27 Nisan , 2024, 10:00:44

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

evinizde hayvan besliyormusunuz

Başlatan asya81, 26 Kasım , 2010, 16:28:54

« önceki - sonraki »

asya81

Alıntı yapılan: kasrıcinan - 24 Şubat , 2011, 19:29:29
ayy 2 yıldır balık besleyoruz esim balık hastaıs kocaman akvaryum salonda yer kaplıyo koca koca oldu balıklar tam kızartmalık  :ehi: :ehi: ayy suyu da hemen kirleniyo bi cam acayım o güzelim salon yosun kokuyor yafff  :ehi: :ehi: :ehi: :igrenc: :igrenc:
eğer akvaryum cam kenarında ve ışık alıyorsa (güneş ışığı) yosunlanır.ilaçlar var onun için

Aytii

Alıntı yapılan: karapnr - 24 Şubat , 2011, 19:41:59
Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 24 Şubat , 2011, 12:41:07
kızlar benim bir su kaplumbağam var evde ve bu sıralar sürekli kış uykusuna yatmak istiyor ki bi nitekim yapıyor bunu  :-\ engel olamıyorum uyandırıyorum genelde ama bazen tekrar dalıyor uykuya birde bi yemi var sürekli atıyorum kabına ama hiç yemiyo bile korkuyorum ölecek diye :( varmı su kaplumbağası besleyen??

kış uykusu mu  :k06: ben beslemiştim bir ara ama benimki uyuma gerei duymadı kışın , ya benimkinde birşeyler vardı ya da seninki uykucu  :k06: kabuğunun renginde ya da kendi renginde bir değişme var mı hasta mı oldu acaba , alığın bir yere danış istersen bi

su kaplumbağaları kış uykusuna yatar yapıları gereği  ::) evde besliyosan ölmemesini sağlamak için devamlı uyandırmak gerek. yoksa uyandıklarında bağışıklıkları azalmış oluyor ve ölebiliyorlar. ben ilk kaplumbağamı kaybettim çok ağladım bunu bana birisi verdi bakmam için bende kaldı. ölsün istemiyorum.

asya81

kızlar benim bir su kaplumbağam var evde ve bu sıralar sürekli kış uykusuna yatmak istiyor ki bi nitekim yapıyor bunu  :-\ engel olamıyorum uyandırıyorum genelde ama bazen tekrar dalıyor uykuya birde bi yemi var sürekli atıyorum kabına ama hiç yemiyo bile korkuyorum ölecek diye :( varmı su kaplumbağası besleyen??
canım peki ısıtıcı varmı olmassa eğer uykuya geçer havalar soğuduğu için.

Aytii

Asyam peteğin üstüne koyuyorum suyu ısınsın diye izliyorum onu öyle. bakıyorum böyle açmış bacakları yayılıyo suda :D hoşuna gidiyo yani ama işte olduğum için devamlı olarak ilgilenemiyorum ancak akşamları ve hafta sonları  :-\ şu kışı bi atlatsa Allahın izniyle  :amin: ölmesin :(

asya81

Alıntı yapılan: asya81 - 25 Şubat , 2011, 09:35:35
canım peki ısıtıcı varmı olmassa eğer uykuya geçer havalar soğuduğu için.
bide bizim müşteri getirdi 1yıldır besliyormuş hayvanlar bir karıştan büyük okadar büyümüşlerki tüm akvaryumu dolaşıyorlar hatta biri çıkmış akvaryumdan nasıl çıktıysa  :toothy10: :toothy10:

asya81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 25 Şubat , 2011, 09:38:00
Asyam peteğin üstüne koyuyorum suyu ısınsın diye izliyorum onu öyle. bakıyorum böyle açmış bacakları yayılıyo suda :D hoşuna gidiyo yani ama işte olduğum için devamlı olarak ilgilenemiyorum ancak akşamları ve hafta sonları  :-\ şu kışı bi atlatsa Allahın izniyle  :amin: ölmesin :(
canım genelde kaplumbağayı plastik kapta bakıyorlar onada ısıtıcı olmas aslında cam bir akvaryum içinde ısıtıcısıyla olsa uyumaz malum sıcak sever hayvan

asya81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 25 Şubat , 2011, 09:38:00
allah korusun sen uyutmamaya bak :laughing7:

Aytii

çıkar :D

benimkisi küçük geçende çıktı evinden  :-\ evi altını üstüne getirdim bulana kadar  :D buluncada azarladım  :k06: meğer uyumak için karanlık bir yer arıyomuş :( anlıyorum bir taraftan o hayvanın doğasında var ama bırakırsam ölecek ve ben çok seviyorum onu.  :love9: başka bir kap aldım bende daha büyük çıkmaması için  :laughing7:

asya81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 25 Şubat , 2011, 09:41:48
çıkar :D

benimkisi küçük geçende çıktı evinden  :-\ evi altını üstüne getirdim bulana kadar  :D buluncada azarladım  :k06: meğer uyumak için karanlık bir yer arıyomuş :( anlıyorum bir taraftan o hayvanın doğasında var ama bırakırsam ölecek ve ben çok seviyorum onu.  :love9: başka bir kap aldım bende daha büyük çıkmaması için  :laughing7:

:toothy10: :toothy10: kaçaklar.sen alabilirsen ısıtıcı ve cam akvaryum al küçüğünden rahat edersin öle yaparsan bir seneye kalmaz bir karışı bulur

Aytii

ahhh büyüsün keşke ben alırım ona pamuk prenses evide alırım hepsini alırım :D ama ölmesin  :(  :(

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

kuşum vardı rahmetli oldu geçen ay :(
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

asya81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 25 Şubat , 2011, 09:45:37
ahhh büyüsün keşke ben alırım ona pamuk prenses evide alırım hepsini alırım :D ama ölmesin  :(  :(
:toothy10: :toothy10: :toothy10: ölmez güsel bakıyormuşsun aplası:)

Aytii

benim kız kardeşimde var 3 senedir tepsi popo oldu :D büyüdü baya okadar zekiki apaçi müziğinde dans ediyodu  :ehi: ismide Tazem  :-* kardeşim alır kucağına sever öper eşimde kızıyo mikrop kapacaksın diye :D

asya81

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 25 Şubat , 2011, 09:48:51
kuşum vardı rahmetli oldu geçen ay :(
üzülme bazı hayvanlar erkenden gidiyorlar işte :-\ benim 2 tane jako papağanım var evde kafayı yedirtiyorlar :cildir: :cildir: :cildir:

asya81

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 25 Şubat , 2011, 09:52:55
benim kız kardeşimde var 3 senedir tepsi popo oldu :D büyüdü baya okadar zekiki apaçi müziğinde dans ediyodu  :ehi: ismide Tazem  :-* kardeşim alır kucağına sever öper eşimde kızıyo mikrop kapacaksın diye :D
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: ay bende dayanamıyom hayvanlara yahu