Disiplin, ama nasıl ??

Başlatan @ssemra@, 16 Kasım , 2010, 01:11:08

« önceki - sonraki »

@ssemra@

Kızlar benim disiplin olayıyla başım belada, 1,5 yaşında oğlum var, eşim işten gece geliyor çocuğu göremiyor doğru düzgün, gördüğü kısıtlı vakitde oyunla geçiyor, annem genelde bizimle oluyor o da çocuğun en saçma sapan isteklerini bile ağlamasın diye yapıyor beni dinlemiyor. Disiplin kurmaya çalışan tek kişi benim.. Yalnızken uslu duruyor, olmaz deyince fazla üstelemiyor biliyorki ben ağlasada yapmayacağım, ama eşim özelliklede annem varken beni hiiiç takmıyor, sürekli bişiler isteyip ağlıyor, annem her istediğini yaptığı halde yinede susmuyor..  Benim hayır dedğim şeylere izin veriyor, sürekli bir tutarsızlık var evimizde, annemin değişmeye asla niyeti yok, sizce bende ipin ucunu bırakmalımıyım. Kendimi yormasam mı diyorum bazen, ben boşuna kurallar koymaya çalışıyorum ama okadar şımartıldı ki oğlum ne isterse o oluyor, kural koyduğum kızdığım içinde annem tarafından bile ben çocuğunu ağlatan vicdansız anne oluyorum.. Sİz ne yapıyorsunuz, orta yol bulamadım bir türlü..

βαlκιz

canım annen ve eşin ile konuştunmu bu durumu
ah işte büyüklerr yokmuuu illa kafalarına göre davrancaklar
annenle konuş anlat nasıl davranması gerektigini
sen ipin ucunu bırakma ama fazlada sıkma bence
allah yardımcın olsun
büyüklerin işlere karışması kötü olabiliyo bazen
bu arada hayırlı bayramlar canım :flowers:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

16 Kasım , 2010, 07:41:14 #2 Son düzenlenme: 16 Kasım , 2010, 08:58:45 Eymen'in Anniş'i
İşte bir çocuğun gellişimine 3. 4 kişiler karışınca böle olluyor.

Bence tekrar düzgünce konuş.

Ne kadar olumsuz etkilediklerini anlat.

Bir çocuğa annesi hayır diyorsa hayırdır o..

inş dinlerler seni.bence ipin ucunu bırakma..

gerekirse yor kendinii :-\

:love9: :love7: :love9:

selmay

bencede canmim bu isin pesini birakma ilerde sen zorluk cekeceksin,ben de yegenimden bilirom  cok

akilliydi ama cok simardi.haiyrsa hayir ayni seyler sanki bizide beklioo.daha 6 aylik kizim gecen gunu mama

yerken aaaaaaa dedim sert bi sekilde babannesine atildi hemen yuz ario yanii ,agac yasken egilir insallah

kolaylikla halledersin allah hepimizin yardimcisi olsun  cok önemlii buu

Lă_Tăhzen!

egerkı cocouk buyutken yanında 2. 3. şahıslar varsa dısıplın bıraz zor oluyor sen çizdigin yoldan gıtmeye calısıyorsun gelıyor 2.şahıs o yolu bozuyor neyaparsan yap sanırım bıraz zor ben cok sukredıyorum ki yalnız cocouk buyutucem eşimde benım kurallarıma saygı gosterır ve uyar saolsun bu konuda problem yasamıcam inşallah  konusmakta fayda etmez bence 1 konusursun 2 konusursun kendini yıpratırsın ama  herkes yıne bıldıgını okur    :D

SiRiNe

Anne olan sensin, babaanne anneane ortaminda buyumesi cok iyi oglunun ama

Terbiye edecek olan sensin evladini

Yetistirme konusunda  SINIRLARINI koy.

Benim annem kizlarima bakmamda yardim ediyor ic iceler ama SINIRLARIMI biliyor annem,cocuklarin elbiselerinden yemek uyuma vakitlerine rutinlerine kadar ben karar veririm.
Terbiyeyede aynen öyle annem sadece bu kararlara  uyar...

derbeder

durumun çok zor kardesim Allah yardimcin olsun. herkesinde dedigi gibi..tek basina buyutulemedigi icin, anneanneler babanneler dedeler buyukbabalar karistiklari icin boyle oluyor. kendince onlarda haklidir, lakin dediklerin cok dogru. ilerde zorlugunu sen yasayacaksin evladin arsiz olarak yetisirse. -ki gercekten terbiye ve egitim kucuklukten evde baslar. nasil baslarsa geneldede oylede gider. bence hir gür cikar bi gun cocugun yaninda yokken agla zirla annenin yaninda, durumunu birde oyle dile getir. sanirim daha etkili olur, ne kadar kafaya taktigini belkide bu sekilde anlar. torun sevgisi bambaska diyorlar..dogrudur, ama annen zaten cocuk yetistirme isini sende yapmis..senin cocugunla birlikte olacaksa senin kurallarin gecerli olmali. tabiiki dendigi kadar kolay degildir mutlaka, ama dedigim gibi az duygu somurusu yap.

bu yasima kadar gordugum birsey varsa gercekten cocuklara her istedigini vermemen gerektigidir. ne demisler az verme hirsiz edersin, cok verme arsiz edersin.  bir cocuk tutumlu olmayi, terbiyeli olmayi, gorgu kurallarini ve buna benzer seyleri kucukken ogreniyor. yetiskin bir birey olduklarinda gercek hayatin bu kadar toz pembe olmadigini anladiklarinda hem aci bir tokat gibi oluyor hemde is isten gecmis oluyor. bir kac tane canli ornek var real hayatimda..onlara dayanaraktan nacizane fikrim.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Demet_dk

SEMRACIM NE YAZIKKİ AYNI SIKINTILARI YAŞIYORUZ

BEN ÇOCUĞUMA TEK BAŞIMA BAKABİLİYORUM
AMA ANNEM YALNIZ KALMASIN DİYE BEN ORAYA GİDİYORUM BİDE BİZİM EV SOĞUK DİYE
ANNEM HEP KENDİ OTORİTESİNİ KURMAYA ÇALIŞIYO BİZİDE UYMAK ZORUNDA BIRAKIYO
BEN UYMUYORUM TABİKİ VE BU YÜZDEN ÇOK FAZLA KAVGA EDİYORUZ ANNE KIZ
BEN HERŞEYİ DOĞRUSUNU YAPMAYA VE YAPTIRMAY AÇALIŞIRKEN ANNEM BOZUYO
EN BASİTİ BEN DORUKU OYUNCAKLARIYLA OYNATMAYA ÇALIŞIRKEN O TEPSİ VE TAHTA KAŞIKLA DAVUL ÇALDIRIYO  ::)
BİŞEY DEDİĞİM ZAMAN BEN BİŞEY BİLMİYIRUM KARIŞANDA HATA VS VS

DEDİĞİN GİBİ BAZEN DORUKUN ANNESİ GİBİ DAVRANIYO
MESELA BİRİYLE KARŞILAŞSAK DORUK TAN KONU AÇILSA ANNEM ANLATIYO
BEN UYKUSU DÜZENLİ DERKEN ANNEM UYUMUYO DİYO
ANNEANNE DEMEYİ ÖĞRETECEĞİNE ANNE DEDİRTİYO
BU DEFA DORUKUN KAFASI KARIŞIYO BANA ANNEANNE DİYO  :cildir:
UYARIYORUM ANNE NEDEN BÖYLE ÖĞRETİYOSUN DİYORUM
TAMAM SEN ANNESİSİN BANA TEYZE DESİN DİYO
ONU KISKANDIĞIMI DÜŞÜNÜYO KENDİNCE SENERYOLAR YAZIYO

GİTMİYİM DİYORUM OLMUYO NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRIYORUM

derbeder

nasil yaneh? sizin anneleriniz nasil kendilerine anne dedirtiyorlar yaa  :icon_scratch: bi insan neden boyle birsey yaparki  ???
bu iste bi sorun var mutlaka. bence psikologa anneni goturmen gerek semra, cocugunu degil ;)
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

pırıl

benim görümcemin çocuklarıda kaynanama anne diyolar...............deli oluyorummm benimde çok işim var,kesin karar verdim işi bırakıcam.terbiyeli saygılı bir çocuk olsun istiyorum..bende yokken kimbilir çocuğa neler öğretirler,akşamdan akşama görürüm zaten çalışırsam.yok anacım evimde nasip ederse rabbim büyütücemmm :amin:

βαlκιz

kızlar allah yardımcınız olsun zor yaa
çok net bişekilde konuşmak lazım annelerle
gerekirse küsün konuşmayın ama oda sizin anneniz zorr :-\
anneler sizimi kıskanıyo ki allah allah
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

çok ilğinç gercekten kaynan böyle bişey yapsa dogal bakarız kaynanadır deiz ama :D anne yapınca garip gercekten Allah yardımcınız olsun nediyelim

Demet_dk

BİZ BU NEDENLE ANNEMLE ÇOK KAVGA EDİYORUZ
İKİMİZDE SİNİRLİYİZ KAVGA ETTİKMİ OOO ÇOK FENA OLUYO

KARDESİM ASKERE GİTTİ DİYEMİBÖYLE YAPIYO BİLMİYORUM

AZ ÖNCE GELDİ ANNEM BİZE
GEL OĞLUM ANNEYE ANNEYİ ÖPTÜNMÜ VS DİYO
ANNEANNE DEMİYO YAŞLILIK KOMPLEKSMİ YAPIYO NEDİR ANLAMADIM
ANNE NEDEN ANNE DEDİRTİYOSUN ANNEANNE DESİN DİYORUM TAMAM İSTERSEN TEYZE DESİN DİYO  :cildir:
SEMRANIN DEDİĞİ GİBİ DOKTORA GİDİNCE VS ANNEM ANLATMAYA ÇALIŞIYO
AZ ÖNCE ÇORBA YYEDİRDİM İÇİNE DOĞRADIĞIM EKMEĞE BİLE MÜDAHALE EDİYO SANKİ BEN ÇOCUĞUM

BAZEN DİYOKİ MESELA BİZDE KALSIN DORUK
YOK ANNE GEREK YOK DİYORUM
MERAK ETME ANNESİNİ BABASINI UNUTMAZ DİYO  :cildir:
KENDİNCE SENERYOLAR YAZIYO KISKANDIĞIMI DÜŞÜNÜYO
SİZ SÖYLEYİN NAPİM BEN

SEMRA SENİNLE HEMEN HEMEN AYNIYIZ CANIM

pırıl

canım benim kaynanamada görümcemin çocukları anne diyor ve görümcem bu durumdan memnun..bence çok yalnış ben cicianne kelimesini bile sevmem.her çocuğun bir tane annesi olur.bakmak ayrı bişey onu doğurmak ayrı bişey.ben anneme karşı mesela bişey demekten çekinmem,yalnışsa alıncağını bilsem bile sölerim.annem beklemez böyle şeyler ama
bence canım çok ama çok açık bir şekilde konuş.yada kızkardeşin falan varsa onlarda konuşsn,ilerde bunun problem çıkarabileceğini bunu sadece oğlun için istediğini anlatsan :dontknow:
zor büyütmek de ayrı bir zorluk.

βαlκιz

çok zor ya demet valla neden öyle yapıyoki hepmi böyleydi yenimi oldu
babana anlatsan o annenle konuşsa yada eşin söylese siz karışmayın anne demesin ssanafalan deseler annene