27 Nisan , 2024, 15:47:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

KIZLAR SÜTÜM AZALDI :(

Başlatan Pınar86, 12 Kasım , 2010, 22:11:11

« önceki - sonraki »

Pınar86

Kızlar iki gündür sütüm az geliyor :( süt olmayınca oğlum emdikçede boş olduğu için göğüs uçlarım ağrıyor ne oldu bilmiyorum sıkıyorum yinede zor bir kaç damla geliyor :(

daha önce maşallah oğluma yetiyordu :( cok fazla yemek yiyemiyorum bugünlerde miğdem bulanıyor  çokça su içiyorum oğlum daha 4 aylık üzülüyorum :(

eşim çok takma 4 ay olmuş yeter süt gelmezse ek gıdaya gecersin diyoda ben 6.aydan önce ek gıdaya gecmek istemiyorum

siz böyle bir durumla karşılaştınızmı neler yaptınız? cevaplarınızı bekliyorum? lütfen!
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

ღ♥ Nilda♥ღ

yemene bağlı benimde ii beslendiim zaman sütüm var yoksa boş boş çekiyoo çocuk üstelik benim bebeğim daha 1 ayını doldurmadıı bende endişeliim bu konuda   maleseff :-\ :-\
.   

ღ♥ Nilda♥ღ

o çay ii süt yapıyoo

neden sirke suyuna başladın anlamadımm  :-\ :-\
.   

DER!N

:amin: :amin: :amin:

Canım, yemelisin sıvı tüketimini arttırmalısın sütünün azaldığını çok fazla düşünmemelisin emzirirken sütüne özen bir süre kendini kandır beynin inansın buna artacaktır.
Bir de dönem dönem azalabilir süt, bu kesileceği anlamına gelmez. Çok çok azalsa bile emzirmeye devam et canım gelir sütün.

Rabbim yeni annelere emziren annelere süt versin sütüne bolluk bereket versin.  :amin: :amin: :amin:

fıstık

CANIM BOL BOL BULGUR PİLAVI TAVUK YEŞİLLİK YE VE BOL SU İÇ

BAZILARI YEMEKLE ALAKASI YOK ÇOK SU İÇİCEN DESEDE BEN YEMEYİNCE SÜTÜM OLMUYODU MAALESEF

BİRDE ÜZÜM HOŞAFI VE KAYISI HOŞAFI YE ONLARDA ÇOK SÜT YAPAR

BİRDE UYKUNA DİKKAT ET AZ UYKU SÜTÜNÜ ETKİLER

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

canım hai marketlerde satılan şu haşlanmış mısır konseweleri oluyoya ondan ye..hatta yaparsan kendin haşla ye o çok süt yapıyo bende.. kiloda yapmıyo hem tadıda güzell..

Lă_Tăhzen!

sütün azaldıgını hıssedersın ama bebegın emdıkce gelır bende ıkı aydır sutum artık az dıyorum herseyı yememe ragmen bol sıvı tuketmeme ragmen bırazda stresten oluyor sanırım ve uyku duzensızlıgınden bol bol emzir oglunu   ek gıdaya bence ne kadar erken basladın okadar iyidir biranda gecersen reddedebilir 4 aylık olmus yavastan basla sebze pureleriyle meyve pureleri ve sularıyla ben 4 aylıkken baslamıstım iyikide erken baslamısım dıyorum 

SiRiNe

Canim gida haricinde cok sivi tuket devamli c su sut
bol bol su ic

bebegini dahada SIK emzir sutun cogalir

ama eger cogalmazsa bu konuyu doktorunuzla konus bebeginin gelisimi acisindan 4 aylikken gecilir ek gidaya ama sadece taatirilir yani 7 8  aylik bebekler gibi yiyemez zaten

olmazsa mama ile devam edersin

en son ihtimal yani, sonucta oglunun buyumesi doyabilmesi önemli

insaaAllah sutun cogalir

gülay t.

Canım sorunun cevabı içinde saklı zaten, kendinde farkındasın beslenmene dikkat edemediğinin. Sütü yapan bildiğin gibi güzelce beslenmen ve sıvı alman. Çok iştahın yoksa bile 3 öğün ve ara öğünler şeklinde az da olsa yemeye çalış .

Anne sütü gibi yok elbette 4 ay yeter demiş eşin ama baba işte :k06: Emzir emzirebildiğin kadar bilmez ki babalar süt azalınca ya da olmayınca anneler neler hisseder.?? Yatmadan önce de birşeyler atıştır gece uyuyunca yediklerinin de etkisiyle bayağı bir sütün olur Allahın izniyle.

мiŁenα.

pınarcım zaten sütün ilk zamanki gibi bol olmuyor.

Eğer epeyce düşüş varsa;

süt yapıcı şeyler tüket.

öncelikle bol su şekerli şeyler bulgur vs..

inşşş bol sütlü olursun yine :laughing7: :amin:

:love9: :love7: :love9:

Pınar86

Cevaplar için teşekkürler kızlar sütüm kendine geldi :)

humanayı arttırdım ve komposto yaptım onu içtim iyi yani çok teşekkür ederim hepinize ama hala iştahım pek yok yiyemiyorum zorluyorum o zamanda çıkaracak gibi oluyorum

yinede bebeğim için yemeye zorluycam kendimi.
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

Mine'l Aşk

Benimde sütüm çok az bebeğimi doyurmuyor onun için mama veriyorum...

Çok istiyorum emerek doymasını ama şimdilik böyle...

İlk haftalarda çok güzeldi sonra apse yaptı yara oldu göğüserim emziremedim...Makine ile sağdık sonra azaldı sütüm..Ne yesem eskisi gibi çoğalmıyor..

Çok üzülüyorum.. :'(

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

❤ հმzεlἶო ❤

kizlarr benimde sutum cokk azaldi  :crybaby2:
cok gariptir ki carsamba disimi cektirdim disciden cikinca cocu emzirdim ilk kez iki gogsumude bosaltti emdi ve yenidi gelmedi 6-7 saat...discide cok stresliydim ve korkmustum ondan olabilirr ???
cocuk agla agla bihal oldu
buzluga birkac atmistim ondan isitip verim dedim biberonda istemedi icim acidi
cok acikinca mecbur az icti biberondanda uyudu o gun
simdi halen sutum yari yariya ne yapsamda artmiyor ya
130 ar ml sut geliyordu simdi 50-70 gibi bisiy geliyo kizim yari ac geziyo
carsamba dr lar acilinca gidicem bir ilac varmis sutu artiran ondan yazdiricam
burda tatilde su anda bisi yapamiyorum idare ediyoruz  :icon_scratch:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

KUZEY

canım dikkat et daha çok küçük bebeğin bol bol yeşillik tüket balık we bulgur pilawı süper süt yapıyor bir de hawuç we aywa denemeni tawsiye ederim köfte,tawuğu da ihmal etme :icon_thumright:

❤ հმzεlἶო ❤

saol cnm
valla ne yicemi sasirdim  :sad1:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9: