27 Nisan , 2024, 14:15:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

KIZLAR SÜTÜM AZALDI :(

Başlatan Pınar86, 12 Kasım , 2010, 22:11:11

« önceki - sonraki »

KUZEY

öyle oluyor tatlım ama her şey kuzular için  ;)

****SeRaP-27****

canım ne kadar doğru biliyorum ama bildiğimiz siyah çayda çok süt yapıyor aslında sıvılar çok süt yapıyor desem daha doğru olur herhalde
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

KUZEY

kızlar sıvılar yapıyor da ben yemeyince hiç sütüm olmuodu ben de oğlum için besin değeri yüksek gıdalar tüketmeye başladım çok şükür hala emiyor bol su tüketiyorum ama tek suyla olmuyor kilo wericez diye sakın yememezlik yapmayın ;)

❤ հმzεlἶო ❤

yaa ben cok ac kaliyorum kizim birakmiyor tum gun benii  :crybaby2:
napicammm
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

KUZEY

canım yardım eden biri olmazsa öyle oluyor afedersin tuwalete bile gidemiyor insan :sad1:

elif35

Alıntı yapılan: Mine'l Aşk - 25 Aralık , 2010, 22:45:14
Benimde sütüm çok az bebeğimi doyurmuyor onun için mama veriyorum...

Çok istiyorum emerek doymasını ama şimdilik böyle...

İlk haftalarda çok güzeldi sonra apse yaptı yara oldu göğüserim emziremedim...Makine ile sağdık sonra azaldı sütüm..Ne yesem eskisi gibi çoğalmıyor..

Çok üzülüyorum.. :'(

ben hiç emziremedim yaa :( vücudum süt üretmiyormuş ne yaptıysam olmadı olmadı olmadı doüğduğundan beri yavrumu mama ile besliyorum çok korktum hemen hasta olur diye ama maşşallah şimdiye kadar hiçbirşey olmadı inş. bişey olmaz ek gıdalara başladık mama yanısıra meyve-yoğurt veriyorum az da olsa ver emsin hem mama ver hem seni emsin üzülme üzülürsen daha da azalır sonra kesilir iyice ver ver sen yinede

❤ հმzεlἶო ❤

Alıntı yapılan: KUZEY - 27 Aralık , 2010, 14:19:45
canım yardım eden biri olmazsa öyle oluyor afedersin tuwalete bile gidemiyor insan :sad1:

evet aynen kuzeycim, basiyor bagligi icim aciyorr  :cildir:

❤ հმzεlἶო ❤

rezenenin tohumunu buldum  :hello2:
gunde kac bardak demleyip icmem gerek  :icon_scratch:

KUZEY

canım 1 şu bardağına 1 çay kaşığı ben günde 2-3 tane içiyordum :icon_thumright:

❤ հმzεlἶო ❤

tesekkurler kuzeycim
cay gibimi demlemek lazim ???
ben bardagimdaki  sicak suya katip 5 dk bekleyip ictim
sende iyi ise yariyormuydu rezene?

KUZEY

eet ben de öyle yapıyordum bende yaradı canım hem de çocuğa sakinlik werior kendin de iç bebişine de wer adım Serpil buarada oğlumun adı Kuzey ;)

❤ հმzεlἶო ❤

memnun olduk serpilcim
bende cigdem kizim hazel  :flowers:
bilgiler icin cok saol
bu sorunu cozcez insallah  :amin:
kuzeyi optuk  :opucuk:

KUZEY

biz de memnun olduk Çiğdemcim :opucuk:
ne demek canım umarım işe yarar sende de inş. bol bol sütün olur da kuzucuğa yarar ;)

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Kızlar ,
Sütün azalmasını sağlayan tek şey stres  :caca:
Siz kendinizi ne kadar üzmeyip iyi beslenip bol sıvı tüketirseniz sütünüzde bir azalma olmayacaktır.
Zaten 4.ay itibariyle bebeklerin mideleri büyüdüğü için emme süreleri de kısalıyor ama daha çok yeme ihtiyacı hissediyorlar bu sebepten 4. aydan başlayarak ek gıdaya geçiliyor.İyi ki bende 4. ayında geçmişim diyorum çünkü 6.ayda başlamış olsaydım yolu yarılayamazdım eminim.Önce sebze ile başlatmak lazım meyveyi zaten kafadan yiyecekler.Eğer ki sütünüzün gerçekten yetmediğini doktorunuzla kararlaştırdıysanız Aptamil kullanmanın da bir zararı yok.Ben 2.aydan itibaren hem meme hem mama vermeye başladım çünkü doymuyordu kerata  :k06: Ben hiç emememişim Aptamil kullanmışım çok şükür gayette iyiyim  :k06:

Sütü arttıran birkaç şey söylemek gerekirse ,
*Su
*Leblebi
*Bulgur pilavı
*Yoğurt
*Ayran
*Soda
*Rezene çayı
*Sebzeler
*Humana Still Tea
*Kayısı hoşafı

Not:Bebeğiniz emdiği müddetçe süt gelir salgılamaya devam eder.Süt üretimi 2-3 saatte bir yenilenir.Süt sağımı sütü azaltmaz.Bebek doyduktan sonra sağabilirsiniz.

Bol bol sütlü günleriniz olsun annişler  :love9: :love9: :love9:

❤ հმzεlἶო ❤

Gozdecim gun icinde ve gece cok sukur sutum iyi ama ne ilginctir ki saat 3-4 gibi sutum bir bitiyo  8-9 a kadar gelmiyo aksam  :icon_scratch:
anlamadim neden boyle
bende cok oldugunda sagip o zamanlar veriyorum
dolaptansa iciyor ama buzluktan cikardigimi begenmiyor  :k06: