28 Nisan , 2024, 22:28:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

ღ♥ Nilda♥ღ

05 Haziran , 2011, 00:22:25 #570 Son düzenlenme: 05 Haziran , 2011, 14:16:31 ღ♥ Nilda♥ღ
anaa burayı görmemiştimm  ::)

bende anlatiim kısaca 14 ocak 2010 da başladı bizim serüvenimiz 12 sene sonraa çocukların ve babamızın ısrarları sonucunda  :k06:
çocuklara söylediimiz gün dün gibi kızım ağlamaya başladı sevinçten  :y25:
heyecanla beklemeye başladık bebeğimizi  :binkybaby: ilk bikaç ay biraz zordu ama
genel anlamda güzel bi hamilelik yaşadım bebeğim  :binkybaby: beni pekte rahatsız etmedii  :k06:
artık gün sayıyorum normal şartlarda 20 22 gösteriyoo doğum tarihi ama benim ekim 10 da su gelmeye başladı
çok korkmuştum hemen o gün dr.aradım gel bi bakalım dedii
gittim baktı sorun yok suyu gayet iyi  dedi 1 cm açılma vardı nts ye bağladı sancı vardı dedi ama ben bişi hissetmiyorum
kasılma vardı ama sancımı anlamadım dr. var dedi hemde baba sancılar dedi  :k06:
neyse eve döndük ara ara su geliyoo suyu bol demişti dr.o yüzden korku olmadı 
o sıra benim mersinde bi kaç eşyam var onlar gelcek aksilik bu yaa bu zamana denk geldii  :sad1:
bikaçgün daha geçti benim hafiften kasılmalar artmaya başladı 14 ünde gene gittim o günde benim eşyalar geldii
neyse gittim dr. sancılar artmış dedi ama ben bişi hissetmiyorum  ;D
açılmada yok sadece iki cm hmm çok az ama sancılar güçlü dedi hemen yatış yapalım dedi  :-ooo :-ooo :-ooo
hayır olmaz bugün doğuramam bi sürü işim var dedim ;D dr.gülmekten öldü ne diyosun sancıların var diyorum olmaz işim var diyosun dedi :ehi:
nese olmaz yarın gelirim didim geri eve döndüm  ;D
gelen eşyaları yerleştirdik yengemle beraber gece 1 e kadar oturmadık aksiilin böylesi vermesin allah  :'(
işimizi tam olarak bitiremedik tabii  :sad1:
neyse sabah 9 da kalktık valizimi aldık haa bu arada çantasını öyle güzel hazırlamışımkii  :k06:
herşeyini yıkadım bi heves kociş ütüledi anaam hepsi küçücük parçalar bi tane almaya kaksan hepsi karışır  :icon_scratch:
bende tek tek takım halinde katlayıp birer buzdolanı poşetine koydumm  :ehi:
aklıma başka bi çözüm gelmedii  ;D bide onları yıkayıp güneşe asarken çok komiktii babamız gelip görünce çabuk gell dedii bunlar ne böylee  :k06: :k06: küçücük küçücük şeyler çizgi film gibi yaşanması gereken bi andıı  :hello2: :amin: neyse hastaneye gittik hemen yatış falan yapıldı son muayene kontrol falan  ;)
ama hala açılma yok sadece 2 cm ve çocuk yukarda aşağı inmemiş  :-[
serum falan bağladılar 3 4 bileklik taktılar sancılar yavaştan vurmaya başladı  :icon_pale: eşiminde yutdışından misafiri gelmiş hastaneye yakın bi kafedeler bi hastaneye geliyoo bi kafeye gidiyoo adamcaızz  :love3:
arkadaşım geldi elinde çiçeklerle  :k06: bi yandan sancı çekiyorum bi yandan sohpet ediyoruzz  :ehi:
neyse dr. geldi hala ne açılma var nede aşağı inmiş bebeğim saat 12 40 ta serum bağlanmış sancı oluyorum ama bebeğimde tık yok keyfi yerindeydi heraldee  ???
saat 3 e kadar bekletik sancılarla feryat figan baktı olmauyoo dr.eliyle suyu patlatıp boşalttı gene inme yok bebekte çok korktum bu kadar sancıdan sonre bide olmadı sezeryen diycek diyee  :icon_pale: :icon_pale:
neyse suyu boşalttıktan sonra doğumhaneye çıktık zorlamaya başladı sancılar :-ooo bi türlü inmedi cadıı karnımı bastırmaya başladı ebe hemşire ben feryat figan nefesim tükendi mahfoldum  :icon_pale: :icon_pale: çok zorluydu dr.bağırıp nefesini tüketme doğuramazsın  ıkınmaya çalış onun yerine dedi ama doğuran benim onlar diill gerçekten dile çok kolay geliyoo bazenn  :sad1:
neyse son bi hamleyle (15 EKİM 2010 ) saat 3 45 te doğurdum  :binkybaby:
3 210 kg 51 cm boyundaydı minik kuşumm  :binkybaby:
dr çok güzel bi kızın oldu dediiği ve sesini duyduğum an bütün o sancıları yaşayan sanki ben diildim  :y25:
içimi öyle bi sevinç kaplamıştıkii  :y25:  tükenmiş durumdaydım ama halecim  onu bana göster dedim allahım o nasıl bi duygudur kii bi anda herşey gözünde  anlam kazanıyoo  :y25: o kadar zorlanmamıza rağmen öyle güzel bi çocukki ağlamaya başladımm  :y25:
sanki ilk defa anne oluyordum çok şükür dedim içimden sağlıklı sıhhatli bi çocuk verdiin için allahım dedim  :amin: :amin:
aldılar onu benimde dikişlerimi tamamladı dr.  :icon_pale: :icon_pale: off odaya indik
o sıra çok yoğunluk varmış doğumhanede bizim bebeği anca iki saat sonra getirdiler  :k06: :k06:
çocuklar okuldan gelmişler nasıl sabırsız babamız öylee bekliyolar ben onlardan beterr  :k06:
neyse bizim prenses sallana sallana geldii  :love9: :love9: allahım surat domates gibi kıpkırmızı geri kalanı pamuk gibi 
kucağıma aldığım gibi meme aranmaya başladı yavrumm  :y25: sanki öğretilmiş gibi sen ne büyüksün yarabbim  :amin:
çocuk dr.geldi baktı çok iyi bakmışın beslemişin bebeğini dedi maşşallah kanlı canlı  :k06: bakmaya doyamıyordum  :binkybaby:
ertesi günde evimize döndükk  :k06: işte öylee bizim hikayemizdee  :k06:

ALLAH DİLEYEN VE İSTEYEN HERKESE YAŞATSIN BU MUCİZEYİİ İNŞ. :amin: :amin:
.   

Aytii

amin Nilda  :amin: :amin: sonuçta normal dogumla kurtulmussun  :nazar: :nazar: insallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu yasamayi ve hamisleri bir avazda kurtarsin  :nazar: :amin: :amin: :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

nildacım ne güzel paylaşmıssın hislerini okurken duygulandım ara sıra gülmedimde değil,allah seni iyi etsin emi,elin değmişken bahar temizliği falan yapaydında öyle yatış tapaydın bari :ehi:
şaka bir yana vakti saati o zamanmış demek

ღ♥ Nilda♥ღ

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 05 Haziran , 2011, 06:11:43
amin Nilda  :amin: :amin: sonuçta normal dogumla kurtulmussun  :nazar: :nazar: insallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu yasamayi ve hamisleri bir avazda kurtarsin  :nazar: :amin: :amin: :amin:

:amin: :amin: :amin:
.   

ღ♥ Nilda♥ღ

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 05 Haziran , 2011, 09:44:02
nildacım ne güzel paylaşmıssın hislerini okurken duygulandım ara sıra gülmedimde değil,allah seni iyi etsin emi,elin değmişken bahar temizliği falan yapaydında öyle yatış tapaydın bari :ehi:
şaka bir yana vakti saati o zamanmış demek

sorma gülüm yaa aksilik vermeye allah  :amin: :k06: ama olsun çok şükür öylede böylede geçti bitti  :k06: :k06:
.   

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

nıldoş  senı pek rahat gordum masallah bana doktor dese yatmalısın hastaneye kımse benı eve goturemez  :ehi: masallahhh canım hem cesur hemde hamaratsın o durumda bıle  :nazar: çok sukur kurtuldun allah evlatlarını bagışlasın  :amin: :amin:

ღ♥ Nilda♥ღ

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 05 Haziran , 2011, 17:02:01
nıldoş  senı pek rahat gordum masallah bana doktor dese yatmalısın hastaneye kımse benı eve goturemez  :ehi: masallahhh canım hem cesur hemde hamaratsın o durumda bıle  :nazar: çok sukur kurtuldun allah evlatlarını bagışlasın  :amin: :amin:

biraz öyle olmuş ama iş başa düşünce gözün kararıyoo siboşum  8) :k06:
:amin: :amin:allah razı olsun sende evladına kavuşur burda gülerek yazarsın bize inş. :amin:
.   

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ღ♥ Nilda♥ღ - 05 Haziran , 2011, 00:22:25
anaa burayı görmemiştimm  ::)

bende anlatiim kısaca 14 ocak 2010 da başladı bizim serüvenimiz 12 sene sonraa çocukların ve babamızın ısrarları sonucunda  :k06:
çocuklara söylediimiz gün dün gibi kızım ağlamaya başladı sevinçten  :y25:
heyecanla beklemeye başladık bebeğimizi  :binkybaby: ilk bikaç ay biraz zordu ama
genel anlamda güzel bi hamilelik yaşadım bebeğim  :binkybaby: beni pekte rahatsız etmedii  :k06:
artık gün sayıyorum normal şartlarda 20 22 gösteriyoo doğum tarihi ama benim ekim 10 da su gelmeye başladı
çok korkmuştum hemen o gün dr.aradım gel bi bakalım dedii
gittim baktı sorun yok suyu gayet iyi  dedi 1 cm açılma vardı nts ye bağladı sancı vardı dedi ama ben bişi hissetmiyorum
kasılma vardı ama sancımı anlamadım dr. var dedi hemde baba sancılar dedi  :k06:
neyse eve döndük ara ara su geliyoo suyu bol demişti dr.o yüzden korku olmadı 
o sıra benim mersinde bi kaç eşyam var onlar gelcek aksilik bu yaa bu zamana denk geldii  :sad1:
bikaçgün daha geçti benim hafiften kasılmalar artmaya başladı 14 ünde gene gittim o günde benim eşyalar geldii
neyse gittim dr. sancılar artmış dedi ama ben bişi hissetmiyorum  ;D
açılmada yok sadece iki cm hmm çok az ama sancılar güçlü dedi hemen yatış yapalım dedi  :-ooo :-ooo :-ooo
hayır olmaz bugün doğuramam bi sürü işim var dedim ;D dr.gülmekten öldü ne diyosun sancıların var diyorum olmaz işim var diyosun dedi :ehi:
nese olmaz yarın gelirim didim geri eve döndüm  ;D
gelen eşyaları yerleştirdik yengemle beraber gece 1 e kadar oturmadık aksiilin böylesi vermesin allah  :'(
işimizi tam olarak bitiremedik tabii  :sad1:
neyse sabah 9 da kalktık valizimi aldık haa bu arada çantasını öyle güzel hazırlamışımkii  :k06:
herşeyini yıkadım bi heves kociş ütüledi anaam hepsi küçücük parçalar bi tane almaya kaksan hepsi karışır  :icon_scratch:
bende tek tek takım halinde katlayıp birer buzdolanı poşetine koydumm  :ehi:
aklıma başka bi çözüm gelmedii  ;D bide onları yıkayıp güneşe asarken çok komiktii babamız gelip görünce çabuk gell dedii bunlar ne böylee  :k06: :k06: küçücük küçücük şeyler çizgi film gibi yaşanması gereken bi andıı  :hello2: :amin: neyse hastaneye gittik hemen yatış falan yapıldı son muayene kontrol falan  ;)
ama hala açılma yok sadece 2 cm ve çocuk yukarda aşağı inmemiş  :-[
serum falan bağladılar 3 4 bileklik taktılar sancılar yavaştan vurmaya başladı  :icon_pale: eşiminde yutdışından misafiri gelmiş hastaneye yakın bi kafedeler bi hastaneye geliyoo bi kafeye gidiyoo adamcaızz  :love3:
arkadaşım geldi elinde çiçeklerle  :k06: bi yandan sancı çekiyorum bi yandan sohpet ediyoruzz  :ehi:
neyse dr. geldi hala ne açılma var nede aşağı inmiş bebeğim saat 12 40 ta serum bağlanmış sancı oluyorum ama bebeğimde tık yok keyfi yerindeydi heraldee  ???
saat 3 e kadar bekletik sancılarla feryat figan baktı olmauyoo dr.eliyle suyu patlatıp boşalttı gene inme yok bebekte çok korktum bu kadar sancıdan sonre bide olmadı sezeryen diycek diyee  :icon_pale: :icon_pale:
neyse suyu boşalttıktan sonra doğumhaneye çıktık zorlamaya başladı sancılar :-ooo bi türlü inmedi cadıı karnımı bastırmaya başladı ebe hemşire ben feryat figan nefesim tükendi mahfoldum  :icon_pale: :icon_pale: çok zorluydu dr.bağırıp nefesini tüketme doğuramazsın  ıkınmaya çalış onun yerine dedi ama doğuran benim onlar diill gerçekten dile çok kolay geliyoo bazenn  :sad1:
neyse son bi hamleyle (15 EKİM 2010 ) saat 3 45 te doğurdum  :binkybaby:
3 210 kg 51 cm boyundaydı minik kuşumm  :binkybaby:
dr çok güzel bi kızın oldu dediiği ve sesini duyduğum an bütün o sancıları yaşayan sanki ben diildim  :y25:
içimi öyle bi sevinç kaplamıştıkii  :y25:  tükenmiş durumdaydım ama halecim  onu bana göster dedim allahım o nasıl bi duygudur kii bi anda herşey gözünde  anlam kazanıyoo  :y25: o kadar zorlanmamıza rağmen öyle güzel bi çocukki ağlamaya başladımm  :y25:
sanki ilk defa anne oluyordum çok şükür dedim içimden sağlıklı sıhhatli bi çocuk verdiin için allahım dedim  :amin: :amin:
aldılar onu benimde dikişlerimi tamamladı dr.  :icon_pale: :icon_pale: off odaya indik
o sıra çok yoğunluk varmış doğumhanede bizim bebeği anca iki saat sonra getirdiler  :k06: :k06:
çocuklar okuldan gelmişler nasıl sabırsız babamız öylee bekliyolar ben onlardan beterr  :k06:
neyse bizim prenses sallana sallana geldii  :love9: :love9: allahım surat domates gibi kıpkırmızı geri kalanı pamuk gibi 
kucağıma aldığım gibi meme aranmaya başladı yavrumm  :y25: sanki öğretilmiş gibi sen ne büyüksün yarabbim  :amin:
çocuk dr.geldi baktı çok iyi bakmışın beslemişin bebeğini dedi maşşallah kanlı canlı  :k06: bakmaya doyamıyordum  :binkybaby:
ertesi günde evimize döndükk  :k06: işte öylee bizim hikayemizdee  :k06:

ALLAH DİLEYEN VE İSTEYEN HERKESE YAŞATSIN BU MUCİZEYİİ İNŞ. :amin: :amin:
amiiiin ayy ne heyecanlı mucizemi bende çok merak ediyorum.ama doğumdan korkmaya basladım artık

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Shadowqueen

07.07.2011 perşembe sabahı wc ye gitmek için kalkmak istedim belim kitlenmişti 15 dakika uğraştım kalkamadım ve çok sancım vardı. Bşr şekilde kalktıktan sonra doktorumu aradım hastanede değilmiş başka doktora yönlendirdiği için gitmek istemedim. Sancılarla 1 gün daha bekledim cuma günü gittim nst ye girdim doğum sancılarım başlamış ve 3 cm açılmam olmuştu, daha önce 2 kere serumla sancılarım durdurulduğu için doktor hareketlerinin azalmasından korktuğu için riske atmak istemedi ve ameliyathane ile görüştü acil sezeryana almam lazım dedi, 4 tane prostat ameliyatı varmış ertelediler beni almak için.Sonra küvez odası ile görüştü ne olur ne olmaz diye küvez ayarlattı. Ben bekliyelim eşim ve ailesi Zonguldakta yetişemezler dedim ama ameliyattan çıkınca görürsün dedi. Yatış işlemlerimi başlattılar ama planlanan sezeryan tarihinden önce geldiğim için boş odaları yoktu ve beni geçici çift kişilik odaya aldılar.Hastaneye yatmak için gitmediğimden dolayı yanımda hiçbir eşyam yoktu annem mecbur beni tek başıma bırakarak eve eşyalarımı almaya gitti ve anneannemle birlikte geldiler.30 dakika sonra hemşire geldi sonda taktı önlüğümü giydirdi ameliyathaneye indirirken sinirlerim boşaldı ağlamaya başladım eşimle helalleşememiştim sanki ameliyatta birşey olacakmış gibi korku sardı içimi. Ameliyathane girişinde 10 dk bekledikten sonra içeri aldılar. Ameliyat masasına yattıktan sonra bacaklarımı bağladılar ve kalp ritimlerim için makinaya bağladılar.Elimden damar yolunu açarak anestezi verdiler, biran nefes alamadım çok kötü oldum ve ağzıma maske taktıkları anda gitmişim.08.07.2011 tarihinde  13.30 da prensesim 2840 ve 48 cm olarak dünyaya gelmiş.Prensesimi anneannesi almış fakat bebek doğduğu zamanda beni esas odama geçirdikleri için maalesef planlanan hiçbirşey yapılamadı.Ne odam süslenebilmişti ne bebek şekerlerimi getirebilmiştik  :sad1: :sad1: Uyandığım anda sorduğum ilk şey bebeğim küveze girdimi oldu odada sizi bekliyor cevabını aldıktan sonra sancılarımla başbaşa kaldım resmen ölüyorum zannettim. Odama bebeğimden yarım saat sonra çıktığımda allahtan ağrı kesici iğne yaptılarda bebeğimle ilgilenebildim. Görünce gözlerime inanamadım bu benim mi diye  :dontknow: gerçekten onu kucağıma aldığımda ve ilk emzirmeye çalıştığımdaki duygu mükemmeldi artık bende anne olmuştum  :love9: :love9: :love9: Eşim ancak ben çıktıktan 1 saat sonra gelebildi ve bebeğimiz dünyaya gelmişti gözlerine inanamadı onun bizim parçamız olduğuna, korkudan kucağına dahi alamadı  :k06: Hastanede 2 gece yattım ve Pazar sabahı evime geldim. Sezeryandan ötürü hala devam eden ağrılarım ve sızlamalarım oluyor ama pamuk şekeri kızımla ilgilenirken herşeyi unutur oldum. Kızımda da sarılık başlangısı var ve bugüne kadar değeri yükseliyordu,i bugün test yaptırdık düşmeye başlamış. :nazar: :nazar: Kızımın uyku problemi yok, annesini güzelcene emmeyi de öğrendi inş. kısa zamanda toparlayacak kuzum  :amin: Rabbim hiç birimize şifası olmayan bir dert vermesin  :amin: :amin: :amin: :amin: İsteyen herkese tez zamanda bu güzel duyguyu yaşamak nasip olsun  :amin: :amin:

derbeder

gozunuz aydin  :nazar:

seker susleme isinede o kadar cok takilma, ne guzel bebek size surpriz yapmis  :k06:

ilk dogum gununde icinde kalanlari yaparsin insaAllah hem yasayana yasayacak cok ilk var.

Allah anali babali buyutsun canim tekrardan  :nazar:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

:amin: :amin: :amin: :amin: çok duygulandım okurken gizem allah sizlere bağışlasın evladınızı.
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

GELSQMİNQ

canım çok geçmiş olsun ama sonunda meleğin kollarında işte ben çok korkuyorum doğumdan napcam bilmiyorum ama allah sabrını veriyor sanırım bebeğin hastane sitesinden resimlere baktım harika şirine:) allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun inşallah  :opucuk: :opucuk:

GELSQMİNQ

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 15 Temmuz , 2011, 16:28:15
:amin: :amin: :amin: :amin: çok duygulandım okurken gizem allah sizlere bağışlasın evladınızı.

bitanem sen ne zaman doğurcan yawww senin paşa gelmicek heralde amma nazlı :) kız olsa idi adını nazlı koyardın

HASRET!M S@N@

canım hikayeni gözyasları içinde okudum
almiama maşallah cok tatlı inş cok daha güzel günler yasayacaksın dogum gününde süslersin
evini odasını tatlım allah analı babalı büyütsün acısını göstermesin

ORNA

aynen gizemcim okurken tüylerim diken diken oldu allah bir ömür boyu eşin ve prensesinle mutlu etsin  :amin: çok güzel bi duygudur yazını okurken biran kendimi senin yerine koydum heyecandan bayılıcaktım  :k06: :k06: :k06: ayyy allah inşallah bizede nasip eder çok güzel bi duygurdur allahım sen hayırlısını nasip et  :amin: :amin: :amin: