Çocuklarda Tırnak Yeme

Başlatan minekavlak, 17 Ocak , 2007, 17:22:06

« önceki - sonraki »

minekavlak

17 Ocak , 2007, 17:22:06 Son düzenlenme: 15 Mart , 2010, 12:51:19 g10ca
kızlar şu 1-2 aydır bizzimkinin elleri ağzında.tırnaklarını yemiyor ama dişliyo,koparıyo..anlatmayla çözümlenmiyo.ne yapmam lazım :icon_scratch: :dontknow:?yardım edin nolur ??? : :help:

Emine

Kıyamam ya bizimkinin daha tek dişi bile olmadığı için bilemiyorum  :D ama eline acı biber süren var.Ben kıyamam kendi çocuğum yese ama naparım bilemiyorum  :icon_scratch:

yelizaim

Mine'ciğim, o durumlarda hemen dikkatini dağıtmaya çalış,yapma deme çünkü daha fazla yapacaktır,eline birşeyler ver,hadi gel şunu yapalım,bununla oynayalım,yada gel bana yardım et filan de,hemen o hareketten uzaklaştır onu,zamanla unutacaktır ama senin huzursuz olduğunu farkederse dikkat çekmek için daha fazla yapar.Farkettirmeden yavaş yavaş uzaklaştırman gerekiyor.Kolay gelsin.

minekavlak

doğru söylüyosun ama bir süre uzaklaşıyo.sonra bakıyorum yine eli ağzında.. :sad1:

yelizaim

Zaten hiçbirşeyin sonucunu hemen alamazsın canım,sen sabırla devam edeceksin o zamanla unutacak.Annelik sabır işi valla tabi çatlamazsak :BangHead:

minekavlak

yelizcim ellleri yetmiyo,ayak parmaklarıda ağzında keratanın.. :sad1: :dontknow: :cussing:

ÇİTLENBİK

minecimbencede sabrı elden bırakma canım..
keremle yaşıt ,arkadaşın çocuğu var aynı şekilde davranıyordu.
başa çıkamayınca çocuk psikiyatrına götürdü psikolojik sebepler çıktı.
kıskançlık sendromu falan.
bence buna gerek duyma sebebini araştır derim yada alışkanlıkmı yapıyor anlamaya çalış..
en önemliside çocukları birşeyden soğutmanın yolu dikkat dağıtmadan geçiyor biliyorsun..

Almiş'inAnniş'i

benim eşim de tırnaklarını yiyo, kayınpeder de yiyo  :honk: hatta tırnak bitiyo parmaklarını yiyolar nerdeyse iğrenç görünüyo. ya bu ırsi falan oluyor mu acaba?  :dontknow: ya kızım da yerseee  :sad1:

Emine

:k06: yok ya sanmam ırsi olduğunu

Almiş'inAnniş'i

UMARIM HALI ÇIKARSIN EMİNE  :honk:

SEVİNÇ

Bende dişlerim,canım sıkıldığı zamanlar.Ama çok şükür irsi değil.Oğlum yemiyor yani,şimdilik tabiş.Kardeşi olunca bilemem.

jbdun

hexxe

Benim kızımda tırnak yiyordu ojeye özendirerek vazgeçirebildim.. Tırnağını yemediği her gün için farklı renkte oje sürdüm heves etti tırnak bakımına yemedi ama kızım 5 yaşında daha küçüklere ne yapılır bilemiyorum

βαlκιz

mehmet uğur bey tırnagı bi parça uzasa hemen aza yeni başladı
ilkden tırnak yedini anlamadım
kesiyorum ama çokda kısa kesmiyorum acır diye
ya ıhı hıh hıı diyerek tırnaklarını gösteriyo bah bah diyoo  :k06: :k06:
uzamış kesicekmişim
kesmezsem tırnak hemen ağza  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: