Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

HASRET!M S@N@

canım benm allah evladının ömrünü uzun etin gözlerim doldu okurken darısı bizlere inş

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: GELSQMİNQ - 18 Ağustos , 2011, 17:12:23
YA KIZLAR HİKAYELERİNİZ ÇOK GÜZEL KEŞKE CANLARIMIZDA ACIMASA ÖYLE KORKUYORUM Kİ  DOĞUMDAN HAMİLELİĞİ KENDİME ZEHİR EDİYORUM OFF OFF ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

normal dogummu sezeryan dogummu bellimi canım

şimdiden sen doguma odaklanıpta kendıne ezıyet etme Allah yardım edıyor merak etme   ;)

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 18 Ağustos , 2011, 17:08:15
çok güzel hikayen
her hikayenin ortak noktası birircik yavrularımızla buluştuğumuz anaın muhteşemliği sanırım
inşallah bir ömür hep beraber olursun yavrunla
afracım bi resmini koysana kuzunun,bide adı neydi canım

canım adı emre benim kuzum bu işte

banu_fth

ayyyyyyy afra yaaaaa .. son sahne bitirdi beniiiii  :y25: :y25: :y25: :y25:  :crybaby2:

hep kokluyorum diosunz ya o kokuyu merak ediyorum  :love9: :love9:

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: eylül_üm - 18 Ağustos , 2011, 19:00:48
ayyyyyyy afra yaaaaa .. son sahne bitirdi beniiiii  :y25: :y25: :y25: :y25:  :crybaby2:

canım benim tarif edilemez bi koku cennetin kokusunu dünyadayken duyuyosun resmen inş sana da nasip olur  :amin: :amin:

banu_fth

Alıntı yapılan: afra024 - 18 Ağustos , 2011, 19:05:50
Alıntı yapılan: eylül_üm - 18 Ağustos , 2011, 19:00:48

canım benim tarif edilemez bi koku cennetin kokusunu dünyadayken duyuyosun resmen inş sana da nasip olur  :amin: :amin:

ayyyyyyyy inşallah canım yaaaa  :amin: :amin: sağlıkla , kolay bir doğumla inşallah  :k06:  :icon_pale:  .. Allah sağlıkla büyütmeni nasip etsin inşallah  :amin: :nazar: .. Allah ayırmasın yavrukuşunla seni pek te tatlımış.. tontiş yanaklı .. maşşallah supanallah  :nazar: :nazar:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: afra024 - 18 Ağustos , 2011, 18:51:42
Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 18 Ağustos , 2011, 17:08:15
çok güzel hikayen
her hikayenin ortak noktası birircik yavrularımızla buluştuğumuz anaın muhteşemliği sanırım
inşallah bir ömür hep beraber olursun yavrunla
afracım bi resmini koysana kuzunun,bide adı neydi canım

canım adı emre benim kuzum bu işte
ÇOK TATLI YAFU DUDAKLARA BAK
MAŞALLAH PAŞAM ADIDA ÇOK GÜZEL

hümeyra_t_e

teşekkürler kızlar gültanesi senin bebişte çok tatlı maşallah 

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

sağol canım
hayırlı evlat olsunlar inşallah

Balböceği

afracim hikayen cok guzel  :love9: :love9: :love9:

Balböceği

YA KIZLAR HİKAYELERİNİZ ÇOK GÜZEL KEŞKE CANLARIMIZDA ACIMASA ÖYLE KORKUYORUM Kİ  DOĞUMDAN HAMİLELİĞİ KENDİME ZEHİR EDİYORUM OFF OFF ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
Niye oyle diyorsunkiii sen boyle dusunursen bi terslik cikartirsin maaazallahh  :caca:

iyi dusun iyi olsunnn  :aferin:

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 19 Ağustos , 2011, 16:12:59
afracim hikayen cok guzel  :love9: :love9: :love9:

sagol canım evet sancılı olsa da güzel anılar

veliff

38. haftamdaydım oğlumun gelmesine az kalmıştı sabırsızlıkla maaile onu bekliyordu herkes..
son hazırlıklarımızı yapıyoduk bi yandan, oğlumun odasına mavi halı bakmak için 11 ocak salı günü yollara düştük sabah erkenden.. o gün kontrolümde vardı halıyı bulup aldıktan sonra kontrole gidicektik doktorum çatı muayenesi yapıcaktı..
neyse biz sabahtan öğlene kadar annemle o dükkan senin bu dükkan bnm gezip durduk sanki 9 aylık hamile değilim sokaklarda sürtüyorum zar zor da olsa içime sinen bi halı bulduk ve halıyı kaptığımız gibi doktora..
eşimin kardeşi ve kayınvalidemde gelmişti hepimiz ekranda ahmed talhamıza bakıyoduk ama tabii artık aşağılarda olduğu için yalnızca vücudu gözüküyordu bebeğimin doktor muayeneyi yaptı tabii bende ufak bi çığlık oğlum başını sokmaya hazırmış ama hala açıklık yoktu o yüzden beklemeye devam.. tabii ben bunu duyunca offf dedim 2 hafta daha mı bekliycez bu çocuğun gelceği yok zaten 34. haftadan beri oğluşum başını aşağılara indirdiği için erken doğum riskiyle bekleyip duruyoduk buna rağmen hala doktor bekliycez diyodu sabrım kalmamıştı bi yandan da bi haftada yarım kilo almıştı bebeğim ve ben 2 hafta daha beklersem hayatta normal doğum yapamam diye düşünüyodum neyse bu düşüncelerle tıpış tıpış eve döndük trabzondaki ablamla konuştum oda sabırsızlıkla haber bekliyo benden bi durum varsa atlayıp gelicek uçağa ama yok neyse dedi bekleriz az kaldı tabii oda 4 aylık hamile kız stres olmasın diye çok da konuşamıyorum bütün gün gezince acıkmıştım annem bi güzel fırında patates tavuk ve pilav yaptı oturduk yedik yorulmuşum tabii yemekten sonra bi uyku bastırdı annemde bende uzandık annem daldı biraz bende tv ye bakıyorum bi an bişi oldu fıyfıyfıfyyy aşağıda bi hareketlenme bi ıslaklık!! hemen tuvalete koştum benden sular akıp duruyo ve bitmiyo bi türlü telaşla anneme bağırdım: ANNE KOŞŞ SUYUM GELDİİ!! hamileyken hep düşünürdüm ama yok yok ben o cümleyi hayatta kullanma derdim fakat işte o an ağzımdan dökülüverdi annem bi telaş geldi yanıma eminmisin yok su değildir o diyo 3 çocuk doğurmuş kadın anne bitmiyo işte hadi kalk hazırlan gidelim diyorum tam o sırada abimde odadan çıktı noldu geliyomu bebek diyo hemen abime dedim hazırlan gidiyoruz.. annemde telaştan komşuyu çaırdı hemen saime teyze bi yandan beni bi yandan annemi sakinleştirmeye çalışyo bense dk da bir abime hadi hadi volkanı ara gelsin aradın mı çabuk deyip duruyorum nasıl giyindim nasıl dışarı çıktım arabaya nasıl bindim hiç bilmiyorum hastane yakındı zaten baktım geldik hemen..
doktorun yanına girdik acil muayene etti 1 cm kadarmış açıklığım.. nstye bağladıla hemen beni beklemeye başladık.. saat 4 civarıydı.. tabii bende sancı mancı yok ama su hala devamda.. annem yanımda durdu bi süre sonra eşim gelince çıktı eşim bekledi hep yanımda.. 2 saat sonra sancılar biraz artmaya başladı.. tabii bu arada sürekli gelip gidip muayene ediyolar ama ben o muayenelere dayanamıyorum onlar baktıkça ben bakmayın doğurmiycam ellemyin beni diyorum.. eşim sakinleştirmeye çalışıyo saçma saçma şeyler söylüyo dikkatimi dağıtmak için zavallım ama ben onada sinirleniyorum can havliyle.. saaat 8 civarı artık iyice arttı sancılarım yerimde duramıyorum kalk gez diyolar yok yapamıyorum oturuyorum nefes alıp veriyorum her sancıda açıklığımda anca 3-4 cm.. yine beklemedeyizz... bi ara eşimi yolladım dışarı çıksın hava alsın diye o arada yanıma önce eşimin yengesi sonra halam girdi.. halam beni öyle kıvranır görünce çok fena oldu bi,zimkiler sulu gözlüdür biraz gözleri doldu hemen ama bana güzel bi haber verdi ablam 10 da uçağa binip geliyomuş bu haber bana az da olsa unutturdu sancılarımı inş yetişir doğuma dedim bi yandan da çabuk olmasını istiyorum tabii neyse eşim yanıma döndü tekrar ben başladım ağlamaya dayanamıyorum epidural yapsınlar çok fenayım.. eşim hiç taraftar edğildi hemşire geldi o da tavsiye etmem bişi farketmiyo ıkınabilmen için az vermek zorundayız doğum zamanı aynı acıyı çekicen yine ama çabuk karar ver 4 cm den sonra yapılmıyo iğne dedi.. ve beni el birliğiyle caydırdılar beklemeye devam ettik.. bu arada doktorumda hastanede yok önceden söz vermiş bi yere yetişebilirsem gelicem dedi ama ben onun girmedsini çok istiyodumn doğuma.. neyse saat 11-12 hala ben sancı çekiyorum ağrılar girip duruyo bazen ağlıyorum bazen gülüyorum..
hemşire tekrar muayene atti ama bu sefer bi başkaydı öyle canımı yaktı ki kadına bi bağırdım istemiyorum bi daha sen muayene etme başkasını çağır diye.. kadında sonraki gelişinde baktı tekrar açılmam 7 cm fln olmuştu bak dedi beni istemiyosun ama ben hızlandırmak için öyle yaptım dedi.. ve saat 1 e doğru yavaş yavaş hareketlenmeler başladı. doktorumu aradılar yola çıksın diye.. bende heyecan dorukta az kalmıştı artık geliyodu bebeğim sonunda kavuşcaktım oğluma..
onu kollarıma aldığımı düşündüm bi an ve herşey durdu bi baktım doktorum gelmiş volkanı odadan çıkardılar ben başladım bağırmaya GELİYO DAYANAMIYORUUMMM ve doğum başladı her sancı geldiğinde it dediler ittiiim yok bi yandan bağırıyorum itiyorum yok tekrar bi çığlık bağırıdımm ve bi rahatlama foşur foşur bi sıcaklık saat 01.25 bi baktım oğlum hemşirenin ellerinde.. daha düzgün göremeden hemen ileriye aldılar kontrol ettiler çok şükür sağlıklıydı sonra yanıma gtirdiler kokladımmmmm öyle güzeldi ki ama çok kısa sürdü hemşire hadi bakalım odada görüşürsünüz artık bi süre ayrı kalcaksınız dedi.. o sırada benim dikişlerimi attılar ama hiçbişi hissetmedim o sancılardan sonra.. ben sabırsızlanıyorum ne zaman bitcek beni gönderceksiniz diyorum az kaldı diyolar..
ben bunları yaşarkende dışarda bi kalabalık hem eşimin tarafı hemde annemler 10 saat beni beklediler ve inanılmaz bişi ablam yetişti sanki oğlum teyzesinin gelmesini bekledi..
ben içerde çığlık attıkça annemin ablamın babamın içi gitmiş babam dayanamamış daha fazla dışarı çıkmış.. annem sonradan diyoki bi yandan üzülüyorum canın yanıyo diye bi yandan seviniyorum doğum oluyo kızım kurtulcak diye... onu şimdi çok daha iyi anlıyorum annelik müthiş kutsal bişe..
beni odama çıkardılar bi baktım kimse yok herkes bebeğin başındaymış.. ben gelene kadar onu izlemişler hemşire ilk perdeyi açıp göstermiş kanlı kanlı sonra yıkamış , giydirmiş, saçlarını taramış hep izlemişler videosu var herkes hüngür şakırt ağlayarak bebeğimiz izliyo
sonra baktım yavaş yavaş geldi herkes yanıma önce anneme sarıldım sonra ablamı gördüm başladım ağlamaya bi sarıldım ablam bi yandan diyo eliff çok güzel o kadar tatlı ki...
sonra işte o an geldi bebeğimi bana getiriyodu hemşire önce biraz sev bakın sonra ilk emzirme senemesini yapıcaz dedi. aldım kucağıma öyle tarifi imkansız bi duygu ki.. 9 ay onu bekledin karnında taşıdın onun için yaşadın beslendin.. şimdi kucağında.. koklayıp durdum sonra biri ordan dediki bakın annesine bakıyo.. meğer oğlum yanıma gelene kadar hiç gözlerini açmamış ben kucağıma alınca bana bakmış ilk annesine bana bi yandan ağlıyorum sevinçten eşim yanımda alnıma bi öpücük kondurdu.. işte ailemiz oluşmuştu çok çok çokkk müthiş bişe sonra herkes odadan çıktı emzirdm oğlumu.. doğumdan sonra en mucizevi şeyde emzirmek olsa gerek.. gerçekten çok değişik bi bağ oluşuyo emziriken aranızda..
şuan bunları yazarken bile gözyaşlarımı tutamadım.. oğlumda bana bakıp gülümsüyoo.. işte o küçücük gülücük herşeye değer.. onca acı çektim ama hepsi geçti ve sonunda Rabbim bana bu küçük mucizeyi hediye etti binlerce şükürler olsun..

GELSQMİNQ

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 18 Ağustos , 2011, 17:17:05

normal dogummu sezeryan dogummu bellimi canım

şimdiden sen doguma odaklanıpta kendıne ezıyet etme Allah yardım edıyor merak etme   ;)

saol canım saha belli dğeil ama her ikiside korkutuyo :) allah yardımcımız olsun

elif35

doğum günü geçti 1 hafta ama onun şerefine ben de anlatayım  :k06: :k06: :k06:
16 ağustos 2010 sabah saat 7 civarı hastaneye sezeryana diye gidicez ben kalktım lavaboya gittim nişanım geldi bir korku bir telaş hemen annemi aradım anne nişanım geldi dedim 5 dakika sonra geliyorum niye aradın kızım dedi  :ehi: :ehi: :ehi: yola çıkmıştı geliyordu bize de  :ehi: :ehi:  eşim,annem,abim ve doğal olarak ben arabaya atladık gittik doktor bir kere muayene edeyim alltan dedi baktı bence 1 gün daha bekleyelim nişan gelmiş açılma olabilir eğer bugün de açılma olmazsa yarın sezeryana alırız dedi ben gene her zamanki gibi popoma baka baka ev geri döndüm günüm 1 hafta geçti hergün gittik doğurcam diye eve geri döndüm artık alışanlık oldu herkes soruyordu DAHA DOĞURMADIN MI diye  :ehi: :ehi:
gece 11 ben de hafif hafif sancı başladı şiddetlendi eşim hemen annemi aradı o gelene kadar ben dua ediyorum dolanıyorum sancı geldimi durup nefes alıyorum tekrar dolanıyorum annemi görünce ben başladım ağlamaya ANNE DAYANAMIYORUMMMMM diye  :crybaby2: :crybaby2: 2ye kadar bir öyle bir böyle geçti sanıclar 5 dakika da bir olunca çıktık yola %60 sancı ve 3 cm açılma ile yatışımı verdiler çıktım sancı odasına koluam damar yolu açtılar,lavman yaptılar 5 dakika sonra ayyy ben çok sıkıştm tuvalete gitçem dedim doktor çabul gel dedi inşallah dedim ben de içimden :ehi: neyse yattım yatağa nst bağladılar kontrol ediyorlar devamlı beni saat başı alttan kontrol  :k06: sabah 9 oldu daha 3 cm duruyorum doktor suni sancı takıcaz dedi ayyy dedim beni sezeryana alsanız olmaz mı tırstım yok olmaz dedi doktor iyi madem dedim ben de   :k06: 9 da suniyi taktılarr anaaaaaammmmmmm dedim başka da bişey demedim yani o ne dehşet bişey öylee  :BangHead: 10da 6 cm 10 buçukta 8 cm oldum.doktor yanıma geldi "bak,ıkınman bebeği iktirmeye yetmiyor ciğerlerini şişirmişsin çok ıkınmaktan benim karnına bastırmam lazım kabu ediyor musun " dedi ediyorum ediyorum yeter ki çıksın ordan dedim  :k06: 10:30 da doğumhaneye gittim masaya çıktım 1 ıkındım yok 2 ıkındım o an kestiğini hissettim 3 ıkındım cokk diye çıktı hanım  :k06: hani kemal sunal tuvaletini yapınca bir ohh der ya inanın bana onu çok iyi anladım derin bir ohhh çektim diyebilirim ve Rabbim o kadar yüce ki o  çıktığı an sancı bıçak gibi kesildi  :y25: yalnız bir sorun vardı benim pisboğazlı çıkarken kakasını yemiş  :k06: doğum yaptıran doktor bir bağırdı "çocuk doktorlarını çağırın bebek pisliğini yemiş" diye o an ne hissettiğimi bir ben bir de Rabbim bilir  :honk: hemn kaptıkları gibi götürdüler yağmuru o an benim için hiç geçmek iblmeyen bir 20 dk idi  :crybaby2: dikişim bitmeden hayırlı haber geldi ciğerlerine inmeden müdahele etmişlerdi gönlüm rahattı  :muzz: odaya indim eşim görümcem annem babam abim halam eniştem kuzenlerim kaynanam eşimin halası herkes ama herkes beni bekliyordu eşim yanıma gelip yanağımdan hafifçe öptü o an benim için dünyalara bedeldi  :love9: :love9: şimdi 3 kişilik yuvamızda bazen mutlu,bazen delirmiş,bazen kafayı yemiş idare ediyoruz  :ehi: :ehi: :ehi:

NOT: bunları şimdi gülerek yazıyorum ama 1 sene önce gülmeden yazıyordum üstünden koca 1 yıl geçti unuttum o anları da ondan yoksa gene gülmezdim  :ehi: