27 Nisan , 2024, 18:39:41

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Gerçek sanci belirtileri nelerdir?

Başlatan ● GϋŁ ßαКιşŁιм ●, 17 Kasım , 2010, 08:49:12

« önceki - sonraki »

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Kizlar Yardim edin  :crybaby2:
bu sabah saat 7'den beri sanci cekiyorum
uykumdan bel agrisiyla uyandim, kalcamin üstünden belime dogru (adet sancisi cekerkenki bel agrisi gibi)
karnimin altindan ustune derin içten içe agrilar hissediyorum  :y25: sanirim artik sancilari hissetmeye baslicam  :crybaby2:
düzenli olarak gelip gitti bu agrilar, belimin agrisi sabit duruyor, karnimin agrisi kasilmayla birlikte geliyor duruyor bir sure
gidiyor.. her 5 dk'da bi oldu boyle yarim saat sürdü  :icon_pale: kalktim ayaga sonra gezdim biraz evde geri geldim uzandim
yine ayni , bu kezde afedersiniz en altta (rahmimde) bide bacaklarimin arasinda agrilar var, batmalar, bacaklarimin ust kisminda  :y25:
napmaliyim yardim edin bunlar ne olabilir gercek mi yalanci dogum sancilari mi ? ? ? ? panik yapipta hemen gitmek istemiyorum hastaneye :-[

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

canım Allah yardımcın olsun. devam ediyomu hala sancıların?
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Lă_Tăhzen!

her 5 dakikaya bir sancı gelıyorsa bence doktoruna ara hemen danış suyun gelmediyse daha telaş yapma ama hemen ara doktorunu

**Gül**

Aysenurcugum sancilar hakkinda tecrubem yok  :dontknow:  biliyorsun aama dualarim hep seninle. Eger vakti geldiyse Ceyhunun saglicakla alirsin insallah kucagina  :amin: :amin: Eger dogumun basladiysa da uzulme olurmu. Binlerce bebek erken doguyor ve saglikli bir sekilde buyuyorlar. Ceyhunda oyle olacak insallah  :amin: :amin: Ama bence en kisa zamanda ya doktorunu ara yada direk hastaneye git. Belki kontrol altina alirlar seni ve eger dogum basliyorsa bir ilac veriyorlar diye biliyorum bebegin cigerlerinin gelisimi icin. Sen normal zaman dogumu gibi bekleme bence senin durumun farkli.
Rabbim yardimciniz olsun insallah  :amin: :amin: :amin: Guzel haberlerle tekrar yazman dilegiyle  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

SiRiNe

Aysecim canim dualarimiz seninle, normal dogurmadigim icin tecrubem yok agri sanci gercekmi yalancimi diye ama
bende sancilanmistim sezeryan gunumde doguma gidecegim gece kasilmalar ve senin tarif ettigin sancilar oluyordu, iki uc dakikada bir geliyordu geri gidiyordu,
ebe bana dogumun ilk sancilari demisti.

doktorunu ara bir sor gitmeden önce

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: NuR<== - 17 Kasım , 2010, 10:09:48
her 5 dakikaya bir sancı gelıyorsa bence doktoruna ara hemen danış suyun gelmediyse daha telaş yapma ama hemen ara doktorunu

Nur sabah oyle oldu, sIkLIkLa 5 dakika bir geldi sanci, yarim saat surdu filan yurudum evde geldim yattim hap ictim uyumusum geri
uyandim yine ayni belimde agri var Rahmim cok hassas alt tarafa sancilar gelip gidiyor gelip gidiyor  :y25:
bekliyorum siddetlenmedi sancilar  :-[

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: **Gül** - 17 Kasım , 2010, 10:59:24
Aysenurcugum sancilar hakkinda tecrubem yok  :dontknow:  biliyorsun aama dualarim hep seninle. Eger vakti geldiyse Ceyhunun saglicakla alirsin insallah kucagina  :amin: :amin: Eger dogumun basladiysa da uzulme olurmu. Binlerce bebek erken doguyor ve saglikli bir sekilde buyuyorlar. Ceyhunda oyle olacak insallah  :amin: :amin: Ama bence en kisa zamanda ya doktorunu ara yada direk hastaneye git. Belki kontrol altina alirlar seni ve eger dogum basliyorsa bir ilac veriyorlar diye biliyorum bebegin cigerlerinin gelisimi icin. Sen normal zaman dogumu gibi bekleme bence senin durumun farkli.
Rabbim yardimciniz olsun insallah  :amin: :amin: :amin: Guzel haberlerle tekrar yazman dilegiyle  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

simdili kevdeyim gül sagol yazdiklarin için, yok zaten iyice farklilasti durumum normal bisey beklemiyorum  :-[
yahu 34. haftada böyle olurmu erken degil mi sancilar için ne biliyim, aaa  :-[ zaten açilmam büsütün anormal bu dönemde vallah
bu belirsiz seyler kafami agritiyor haa  :-[ :-[

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ikiz AnneSi - 17 Kasım , 2010, 12:03:54
Aysecim canim dualarimiz seninle, normal dogurmadigim icin tecrubem yok agri sanci gercekmi yalancimi diye ama
bende sancilanmistim sezeryan gunumde doguma gidecegim gece kasilmalar ve senin tarif ettigin sancilar oluyordu, iki uc dakikada bir geliyordu geri gidiyordu,
ebe bana dogumun ilk sancilari demisti.

doktorunu ara bir sor gitmeden önce

Duygucum gecen lerde nisan gelmisti ya, ondan sonra sancilarin baslamasi gunler veya haftalar alabilir demisti dr,
2 hafta oldu nisan geleli aceba sancilar artik baslicak mi ne  :-[ hemende gitmek istemiyorum hastaneye
beklemek istiyorum sancilar sIkLasirsa giderim, onlarin hesaplamalarina gore 35+2'deyim bugun,
doktorum soyledi.. bu arada sancilar gelince bacaklarimin iç kismi ve üst tarafi dizlerime kadar sizliyor oluyor mu boyle? :-[

SiRiNe

bendeki sancilar böyleydi..tarif ettigin gibi

ama 2 saat sonra sezeryan olmustum, sezeryan olana kadar sanci cektim.

hay Allah tecrubemde yok cok yardimci plmak isterdim.

bir arasan hastaneyi anlat sancilarini tarif et, ona göre bilgi verirler.

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ikiz AnneSi - 17 Kasım , 2010, 13:02:22
bendeki sancilar böyleydi..tarif ettigin gibi

ama 2 saat sonra sezeryan olmustum, sezeryan olana kadar sanci cektim.

hay Allah tecrubemde yok cok yardimci plmak isterdim.

bir arasan hastaneyi anlat sancilarini tarif et, ona göre bilgi verirler.

du bakalim biraz daha bekleyim, ilaçlarimi bi aliyim yemek yeyim, uzaniyim, ayniysa ararim hastaneyi duygu..
insan korkuyo vallah ya niye bilmyiorum endise var içimde  :y25: bebek cok asagida canim karnim indik iyice
bebis top gibi duruyor sanki one dogru  :-[

SiRiNe

rabbim yardimcin olsun canim benim.

korkma endise etme oglun yinede cok erken haftada degil, cigerleri herseyi gelismis durumda.

rabbim kurtarsin bir avazda :amin:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Hayirlisyla ya gelse yada sakince dursa oglusum  :-[ ::) beni endiseye sokuyor vallah
bide ilk olunca insan korkuyo.. deli cocuk ahh deliii  :)

Balböceği

Dakika sayip 5 dakikaya inmesi lazim diye biliyorum

Benimde 2 gundur belim agiryor yatasmiyorum kendi kendimi zorla dogum yaptiracam  :k06:

Angel

17 Kasım , 2010, 13:59:16 #13 Son düzenlenme: 17 Kasım , 2010, 14:16:52 Angel
aysenur simdi nasilsin hala sancin varmi canim 5 dakikada birse veya 10 dakikada hemen hastahaneyi ara Allah korusun evde

dogurmiyasin su oglusu  :-\   heyecan yapma ama  heyecan panik yaptikca daha artiyor  rabbim hayirli zamanda gelsin

su pasa yaa hep mreak ediyorum seni   dogurdumu erken diye Allahim herseyin hayirlisini versin hic korkma bacim  :aferin: