27 Nisan , 2024, 14:13:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

ponçik

Çok güzel çok duygulu anlar bunlar  ::)
Allah herkese nasip eder inşallah

xxcansuxx

aminnn Allah bir avazda kurtarsın denilen bu sanırım
bizlerde nasip olsun  :amin: :amin: :amin:

güll trde ameliyata eşler girdirilmiyor girmeyi isteyen erkekde çok az çıkar sanırım  :ehi: :ehi:
istisna alan hastane var mı bilmiyorum eşim benimle ameliyattaydı diyen yazsın   ;) :opucuk:

iklima

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Ağustos , 2013, 20:46:47

güll trde ameliyata eşler girdirilmiyor girmeyi isteyen erkekde çok az çıkar sanırım  :ehi: :ehi:
istisna alan hastane var mı bilmiyorum eşim benimle ameliyattaydı diyen yazsın   ;) :opucuk:

gerçekten alinmiyor mu tv de görüyoruz programlarda ama
hamilelikten önce beni o halde görmeni istemem diyordum eşime.şimdi hiç konuşmadik ama fikrim kesinlikle değişti
birincisi orda yalnız kalma fikri çok endişelendiriyor beni.bi digeri de erkeklerin de nasıl şeylerle savaştigimizi görmeleri gerektigini düşünüyorum
her kadın yapıyor belki ama kesinlikle hafife alınabilecek bişey değil.duymakla olmaz bence görmeliler.
ama benim doğum yapacagim hastanede böyle bişey mumkun mu,eşim kabul eder mi hiç bir fikrim yok
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

nelss

benim esim istiyor doğuma benle girmeyi bende istiyorm ama özel hastaneler ble kabul etmiyor ne yazık ki  :violent1: geçen haftaki kontrolümde sordum kesinlikle girdirmiyorlarms doktorumada söyledm beni esimn girmesini istiyorum dedim neden dedi elimi tutar bana destek olur dedim o an gözün kimseyi görmez merak etme dedi  :cildir: :cildir: sinir oluyorm doktoruma  :caca: :caca:
malesef benim bulunduğum yerde hiç bi özel hastane almıyor eşleri
normal doğum düşünüyorm ama olmazsada genel anestezi olur beni kesip bi köşeye atarlar korkusundan esimide istiyorum doğumaaa  :'( :'( :'( :'(

♣ ђคtเςє ♣

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 23 Ağustos , 2013, 11:01:57
Alıntı yapılan: ♣ ђคtเςє ♣ - 03 Ağustos , 2013, 18:35:11
Yazma sırası bize geldi  :)  :)  :)

24 haziran pazartesi günü.. doktor kontrolümüz vardı sabahtan doktora gittik herşey yolundaydı bebeğim 37+1 günlüktü  :love9: 3010 gr 49 cm olmuştu.. muayenemiz güzel geçti eve döndük. akşamına şiddetli bi sancıyla kıvranmaya başladım eşimle beraber hemen hastaneye koştuk nst ye bağlandım, dr çatı muayenesi yaptı herşey yolundaydı yalancı sancı dendi evimize geri döndük.. 25 haziran akşamı aynı sancı gene girdi ama gün içerisinde de bebeğimin hareketlerini çok az hissetmiştim ve çok huzursuzdum, lavaboya girdim nişanımın geldiğini gördüm apar topar hastaneye gittik dr yanına girmemiştim dha beklerken suyum geldi  :dontknow: o şaşkınlıkla napıcağımı bilemez halde önce lavaboya gittim sonra dr yanına girdim gene çatı muayenesi oldum gerçekten suyum gelmişti ve 1 cm açıklığım vardı, dr hemen yatış dedi bana bi kağıt verdi 'doğum için yatış 4. kat' yazıyodu  :y25: şaşkınlıkla çıkıp eşime kağıdı gösterdim birbirimize bakıp şaşkın şaşkın 4. kata çıktık  :ehi: o arada annemi aradım dha hiç bişeyim hazır değildi çantam bile yoktu  :crybaby2: annemi arayıp söyledim inanmadı  :ehi: daha gündüz beraberdik kandırma beni dedi  :ehi: sonra eşimle konuşunca inandı  :ehi: abimle beraber geldiler, o ara beni odaya aldılar üzerime saçmasapan bişy giydirdiler  :ehi: tabi bnm sancılarım artmaya başladı ateş basıyo  :y25: annemle abim eve gittiler hastane çantamı hazırlayıp getirmeye teyzemlerde onlarla beraber eve gitmişler ordan hep beraber geldiler,eşimin kardeşleri falan geldi ama benm kimseyi görücek halim yok açılmam 2 cm olmuş sancım yetersiz kalıyo diye sunı sancı vermeye başladılar gittikçe dayanılmaz olmaya başladı sancılar herkesi çıkardılar odadan eşim kaldı, annem teyzemler durdular, ertesi güne kadr 2 şişe daha suni sancı  aldım ama açılmam 4 cm den ileri gitmiyodu her saat başı çatı muayenesi yapılıyodu artık perişan olmuştum hem sancıdan hem muayeneden  :y25: eşim yanımda sarılıp sarılıp ağlıyodum nolur artık bitsin dayanamıyorum diye  :y25: 26 haziran akşamı 7 gbi dr geldi   nerdeyse 24 saat olucak daha fazla beklemeyiz bebek için tehlike sezeryana alıcaz yarım saat içinde dedi. O an sancım durdu dünya durdu herşey durdu sanki, yarım saat sonra bebeğime kavuşucaktım karnımın içinde olan şey artık yanımızda olucaktı.. eşimle bakışıyoduk ama ağzımızdan tek bi kelime çıkmıyodu, 10 dk sonra hemşireler geldi hadi artık gidiyoruz dedi.. anneme baktım teyzelerime yakınlarıma aileme bi yandan asansöre doğru gidiyoduk, eşim yanımda ellerimi tutuyodu sımsıkı, ameliyathanenin kapısında ayrıldım hepsinden gözleri dolu dolu bana baktılar arkamdan  :y25: ameliyathaneye girdik heycandn ölmek üzeredeydim korkumdan değil bebeğime kavuşmanın heycanı tarifsiz duygusu vardı içimde, dr tam mı yoksa yarım mı diye sordu yarım dedim, belimden bi iğne yapıp belden aşağısını uyuşturdular aradan 15 dk geçti bi ağlama sesi bi çığlık  :crybaby2:  :crybaby2:  :love9: Allahım o nasıl bi an o nasıl bi ses nasıl bi his anlatamıyorum şu an bile içim bi garip oldu, yeşil örtüye sarılı bi melek getirdiler bana kokusunu çektim içime ohh dünya buymuş heralde dedim ellerine ayaklarına baktım öptüm kokladım aldılar yanımdan  :love9: bi an önce ameliyat bitsede yavrumun yanına gitsem diye telaşa girdim, 45 dk ben kaldım içerde çıktığımda gene herkes beni bekliyodu, ilk eşime baktım 'gördün mü onu' dedim, kafasını salladı gözleri dolu dolu öptü beni  :love9: yukarı çıktık odamıza 10 dk sonra geldi bebeğim meğer erken doğdu diye kuvze koymuşlar bi sure sonra getirmişler. yavrumu kucağıma aldım byle bi duygu olamaz eşi benzeri tarifi yok,  sen miydim bebeğim aylarca içimde büyüttüğüm beklediğim  :love9: Rabbim herkese nasip etsin bu muhteşem duyguyu tek duam bu  :amin: daha sonra ilk emzirme ilk temas o kdr özel o kdr farklı anlar ki  :love9: 2 gün daha kaldk hastanede sonra çıktık.
işte böyle  :k06:  :k06: şu an hem bebeğimi emziriyorm hem bunları yazıyorum o anı yaşadım sanki tekrar  :love9: rabbim herkesin yavrusuna sağlık sıhhat versin  :amin:  :amin:

cok güzel anlatmisin cnm  :y25: :y25: :opucuk: :opucuk: darisi bizim gibi bekleyenlerin basina  :amin: bu arada esin niye seninlen ameliata girmedi  ??? benim esim heran yanimdaydi  :love9:

Fotoğrafçı girdi gulcugm çok kalabalik oldu diye bide heycanindan girmedi  :k06:

xxcansuxx

nels o nasıl bir düşünce çıkar aklından kesip bir köşeye atarlar mı seni  :caca: :caca: :caca:
ya kızlar haklı olabilirsiniz başucunuzda olup size destek vermeleri güzeldirde ben istemezdim eşimin beni o halde görmesini uzaklaşmasından korkarım benden adamların aklı almıyor zaten minicik yerden o bebeğin nasıl çıktığını birde her ilişki sırasında o sahneyi hatırlarlarsa  :-ooo :-ooo :k06: :k06:

ben çok değişik düşünüyorum belki  :icon_scratch: :icon_scratch:

nels benim hast.drun kendi hemşireside geldi yanıma severdi beni elimi o tuttu başımdada birkaç ebe hemşire vardı inan drun dediği doğru yüzlerini bile hatırlamıyorum  :k06: :k06:

nelss

canan ablam belden uyuşmalı sezeryan oldu çoçugu aldılar basmdan gittiler dedi bağırms oda karnımı nezaman dikeceksinz dyee bde beline iğne yerini bulamamıslar 3 defa iğne sokmuslar  :cildir: :cildir: :cildir: bnce beceriksizliklerini görmesinler dye istemiyorlar  :violent1: :violent1: :violent1: normal doğumda zaten istemem yanımda olmasını  :icon_pale: :icon_pale: sezeryan olursam genel olur heralde ben baygınken dursun istiyordum
sen normal doğum yaptın deil mi?

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Ağustos , 2013, 20:46:47

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:anam niyeymis girse nolcak  :ehi: :ehi: sonucda esim geldi ama bisi görmediki yüzümü gördü tek belden asagimda bez vardi konustuk bisiler bi baktim kizim cikmis bile  :love7: :k06: :k06: :k06: bide insana cesaret veriyolar  :k06:
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

benim bu normal dogum olursa esimi isticem gene yanimda  :k06: görsün ilk ani diye bide güc verir ne kadar vercekse  :ehi: :ehi: ha bide cektigimiz aciyi oda görsün  :laughing7: gerci benim esim bayilir kesin  :caca: :caca: burdaki almanlar cocuklarin göbegini bile onlar kesiyor  :-ooo :-ooo

nelss

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 28 Ağustos , 2013, 10:29:37
benim bu normal dogum olursa esimi isticem gene yanimda  :k06: görsün ilk ani diye bide güc verir ne kadar vercekse  :ehi: :ehi: ha bide cektigimiz aciyi oda görsün  :laughing7: gerci benim esim bayilir kesin  :caca: :caca: burdaki almanlar cocuklarin göbegini bile onlar kesiyor  :-ooo :-ooo
ayyy ne kadar cesaretlilermis  :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:

kelebegimm

Benimde dogumuma esim girdi kordonu o kesti 16 saat boyunca yanımdaydi ikincidede gidermizin diyorum tabikide Dio onun yanımda olması Buyuk gucdu benim icin  :love9:

]

nelss

benimki cesaret edemez heralde kesmeye  :icon_pale: :icon_pale:

xxcansuxx

ben normal doğum yaptım ne bileyim girsin istemezdim istesemde eşim girmezdi yapamaz dayanamaz o halde görmeye... evde sancı girdiğinde bile çaresiz bakışları gözümün önünden gitmiyor ben ona cesaret vermiştim birde doğum odasında onu mu düşüneyim  :k06: :k06: :k06: o benim ilk bebeğim  :ehi: :ehi:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

06 Ekim , 2013, 16:14:31 #1273 Son düzenlenme: 06 Ekim , 2013, 16:55:22 °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°
slm kizlar  bende 23.09.13 de ogluma kavustum sükür
biraz tahlilsiz olaylar yasadim kisaca anlatayim
aslinda günüm 15. deydi 8gün gecti bende hala ne sanci ne acilma vardi neysem her iki günde bir hastaneye gidiodum hersey normaldi ama cok gec oldugu icin sezeryandan sonra normal denemeye gerek yok yine sezeryan olcaksin dediler ayin 23. ne gel dediler hastaneye  :-ooo  gene kismet olmadi normal dogurmak dedim az üzüldüm ama dedim vardir bundada bir hayir zaten sabrimda halimde kalmamisti...sabah oldu hastaneye gittik,hazirlikliydim en azindan neysem
sezeryana alindim esimde yanimdaydi heycanliydim bide tansiyonum cok düsük diye bir saat bekletildim normal olunca aldilar beni iceri ve belime igne vurmaya basladilar ama nedense hic islemiyodu igne bi türlü uyusmuyodu vucudum saskindim  belki 7keren igne vurdular en sonunda uyustum.sonrasinda esim yanima geldi zaten bi 10dk sonra oglumun ilk aglayisiylan bende agladim sonunda kavustuk dedim  :y25: oglumu bana hemen gösterdiler baktim öptüm sonra esimlen hemsireler gitti oglumu temizleyip giydirmeye bende asagida iyice ayilana kadar bekledim sonra kavustum ogluma buraya kadar hersey normaldi...ilk gün hic kalkmadim idrar torbasina ihtiyacimi görüydum doktorlar geldi bakti idrar yerine kan geliyo torbaya nedenini bilemediler ikinci günü ayaklandim yürüdüm zar zor ama hala kan geliyodu korkmaya basladim sonra idrar torbasini cikardilar benden wc gidiyim dedim bi damla yaptim o an bayilcak hatta ölcek gibi aci cektim karnim tas kesildi hemsireyi cagirdim :honk:  dedi gaz sancisi filan normal dedi gece oldu gene ayni artik resmen ecel terleri döküyodum doktoru cagirmiyolardi ha bire gaz ilaci veriyolardi bende esimi cagirdim ölüyom gel dedim geldi ertsi sabaha kadar doktor gelmedi pis hemsire beni anlamadi ne aci cektimi  :caca: neysem sabah oldu doktorlar geldi ben hala aci cekiorum dediler bunda bisey var hemen ultrasyon yapalim baktilar karnimda sivi cikti hemen acil ameliyata aldilar ayni yerden tekrar kesilcek olmak korku verdi bana bide esim ailem yoktu yanimda bebegim tek kalmisti hemsireler bakiodu...uyuttular beni gerisini bilmiyorum kalktigimda odamdaydim annem esim kardesim agliyodu ben cok yorgundum gözümü acamiyodum sadece duyuyodum.sonra iki doktor geldi durumu bildirmek icin dediler sezeryan yapilirken idrar torbanda kesilmis onu diktik filan...2hafta boyunca idrar torbasiylan durcaksin dediler...10gün hastanede yattim oglumlan kizim evde bakiliodu ama cok özledim onu oglumu desem yanimdaydi ama sevemiyodum yasadiklarimdan dolayi :( torba hala üstümde ama 5gündür evdeyim yarin rötgen cekilcek eger idrar torbam iyilesmisse kurtulcam su meretten normal insan olcam insallah :)
Rabbim herkese kolay dogumlar nasip etsin benim cektiklerimi cektirmesin
biraz uzun oldu ama bu yasadiklarinim yarisinin yarisi bile deil.acimi paylasip okuyanlara tsk ederimm

birbuçukyıl

Ne kadar üzücü. Verilmiş sadakan varmış. Rabbim sabrını gücünü arttırsın. Acil şifalar versin.
Sezeryan yapan doktor tecrübesiz bir insan mı yaa. Böyle kafasına göre kesip biçiyo.. :honk: