sonra nilgünü aradım anlattım ama gözyaşlarıma engel olamıyordum onu içimden koparıp alıcaklardı :y25: hem 40.cı haftaya kadar bekleyecekti normal doğum yapacaktım :y25: doppler sıram geldi beni tek başıma içeriye aldılar ölçtüler ölçtüler ben hala ağlıyordum dr neden ağlıyorsun dedi hiçbirşey diyemedim kağıdı elime tutuşturdu çıktık dr un yanına baktı evet bu akşam 6 da sezeryana alıyoruz dedi ben bu sefer hüngür hüngür ağlamaya başladım en son ne yedin ne içtin dedi evde yedim dedim tamam birşey yiyip içmiyorsun dedi ben o sırada su içiyordum hemşire dr a ama hala su içiyor dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  sağolsun dr sakinleştirmeye çalıştı ben ne doğumlar gördüm normal doğum diye girip aletlerle doğurtmak zorunda kaldığım falan diye neyse eşime dedi sen git eşyalarını al gel ben dedim ya ben  :y25: :ehi: ağlıyorum hala tabi seni salamam dedi ama eve gideyim temizleneyim duşumu alayım dualarımı okuyayım dedim olmaz dedi hemşireyi aradı hemen hazırlayın dedi aldılar beni ben nasıl ağlıyorum eşim gittimi beni odama aldılar soyun dediler soyundum ama ölücem utancımdan karşımda 2 hemşire bekliyorlar başımı nasıl ağlıyorum sakinleştirmeye çalışıyorlar giydim önlüğü yatırdılar yatağa serumu taktılar nts yi taktılar ben bebeğimin kalp atışlarını duydukça ağlıyorum tv yi açtılar kumandayı elime tutuşturdular canın sıkılırsa çağır bizi dediler kaldım mı odada tek başıma nasıl ağlıyorum herkese mesaj çekip aramaya başladım telefonlarım susmuyor ama ben hala ağlıyorum anneme haber verdim sen hemen eve git evi temizle toparla akşama doğru getirirler seni hastaneye dedim kocişle ortağımızın eşi geldi ben hala ağlıyorum  :ehi: arzu geldi eşiyle beni güldürmeye çalışıyorlar ama nerdeeeeeeeeeee saat 6 ya geliyordu anestezi uzmanı geldi anlattı ve sedye geldi ben sedyeyi görünce komaya girdim başladım ağlamaya :ehi: :ehi: :ehi: cesaret iğnesi istiyorummm dedim :ehi: :ehi: herkes gülüyordu hemşireler birazdan yapıcaz dediler  asansöre geldiğimizde eşimin elini tuttum öptüm kucağına ilk sen al dedim göya eşimde gelicekti ama buraya kadar dediler ben nasıl ağlıyorum dualarla uğurlandım ameliyathaneye korkuyordumm.ameliyathaneye girdiğimizde kalabalıktı herkes kendini tanıttı espriler hava da uçuşuyordu anestezi uzmanı takıyorum sakın kımıldama dedi ama bende ki korkuyu anlatamam bacaklarım birbirine çarpıyordu hemen bildiğim tüm duaları okumaya başladım kelebeğime de korkma annecim hiçbirşey olmayacak diyordum ve ağlıyordum yatırdılar beni ben ikide bir hissediyorum daha sakın başlamayın deyip duruyordum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  tamam diyorlardı şimdi dene bakalım ayağını oynatabiliyormusun dedi ben evet oynatıyorum dedim hissediyorum hımm tamam falan diyorlardı beni lafa tutmaya başladılar kek tarifleri veriyordum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  ne safmışım ben daha uyuşmayı bekliyorlar sanıyorum buarada atlamayalım her ne kadar kek tarifi versemde bir taraftan hep ağlıyorum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:   dr dedi adı ne bu kızın HANZADE DERİN dedim ooo dedi süper bir isim kaç kilo demiştik biz bu kıza dedi 3 kilo doğar demiştiniz sonuna kadar giderse ama doppler de bugün 3.250 çıktı dedim şimdi 2 kez derin nefes alıp vermeni istiyorum dedi veeeeeee al bakalım ağlaya tıksıra geldi HANZADE DERİN dedi nasıl bir ses nasıl ağlamak ameliyathane inledi tabi ben gene ağlıyorum ALLAH bin kere razı olsun anestezi dr ameliyat boyunca yüzümü gözümü öptü (buarada kendisi bayan)  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:    gözyaşlarımı sildi ve getirdiler kelebeğimi yanıma mis kokulu minicik bir prenses öptüm üşümesin annesi giydirmeye götürüyoruz dediler sonra bana birşeyler verdiler  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  ohhh kafam güzel dünya güzel herşey güzel ben bebekten 15 dk sonra falan aşağıya indiğimi sanıyorum 45 dk sonra inmişim siz düşünün kelebeğim acıkmış parmaklarını yiyormuş aşağıya indiğimde odaya girerken espriler yaptımeşime nasıl kızımız dedim çok güzel dedi hemen bebek hemşiresi geldi göğsümü verdi 1 kere de  tuttu kelebeğim emmeye başladı herkes maşallah diye diye baktı ALLAH ım isteyen herkese tattırsın hamileliği doğumu ve anneliği

KELEBEĞİM HANZADE DERİNİM 18.07.2009 DA SAAT 18.28 DE 2645 GRAM VE 49 CM OLARAK HAYATIMA RENK KATMAYA GELDİ

çok uzun yazdım ama 1 kelimesini bile atlayamazdım

burcum Allah kelebeğine sağlık versin canım adıda kendide çok güzel
bende senin gibi normal doğumu çok istiyordum,sezeryan olacak diye ağlamıştım ama insan kuzusunu görünce herşeyi unutuyor
rabbim acılarını göstermesin

burcum

elif35

burcumcum sen de bir ağlamaya başlamışsın maşşalah 9 ay hormonların düzgün durdu son gün patladı zaar acısını mı çıkarttın ne  :ehi: :ehi: :ehi:  ben hiç ağlamadım ama aşağıya inince eşimi gördüm yaa ağlamamak için zor tuttum kendimi bir de ıkınmadan dolayı yüzüm de çenemde tanımlayamadığım cisimler çıkmış sivilcevari bişeyler  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: abim beni bir gördü öyle çok da düşkündür 1-2 dk durdu yanımda çıktı sonrasında öğrendim ki beni öyle görünce dayanamamış ve koridorda bayılmş  :y25: :y25: 3-4 gün sonra geçti o sivilceler

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

24 Ağustos , 2011, 23:34:06 #639 Son düzenlenme: 24 Ağustos , 2011, 23:36:21 ✿✿nur✿✿
17  temmuz akşamı nişanım geldi bu arada hamileliğimin 9 ay 12.günüydü herkes doğurmadın mı daha diye dalga geçiyodu benle ve ben artık sanırım ben doğuramicam diye umudumu kesmiştim benim yaramazdan  ;D wc ye girmiştim bi baktım pembemsi bi akıntı anneme gösterdim annem nişanın gelmiş dedi hafif hafif sancılarım vardı eşime söyledim hastaneye gidelim dedi hayır hanüz sancılarım yeterli değil gidersem erkenden çok çektiriyolarmış beklicem son ana kadar dedim.uykum geldi yattım uyanırsam gideriz yoksa beklerim dedim sabah rutin kontrolüm vardı hastanede.sabah kalktık gittik 9 ay 13 gün olmuştu nst için gitmiştim alttan muayene etti doktor ve 4,5 cm açılman var deyip yatışımı verdiler eve gideyim temizlik yapayım duşumum alayım dedim hayır dediler beni odaya çıkardılar.doktor normal doğumun zor olacağını bebeğin kanala girmediğini söyledi ama istersen deneyebilirsin dedi bende 4,5 cm açıklıkla denemk istiyorum dedim.suni sancı vermeye başladılar ben elimde telefofon arkadaşlarıma akrabalarıma msj çektim siteye girip doğuma girmek üzere olduğumu arkadaşlarıma söyledim tam 1,5 sat sonra doktor geldi muayene etti açılmam 7 cm olmuştu ama eli altımda bi türlü karar veremedi normal doğuma devam mı etmeliyiz yoksa sezeryan mı?bu kadar açıklık boşa gitmemli normal şartlarda bu açıklıkla ben seni 2 saate doğurtmuştum dedi.tabi bunlar konuşulurken el altımda bi oyana dönüyo bi bu yana o acı kabus gibiydi hiç bitmeyecek o acı sandım bacaklarımı kapıyorum doktorum güzelcim bacaklarını kapama zaten karar veremiyorum deyip durdu.her yer kan olmuştu sonra başka doktor geldi bir de o el attı ve dedilerki bebek kanala girmiyo başını çekiyo hayatı tehlikeye girebilir devam edersek ve ben o cümleyi duyunca her şeyi unuttum sezeryana alın istemiyorum normal doğum dedim ve 5 dk içinde beni ameliyathaneye aldılar oraya girmemle uyumam 1 dk filandır çok kalabalıktı herkes bi şey yapıyodu birisi ayaklarımı bağladı birisi karnıma batikon sürdü....vs bi kadın nurhan nurhan diye sesleniyodu duyuyorum ama gözlerim açılmıyo ve konuşamıyorum nefes alamıyorum dedim zoraki ve ağzıma şu filmlerde takılan şeylerden taktılar vee ohh dünya varmış nefes aldım.beni odaya çıkardılar bi baktım eşim abim annem odadalar abim nasılsın dedi kapıdan girerken ve ben ağlamaya başladım karnım ağrıyo karnım ağrıyo diye sayıklamışım bir süre ve kendime geldiğimde ilk kelimeme bebekti.eşim bebeğimiz burda dedi burda mı dedim ne zaman geldi sen ameliyata girdikten 10 dk sonra odaya çıkardılar dedi bakıyım dedim kaldırdılar inanamadım hayatımda gördüğüm en güzel şeydi.rabbime şükürler olsun bana bu mutluluğu yaşattı darısı bebek isteyenlerin başına olsun :amin:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin: :amin: NURCUM NE GUZEL ANLATMIŞSIN ALLAH IM BİZİMDE YARDIMCIMIZ OLSUN  :amin: :y25:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

burcum

Alıntı yapılan: elif35 - 24 Ağustos , 2011, 17:47:08
burcumcum sen de bir ağlamaya başlamışsın maşşalah 9 ay hormonların düzgün durdu son gün patladı zaar acısını mı çıkarttın ne  :ehi: :ehi: :ehi:  ben hiç ağlamadım ama aşağıya inince eşimi gördüm yaa ağlamamak için zor tuttum kendimi bir de ıkınmadan dolayı yüzüm de çenemde tanımlayamadığım cisimler çıkmış sivilcevari bişeyler  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: abim beni bir gördü öyle çok da düşkündür 1-2 dk durdu yanımda çıktı sonrasında öğrendim ki beni öyle görünce dayanamamış ve koridorda bayılmş  :y25: :y25: 3-4 gün sonra geçti o sivilceler

ay kıyamammm :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: elifcim şimdi anlatırken pişmiş kelle gibi sırıtıyoruz da o zaman heç de öyle değildi :ehi: erkeklerin askerlik bizim doğum hikayelerimiz bitmezzzzzz :ehi: :ehi: :ehi:

elif35

Alıntı yapılan: burcum - 25 Ağustos , 2011, 00:30:12
Alıntı yapılan: elif35 - 24 Ağustos , 2011, 17:47:08

ay kıyamammm :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: elifcim şimdi anlatırken pişmiş kelle gibi sırıtıyoruz da o zaman heç de öyle değildi :ehi: erkeklerin askerlik bizim doğum hikayelerimiz bitmezzzzzz :ehi: :ehi: :ehi:

aynen valla anlattıöça anlatasım geliyor hele ilk zamanlar her gelene anlatmıştım sanki atomu parçaladım alt tarafı 3350 gram bişey doğurdum  :ehi:

burcum

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: sende bir zamanlarmış bende hala aynı hamilelik ve doğum konusu açıldı mı çenem bir açılıyor durdurabilene aşk olsun başıma gelen bildiğim herşeyien ince detayına kadar anlatıyorum insanlara haliyle kal geliyor  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: sanki tek doğuran benim  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

HAYAT29

Merhaba arkadaşlar hamileyken sürekli girerdim okurdum dogum hikayelerini acaba ne zaman bana sıra gelecek derdim ve heyecanla beklerdımm ve sonunda bana da geldi:)))

Hamileliğin 38. haftasından sonra artık sıkılmıştık eşimle ne zaman gelecek, off artık gelskeşke erken gelse diye  söylenıp duruyorduk Erkek bebekler genellikle gününü beklermış ve 20 hazıran a daha çok vardı.hatta eşim sabah bazen uyuyamazdı bır gun kalkmış hadi tatbıkat yapalım diye benı erkenden kaldırmıştı bende hayatım saçlamama diyip kafama yorganı çekmiştim. Fakat eşimin sesleri geliyordu bu valizi mi alcam bu poşetı de alacakmıyız diye:))))) Doğumuma 1 hafta kala dr um sürekli benı nst ye çağırır bakardı bebeğimin kalp atışları nasıl normal mı diye bır gun gittim normal diğer gün gittim biraz yavaşlık vardı son cuma gunu gittim 17 haziran dı ve dr dedi bu durumda 22 sine kadar ancak bekleyebiliriz oda siz normal doğum istediğiniz için dedi ama bebeğin gelmeye hiç niyeti yok haberiniz olsun dedı:))) Çünkü bebeğimin kafa çapı 101 di ve normal doğurma ihtimalimi zor ama bekleyeceğiz derdi. neyse 19 haziran pazar günü saat 14:00 iti bari ile yavaş yavaş belime ağrılar girmeye başladı ne suyum nede nişanım gelmişti o nedenle bunun doğum ağrısı olduğunu bıle anlamadım. Eşimin saat 17:00 da arkadaşının nıkahı vardı saat dörtte çıktı giderken de dedim ki benım ağrılarım var erken gelmeye çalış dedim tamam dedi gitti sonra ağrılarım artmaya başladı saatı tutuyordum 15 dk da bır geliyordu ağrı sonra eşim nıkahtan geldı dedım dr u ara o da erken daha dıye aramadı e hıç belirti yok o da daha erken dıye duşunuyodu. Eşim bir guzel nıkahtan gelirken alışveriş yapmış çiçek filan almış balkonda onları ektı evdekı çıçeklerı suladı hala dr u aramıyo ben arayacağım dedım sonunda 2 kez aradım açmıyo:(( en sonunda açtı telefonu dedı bır saat daha bekle hastanede çok kalmazsın boylece evde açılmaların devam etsın dedı. Ben yemek yaptım sofrayı kurduk dr u aradık hadi hastaneye dedi yemeğimizi yedık bu arada annem bende kalıyordu annem dıyo kızım gıdelım ne olur ne olmaz eşim diyo erken ay ne halınız varsa görun dedım sofraya oturdum ama sadeçe çorba içtim o arada kayınvaldem ve görümcem geldı ve bız akşam 21:30 gibi hastaneye yola çıktır. Dr um aradı hala gelmedınız bışı olursa sorumluluk kabul etmem en son nst sı yavaştı dedı:(( ben panık oldum korktum ıns bışey yoktur dıye neyse hastaneye geldik hemşire kontrol ettı once 3 cm açılman var dedi oyle rahat giitmiştim kı hastaneye inanamadı nst ye bağladı 20 dk durdum ve ağrım yok gelmıyo dr umu aradılar dıyo bebek buyuk sıkıntı olur sezeryan mı yyapsak hemşire de diyo herşey yolunda sunnı sancı verip doğurtalim sıkıntı olmaz dıyo sağolsun hemşire bizden yana çıktı dr umu ikna etti ve sunni sancıyı saat 23:00 da verdıler ara ara ağrılar giriyo ve gittikçe de şiddetleniyor üstüne uyku bastırıyo benı ağrı aralarında uyumaya çalışıyorum:))) dıyorum bır doğurayım hemen uyuyacağım sürekli dolaştım ağrım dolaşırken daha rahat geçiyordu. eşim yanıma bır kez girdi daha girmedı gorumcem ve annem yanımdaydı onlara sureklı ağrı gelmeye başlayınca belimi ovun belimi ovun dıye bağırıyordum:)) zavallılar az çekmediler kahrımı:)) üstüne mide bulantılarım oluyodu ve ara ara çıkarıyordum bebek içimde hareket edince böyle oluyormuş:((  Dr um plates  topu getirin dedi gecenın yarısını da onun üstünde geçirdim açılma rahat olsun dıye 5.5 cm den sonra suyum geldı 7 cm dı dr um geldı ama ondan sonrası o kadar zor açıldı kı ne sız sorun ne ben söyleyeyım:)) En son gece saat 4 te ağrıkesici verin diye bağırıyordum:)))) sonra hemşire geldi tekrar kontrol ettı yarım saat daha dedi her seferinde yarım saat daha veya 15 dk daha diyordu bana nefes alma yontemını gösterdı elımı tuttu ve şöyle yap dıye anlattı 10 dk yanımda kaldı sonra ağrı dk da bır gırıyordu ama daha rahat hissediyordum saat sabah 6:45 di ben en son koçcaman bir çığlık attım ama heralde hastane katı inlemiştir:))) Hemşire tamam bu heralde son açılma çığlığıdır diye geldi evet alıyoruz artık doğuma dedi ama benım yurumeye halım yoktu kı nasıl çıkacak nasıl ıkınacağım dıye düşünüyordum Çatala çıktığımda saat 6:50 idi ve ben hadi ağrı gelsin de ıkınayım dıye dört gözle beklıyordum çabuk kurtulup uyuyayım dıye:)))))) bır ıkındım yok ıkıncı ıkınmamda çığlık atmışım dr um dedı olmaz canıım böyle çıkmaz düzgun ve şu şekılde ıkın dıye gösterdı yoksa çıkmaz bebeği bu ıkınmada çıkarman lazım yoksa bak bebeğin buyuk problem olur dedı bu arada da yanımda 2 hemşire var dalga geçiyo ay bebeğin kumral mı desek sarışın mı desek az kaldı diyorlardı ve ben o bebeğime bişey olmasın korkusu ıle bır ıkındım pıtır pıtır bişeyler çıkmaya başladı baktım hemen oğlum dr un eline gelmişti sonra ben bebeğime bakmaktan herşeyi unutmuştum ve ağrılar ne uyku ne başka bişey o kadar tatlıydı kı  anlatamam. Hiçkimseye benzetemıyordum ne anneye ne babaya bu kıme benzıyo dedım hemen kucağıma verdıler oğtum kokladım mis gibi kokuyrodu hemşire dedi ama hadi ver bakalım üşümesin yıkayalım dr umda sürekli kaç kılo çok merak ettım hemen kilosunu soyleyın dıyordu :)) 20 dk daha içerde kaldım ama o sırada artık dr la muhabbet ediyorduk ne ağrı ne sızı hiç bişey kalmamıştı sonra hemşire geldi 4.160 gr dedi dr umun rekoru bana geçmişti normal doğumda en yuksek yaptırdığı kişi bendim:))) çıktığımda herkes benı beklıyordu çok güzel bişeydı kelimeler bile o duyguyu yaşamakta anlamsız kalıyor ınanın şimdi olsa yıne normal yapardım ağrı ve uykusuzluğa rağmen:)) bu arada gun içinde kontrole gelen hemşire ve dr lar benı tebrik edip durdular 4.160 gr ve normal doğum helal olsun dıyorlardı:))) bu arada lne uyku kalmıştı ne de yorhunluk o gun 1 saat ancak uyudum bebeğim yanımda neden uyuyayım kı onun bir dk sını bıle bensız geçirmesini benım de onsuz geçirmeyı düşünmuyordum. Aynı gun akşam da çıktık evimize geldik allah herkese sağlıklı sıhatlı evlatlar nasıp eder inşallah inanılmaz güzel bir duygu bende paylaşyım istedim geç oldu ama ancak vakit buldum herkese sevgilerrrr